Off Topic


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.276
Reaction score
78.219
Περίμενα να με πιάσει το αντιπυρετικό....μόλις με έπιανε έγραφα. Μετά πάλι σιωπή.
σε τι θερμοκρασία παίζεις?
5η προς 6η μέρα πας αν θυμάμαι καλά?
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.276
Reaction score
78.219
Συνήθως 37.2-37.3. Ή καθόλου.
Σημερα με φούντωσε ο @haris1308 και πήγα 38.2 μέγιστο
πάλι καλά που το πες
και έλεγα να σου στείλω με κούριερ έναν ριζοσπάστη να σου φτιάξει τη διάθεση που θα θυμηθείς τα νιάτα σου...

μη σε πάρω στο λαιμό μου....
να γίνεις εντελώς καλά και μετά :biggrin:
 


Μηνύματα
13.119
Reaction score
15.163
Συνήθως 37.2-37.3. Ή καθόλου.
Σημερα με φούντωσε ο @haris1308 και πήγα 38.2 μέγιστο
Χτύπησα κόκκινο που λένε
Πλακα πλακα, αυτος ο ιος σε ξανακυλα οχι μονο με σωματικη κουραση αλλα και ψυχολογικη. Να μη συγχυζεσαι και να μη κανεις και βαρια πνευματικη εργασια. Δεν το εχει πολυ για να σε ξανακυλαει συνεχως, για να σε τρομαξω λιγο.
 

Μηνύματα
3.182
Reaction score
10.518
οχι ρε σατανα666 βραδιακο...θα με καταφερεις να με κανεις να γελασω.. 8-)
-> διπλη καλτσα για τους πολυ αντρες. (ή διαφορετικης υφανσης) 🐒
κσλτσα ..... ηχοπερατή και ουχί σπέρμοπερατή:fuckyou:
ναι πως....έτσι είναι οι άρρωστοι...πυροβόλο ήσουν σήμερα :laugh:
που να ήταν και καλά :roflmao:
Συνήθως 37.2-37.3. Ή καθόλου.
Σημερα με φούντωσε ο @haris1308 και πήγα 38.2 μέγιστο
Χτύπησα κόκκινο που λένε
ωχ ανέβηκες μια ... οκτάβα

βάλε cross λέμε :whistling:
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Σημερα με φούντωσε ο @haris1308 και πήγα 38.2 μέγιστο
Είδες τι παθαίνεις με τα "fake news" ;

Χτύπησα κόκκινο που λένε
Αντικομμουνιστιλ... Εξαιρετικά δραστικό αντιπυρετικο σκεύασμα. Χορηγείται και χωρίς συνταγή ιατρού! ;)
 

Μηνύματα
2.263
Reaction score
2.823
Το μόνο καλό με τον κοροναιο είναι που δε θα γίνει η πορεία για το πολυτεχνείο και δε θα τα σπάσουν-καψουν για μια άλλη φορά.
Μπορουν οι αναρχικοί να κάνουν πορεία στα σπιτια τους και να σπάσουν το δικό τους σπιτι αν νιώθουν άσχημα.
 

Μηνύματα
777
Reaction score
1.594
Όχι, σε τέτοια σπορ δε τολμώ να κάνω κόντρα, είμαι χαμένος από χέρι, είσαι αναμφίβολα ο πρωταθλητής με το χρυσό μετάλλιο, κι οι φίλοι σου (που σε κάνουν λάικ) κατέλαβαν τις υπόλοιπες πρώτες θέσεις!

Κερδάτε κερδάτε!

Συνεχίστε, σας έχω τυφλή εμπιστοσύνη πως μπορείτε να τα πάτε ακόμα καλύτερα.
Θα σου απαντήσω σοβαρά: Αν εννοείς "φίλους" τους ανθρώπους που πατάνε ένα λάικ ή οποιαδήποτε άλλη αντίδραση σε μία ανάρτηση, όχι, δεν έχω κύκλο "ακολούθων", ούτε επιθυμώ να αποκτήσω. Επίσης, δεν βρίσκω σωστό να σχολιάζεται το σε ποιον "αρέσει" μία ανάρτηση - είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αυτός ο λόγος που δίδεται τέτοια δυνατότητα από την πλατφόρμα. Οι γνώσεις μου πάνω στο αντικείμενο είναι αστείες, και για αυτό θα παρατηρήσεις ότι συνήθως ποστάρω ελάχιστα τεχνικά σχόλια, για πράγματα που γνωρίζω, είτε εμπειρικά είτε θεωρητικά. Αντίθετα, οι γνώσεις που αποκομίζω διαβάζοντας αναρτήσεις είτε δικές σου είτε άλλων χρηστών είναι ανεκτίμητες, και έχοντας περιηγηθεί αρκετά στο διαδίκτυο, διαπιστώνω ότι το επίπεδο γνώσης εδώ μέσα είναι κορυφαίο. Δεν είμαι θιασώτης του ενός ή του άλλου στρατόπεδου, ούτε έχω καμία κάψα να γίνει σεβαστή η άποψή μου, ειδικά από τη στιγμή που άλλοι γνωρίζουν περισσότερα από μένα. Κάνω μόκο, λοιπόν, και διαβάζω.

Αυτό με το οποίο όμως έχω πρόβλημα είναι οι ρατσιστικές, σεξιστικές ή διχαστικές συμπεριφορές, όποιο και να είναι το αντικείμενο της κουβέντας. Η κοινωνία μας είναι ήδη πολύ μπερδεμένη και κρίνω ότι το τελευταίο πράγμα που χρειαζόμαστε είναι η αναπαραγωγή της τοξικότητας (αυτός είναι, άλλωστε, και ο λόγος που γράφω αυτές τις γραμμές), είτε αφορά σε διαχωρισμό των ανθρώπων σε μαύρους/άσπρους/με μπλε και πράσινους κόκκους, είτε σε αδύνατους/χοντρούς, είτε σε αρτιμελείς/ανάπηρους, είτε σε αυτούς που πατάνε λάικ σε σένα και σε όσους πατάνε λάικ σε μένα.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
38.276
Reaction score
78.219
Α! και μια που το θυμήθηκα....
που ήταν οι αγωνισταράδες της αριστεράς-ΚΚΕ στον πόλεμο του Αρτσαχ προ ημερών?
εκεί δεν είχε ιμπεριαλισμό ?

δεν είχαμε καραντίνα τότε...λέω εγώ τώρα:whistling:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.971
Reaction score
55.176
Θα σου απαντήσω σοβαρά: Αν εννοείς "φίλους" τους ανθρώπους που πατάνε ένα λάικ ή οποιαδήποτε άλλη αντίδραση σε μία ανάρτηση, όχι, δεν έχω κύκλο "ακολούθων", ούτε επιθυμώ να αποκτήσω. Επίσης, δεν βρίσκω σωστό να σχολιάζεται το σε ποιον "αρέσει" μία ανάρτηση - είμαι σίγουρος ότι δεν είναι αυτός ο λόγος που δίδεται τέτοια δυνατότητα από την πλατφόρμα. Οι γνώσεις μου πάνω στο αντικείμενο είναι αστείες, και για αυτό θα παρατηρήσεις ότι συνήθως ποστάρω ελάχιστα τεχνικά σχόλια, για πράγματα που γνωρίζω, είτε εμπειρικά είτε θεωρητικά. Αντίθετα, οι γνώσεις που αποκομίζω διαβάζοντας αναρτήσεις είτε δικές σου είτε άλλων χρηστών είναι ανεκτίμητες, και έχοντας περιηγηθεί αρκετά στο διαδίκτυο, διαπιστώνω ότι το επίπεδο γνώσης εδώ μέσα είναι κορυφαίο. Δεν είμαι θιασώτης του ενός ή του άλλου στρατόπεδου, ούτε έχω καμία κάψα να γίνει σεβαστή η άποψή μου, ειδικά από τη στιγμή που άλλοι γνωρίζουν περισσότερα από μένα. Κάνω μόκο, λοιπόν, και διαβάζω.

Αυτό με το οποίο όμως έχω πρόβλημα είναι οι ρατσιστικές, σεξιστικές ή διχαστικές συμπεριφορές, όποιο και να είναι το αντικείμενο της κουβέντας. Η κοινωνία μας είναι ήδη πολύ μπερδεμένη και κρίνω ότι το τελευταίο πράγμα που χρειαζόμαστε είναι η αναπαραγωγή της τοξικότητας (αυτός είναι, άλλωστε, και ο λόγος που γράφω αυτές τις γραμμές), είτε αφορά σε διαχωρισμό των ανθρώπων σε μαύρους/άσπρους/με μπλε και πράσινους κόκκους, είτε σε αδύνατους/χοντρούς, είτε σε αρτιμελείς/ανάπηρους, είτε σε αυτούς που πατάνε λάικ σε σένα και σε όσους πατάνε λάικ σε μένα.
Όπως το έθιξες κι εσύ,το ζήτημα είναι πολυδιάστατο.Ιδίως όσο υπάρχουν μέλη που θα πατήσουν το like επιθυμώντας να διατρανώσουν τον δικό τους φατριασμό ή αντιπάθεια προς χαρακτήρες για τους οποίους νιώθουν αντιπαλότητα ή τους βρίσκουν απλώς...αχώνευτους - και ανεξάρτητα από την ισχύ όσων κάθε φορά διατυπώνονται.

Ο ίδιος αντιμάχομαι αποκλειστικά τα διατυπωμένο επιχειρήματα και ουδέποτε χαρακτήρες.
 

Μηνύματα
12.898
Reaction score
10.135
Εσεις χρησιμοποιειται καθαριστικα προσωπου η εισαστε τιποτα πρωτογονοι ?

Από το Link που έβαλες:

Βρέξε την επιδερμίδα σου με χλιαρό/ζεστό νερό και ρίξε μία μικρή ποσότητα (περίπου ίση με το μέγεθος ενός καρυδιού) από το προϊόν στα χέρια σου.
Το πράγμα που έκανε τη μετάφραση, δεν έδωσε καν σημασία να χρησιμοποιήσει τη σωστή λέξη στη μετάφραση του "nut" που φυσικά, κρίνοντας από τα συμφραζόμενα, δεν είναι καρύδι.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.971
Reaction score
55.176
Από το Link που έβαλες:



Το πράγμα που έκανε τη μετάφραση, δεν έδωσε καν σημασία να χρησιμοποιήσει τη σωστή λέξη στη μετάφραση του "nut" που φυσικά, κρίνοντας από τα συμφραζόμενα, δεν είναι καρύδι.
Πράγματι,το καρύδι μεταφράζεται walnut...Μέγεθος ανταποκρινόμενο σε υπερβολική ποσότητα...Οπότε δόκιμο πρότυπο θα ήταν ένα φυστίκι (hazelnut) ή φουντούκι (peanut) - (Stop busting our...nuts)
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Περίμενα να με πιάσει το αντιπυρετικό....μόλις με έπιανε έγραφα. Μετά πάλι σιωπή.
περαστικά εύχομαι! Και είναι σπουδαίο οι ιατροί του ιδιωτικού να ενισχύσουν το ΕΣΥ
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.548
Reaction score
80.335
περαστικά εύχομαι! Και είναι σπουδαίο οι ιατροί του ιδιωτικού να ενισχύσουν το ΕΣΥ
Δεν μας θέλουν. Μόνο με επίταξη, χωρίς να πληρωνόμαστε. Αυτοί όμως να πληρώνονται. :headbang:

:lolsign:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.982
Reaction score
28.459
Σπίτι Bocelli
_DSC3946_valentinasommariva%25C2%25A9.jpg


Εννοείται ότι σπίτι θα βάλει κάτι που να ταιριάζει με την αισθητική του χώρου. Μαύρα κουτιά δεν. Τι α κάνουμε δηλαδή. Εννοείται ότι πρέπει να είναι όμορφο, εννοείται ότι πρέπει να έχει ξύλο και να γυαλίζει με 65 στρώσεις βερνίκι ή μη. Και εννοείται ότι τα ηχεία τα διάλεξε η σύζυγος γιατί αυτός δεν. Άντε να τα άκουσε, του άρεσαν, τους είπε να διαλέξουν τα είναι όμορφα και τέλος. Κάπου εκεί βλέπω και treatment από Acustica Applicata DaaD όμως.

Studio Bocelli
unnamed (1).jpg


Αυτό είναι το PPG studio κοντά στο σπίτι του. Είναι το αγαπημένο του Studio και ανήκει στο αγαπημένο του φίλο sound engineer Pierpaolo Guerrini που ξεκίνησαν μαζί νέοι.


Και εκεί έχει εντοιχισμένα τέρατα Genelec γιατί τέτοια πρέπει να έχει.

Ρε κάτι καούρες που έχετε Σαββατοκαραντιάτικα δηλαδή. :O_o:

Μας αρεσει το ξύλο. Ξυδάκι. :biggrin:

Και λίγα με το Bocelli ε. :thumbsup:
Αγαπημένος.

Μόλις βρήκα ότι έχει και φάρμα στην Τοσκάνη και διοργανώνει πακέτα διακοπών μαζί με γευστικές εμπειρίες από τα κρασιά του και βέβαια συναυλία στο γνωστό θέατρο που όπως βλέπω είναι τμήμα τις φάρμας του.


Βρήκα νέο στόχο - ταξίδι για τα επόμενα χρόνια. :party:
 



Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.893
Μηνύματα
2.880.493
Members
37.960
Νεότερο μέλος
Paixtis25
Top