ερώτηση για μπαταρία αυτοκινήτου


Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Αυτά θα τα είχες καταλάβει, ήδη. Μια μικρή διαρροή βαλβολίνης απο το παξιμάδι, που συνήθως είναι το χαμηλότερο σημείο, μπορεί να σου κάνει ζημιά και το είπα γιατί έγραψες οτι συνέβη χθές.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
θυμήθηκα τώρα μια φάση με έναν ξάδελφο
γύρισε κομμάτια σπίτι...κόκκαλο όμως

καβάλησε τα πάντα + ένα δέντρο από το απέναντι πεζοδρόμιο....για να το βάλει στην δίπλα πυλωτή (και αυτή ξαδέλφου μου...)

από κάτω τα είχε ''φάει'' όλα αλλά το έβαλε σωστά μέσα :o:lol:...όπως το παρκάρει πάντα και δεν κίνησε υποψίες

την άλλη μέρα πήγε να το πάρει. κανονικά ..δεν θυμόταν τίποτα....όταν είδε την ζημιά και ήρθε γερανός να το μαζέψει
τα παιδιά έκαναν τον σταυρό τους για το πως τσούλησε αυτό το αμάξι έστω και ένα μέτρο :laugh:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
Αυτά θα τα είχες καταλάβει, ήδη. Μια μικρή διαρροή βαλβολίνης απο το παξιμάδι, που συνήθως είναι το χαμηλότερο σημείο, μπορεί να σου κάνει ζημιά και το είπα γιατί έγραψες οτι συνέβη χθές.
μιλάς λες και το παίρνω καθόλου.....έχω ξεχάσει σχεδόν την οδήγηση
σπίτι δουλειά-δουλειά σπίτι και όταν τυχαίνει για κάπου...πάντα περνά το γωγουλίνι και με μαζεύει :beach::biggrin:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
ο ίδιος ξάδελφος εκείνη την χρυσή εποχή που έπινε δίχως αύριο....και είχε σκουτεράκι

μια μέρα καλοκαίρι ξημερώματα...καλούν την θεία μου από την τροχαία
της λένε ότι έγινε ατύχημα με τον ξάδελφο...η θεία σχεδόν εγκεφαλικό
τολμά να ρωτήσει που τον έχουν
της απαντά ο μπάτσος
- Να...εδώ στο κράσπεδο....κοιμάται :cry: και προσπαθούν να τον ξυπνήσουν τα παιδιά από το ΕΚΑΒ

το βλήμα είχε φύγει με το μηχανάκι σε στροφή.....το μηχανάκι έσκασε πάνω σε αυτοκίνητο σταματημένο
ο ίδιος έπεσε χωρίς κράνος επάνω στο καπό και μετά κατέληξε στο κράσπεδο και τον πήρε ο ύπνος :roflmao:
 

Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
ο ίδιος ξάδελφος εκείνη την χρυσή εποχή που έπινε δίχως αύριο....και είχε σκουτεράκι

μια μέρα καλοκαίρι ξημερώματα...καλούν την θεία μου από την τροχαία
της λένε ότι έγινε ατύχημα με τον ξάδελφο...η θεία σχεδόν εγκεφαλικό
τολμά να ρωτήσει που τον έχουν
της απαντά ο μπάτσος
- Να...εδώ στο κράσπεδο....κοιμάται :cry: και προσπαθούν να τον ξυπνήσουν τα παιδιά από το ΕΚΑΒ

το βλήμα είχε φύγει με το μηχανάκι σε στροφή.....το μηχανάκι έσκασε πάνω σε αυτοκίνητο σταματημένο
ο ίδιος έπεσε χωρίς κράνος επάνω στο καπό και μετά κατέληξε στο κράσπεδο και τον πήρε ο ύπνος :roflmao:
.....εκείνη την χρυσή εποχή....

Επί Πασόκ ε ? Those were the days :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.853
Reaction score
77.448
.....εκείνη την χρυσή εποχή....

Επί Πασόκ ε ? Those were the days :)
και στο τελευταίο το καλό ....εκείνο με τον Άκη...τον Σημίτη.....με τον Γιάννο και τα άλλα παιδιά :party:
 





Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.222
Reaction score
27.786
Ωραια τα καλώδια, ωραιο και το παράσημο, το βράδυ θα μας πεις μια ωραία ιστορία , του πως το απέκτησες :lol:
Α! ναι ένα κόψιμο από αυτά που συμβαίνουν τακτικά.
Έκλεισε βέβαια, δεν τρέχει πια αίμα, αλλά όταν κλείσει, όλο και κάποιο άλλο κοψιματάκι θα συμβεί.
Η φύση της δουλειάς βλέπεις.
 





TGD

Μηνύματα
7.170
Reaction score
7.201
Στη μάνα μου έκανε δώρο το ΚΤΕΟ ένα καλώδιο που γράφει επάνω "κατάλληλο για κινητήρες βενζίνης μέχρι 1400cc".
Στο δικό μου αγόρασα ένα που γράφει "κατάλληλο για κινητήρες βενζίνης μέχρι 3000cc και πετρελαίου μέχρι 2400cc". Είναι πιο χοντρό, με μεγαλύτερους ακροδέκτες, αλλά αρκετά εύκαμπτο.

Μέχρι στιγμής αχρειάστα. Θα σας πω την Δευτέρα που θα πάω να βάλω μπροστά μετά από ενάμιση μήνα!
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.647
Reaction score
27.990
Ότι καλώδια έχω είναι δώρο από ΚΤΕΟ. Όσες φορές τα χρησιμοποίησα όλα πήγαν μια χαρά. Είτε σε δικά είτε σε άλλα οχήματα. Έχω βάλει μπροστά και αμάξι που δεν άναβε ούτε λαμπάκι.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.299
Reaction score
93.803
Εγώ πάλι έχω πάρει έναν εκκινητή (jump starter στα ελληνικά) που κάνει και για κινητήρες diesel μέχρι 3 λίτρα. Μπορεί να εκκινήσει κινητήρες έως και 20 φορές χωρίς φόρτιση -που γίνεται μέσω usb.

Είναι αυτός:



Τον χρειάστηκα 2 φορές εγώ και 1 για φίλο με Land Cruiser 2,8 lt diesel. Ό,τι καλύτερο για να ξενοιάσεις από τις ανησυχίες ότι έμεινες νύχτα, σε ερημιές κλπ.
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.876
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top