Ποδήλατο

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Πάντως η ανάβαση Υμμητου παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφέρον, σε 10km καρφώνει 1000 υψομετρικά.
Μία φορά έχω πάει,(δεν βολεύει εδώ που είμαι) απίστευτη ανάβαση, επικίνδυνη κατάβαση, στενός δρόμος με αρκετή κίνηση από ποδηλάτες και αυτοκίνητα.
Αυτός είναι και ο λόγος που προτιμάτε από πολύ κόσμο, εκεί φαίνονται ξεκάθαρα οι επιδόσεις του καθενός.
Όταν με το καλό τελειώσουν οι περιορισμοί, προτείνω να μαζευτούμε όλες μαζί για πάν-κάτ κάνα δγιό-τρεις φορές και στο τέλος καφεδάκι στο μαγαζάκι που έχει στη αρχή.
Θα πέσει γέλιο και κλάμα, ας εκφραστούμε ελεύθερα, γιατί όχι?

Ελπίζω από τη Καλοπούλα αυτή τη φορά :gamer:
Μετά τη Καλοπούλα είναι τα ωραία. Καλά και πριν έχει ωραία σημεία, αλλά μετά είναι άλλο πράγμα, και πολύ λιγότερος κόσμος γενικά. Όποτε υπολογίστε το. Τώρα για 3 διαδρομές πάνω κάτω, αυτά τα αφηνουμε για τον record man του site :neo::rofl:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.814
Gavla εισαι
Όχι ακόμα gavla, σκέτο gavlaki :biggrin:
Τώρα που άρχισε σιγά σιγά να νιώθει άνετα πάνω στο σύνολο θα αρχίσει να ξεδιπλώνεται η gavla, και θα σηκωθεί, και θα πατήσει, και θα πονέσει, και τις θέσεις του σώματος θα βρει, και το τιμόνι θα τραβήξει, και το καρπόνι θα τρίξει, και σγουρδομπαλιστό πισωκωλοθρούμπιστο θα του ξηγηθεί του ποδηλάτου... :lolsign:

Δώκε πόνο πανάγο!! :thumbsup:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
@pankrok Μπράβο ρε! Για πες, το σκουφάκι τι λέει; Ένιωσες να κρυώνει το κεφάλι σου ή ήσουν ΟΚ;
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.214
Στην Κατεχάκη τα έδωσε όλα βλέπω.. πάει για σπρίντερ αυτός, ανεβαίνει για να μαζέψει φόρα μετά.
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.666
σγουρδομπαλιστό πισωκωλοθρούμπιστο θα του ξηγηθεί του ποδηλάτου... :lolsign:
πως το πες αυτό αντίχριστε;!
@pankrok Μπράβο ρε! Για πες, το σκουφάκι τι λέει; Ένιωσες να κρυώνει το κεφάλι σου ή ήσουν ΟΚ;
σήμερα αντί για μπουφάν έβαλα base μακρύ ζεστό που πήρα από canyon (λίγο περίεργη εφαρμογή αλλά ζεστό/στεγνό) και το thermal jersey . μαζί με τα γάντια και το σκουφί ήταν τόσο ακριβώς.
αν είχα και το μακρύ bib μπορεί και να ίδρωνα λίγο. το σκουφί εξαιρετικό.
Στην Κατεχάκη τα έδωσε όλα βλέπω.. πάει για σπρίντερ αυτός, ανεβαίνει για να μαζέψει φόρα μετά.
ε σαν μικρό παιδί και εγώ έχω θέμα με την ταχύτητα. είναι η επιβράβευση της ανηφόρας.
ακόμα προσπαθώ να καταλάβω πως στον π... κατέβαινα με hillmaster πιο γρήγορα πριν 25 χρόνια.
θα το περάσω πάντως το χω
 


Μηνύματα
397
Reaction score
446
παιδιά από σαμπρέλα παίρνουμε 42, 60 ή 80 mm;

Επίσης αυτό για χειμερινό κολάν είναι εντάξει ή να δω κάτι άλλο ;

Για πίσω φως αυτό μας κάνει;
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.814
Τι προφίλ έχουν οι ζάντες?
Ανάλογα με το προφίλ ψωνίζουμε μήκος βαλβίδας.

Το κολλάν δεν το γνωρίζω αλλά άμα θες διάβασε κάνα σχόλιο στο wiggle.
Το φωτάκι νομίζω κάποιοι το έχουν από εδώ
 

Μηνύματα
397
Reaction score
446
Τι προφίλ έχουν οι ζάντες?
Ανάλογα με το προφίλ ψωνίζουμε μήκος βαλβίδας.

Το κολλάν δεν το γνωρίζω αλλά άμα θες διάβασε κάνα σχόλιο στο wiggle.
Το φωτάκι νομίζω κάποιοι το έχουν από εδώ
ok το βρήκα, 40mm λέει εδώ
 

Μηνύματα
14.985
Reaction score
20.666
παιδιά από σαμπρέλα παίρνουμε 42, 60 ή 80 mm;

Επίσης αυτό για χειμερινό κολάν είναι εντάξει ή να δω κάτι άλλο ;

Για πίσω φως αυτό μας κάνει;
μπορώ να σου πω - όσο μπορώ να το προσέξω τέλος πάντων - οτι είναι αρκετά φωτεινό και κρατάει αρκετά.
ανάβει μόνιμα το ένα από τα 3 , τα άλλα δύο ανάβουν στο φρενάρισμα.
επείδη τα συγκεκριμένα καλύπτουν τις γερμανικές απαιτήσεις StVZO για χρήση σε δρόμο αποτελούν μια ασφαλή επιλογή.


παρεπιπτώντως κάρφωσα και φακό με xml-t6 λεδάκι και ισορροπημένη δέσμη (χωρίς φωτεινό hot spot). αν και εντυπωσιακά δυνατό , φωτεινότερο από το sigma , στην πράξη δεν κάνει τίποτα μακρυά. το άναψα στην κατηφόρα και μου φώτισε κοντά και ανοικτά (την άκρη του δρόμου σε στροφές κλπ). ήταν μια κάποια βοήθεια στις στροφές , αλλά εντελώς άχρηστο στην ευθεία.
θα ψαχτώ και άλλο, με ενδιαφέρει (έχω και αυτό το θέμα το ψυχολογικό με τα φώτα)
 


Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.214
παιδιά από σαμπρέλα παίρνουμε 42, 60 ή 80 mm;

Επίσης αυτό για χειμερινό κολάν είναι εντάξει ή να δω κάτι άλλο ;

Για πίσω φως αυτό μας κάνει;
Στο θέμα του κολάν έχω το αέρο εκπληκτικό για τα λεφτά του και το pad πολύ καλό
 

Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Δεν ξέρω, εγώ το φοράω γιατί μου αρέσει η dhb και για να μη χαλάει το μαλλί View attachment 189472

Θυμάσαι κάτι παππούδες που φορούσαν στο ύπνο σκουφάκι διχτυωτό, αυτό ένα πράμα :biggrin:

το καπέλο με γεισο το φοράμε για τον ιδρώτα και για το ήλιο όταν τον έχουμε στη μάπα
Σαν λάμπραντορ ακούρεφτο είσαι ρε μπαγάσα. :lolsign:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.814
Νομίζω ήρθε η ώρα.... Ανέλαβε μαστορα
Κάτσε να χάσουμε κάνα κιλό πρώτα, να μοιάζουμε έστω για recing Team... :biggrin:

έστω να ξυρισουμε κάνα ποδάρ :lolsign:

Σαν λάμπραντορ ακούρεφτο είσαι ρε μπαγάσα. :lolsign:
Εγώ θα έλεγα σαν τσοπανόσκυλο με κομμένα αυτάκια... :biggrin:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.947
Reaction score
20.454
σήμερα αντί για μπουφάν έβαλα base μακρύ ζεστό που πήρα από canyon (λίγο περίεργη εφαρμογή αλλά ζεστό/στεγνό) και το thermal jersey . μαζί με τα γάντια και το σκουφί ήταν τόσο ακριβώς.
αν είχα και το μακρύ bib μπορεί και να ίδρωνα λίγο. το σκουφί εξαιρετικό.
Μια χαρά, χαίρομαι που σε βόλεψε.

Ήταν ένα από τα πρώτα περιφερειακά που είχα αγοράσει όταν πήρα το πρώτο μου ΜΤΒ εδώ, επειδή το κρύο κι ο αέρας μου προκαλούσαν ανησυχία. Τελικά, αποδείχθηκε ότι ακόμα και το χειμώνα, στην Κύπρο, ήταν υπερβολικό. Ναι, υποτίθεται ότι θα κρατούσε το κεφάλι μου ζεστό και το έκανε. Στην πράξη αποδείχθηκε ότι κρατούσε το κεφάλι μου πολύ ζεστό, σε σημείο που να μου προκαλεί υπερβολική εφίδρωση και δυσφορία. Οπότε, "αναπαυόταν" για πολύ καιρό εκεί που κρατάω τον ποδηλατικό εξοπλισμό, χωρίς να το χρησιμοποιώ.
 


Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Νομίζω ήρθε η ώρα.... Ανέλαβε μαστορα
Αν ψήνεστε σοβαρά καθώς έχω σχεδιάσει πολλάκις στολές από ομάδες πείτε μου να μπουμπουνίξω προσχέδια τα αναρτώ εδώ ψηφίζεται ποιο σας αρέσει και μετά τα στέλνουμε στο Κοβάνη για παραγωγή.

Έχετε στο μυαλό σας ότι τα πατρόν του είναι προς τη στενή εφαρμογή.

Τα υλικά επίσης που χρησιμοποιεί είναι εξαιρετικής ποιότητας και έχει και καλά pads. Aν θέλετε φωτό από πραγματικό προϊόν μπορώ το βράδυ να αναρτήσω (είμαι γραφείο) και πριν ερωτηθώ όχι δεν έχω καμία οικονομική σχέση μαζί του.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.216
Reaction score
41.814
Πάει η προπόνηση σήμερα, αύριο θα βρέχει γμτ. Τα καράβια βουλιάζουν...όλο στράβωσε...
 

Μηνύματα
2.291
Reaction score
5.175
Ποιό βούλιαξε πάλι?
Αν ψήνεστε σοβαρά καθώς έχω σχεδιάσει πολλάκις στολές από ομάδες πείτε μου να μπουμπουνίξω προσχέδια τα αναρτώ εδώ ψηφίζεται ποιο σας αρέσει και μετά τα στέλνουμε στο Κοβάνη για παραγωγή.

Έχετε στο μυαλό σας ότι τα πατρόν του είναι προς τη στενή εφαρμογή.

Τα υλικά επίσης που χρησιμοποιεί είναι εξαιρετικής ποιότητας και έχει και καλά pads. Aν θέλετε φωτό από πραγματικό προϊόν μπορώ το βράδυ να αναρτήσω (είμαι γραφείο) και πριν ερωτηθώ όχι δεν έχω καμία οικονομική σχέση μαζί του.
Πλάκα θα έχει...
 

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Σε καταλαβαίνω βρίσκομαι σε μεταβατικό στάδιο στην εργασία μου (άλλαξε χέρια η εταιρεία) και δεν μπορώ να προγραμματίσω ούτε 1ωρη πρωινή βόλτα... έτσι για την πλάκα. Επιφυλάσσομαι να θεσπίσω το πρόγραμμα που έχω στο κεφάλι μου από Σάββατο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.619
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top