Επιλογή καλωδίου ηχείων.


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.317
Τα ηλεκτρόνια, δεν καταπίπτουν ποτέ στον πυρήνα ... οπότε μην ανησυχείτε για τίποτα.
δεν σου τα πανε καλά άνθρωπε μου.... :cry:

Δεν μετριούνται όλα φίλε, πχ όταν περνάει ρεύμα μέσα από τον αγωγό δημιουργείται χημική αντίδραση ανάλογα το υλικό του αγωγού αυτό επηρεάζει την ποιότητα του ρεύματος.
 


Μηνύματα
7.253
Reaction score
11.794
Έλα ρε. Εσύ ξέρεις ότι σας πειράζω.
Αλλά ρε φίλε αφήστε και ένα νήμα να πούμε τον πόνο μας εμείς που γουστάρουμε λίγο πιουρ χαλκό παραπάνω
Έλεος δηλαδή😁
Αν θέλεις πιουρ χαλκό, να σου στείλω τα καλώδια ηχείων που έπλεξε ο Χρήστος ο Μαέστρος. Πιο πιουρ δεν πάει! Κόκκινος κόκκινος σαν τη σημαία του Ολυμπιακού! Επειδή είσαι φιλος, θα στα βάλω και σε κάλτσα, να γουστάρεις.
 





Μηνύματα
12.357
Reaction score
14.580
Πάει το νήμα. Γέμισε με αρνητές καλωδίων!!
Ο Αστρονότ δεν είναι αρνητής βρε. Ουδέτερος είναι. Αφου το έγραψε στο πόστ του : παλιά είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και άκουσε. Μετά δεν είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και δεν άκουσε.
 

Μηνύματα
3.767
Reaction score
6.736
Ο Αστρονότ δεν είναι αρνητής βρε. Ουδέτερος είναι. Αφου το έγραψε στο πόστ του : παλιά είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και άκουσε. Μετά δεν είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και δεν άκουσε.
😁😁
 


Μηνύματα
7.253
Reaction score
11.794
Εσύ κανόνισε βόλτα στην εξοχή να σε βάλω στον ίσιο δρόμο πάλι. Τον αγνό😉😜
Μόνο αν μου παίξεις Στανίση, μυστικέεεεεε μου έεεεεερωτα ( αφιερωμένο στα κόντο :p :p :p ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤ!!!! )

Ο Αστρονότ δεν είναι αρνητής βρε. Ουδέτερος είναι. Αφου το έγραψε στο πόστ του : παλιά είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και άκουσε. Μετά δεν είχε πρόθεση να ακούσει διαφορές και δεν άκουσε.
Ο συνδρομητής που καλέσατε, εξακολουθεί να μη θέλει να ακούσει διαφορές. Παρακαλώ, καλέστε αργότερα.
(Τουτ τουτ τουτ)
 

Μηνύματα
12.357
Reaction score
14.580
Μόνο αν μου παίξεις Στανίση, μυστικέεεεεε μου έεεεεερωτα ( αφιερωμένο στα κόντο :p :p :p ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΤ!!!! )


Ο συνδρομητής που καλέσατε, εξακολουθεί να μη θέλει να ακούσει διαφορές. Παρακαλώ, καλέστε αργότερα.
(Τουτ τουτ τουτ)
Μάθε μπαλίτσα ... χα χα. (καλά για τα κόντο -πως τα λένε - αλλά να αφήνεις υπόνοιες για την Θεά ... απαράδεκτο).

 
Last edited:


D

debianfox

Guest
Ο χωρος , ο χωρος, κ ξανα ο χωρος....τεραστια σημασια.....κωνος ηχειων/καμπινα= ηχειο/χωρος....τουτεστιν ,για μενα προσωπικα, η θεση των ηχειων στο χωρο κ η δομη κ τα υλικα του χωρου σε σχεση με την θεση των ηχειων,, εχουν παρομοια αξια με το ειδος κ τα υλικα μιας καμπινας σε σχεση με τους κωνους κ τα κροσοβερ...
 

Μηνύματα
27.199
Reaction score
25.156
Χωρίς να έχεις άδικο στο πρώτο σκέλος , λες και μερικά δικά σου στο δεύτερο Τα οποία απλά είναι για λαική κατανάλωση . Οκ .
Μάλλον δεν έχεις ασχοληθεί ποτέ σου με cross over υποθέτω. ε?
 

Μηνύματα
41
Reaction score
30
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Επειδή είμαι και γω σε αναζήτηση τερματισμενα καλωδίου έχω δει το Rocket της audioquest. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει από τα απλά τα 2.5mm που έχω. Τα μηχανήματα μου είναι ενισχυτης yamaha και ηχεια δαπεδου focal. Σχεδόν 2 μέτρα απόσταση. Ενδιαφέρομαι για τερματισμενα. Οποία γνώμη σας είναι δεκτή και πάντα ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ.
 





Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.864.424
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top