Audio Science Review YouTube Channel

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Μωβ; Ουστ. Μπλε; Ουστ. Κόκκινο; Ουστ. Πράσινο; Ουστ. Όλα ρε όλα, ουστ.
Εμένα τα rca interconnect μου είναι κόκκινα της φωτχιας και το γουστάρω τρελά!!

Ααααα, έχουν και βέλη για τη φορά!!!
 




Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Δεν έχει μάνα μου XLR ο προ μου.. Τι να κάμω ο καψερος;
Δύο τα τινά.
Η παίρνεις προ με xlr , ή παίρνεις xlr και βάζεις αντάπτορες.
Διαλέγεις και παίρνεις.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Δύο τα τινά.
Η παίρνεις προ με xlr , ή παίρνεις xlr και βάζεις αντάπτορες.
Διαλέγεις και παίρνεις.
Το δεύτερο για ποιο λόγο να το έκανα Γιάννη μου; πάλι ανισόρροπη σαν και μένα δε θα ήταν η συνδεσμολογια;
 


N

nickmitro

Guest
Ναι, είναι απίστευτη η μ@λακια που μας δέρνει.
Δυστυχώς.

Φυσικά βάζω τον εαυτό μου μέσα, εννοείται.

Βέβαια εσύ δεν ήταν δυνατόν να ακούσεις τον οποιοδήποτε EAR ή κογια ή δεξερωγωποιον με τη μία, δε γίνεται.
Χιουμαν σπισις.
Δατς δη γουέι δη κούκι κραμπλς.

Προσωπικά έχω (εδώ και χρόνια) πρόβλημα με οποιοδήποτε καλώδιο δεν είναι μαύρο κι όσο πιο λεπτό (για την εφαρμογή) γίνεται.

Έχω πρόβλημα με οποιοδήποτε "επώνυμο" από τον χαϊενδοχώρο καλώδιο. Ρε δε πα να'ναι τέλειο; θα το ξηλώσω δίχως σκέψη, μηδέν. Ουστ.

Βαντενχουλ; Ουστ. Κιμπερ; Ουστ. Οντιοκουεστ; Ουστ. Βαλχαλα; Ουστ. Τίποτα ρε, ξήλωμα όλα.

Μωβ; Ουστ. Μπλε; Ουστ. Κόκκινο; Ουστ. Πράσινο; Ουστ. Όλα ρε όλα, ουστ.

Μαύρο. Τέλος.
Αποδεκτά στην ούγια μόνο ονόματα από μεγάλες πραγματικές βιομηχανίες του χώρου, όπως μπελντεν και μογκαμι.

Όλα τα υπόλοιπα, όλα μαζί, ξήλωμα με μίσος.

Τα βλέπω και εκνευρίζομαι ρε.

ΟΥΣΤ.
Ξηλωμα με μισος.Μαλιστα.Ξηλωμα σε ολα τα μαυρα καλωδια.Αλλοι το εκαναν αυτο 40 χρονια πριν.Ποτε δεν ειναι αργα. ;)
 

N

nickmitro

Guest
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε νιώθω! Το 1016 πρέπει να έχει κλείσει χρόνο στο κουτί του. Το έχω και το βλέπω. Απλά δεν το χρειάζομαι. Ανυπομονώ όμως να ψωνίσω το 2549 μογκαμάκι με τα φανταστικά νιούτρικ xlr.



Το 1016 δεν έχει ανάγκη απο κάλτσα. Είναι πανέμορφο απο μόνο του. Κρίμα που κοιμάται στο κουτί του. :p
Φανταστικα ως προς τι;Μηπως εννοεις τον ηχο;Αν ναι,υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες με πολυ καλυτερα xlr,με πολυ ακριβοτερες τιμες ομως.Εκει,ναι,φανταστικα.
 



Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Φανταστικα ως προς τι;Μηπως εννοεις τον ηχο;Αν ναι,υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες με πολυ καλυτερα xlr,με πολυ ακριβοτερες τιμες ομως.Εκει,ναι,φανταστικα.
Δεν τη βρίσκω πια με τις τιμές βρε. Τώρα με ενδιαφέρει η απόδοση. Οταν ο chrishat που έχει συστηματαρα λέει ότι το 2549 είναι το πιο ουδέτερο που έχει ακούσει, μου αρκεί. 2549 λοιπόν!
 

N

nickmitro

Guest
Δεν τη βρίσκω πια με τις τιμές βρε. Τώρα με ενδιαφέρει η απόδοση. Οταν ο chrishat που έχει συστηματαρα λέει ότι το 2549 είναι το πιο ουδέτερο που έχει ακούσει, μου αρκεί. 2549 λοιπόν!
Το Mogami "τσιριζει".Αν επιμεινεις,η γνωμη μου περισσευει.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Το Mogami "τσιριζει".Αν επιμεινεις,η γνωμη μου περισσευει.
Αρχικά, τσιρίζει σε σχέση με τι; Με την εγγραφή ( έχουμε πρόσβαση στα μάστερς ας πούμε? ) ή με τα γούστα μας; Εν συνεχεία, ακόμα και αν τσιρίζει, που το πρόβλημα; Το πολύ πολύ να βγω λίγο οφ άξις απο το tweeter ή ( όπως και ούτως ή άλλως θα γίνει ) να το μαζέψω με την ισοστάθμιση. Έτσι κι αλλιώς δηλαδή το σύστημα ( όταν φτάσει στο σημείο που στοχεύω ) θα μετρηθεί και ρυθμιστεί με εφαρμογή target curve.
 



N

nickmitro

Guest
Εχει ελλειψη "σωματος" στο χαμηλο και "τσιριζει" στα πριμα ακομη και σε σχεση με ενα ασημενιο καλωδιο,αν αποδεχθουμε την κατηγορια αυτη απο τους εχθρους του ασημιου.Αν ομως η ισοσταθμιση ειναι η λυση, γιατι να πληρωνεις Mogami και Neutrik;
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Επιτέλους το ηχείο πήρε σωστό σήμα και παίζει όπως σχεδιάστηκε να παίζει.
Αλλά που να το καταλάβει κανείς.

Και αντί να φτιάξουμε ψηφιακά την Target Curve όπως μας αρέσει, αλλάζουμε καλώδια να βρούμε....... την Target Curve που μας αρέσει.
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:
 

N

nickmitro

Guest
Θες να μας πεις (εμμέσως πλην σαφώς) πως "τσιριζει" το ηχείο σου;
ΟΚ, το καταλάβαμε.
Πολυ βολικο ομως τα ιδια εχει κανει στο παρελθον σε 3 συστηματα φιλων και "πηρε ποδι".Κριμα που o Astronaut Jr. δεν εχει καποιο αντιστοιχο μοντελο Kimber με xlr και τοτε θα ακουγαμε την "ουδετεροτητα" του Mogami.Ομως παρασυρομαι, τωρα υπαρχουν διαφορες στα καλωδια;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top