Δώμα ακροάσεων

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Στο τέλος βρε foti θα φας όλα τα λεφτά στους ...τοίχους :roflmao: και δε θα μείνουν για ηχεία :p
 



Μηνύματα
347
Reaction score
105
Και είπα να μην μπαίνω πολύ στο φόρουμ...την πάτησα τώρα.
Διαμόρφωση, dirac όταν Ποια ξεμπερδέψω, τα σαμπς ωραία στο μάτι προς το παρόν.
Μουσική με βλέπω να ακούω σε κάνα χρόνο...
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Και είπα να μην μπαίνω πολύ στο φόρουμ...την πάτησα τώρα.
Στο forum θα μπαίνεις και θα παίρνεις ιδέες!
Απλά μετά θα πρέπει να τις προσαρμόσεις (τις ιδέες) στις απαιτήσεις, τις ανάγκες και τους περιορισμούς σου.
Άλλωστε ούτε εμείς εδώ μέσα συμφωνούμε σε όλα :p
Με τον καιρό και όσο οι γνώσεις σου αυξάνονται, θα μπορείς να τις προσαρμόσεις με τα λιγότερα πιθανά λάθη.
 

Μηνύματα
347
Reaction score
105
Στο forum θα μπαίνεις και θα παίρνεις ιδέες!
Απλά μετά θα πρέπει να τις προσαρμόσεις (τις ιδέες) στις απαιτήσεις, τις ανάγκες και τους περιορισμούς σου.
Άλλωστε ούτε εμείς εδώ μέσα συμφωνούμε σε όλα :p
Με τον καιρό και όσο οι γνώσεις σου αυξάνονται, θα μπορείς να τις προσαρμόσεις με τα λιγότερα πιθανά λάθη.
Παρεμπιπτόντως γιατί υπογράφεις nearfieldakias;
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Παρεμπιπτόντως γιατί υπογράφεις nearfieldakias;
Έτσι με "βαφτίσανε" εδώ οι διαχειριστές επειδή ακούω αποκλειστικά θα έλεγα nearfield :p και δε μ' ενοχλεί για να ζητήσω αλλαγή.
Tα monitors στις γωνίες του γραφείου σε απόσταση 1 μέτρου... έχει κάποια πλεονεκτήματα όπως λιγότερη συμμετοχή του χώρου στο αποτέλεσμα.
 


Μηνύματα
347
Reaction score
105
Έτσι με "βαφτίσανε" εδώ οι διαχειριστές επειδή ακούω αποκλειστικά θα έλεγα nearfield :p και δε μ' ενοχλεί για να ζητήσω αλλαγή.
Tα monitors στις γωνίες του γραφείου σε απόσταση 1 μέτρου... έχει κάποια πλεονεκτήματα όπως λιγότερη συμμετοχή του χώρου στο αποτέλεσμα.
Σκέφτομαι πολύ σοβαρά την προσέγγησή σου στον χώρο μου!
Σε ένα χώρο 10τμ μήπως είναι καλύτερα να σκέφτομαι να το πάω σαν ένα μικρό στούντιο-control room και near field , παρά σαν την κλασική διάταξη ενός καθηστικού .Δεδομένου ότι έχω στενά περιθόρια στο πλάι.
Θα μπορούσε να γίνει και χωρίς γραφείο .
 





wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Δε μετράει αυτό! Από το κανονικό σύστημα με τα B&W μόνο μετράει.
Κάτσε ρε, εσύ μόνο στο γραφείο ακούς μουσική; Επειδή συνέκρινες την απόσταση που ακούει ο @wnet, για αυτό μέτρησα την απόσταση ακρόασης στο γραφείο.

Από το κυρίως σύστημα έχω 2.08μ, είναι γνωστό αυτό.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Πχωωω πώς μπορείς; Αν δεν είναι στρογγυλός ο αριθμός με πιάνει κάτι. Ψυχαναγκασμό το λένε, μου έχουν πει, αλλά δε δίνω σημασία.
Άσε με... Σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα να το κάνω 2.0μ. Μετά σκέφτομαι όλη τη διαδικασία (μετακίνηση ηχείων, υπολογισμός γωνιών toe in κτλ κτλ κι όλα αυτά με δεύτερο άτομο γιατί μόνος μου είναι αδύνατον) και μετά ότι πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή (μετρήσεις κτλ) και με πιάνει σύγκρυο.
Ναι, αυτό είναι το κυρίως σύστημα.
Ε, πάσο τότε.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Άσε με... Σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα να το κάνω 2.0μ. Μετά σκέφτομαι όλη τη διαδικασία (μετακίνηση ηχείων, υπολογισμός γωνιών toe in κτλ κτλ κι όλα αυτά με δεύτερο άτομο γιατί μόνος μου είναι αδύνατον) και μετά ότι πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή (μετρήσεις κτλ) και με πιάνει σύγκρυο.
Εύχομαι να μην το λες σοβαρά πως θα κάνεις όλα αυτά για 8cm !!!! αν και φοβάμαι πως το λες σοβαρά :)
(τα ηχεία φυσικά και να μην τα κουνήσεις, πήγαινε εσύ πιο μπροστά)
To 1m πάντως που λέω εγώ, στην πραγματικότητα είναι 80-110cm... μπορεί να κάθομαι σε γραφείο αλλά δε θα έχω και το κεφάλι κολλημένο!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.875
Reaction score
20.366
Εύχομαι να μην το λες σοβαρά πως θα κάνεις όλα αυτά για 8cm !!!! αν και φοβάμαι πως το λες σοβαρά :)
Σκέφτομαι, σκέφτομαι...
(τα ηχεία φυσικά και να μην τα κουνήσεις, πήγαινε εσύ πιο μπροστά)
Εάν το κάνω αυτό, θα χάσω το ισόπλευρο τρίγωνο ακρόασης. Θα κατέβει ο @costas EAR στο νησί και δεν θα έχω πού να κρυφτώ!
 

P

PMC

Guest
Άσε με... Σκέφτομαι πολύ καιρό τώρα να το κάνω 2.0μ. Μετά σκέφτομαι όλη τη διαδικασία (μετακίνηση ηχείων, υπολογισμός γωνιών toe in κτλ κτλ κι όλα αυτά με δεύτερο άτομο γιατί μόνος μου είναι αδύνατον) και μετά ότι πρέπει να τα κάνω όλα από την αρχή (μετρήσεις κτλ) και με πιάνει σύγκρυο.
γιατι πιστεύεις ότι θα αλλάξει κάτι?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.315
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top