Επιλογή πολυπριζου...

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
μρε Νικο μπορεις να σαξεις εσυ ενα πολυμπριζο 60 με 70 εβρα κανει :drinks:
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
μρε Νικο μπορεις να σαξεις εσυ ενα πολυμπριζο 60 με 70 εβρα κανει :drinks:
Καλά, τώρα ακόμα και τα 60 ευρά του πολύπριζου έχουν περισσότερη σημασία σε άλλους τομείς ( π.χ. interconnects που θα τα αλλάξω όλα με mogami xlr ). Όταν τελειώσω με το εγχείρημά μου, βλέπουμε! Μπορεί για τον χαβαλέ να πλέξω κανένα καλώδιο ρεύματος και να φτιάξω ένα πολύπριζο, έτσι για τη χα(λ)ιεντάδικη αλητεία!!
 

N

nickmitro

Guest
Σα δε ντρέπεσαι,πολύπριζο με...βραχυκυκλωτήρες αντί καλωδίων...Είσαι αυτό που θα έλεγαν...χαλκομπαράς. :biggrin:
(ΛΟΑΤΚΙ+ ηλεκτρόνια)

Το δικό μου έχει ειδικό ακρυλικό περίβλημα κι επίχρυσες μπάρες που φαίνονται ωραία από έξω,σε ...ρουμπώνω.
View attachment 205108

΄΄For All Mankind...΄΄ λέμε...;)
Ναι, ομως δεν αναφερεις τιποτα για το ρευματος VDH Mainsstream,πονηρουλη!Μηπως ακους και διαφορες απο τα καλωδια ρευματος; ;)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ναι, ομως δεν αναφερεις τιποτα για το ρευματος VDH Mainsstream,πονηρουλη!Μηπως ακους και διαφορες απο τα καλωδια ρευματος; ;)
Χρησιμοποιώ όσα καλώδια απέκτησα κάποτε όπως θα περίμενα και για διάφορα quote να μην περιείχαν κουτοπόνηρα σχόλια. Όλα τα καλώδια είναι γνωστοποιημένα σε όσους παρακολουθούν τις παρουσιάσεις.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Όλα τα καλώδια είναι γνωστοποιημένα σε όσους παρακολουθούν τις παρουσιάσεις.
Όντως.
Το τι πίκρες φάγαμε, μη μου το θυμίζεις.
Έτσι, για "ποικιλία" θα μου πεις, τ'αλατοπίπερο της ζωής.


Πάντως κάποτε θα πρέπει και συ να τα κάψεις αυτά.
Έχεις και φούρνο στην αυλή.
 

TGD

Μηνύματα
6.980
Reaction score
7.065
Εμένα μου έφτιαξε ένας φίλος ένα πανέμορφο ξύλινο στο ίδιο φινίρισμα με τα ηχεία και τα έπιπλα και αυτές τις μπλε μπρίζες που είδα και σε άλλους που ταιριάζουν σε χρώμα και με τα μπλε φιγουρατζίδικα καλώδια που είχαν μέσα τα Audio Analogue.
Πιο πριν είχα το APC το "κόκκινο". Μια χαρά ήταν, με προστασία που δούλεψε αρκετές φορές.
 

N

nickmitro

Guest
Χρησιμοποιώ όσα καλώδια απέκτησα κάποτε όπως θα περίμενα και για διάφορα quote να μην περιείχαν κουτοπόνηρα σχόλια. Όλα τα καλώδια είναι γνωστοποιημένα σε όσους παρακολουθούν τις παρουσιάσεις.
Δεν εχω παρακολουθησει τα παντα ωστε να γνωριζω.Το VDH το αναγωρισα γιατι ειχα 2+1 με το πολυπριζο του.Με τα Oyaide 037 μεταμορφωνοταν,,αλλο που ο αντιπροσωπος αντιπαθει το ροδιο.Η χρησιμοποιηση τους γινεται για ηχητικους η για συναισθηματικους λογους;
 
Last edited by a moderator:
  • Haha
Reactions: PMC

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Αφου συνεχιζεται το θεμα, συνεχιζω:
Αυτο πηρα:
:party:
Αλλα θα βαλω πανω τα υπολοιπα, tv, blu ray, nova, mac mini κλπ.
Οταν ερθει ομως, θα βαλω πανω και τα μηχανηματα για να το ...ακουσω.
Λετε να εχει ωραιες χροιες? Μπα ε?
Για τα μηχανηματα θα φτιαξω ενα δίπριζο με φουρουτεκ, για να ανεβαινει η πιεση του Κογια. Το προβλημα ειναι οτι δε βρισκω οντιοφιλ διακοπτη. Μονο αυτοι οι χάλια πρεσσαριστοι με τα φαστον υπαρχουν? Θελω εναν βιδωτο στο σασι, με βιδωτες υποδοχες απο πισω, επιρόδιες (sic). Α, και μπλε φως. Τι σκ@τα κανει η φουρουτεκ, δε βγαζει διακοπτες?
Εννοειται, εχω ηδη παρει επαργυρα καλωδια ρευματος Έαρ. Θελει και ρωτημα?

(Ολα για πλακα τα λεω. Ολα αληθεια ειναι. :smile:)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Για τα μηχανηματα θα φτιαξω ενα δίπριζο με φουρουτεκ, για να ανεβαινει η πιεση του Κογια
Κι η δικιά μου.
Λυπήσου με..
Έχω και μια α ηλικία.
ο αντιπροσωπος αντιπαθει το ροδιο
Τον κρυπτονίτη;
 


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Κι η δικιά μου.
Λυπήσου με..
Έχω και μια α ηλικία.
Δεν ειπατε, αμα λυσουμε τα υπολοιπα ...ε, ας ασχοληθουμε με καλωδια μετα? Ε, αυτο κανουμε! :tongue:
Το σασι της πριζας θα το φτιαξω απο μασιφ αλουμινιο σε cnc (πολυ οντιοφιλ λεξη).
Και επενδυση ξυλου απ’εξω.
Αντεχεις ρε? Να χτυπησω κι αλλο?
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Η χρησιμοποιηση τους γινεται για ηχητικους η για συναισθηματικους λογους;
Για ομορφιά... :biggrin:
Όντως.
Το τι πίκρες φάγαμε, μη μου το θυμίζεις.
Έτσι, για "ποικιλία" θα μου πεις, τ'αλατοπίπερο της ζωής.
Πάντως κάποτε θα πρέπει και συ να τα κάψεις αυτά.
Έχεις και φούρνο στην αυλή.
Θα πρέπει ν'αρκεστείς σε άλλους...amirous.:p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
μασιφ αλουμινιο σε cnc (πολυ οντιοφιλ λεξη).
Και επενδυση ξυλου απ’εξω.
Αντεχεις ρε? Να χτυπησω κι αλλο?
Ένα γιατρό!
Ένα γιατρό!
Ντιμιφουτ; βοήθεια!!
Μπύρα με χερούλι επειγόντως, να κατέβουν τα φαρμάκια κάτω.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652
Δεν άνοιξαν. Μόνο τα κομμωτήρια. Πάμε;
Πάμε έστω ξύρισμα τις φαβορίτες, πες τους μόνο να έχουν ποτήρι με χερούλι, δε μπορώ πάλι να κάνεις σκηνικό μέσα στο κομμωτήριο... Έλεος κάπου.
View attachment 205238
Αντιχαλκομπαράδικο πολύπριζο. Πολύ στρίμωγμα όμως...
Αηδία.
Και πάλι σε μπάρες καταλήγει, δε καταλαβαίνω γιατί τέτοια χαζομάρα.

Επί της ευκαιρίας, χαλκομπαρες δε νομίζω να βρείς σε κανένα πολυμπριζο, θα ήταν σπατάλη πόρων. Σιδερένιες λάμες έχουν τα περισσότερα, γυαλοκοπανε σα καθρέφτες.

Κίτρινες, πιθανώς να σημαίνει επικάλυψη με κάτι, ιδέαν δεν έχω. Αλλά οι κίτρινες με τον καιρό μαυρίζουν, να τις αποφεύγετε. Μαυρίζουν (οξειδωνονται) και δε κάνουν καλή επαφή, ακόμα και στα φις σουκο.
Τα λευκά-σιδερένια άχρωμα τελοσπαντων, είναι αθάνατα.


Δηλαδη αυτό κακό

1616233078178.png


Κι αυτό καλό

1616233121712.png


Ιτς γκουυυυντ
Σόου γκουυυυντ
Γκουντ.
 
Last edited:


Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.097
Reaction score
124.652

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Πάμε έστω ξύρισμα τις φαβορίτες, πες τους μόνο να έχουν ποτήρι με χερούλι, δε μπορώ πάλι να κάνεις σκηνικό μέσα στο κομμωτήριο... Έλεος κάπου.

Αηδία.
Και πάλι σε μπάρες καταλήγει, δε καταλαβαίνω γιατί τέτοια χαζομάρα.

Επί της ευκαιρίας, χαλκομπαρες δε νομίζω να βρείς σε κανένα πολυμπριζο, θα ήταν σπατάλη πόρων. Σιδερένιες λάμες έχουν τα περισσότερα, γυαλοκοπανε σα καθρέφτες.

Κίτρινες, πιθανώς να σημαίνει επικάλυψη με κάτι, ιδέαν δεν έχω. Αλλά οι κίτρινες με τον καιρό μαυρίζουν, να τις αποφεύγετε. Μαυρίζουν (οξειδωνονται) και δε κάνουν καλή επαφή, ακόμα και στα φις σουκο.
Τα λευκά-σιδερένια άχρωμα τελοσπαντων, είναι αθάνατα.


Δηλαδη αυτό κακό

View attachment 205249

Κι αυτό καλό

View attachment 205250

Ιτς γκουυυυντ
Σόου γκουυυυντ
Γκουντ.
Αμφότερα...Ιζνογκούντ (στη φωτό καλώδια δεκαεπτά περίπου χρόνων που κρατούνται αποθηκευμένα...)
1616233871318.png

(το κίτρινο εκτός από την φωτό φαίνεται να έχει φθαρεί λιγότερο...)

Πάντως εδώ και χρόνια σε ό,τι έχω φτιάξει ο ίδιος προσαρμόζω Supra και Legrand φις στα οποία οι πόλοι δεν φαίνονται καθόλου φθαρμένοι μολονότι μπαινοβγαίνουν συχνά σε διαφορετικές πρίζες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.062
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top