Ζητηση Network player / streamer

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Ζητείται network player/ streamer, με ή χωρίς ντακ, που να παίζει όλα τα φόρμα ήχου, spotify, Tidal mqa, qobuz, Internet radio, roon ready, usb για εξωτερικό δίσκο, ψηφιακές συνδέσεις, και με καλή εφαρμογή Android.
Τιμη μέχρι 600€
Επικοινωνία με πμ
Ευχαριστω
 


ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Υποθετω πως ενα τιμης ως νεου περι τα 1000€ (αρα μεταχειρισμενο περι τα 600€), θα ειναι ανωτερο ενος (νεου) των 450€. Λανθανω;
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.611
Υποθετω πως ενα τιμης ως νεου περι τα 1000€ (αρα μεταχειρισμενο περι τα 600€), θα ειναι ανωτερο ενος (νεου) των 450€. Λανθανω;
Αυτα που ζητας αποκλειεται να τα βρεις σε συσκευη μεγαλυτερη των 2 ετων (στην τιμη που εχεις βαλει σαν οριο).Επειδη ανεφερες την ψηφιακη εξοδο σαν προαπαιτουμενο,αλλα οχι να ειναι και dac,υπεθεσα οτι υπαρχει καλο dac και για αυτο προταθηκε το συγκεριμενο,που κανει οτι θελεις (και με την καλυτερη application blue_os) και εχει λογικη τιμη. H μονη συσκευη που μου ερχεται και κανει οτι θελεις ειναι το cambridge audio cxn v2.......αυτο ναι θα μπορουσες να το βρεις αλλα πιο πανω απο την τιμη που θελεις (οχι πολυ) ,αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι το βρεις σαν μτχ.
 
Last edited:

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Υπαρχει dac (Naim v1) οποτε η αναζητηση ειναι για "καθαρο" streamer player
 

Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.611
Υπαρχει dac (Naim v1) οποτε η αναζητηση ειναι για "καθαρο" streamer player
για καθαρο streamer transport ,αφου εχεις ενα τοσο καλο dac.


δεν ειναι φτηνο,αλλα ενα μελος πριν λιγες μερες πωλουσε ενα ιδιο (σαν σετ με dac). Αν θελεις μπορω να σου στειλω το λινκ,αν και θα το βρεις ευκολα.Στειλε ενα πμ,ισως δεν το εχει δωσει ακομα.
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Επειδή είμαι και γω σε παρόμοια αναζήτηση, τί λέτε για το cocktail audio n15d. Μου έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και τα κάνει όλα τα προαναφερθέντα.
Η τιμή του γύρω στα 800 ευρώ νομίζω
 


Μηνύματα
296
Reaction score
846
Όταν ένα καλό network player σαν αυτό που έχει ότι ζητάς έχει 1100 ευρώ ότι βρεις κάτω από αυτή τη τιμή χτύπα το.
Επιβεβαιώνω, εξαιρετικό. Ήδη κλείνω ενάμιση μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Πρόσφατα έγινε ενημέρωση tidal.
Επίσης είναι εξαιρετικο dac, έχω συνδέσει ένα marantz ξεχασμένο cd player και την TV.
 

Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Επιβεβαιώνω, εξαιρετικό. Ήδη κλείνω ενάμιση μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Πρόσφατα έγινε ενημέρωση tidal.
Επίσης είναι εξαιρετικο dac, έχω συνδέσει ένα marantz ξεχασμένο cd player και την TV.
Πες τα Χρυσόστομε !!!
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Επιβεβαιώνω, εξαιρετικό. Ήδη κλείνω ενάμιση μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Πρόσφατα έγινε ενημέρωση tidal.
Επίσης είναι εξαιρετικο dac, έχω συνδέσει ένα marantz ξεχασμένο cd player και την TV.
George έχει και volume control? Δηλαδή μπορείς να ρυθμίζεις τον ήχο μέσω αυτού;
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
Πες τα Χρυσόστομε !!!
Κοίτα, είχα για 4 χρόνια το CocktailAudio x12, τίμιο αλλά κομμάτι δύσχρηστο . Ριπαρισμα κι Άγιος ο Θεός! Οι διάφορες στο ηχητικό κομμάτι βγάζουν μάτι. Νομίζω τα πιο well spent 1.000,00€ που έκανα! 🙏
George έχει και volume control? Δηλαδή μπορείς να ρυθμίζεις τον ήχο μέσω αυτού;
Καλησπέρα, ναι λειτουργεί και ως προενισχυτής με volume
 
Last edited:

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Κοίτα, είχα για 4 χρόνια το CocktailAudio x12, τίμιο αλλά κομμάτι δύσχρηστο . Ριπαρισμα κι Άγιος ο Θεός! Η διάφορες στο ηχητικό κομμάτι βγάζουν μάτι. Νομίζω τα πιο well spent 1.000,00€ που έκανα! 🙏

Καλησπέρα, ναι λειτουργεί και ως προενισχυτής με volume
Με έβαλες σε σκέψεις για αγορά αχχχχχ. Να δώ που θα κουμπώσω το πικάπ αμα δώσω τον AV που εχω για pre.
 

ifievadam

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
509
Reaction score
356
Για το Lindemann limetree bridge (χωρις ντακ) υπαρχει αποψη εδω;
 


Μηνύματα
3.089
Reaction score
8.864
Να το ξεδιαλύνουμε το Cambridge αν θέλεις όλα αυτά .... spotify, Tidal mqa, qobuz, Internet radio, roon ready,
αλλιώς υπάρχουν και φθηνότερα.
συμπλήρωμα και καλό ήχο
 

CAC

Μηνύματα
215
Reaction score
16
Να το ξεδιαλύνουμε το Cambridge αν θέλεις όλα αυτά .... spotify, Tidal mqa, qobuz, Internet radio, roon ready,
αλλιώς υπάρχουν και φθηνότερα.
συμπλήρωμα και καλό ήχο
Tidal master βασικά :)
 

Μηνύματα
296
Reaction score
846
Να το ξεδιαλύνουμε το Cambridge αν θέλεις όλα αυτά .... spotify, Tidal mqa, qobuz, Internet radio, roon ready,
αλλιώς υπάρχουν και φθηνότερα.
συμπλήρωμα και καλό ήχο
Tidal master βασικά :)
Μόλις τώρα θα ρωτούσα κι εγώ... Τρέχω spotify, το tidal πρόσφατα έκανε ενημέρωση και έχω την εντύπωση ότι πλέον μπορεί να κάνει streaming tidal mqa... Νομίζω, μη με πάρεις με τις πέτρες 😂🤣
Tidal master βασικά :)
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Για το Lindemann limetree bridge (χωρις ντακ) υπαρχει αποψη εδω;
Το έχω εδώ και ένα 7μηνο περίπου στο σύστημα μου (ενεργα ηχεία με είσοδο coaxial) και το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικό.
Ειναι γρήγορο, κάνει upsample κατ επιλογή και είναι και μια σταλιά
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.106
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top