Ενεργά ηχεία για γραφείο

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...

Κρατάω για το τέλος το αστείο του κόστους το οποίο είναι κάτω από 6 κατοσταρικα το τεμάχιο. Κοντά στα 1100 δλδ το ζευγάρι, φτηνότερα δηλαδή από ένα 18s και με όλα τα πλεονεκτήματα που σου δίνει το ζευγάρι ως προς την τοποθέτηση στο χώρο.
Μόνο που τα 18S κουβαλάνε δικό τους επεξεργαστή - οπότε υπάρχει ευελιξία ενσωμάτωσης σε οποιοδήποτε ηχοσύστημα - ενώ από την άλλη τα Kali sub είναι ογκώδη και με bass reflex ζυγισμένο ώστε να δηλώνει παρουσία... Χμμμ...
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.865
Reaction score
4.639
Μόνο που τα 18S κουβαλάνε δικό τους επεξεργαστή - οπότε υπάρχει ευελιξία ενσωμάτωσης σε οποιοδήποτε ηχοσύστημα - ενώ από την άλλη τα Kali sub είναι ογκώδη και με bass reflex ζυγισμένο ώστε να δηλώνει παρουσία... Χμμμ...
Για πλάκα θα τα ενσωματώνες εσύ αλλά θες κομπλιμέντα !
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Στις χαμηλές συχνότητες, είναι.


Γιατί; άτομο από άτομο έχει νομίζεις διαφορετικό αριθμό ακουστικών οσταριων στο τύμπανο;
Άλλα τα αφτιά της αλεπούς; ποιος είναι αλεπού σ'αυτο το φόρουμ;
Δεν υποννοω τίποτε .Αναγκαστικά ως μη μετρήσιμο μπαίνει και αυτός ο παράγοντας .Συμφοριμιτες δεν κατάλαβαινουν θέση και κάποιοι άλλοι ναι.
Έτσι και ακριβώς γι'αυτό το λόγο κάποιοι δεν επιλέγουν κοαξιαλ σε νιαρφιλντ διότι δεν αντιλαμβάνονται διάφορες ...
Ομως εάν έχει γίνει συνηδειτα γι'αυτό η επιλογή κοαξιαλ έναντι συμβατικής σχεδίασης αυτοαναιρειται αυτής της απομακρυσμένης τοποθέτησης σαμπ.
Στις σύνηθες συχνότητες που πρέπει να κοπει μια χαρά κατεύθυνση δείνουν.
Αν συζητάγαμε για ακρόαση στα 2 μέτρα δεν θα το έκανα θέμα...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.396



Ndis

Titika
Μηνύματα
1.865
Reaction score
4.639
Για τα JBL 306P MkII Αρκετοι μιλούν για θόρυβο συριγμού η άποψη σου;
Δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα σε απόσταση > 50 πόντων. Μπορεί και σε ακόμα μικρότερη.

Το πρόβλημα με τα 306P δεν είναι ο ήχος τους που ειναι 12312093 φορες καλύτερος απο τα eris αλλά το glossy πλαστικό στη μουρη το οποίο είναι aids και καρκίνος μαζί! Αν βρεις πουθενά κάποιο παλιό 308 (δεν υπήρχε 306) με την ματ προσοψη κάνε πάρτι.

Αν παρολα αυτά σου αρέσει, απλά πάτα το κουμπί...
Οτιδήποτε καλύτερο ειναι είτε ακριβότερο, είτε πολύ ακριβότερο.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.396
Δεν θα έχεις κανενα πρόβλημα σε απόσταση > 50 πόντων. Μπορεί και σε ακόμα μικρότερη.

Το πρόβλημα με τα 306P δεν είναι ο ήχος τους που ειναι 12312093 φορες καλύτερος απο τα eris αλλά το glossy πλαστικό στη μουρη το οποίο είναι aids και καρκίνος μαζί! Αν βρεις πουθενά κάποιο παλιό 308 (δεν υπήρχε 306) με την ματ προσοψη κάνε πάρτι.

Αν παρολα αυτά σου αρέσει, απλά πάτα το κουμπί...
Οτιδήποτε καλύτερο ειναι είτε ακριβότερο, είτε πολύ ακριβότερο.
γιατί πουλάκι μου….τι σε χαλάει στο γυαλιστερό ; :p
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.114
Reaction score
18.836
Βγάζ' μάτ'.. :rolleyes:


Κι εμένα με χαλάει αυτό, αλλά κατά τα άλλα φαίνεται να είναι είναι καλή αγορά..
Πήρε φίλος που γράφει μουσική πρόσφατα JBL και είναι ευχαριστημένος..
Η τιμή είναι πολύ καλή.
 








Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Πάντως κι εγώ που έχω τα παλιότερα, τα ματ, τα προτιμώ και δε μου αρέσει η γυαλιστερή πρόσοψη. Φυσικά, δεν τα έχω δει από κοντά, αλλά απορώ γιατί το έκαναν.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.252
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top