Netflix

Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.420
Έλα ρε Γιάννη με τις λέξεις θα παίξουμε ; αφού καταλάβενεις τι σε ρώτησα :roflmao:
Και αφού δεν θες για κάποιο λόγο να καταλάβεις:sneaky: ας σε ρωτήσω διαφορετικά ...το είχες βάλει ποτέ σε λειτουργία μέχρι σήμερα;
( Καταλαβαίνω ότι όταν απευθύνομαι στην τρίτη ηλικία πρέπει να είμαι πιο συγκεκριμένος:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::roflmao::roflmao:)
Κάνε τις αναβαθμίσεις man
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Αμα σε τουουτ η τρίτη ηλικία θα σου πω εγώ.
Ναι ρε συ έχουν περαστεί όλες οι αναβαθμίσεις.
Αν δεν τις είχε δεν θα έπαιζε νετφλιξ.
Και πέραν των αναβαθμίσεων , τι σχέση έχει το άνοιγμα του μηχανήματος?
 
Last edited:


Μηνύματα
285
Reaction score
110
Ναι σωστα αλλα δεν εχει τα modes της tv . Δεν θα επρεπε?
Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε εφόσον βλέπεις σε DV. Στην Philips που πήρα για λίγο και υποστήριζε και HDR10+ απλώς εμφάνιζε και τα mode αυτά..
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Δεν νομίζω ότι θα έπρεπε εφόσον βλέπεις σε DV. Στην Philips που πήρα για λίγο και υποστήριζε και HDR10+ απλώς εμφάνιζε και τα mode αυτά..
Δεν γινεται να με υποχρεωνει να βλεπω ταινια με οποιο standard θελει.
Πολλοι κανουν παραπονα για το dolby vision. Θα κανω και εγω τη προσπαθεια μου
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Δεν γινεται να με υποχρεωνει να βλεπω ταινια με οποιο standard θελει.
Πολλοι κανουν παραπονα για το dolby vision. Θα κανω και εγω τη προσπαθεια μου
Νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις όπως σε βολεύει ακόμη και στο dv
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Το ps3 το είχες ανοίξει καθόλου όταν το πήρες ή είναι η πρώτη φορά;
Aν εννοείς αν το έχω τελικιάσει ναι. Σε Blu ray.
Τι είναι αυτό;
Εσύ τι εννοείς αν το έχω ανοίξει?
Εσύ τι καταλάβενεις όταν σου λέει κάποιος αν έχεις ανοίξει την συσκευή;
Δεν ρώτησες αν έχω ανοίξει την συσκευή ρε Γιώργο.
Οχι δεν την έχω ανοίξει, γιατί να το κάνω?
Έλα ρε Γιάννη με τις λέξεις θα παίξουμε ; αφού καταλάβενεις τι σε ρώτησα :roflmao:
Και αφού δεν θες για κάποιο λόγο να καταλάβεις:sneaky: ας σε ρωτήσω διαφορετικά ...το είχες βάλει ποτέ σε λειτουργία μέχρι σήμερα;
( Καταλαβαίνω ότι όταν απευθύνομαι στην τρίτη ηλικία πρέπει να είμαι πιο συγκεκριμένος:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::roflmao::roflmao:)
Κάνε τις αναβαθμίσεις man
Αμα σε τουουτ η τρίτη ηλικία θα σου πω εγώ.
Ναι ρε συ έχουν περαστεί όλες οι αναβαθμίσεις.
Αν δεν τις είχε δεν θα έπαιζε νετφλιξ.
Και πέραν των αναβαθμίσεων , τι σχέση έχει το άνοιγμα του μηχανήματος?
Είχα όλη την καλή διάθεση να σου πω το μυστικό αλλά... :roflmao:
 


Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις τις ρυθμίσεις όπως σε βολεύει ακόμη και στο dv
Μιλησα με netflix , υποστηριζουν οτι ειναι θεμα της Sony . Εστειλα mail να δω τι θα πουν
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Μιλησα με netflix , υποστηριζουν οτι ειναι θεμα της Sony . Εστειλα mail να δω τι θα πουν
Έχω την εντύπωση ότι όπου είναι HDR/ Dolby Vision ή HDR10+, οι επιλογές σε όλες τις εταιρίες είναι συγκεκριμένες: Dolby Vision Bright/Dark και κάτι σαν το vivid που έχει η Sony. Η Philips ας πούμε έχει DV Dark/Bright και HDR δύο επιλογές λόγω του HDR10+. Κάπως έτσι είναι και η panasonic. Λογικά αντίστοιχα και η lg. Η Samsung δεν έχει DV. Επίσης εάν έχεις Netflix calibrated mode όπως έχει η 9505, επιλέγοντας αυτό δεν δίνει τις άλλες τρεις επιλογές. Δεν είναι θέμα Netflix όντως, αλλά δεν είναι και σφάλμα λειτουργίας!
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Έχω την εντύπωση ότι όπου είναι HDR/ Dolby Vision ή HDR10+, οι επιλογές σε όλες τις εταιρίες είναι συγκεκριμένες: Dolby Vision Bright/Dark και κάτι σαν το vivid που έχει η Sony. Η Philips ας πούμε έχει DV Dark/Bright και HDR δύο επιλογές λόγω του HDR10+. Κάπως έτσι είναι και η panasonic. Λογικά αντίστοιχα και η lg. Η Samsung δεν έχει DV. Επίσης εάν έχεις Netflix calibrated mode όπως έχει η 9505, επιλέγοντας αυτό δεν δίνει τις άλλες τρεις επιλογές. Δεν είναι θέμα Netflix όντως, αλλά δεν είναι και σφάλμα λειτουργίας!
Το να δω μια ταινια που εχω πληρωσει κιολας , οπως του αρεσει καποιος αλλος με ξεπερνα !
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Tελικά έχει κάποιος παρατηρήσει το ps3 παίζοντας netflix να παίζει πιο σιγά από κάποιο media player πχ?
 


Μηνύματα
95
Reaction score
222
Tελικά έχει κάποιος παρατηρήσει το ps3 παίζοντας netflix να παίζει πιο σιγά από κάποιο media player πχ?
Τα πάντα όλα παίζει σε χαμηλότερη ένταση>:(, για ανεξήγητο σε εμένα λόγο. Στο level έβαλα +7 και ησύχασα.
Tελικά έχει κάποιος παρατηρήσει το ps3 παίζοντας netflix να παίζει πιο σιγά από κάποιο media player πχ?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
να ξέρετε το νετφλιξ έχει ένα απίστευτο chat και πολύ εξυπηρετικό....
δοκιμάστε να στείλετε...απαντάνε αμέσως
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Μπάρμπα...σίγουρα ακούς καλά? :lolsign:

αυτά τα έκανες? https://help.netflix.com/el/node/11650
Μπαρμπαριά και τούνεζι χαμένε.
Αυτά ρε άσχιετε που μου δείχνεις μιλάνε για στερεο αναπαραγωγή, και να ξετικάρω dolby digital kai dolby digital plus.
Πας καλά ρε?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
να ξετικάρω dolby digital kai dolby digital plus.
γιατί τι πειράζ?
λες και ακούγονται τα σαράουντ σου:p :lol:


στείλε βρε π@πάρα μήνυμα στο chat θα σου πούνε...τσάμπα ψάχνεσαι από δω και από κει....στείλε να τους πεις το πρόβλημα
 



Μηνύματα
95
Reaction score
222
γιατί τι πειράζ?
λες και ακούγονται τα σαράουντ σου:p :lol:


στείλε βρε π@πάρα μήνυμα στο chat θα σου πούνε...τσάμπα ψάχνεσαι από δω και από κει....στείλε να τους πεις το πρόβλημα
ΔΕΝ είναι πρόβλημα του NETFLIX λέμε...
Ακόμη και τα cd's ακούγονται σε χαμηλότερη ένταση στο PS3 σε σχέση με το ρημαδιασμένο dvd player που έχω.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top