B&W club



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Γρήγορη απάντηση; Ναι.
Απάντηση @costas EAR; Ξεστραβωθείτε, τα έχουμε γράψει 901Κ φορές, ψάξτε και διαβάστε.
Απάντηση @Bhutia; Ο υποφαινόμενος θα πρότεινε στους ενδιαφερομένους να μη παρασύρονταν από όρους marketing τύπου full range speakers, εφόσον αυτοί στην πράξη αποδεικνύονται τουλάχιστον... ανακριβείς.
Απάντηση @Γιάνννης; εγώ ακούω μεσαίες εντάσεις σε μεσαίο νοικιασμένο χώρο οπότε δε με νοιάζει, άρα δεν πρέπει να νοιάζει και τους υπόλοιπους.

:biggrin:
 



Μηνύματα
200
Reaction score
63
Καλησπέρα στην ομάδα μας,

Θα ήθελα τα "φώτα" των πιο έμπειρων από εμένα στο χώρο και στην B&W, αν και δεν ειμαι τόσο νέος :)

Ως κάτοχος των υπέροχων 802D, πάντα απορούσα αν το ιδεατό set up τους όταν θες την βέλτιστη ποιότητα (ή όπως τουλάχιστον έχουν "κουρδιστεί" από το εργοστάσιο) είναι με ή χωρίς τις γρίλιες στο mid. Η εύκολη και γρήγορη απάντηση θα ήταν, χωρίς της γρίλιες .. Απλά, αναρωτιέμαι, σε ένα τόσο ακριβό και προσεγμένο προϊόν, λογικά η ποιότητα του υφάσματος της γρίλιας θα πρέπει να είναι τόσο accusticaly tramsparent ή nutral που λογικά δεν θα άπρεπε να "χαλάει" τον ήχο ... Just food for thought ....
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Καλησπέρα στην ομάδα μας,

Θα ήθελα τα "φώτα" των πιο έμπειρων από εμένα στο χώρο και στην B&W, αν και δεν ειμαι τόσο νέος :)

Ως κάτοχος των υπέροχων 802D, πάντα απορούσα αν το ιδεατό set up τους όταν θες την βέλτιστη ποιότητα (ή όπως τουλάχιστον έχουν "κουρδιστεί" από το εργοστάσιο) είναι με ή χωρίς τις γρίλιες στο mid. Η εύκολη και γρήγορη απάντηση θα ήταν, χωρίς της γρίλιες .. Απλά, αναρωτιέμαι, σε ένα τόσο ακριβό και προσεγμένο προϊόν, λογικά η ποιότητα του υφάσματος της γρίλιας θα πρέπει να είναι τόσο accusticaly tramsparent ή nutral που λογικά δεν θα άπρεπε να "χαλάει" τον ήχο ... Just food for thought ....
Την <<ζημιά>> δεν την κάνει ποτέ το ύφασμα αλλά ο σκελετός της σήτας.
 

Μηνύματα
200
Reaction score
63
Την <<ζημιά>> δεν την κάνει ποτέ το ύφασμα αλλά ο σκελετός της σήτας.
Χμμμ, θα μπορούσε.. Βέβαια στην περίπτωσή μας, ο εν λόγω σκελετός, είναι πολύ "διακριτικος" θα έλεγα ....
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Ότι υπάρχει στο περιβάλλον εκπομπής μια μονάδας μεσο-υψηλών επηρεάζει από λίγο έως πολύ την απόκριση συχνότητας.
 



Μηνύματα
200
Reaction score
63

Attachments







Μηνύματα
681
Reaction score
1
Καλώδια δεν βλέπω. Μπορεί να τα έβαλε έτσι για παρουσίαση ο Χριστιανός. Απλά αναμένα. Πέσατε να τον φάτε ζηλιάρηδες. :)
 

Μηνύματα
301
Reaction score
117
Τωρα που αναφέρεις καλώδια, μήπως υπάρχει κάποιο προτεινόμενο καλώδιο ηχείων για b&w 805. ...
Ευχαριστώ!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.528
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top