Ποδήλατο



Μηνύματα
19.202
Reaction score
13.480
Ούτε οι μπάμιες περισσεύουν, τις καπαρώνει αμέσως ο Μπρετς! Δεν προλαβαίνουν να εμφανιστούν στον Γαλαξία, κι άφαντες μετά... :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Ούτε οι μπάμιες περισσεύουν, τις καπαρώνει αμέσως ο Μπρετς! Δεν προλαβαίνουν να εμφανιστούν στον Γαλαξία, κι άφαντες μετά... :geek:
Μιλάς για το good stuff φαντάζομαι, από τζούφιες θα βρεις όσες θες στα SM...
Τώρα απ'λές Σώτο που αποκλείστηκε ότι δεν έχω μοτεράκι, έχει ανοίξει συζήτηση στους κύκλους για το τι φάρμακα πίνω... :roflmao:
Έχουμε πολύ πλάκα!!
 

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
677
Reaction score
1.982
Είμαι στη πλατεία του χωριού για καφέ, και τι βλέπω πριν 5 λεπτά ακριβώς? 5 μεσήλικες 55-60 χρονων με ebikes να περνάνε και….στη μέση αναγνωρίζω το δικό μου. Ναι αυτό που είχα φτιάξει ηλεκτρικό τμημα τμημα, που το είχα πολλά σημεία βάψει εγώ και αρχές του 21 το εκλεψαν? Αυτό

Από Άγιο Δημήτριο κλάπηκε και βρέθηκε στο παραλιο αστρος, πιθανοτατα κάποιο ποδηλαταδικο το είδε, το ¨αποδέχτηκε¨ και το ¨έσπρωξε¨ στην παρέα αυτή κάπου από την περιοχή
 

Μηνύματα
19.202
Reaction score
13.480
Και, παρακάτω έχει; Έκανες τίποτα;

Αν έχεις στοιχεία κρατήσει βέβαια μπορείς να το αποδείξεις, και με φωτογραφίες, κλπ... τώρα χωρίς... τρέχα γύρευε.
 



Μηνύματα
19.202
Reaction score
13.480
Σα να βγει ο Hamilton, να κάνει μαθήματα οδήγησης F1 με μπάσιμο σε στροφές με 300! Έτσι απλά, σιγά το δύσκολο.... :gamer: :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Θέλω το κρόκο να με κάνει μαθήματα mtb, να με μάθει να πηδώ πετρούλες και βραχάκια :lolsign:
 

Μηνύματα
14.980
Reaction score
20.646
Εγώ να σε κάνω , αλλά άμα δεν τα παιρνς και σακτευτς μη με λες χαζά μετά
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.413
Ανέβηκα το πρωί να κάνω προπόνηση και κάτι δεν μου άρεσε με την ελαστικότητα του πλαισίου. Κατεβαίνω, ψάχνω και ανακαλύπτω ρωγμή στο πίσω δεξί seat stay... Αρχίζει νέα περιπέτεια. :biggrin:

IMG20220516124209.jpg
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Πώς γκένεν αυτό;;;; :o :o

Edit: Και, πώς το κατάλαβες; Τι ένιωσες κατά τη διάρκεια που έκανες πετάλι; Άκουσες κάτι παράταιρο;
 
Last edited:

Μηνύματα
570
Reaction score
1.548
Ta σκελετά των ποδηλάτων πάνω στο προπονητήριο μπορούν να υποστούν μεγάλο βαθμό καταπόνησης αν ο αθλούμενος κάνει σοβαρή δουλεία πάνω στην χαμστερομηχανή. Προσωπικά χρόνια πολλά πίσω έχω κόψει αλουμίνιο στην ένωση seatstay-chainstay και δεν είμαι και κανένας υπολογίσιμος ούτε στα νιάτα μου
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Είναι σε εικόνα ή ανησυχίες που έχω για το προπονητηριο.
Φτιάχνεται Αλεξ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.413
Πώς γκένεν αυτό;;;; :o :o

Edit: Και, πώς το κατάλαβες; Τι ένιωσες κατά τη διάρκεια που έκανες πετάλι; Άκουσες κάτι παράταιρο;
Κάτι δεν μου άρεσε από την προηγούμενη προπόνηση προχθές αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Ένιωθα μεγαλύτερη ελαστικότητα στο πίσω μέρος. Σήμερα, ανέβηκα και πάλι ένιωθα περίεργα. Σα να είναι λίγο ξεφούσκωτο το λάστιχο και μπαλαντζάρει. Ελάχιστα αλλά αισθητά λόγω προπονητηρίου που δεν αφήνει χώρο για "παιξίματα".


Είναι σε εικόνα οι ανησυχίες που έχω για το προπονητηριο.
Φτιάχνεται Αλεξ.
Μου τη σπάει γιατί έχω μπει σε ένα σταθερό πρόγραμμα και θα το χαλάσω μέχρι να βρεθεί άκρη. Αύριο θα πάρω τηλ στο Cyclist να δω τι παίζει.

Ούτως ή άλλως, αυτό που χρειάζομαι είναι ένα "κανονικό" ποδήλατο για το turbo trainer. Ούτε το βάρος με ενοχλεί, ούτε η μούρη, ούτε η μόδα. Σπίτι μου μένει και το βλέπω μόνο εγώ.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.942
Reaction score
20.445
Κάτι δεν μου άρεσε από την προηγούμενη προπόνηση προχθές αλλά δεν είχα δώσει σημασία. Ένιωθα μεγαλύτερη ελαστικότητα στο πίσω μέρος. Σήμερα, ανέβηκα και πάλι ένιωθα περίεργα. Σα να είναι λίγο ξεφούσκωτο το λάστιχο και μπαλαντζάρει. Ελάχιστα αλλά αισθητά λόγω προπονητηρίου που δεν αφήνει χώρο για "παιξίματα".
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Μου τη σπάει γιατί έχω μπει σε ένα σταθερό πρόγραμμα και θα το χαλάσω μέχρι να βρεθεί άκρη.
Ναι, join the club...

Ούτως ή άλλως, αυτό που χρειάζομαι είναι ένα "κανονικό" ποδήλατο για το turbo trainer. Ούτε το βάρος με ενοχλεί, ούτε η μούρη, ούτε η μόδα. Σπίτι μου μένει και το βλέπω μόνο εγώ.
Άρα, εντάξει, δεν θα πάρεις ποδήλατο με σκελετό από τιτάνιο! :roflmao:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.413
Μίλησα με Cyclist, έστειλα φωτογραφία και αύριο το πρωί με περιμένουν.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Έχει 2-3 εδώ Αθήνα που επισκευαζουν πλαίσια, έχω δει κατά καιρούς κάποιες από τις δουλειές (πολύ πιο σοβαρές ζημιές) και πραγματικά δεν καταλαβαίνεις ότι εκεί υπήρχε κάποτε ζημιά στο πλαίσιο.
Εντωμεταξύ το θκός πλαίσιο είναι από τη εποχή που τα έσιαχναν γερά να αντέχουν σε βάθος χρόνου τη καταπόνηση.
Τα σημερινά πλαίσια δεν είναι το ίδιο, είναι λίγο πιο χάρτινα...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Εγω πάλι Αλεξ προσπαθώ στο ανήφορο να κόψω το πλαίσιο αλλά δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής :biggrin:
Πολύ καλή ανάβαση η παλιά εθνική, καλή και ήσυχη από κίνηση, άψογο τερέν και φυσικά κατάβαση οσάν σαΐτα.
Είναι από τις προπονήσεις που μεγαλώνει, μεγαλώνει γερά παιδιά!!
IMG_20220516_193255.jpg


IMG_20220516_193104.jpg


IMG_20220516_193128.jpg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.178
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top