Μήπως ονειρεύομαι; CHAOS hypercar

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Η ζώνες ασφαλείας που παραπέμπουν σε Yaris 15ετιας είναι το παραταιρο,τα αλλά είναι οκ;)
εεεε προσωρινές θα ναι....στο κανονικό παραγωγής θα βάλει τσέρκι από ανθρακόνημα ... :p
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
ενώ το κάθισμα που κουμπώνει στην κwloxoristra?
στα 1000 χιλιόμετρα παίρνεις αγκαλιά και τον προστάτη σου :lol:
Το βγάζει για όσους δεν έχουν!!! :laugh:
......καλά !
και εγώ θα βγάλω αυτό !
-
View attachment 228852

- :rolleyes:
Τώρα εμένα μου φαίνεται, ή είναι πολύ πιο ωραίο απο το Χάος!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
4.089
Reaction score
3.583

Το απ' έξω το ολοκλήρωσε.....Άντε να δούμε και τα υπόλοιπα
 


Μηνύματα
501
Reaction score
705
Το ολοκλήρωσε με κινεζοζάντες, στρετσαρισμένα πίσω λάστιχα, στηρίζεται σε γρύλο, είναι στο ρεύμα για τα LED και κίτρινα Brembo αντι για εκτυπωμενα ζιλονοτιτανίου 243 εμβόλων. Λεπτομέρειες λολ
ΟΚ τουλάχιστον είναι καλός με το πολυεστέρα, αυτό πρέπει να του το αναγνωρίσουμε σίγουρα.
 




Μηνύματα
2.194
Reaction score
2.715


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
5.234 ίππων;
Ακόμη δεν τον φτιάξανε τον μέτρησαν κιόλας; Μήπως και 5.234,6 ίππων;
Είναι αμιγώς ηλεκτρικό, οπότε γνωρίζει εκ των προτέρων ακριβώς ποιούς και πόσους κινητήρες θα χρησιμοποιήσει σε κάθε έκδοση (όχι custom made φυσικά, δεν είναι και... Πανόπουλος). Άρα δεν είναι παράλογο ότι προκύπτει ακριβές νούμερο.
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.112
Reaction score
30.056
Είναι αμιγώς ηλεκτρικό, οπότε γνωρίζει εκ των προτέρων ακριβώς ποιούς και πόσους κινητήρες θα χρησιμοποιήσει σε κάθε έκδοση (όχι custom made φυσικά, δεν είναι και... Πανόπουλος). Άρα δεν είναι παράλογο ότι προκύπτει ακριβές νούμερο.

Δεν είναι μόνο ο κινητήρας, δεν είναι οι μπαταρίες, τα υποσυστήματα κλπ;
Μου φαίνεται απίστευτο να δίνεται υποδύναμη με τέτοια ακρίβεια, θα ήταν σαν κατασκευαστής να ανακοίνωνε την ιπποδύναμη για σύνηθες ηλεκτρικό ιχ που θα κατασκευάσει κάποια στιγμή ως ανερχόμενη σε επακριβώς 174,5 ιππους λχ
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.957
Reaction score
6.679
Δεν είναι μόνο ο κινητήρας, δεν είναι οι μπαταρίες, τα υποσυστήματα κλπ;
Μου φαίνεται απίστευτο να δίνεται υποδύναμη με τέτοια ακρίβεια, θα ήταν σαν κατασκευαστής να ανακοίνωνε την ιπποδύναμη για σύνηθες ηλεκτρικό ιχ που θα κατασκευάσει κάποια στιγμή ως ανερχόμενη σε επακριβώς 174,5 ιππους λχ
Μηχανικός δεν είμαι, όμως θεωρώ πως στα ηλεκτρικά είναι σχετικά απλά τα πράγματα. Οι ηλεκτροκινητήρες μπαίνουν απευθείας πάνω στον/στους άξονες, οπότε η ιπποδύναμη του αυτοκινήτου στον άξονα ισούται με αυτή των κινητήρων.

Όσο για τις μπαταρίες και γενικά το σύστημα παροχής ενέργειας, αρκεί να είναι τέτοιο που να μην "κόβει" τον κινητήρα, να αρκεί δηλαδή για να τον τροφοδοτήσει επαρκώς. Αν ισχύει αυτό, θα δώσει όλη του την ισχύ.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Επόμενο φανταστικό αμάξι θα είναι από την χαμένη Ατλαντίδα. Αναμένω σχεδια-μοντελα κτλ.
Avengers φίλε μου.


Η λύση του απόλυτου αυτοκινήτου θα έρθει μόνο από τον "μαύρο πάνθηρα" , τον βασιλιά της Wakanda, όπου η τεχνολογική υπεροχή λόγω vibranium είναι δεδομένη.


1637750926877.png
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Πάρε αυτό, πετάει κιόλας.


Iron-Studios-89-Batmobile-02-1-928x483.jpg


(σε μακέτα είναι, αλλά άμα δώσεις προκαταβολή 1,5 μύριο τιμή ευκαιρίας, θα στο φτιάξω σε 2 χρόνια στο υπόγειο του θείου μου που έχει εργαλειοθήκη)
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.050
Reaction score
20.462
Πάρε αυτό, πετάει κιόλας.


View attachment 230540

(σε μακέτα είναι, αλλά άμα δώσεις προκαταβολή 1,5 μύριο τιμή ευκαιρίας, θα στο φτιάξω σε 2 χρόνια στο υπόγειο του θείου μου που έχει εργαλειοθήκη)
Ωραίο αμάξι, αλλά μήπως τον μπάτλερ τον δίνουν χωρίς μπέρτα; Δεν την μπορώ τόση μαυρίλα ρε...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.187
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top