Peugeot, Mini ή VW;

Μηνύματα
113
Reaction score
140
Από 17.950 ευρώ ξεκινούν οι τιμές του νέου Citroen C4
 

Μηνύματα
13.617
Reaction score
6.575
Από 17.950 ευρώ ξεκινούν οι τιμές του νέου Citroen C4
Tοσο έχει το 1200αρη με τους 100 ίππους και το χαμηλό επίπεδο εξοπλισμού, που ούτε καν κλιματισμό δεν έχει (απλό air condition). H πιο προσιτή "καλή" έκδοση είναι αυτή με τους 130 ίππους και το επίπεδο εξοπλισμού shine στα 22200. Και σε αυτή τη τιμή βέβαια είναι μια χαρά, έχει ιδιαίτερο σχεδιασμό το αυτοκίνητο θυμίζοντας λίγο BMW X4 ή διαφορετικά coupe suv. H ιδια εκδοση με αυτοματο κιβωτιο ανεβαινει στα 24800.
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.207
Reaction score
11.484
Μπορεί να έχουν/είχαν υψηλότερο ποσοστό αστοχιών τα VW σανζμάν DC σε σχέση με άλλους κατασκευαστές, αλλά δεν παρουσιάζουν όλα πρόβλημα φυσικά. Αυτό έλειπε.
Αν το ποσοστό αστοχίας είναι υποθετικά 5% στην τριετία ή πενταετία αντί για 2% των υπολοίπων, τα καταγεγραμμένα προβλήματα θα είναι τόσα ώστε να θεωρηθεί κανόνας. ;)
Για άλλους λόγους κατηγορούμε το γκρουπ8-)
002C3CB7-CB57-4427-8EF8-4024EBDE95A5.jpeg
 


Μηνύματα
113
Reaction score
140
Tοσο έχει το 1200αρη με τους 100 ίππους και το χαμηλό επίπεδο εξοπλισμού, που ούτε καν κλιματισμό δεν έχει (απλό air condition). H πιο προσιτή "καλή" έκδοση είναι αυτή με τους 130 ίππους και το επίπεδο εξοπλισμού shine στα 22200. Και σε αυτή τη τιμή βέβαια είναι μια χαρά, έχει ιδιαίτερο σχεδιασμό το αυτοκίνητο θυμίζοντας λίγο BMW X4 ή διαφορετικά coupe suv. H ιδια εκδοση με αυτοματο κιβωτιο ανεβαινει στα 24800.
όλα τ α αυτόματα σε αυτή την κατηγορία πάνω κάτω απο τα 24 ξεκοινανε
περιμένω πως και πως να το δω από κοντά
φαίνεται πολύ καλό δεν τυχαίο που είναι αμάξι της χρονιάς
 

Μηνύματα
13.617
Reaction score
6.575
όλα τ α αυτόματα σε αυτή την κατηγορία πάνω κάτω απο τα 24 ξεκοινανε
περιμένω πως και πως να το δω από κοντά
φαίνεται πολύ καλό δεν τυχαίο που είναι αμάξι της χρονιάς
Είναι μέσα στα 7 αυτοκίνητα από τα 29,που πήγαν στον τελικό,αλλά 1η Μαρτίου θα ανακοινωθεί το COTY 2021
 

Μηνύματα
1.063
Reaction score
1.111
Ρίξε μία ματιά
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Από αυτήν την λίστα θέλω πιο πολύ, το Yaris, το 2008, και το Alfa Romeo.
Το πρώτο για την πόλη, το δεύτερο για εκδρομές, και το τρίτο για να το πλένω κάθε Σάββατο, και να ζηλεύουν οι γείτονες.
Έτσι μου ρχεται να πουλήσω τα στερεοφωνικά μου και να τα πάρω και τα τρια😛.
 

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Πολύ ευχάριστη έκπληξη από την Πεζω και την Μίνι.
Μού δίνουν για τεστ ντραιβ, ένα αυτοκίνητο επιλογής μου, για μία ολόκληρη ημέρα, αρκεί να είναι καθημερινή. Το παίρνω το πρωί, και το επιστρέφω με το κλείσιμο.
Ευρώπη γίναμε!!!
 


Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Δεν ξέρω. Η ανεμελιά άραγε τι κωδικό έχει; Αυτός πρέπει να με καλύπτει 😊.
Στα σοβαρά τώρα, θα βάλω τον κωδικό που βάζω να πάω στη δουλειά μου. Τώρα μία μικρή παράκαμψη δεν νομίζω να είναι θέμα.
 


Μηνύματα
426
Reaction score
378
Καλησπέρα,
ρίξτε μια ματιά εδώ: https://fleetnews.gr/aytokinito-tis-chronias-2021-to-renault-captur/ και δείτε το video.
Είμαι και εγώ στην ίδια φάση με σας.
Είμαι κάτοχος του vw tiguan 1.4 150 HP 4 motion από το 2008 και θέλω να το αλλάξω.
Σύμφωνα με τον ειδικό τύπο τα καλύτερα B-SUV στην κατηγορία είναι το ρενώ καπτύρ, το 2008,το φόρντ πούμα και το τ-ρόκ.
το τ-κρός ξεχάστε το ,είναι στην μικρότερη κατηγορία και δεν είναι αντάξιο των άλλων.
Χθές έκανα τεστ ντράιβ στο 2008.Εξαιρετικό πάτημα ,πολύ καλή ποιότητα ,μεγάλοι χώροι, πλούσιος εξοπλισμός στην έκδοση αλλύρ πλάς, αλλά δεν μου άρεσε ο 1000άρης κινητήρας και το ιδιότροπο ι-κόκπιτ (ή σου αρέσει ή όχι).
Αξίζει να το δείς αλλά με τον κινητήρα με τα 130 HP.
Θα πάω να δώ και τα υπόλοιπα, καθώς και το σκόντα καμίγκ.
Θά αγόραζα αβλεπί το τ-ρόκ αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι είναι ήδη στον 4ο χρόνο της κυκλοφορίας και θα υποστεί κάποιο φέις λιφτινκ.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
Είμαι και εγώ στην ίδια φάση με σας.
Είμαι κάτοχος του vw tiguan 1.4 150 HP 4 motion από το 2008 και θέλω να το αλλάξω.
Σύμφωνα με τον ειδικό τύπο τα καλύτερα B-SUV στην κατηγορία είναι το ρενώ καπτύρ, το 2008,το φόρντ πούμα και το τ-ρόκ.
το τ-κρός ξεχάστε το ,είναι στην μικρότερη κατηγορία και δεν είναι αντάξιο των άλλων.
Χθές έκανα τεστ ντράιβ στο 2008.Εξαιρετικό πάτημα ,πολύ καλή ποιότητα ,μεγάλοι χώροι, πλούσιος εξοπλισμός στην έκδοση αλλύρ πλάς, αλλά δεν μου άρεσε ο 1000άρης κινητήρας και το ιδιότροπο ι-κόκπιτ (ή σου αρέσει ή όχι).
Αξίζει να το δείς αλλά με τον κινητήρα με τα 130 HP.
Θα πάω να δώ και τα υπόλοιπα, καθώς και το σκόντα καμίγκ.
Θά αγόραζα αβλεπί το τ-ρόκ αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι είναι ήδη στον 4ο χρόνο της κυκλοφορίας και θα υποστεί κάποιο φέις λιφτινκ.
εεε δεν λες και μεγάλους χώρους το 2008 ,captur to puma δεν το έχω δει το 3008 οκ ισος
η δεν έχεις οικογένεια ακομα δεν μου αρεσε στο2008 το παπριζ πολυ μικρο
 

Μηνύματα
426
Reaction score
378
εεε δεν λες και μεγάλους χώρους το 2008 ,captur to puma δεν το έχω δει το 3008 οκ ισος
η δεν έχεις οικογένεια ακομα δεν μου αρεσε στο2008 το παπριζ πολυ μικρο
Εχει σίγουρα πιο μεγάλους χώρους απο το πουμα ,αλλά και αντικειμενικά.
το 3008 είναι άλλη κατηγορία.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
ναι αλλα εγω επιμένω οτι το c4 εχει αυτούς τους χώρους το ειδα χθες απο έξω μόνο και εμένα μου αρέσει πολύ θέλω να το δω και μέσα
 


Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Ναι, στο 2008 κοιτάζω το 130 hp auto. Στην έκδοση allure plus έχει 27800, όσο και το t roc 1.5 dsg, και το Countryman 1.5 136hp auto.
Από χώρους, ρύθμισα το κάθισμα εκεί που με βολεύει, (1.85), και όταν κάθισα πίσω τα γόνατα μου είχαν τουλάχιστον 5 cm περιθώριο από το μπροστινό κάθισμα. Μία χαρά.
Πάντως, αυτό που βλέπω είναι ότι όλα τα αυτοκίνητα της κατηγορίας είναι, γρήγορα, ασφαλή, και καλά εξοπλισμένα.
 

Μηνύματα
113
Reaction score
140
πάντως παιδιά προέρχομαι απο honda jazz 2010 και ήρθε 4ο μέλος στην οικογένεια έλεγα να αναβαθμιστώ σε cross - suv αλλά έχω ξενερώσει άσχημα με τους χώρους φαίνονται μεγάλα μόνο εξωτερικά μέσα χάλια αμφιβάλω αν χωράνε 4 βαλίτσες
οποιος εχει jαzz καταλαβαίνει τι λέω ειναι 4 μετρα μονο
 

Μηνύματα
426
Reaction score
378
πάντως παιδιά προέρχομαι απο honda jazz 2010 και ήρθε 4ο μέλος στην οικογένεια έλεγα να αναβαθμιστώ σε cross - suv αλλά έχω ξενερώσει άσχημα με τους χώρους φαίνονται μεγάλα μόνο εξωτερικά μέσα χάλια αμφιβάλω αν χωράνε 4 βαλίτσες
οποιος εχει jαzz καταλαβαίνει τι λέω ειναι 4 μετρα μονο
Αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στο skoda Kamig.Εχει τους μεγαλύτερους εσωτερικούς χώρους απο όλα τα άλλα και πορτμπαγκάζ αν θυμάμαι καλά 400 λίτρα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top