JBL SRX

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Καλησπέρα στην αγαπητή παρέα !!
Έπειτα από αρκετό καιρό επανήλθα με μια ερώτηση.
Την ερχόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω τα JBL SRX 835P και το SUB SRX 818SP καθώς και ένα DBX για προστασία. Όλα είναι ενεργά και τα πήρα για ιδιωτική χρήση στο σπίτι.
Η ερώτηση είναι τι μάρκα και ποιό μοντέλο μίκτη να χρησιμοποιήσω μέχρι του κόστους των 1.500-1.600€.
Πολλοί φίλοι μου είπαν.... μόνο PIONEER .....οι οποίοι είναι είδος παγκόσμια εξαφανισμένο,
και ποιό συγκεκριμένα μου πρότειναν τον DJM 750-MKII.
Aπόψεις ;;;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.079
Reaction score
1.600
Να κοιταξεις ALEN HEATH πολυ καλοι μικτες και αφου το θες για σπιτι παρε κατι οικονομικο XONE 23 ας που με μην χωνεις χρημα τσαμπα.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Να κοιταξεις ALEN HEATH πολυ καλοι μικτες και αφου το θες για σπιτι παρε κατι οικονομικο XONE 23 ας που με μην χωνεις χρημα τσαμπα.
Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον !!
Είναι αναλογικοί όμως ...
 


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Υπάρχει λόγος που θες μικτη; Αν σε ενδιαφέρει μόνο για eq εγώ θα παρέλειπα και το dbx και θα πήγαινα σε minidsp στο μεγάλο. Εκτός αν θες άλλες χάρες του μικτη οπότε πάω πάσο.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Υπάρχει λόγος που θες μικτη; Αν σε ενδιαφέρει μόνο για eq εγώ θα παρέλειπα και το dbx και θα πήγαινα σε minidsp στο μεγάλο. Εκτός αν θες άλλες χάρες του μικτη οπότε πάω πάσο.
Απαραιτήτως μικτής για τα εφέ κλπ .....
137 db!!!! Γειά σου Αντουάν, είμαι σίγουρος ότι είσαι συ!! Με γειές!
Εγώ είμαι Γιώργο μου 😂😂😂😂😂😂
 

Μηνύματα
93
Reaction score
142
allen & heath η play differently.αν θες ψιφιακη εισοδο στο dsp ασε το dbx και παρε dynacord ev dsp260 η dc1 η αν θες ποιοτητα με απεριοριστο headroome dsp600FIR η dx46FIR.σε dbx θα επερνα το venu
με γεια το συστημα καλοακουστο
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
allen & heath η play differently.αν θες ψιφιακη εισοδο στο dsp ασε το dbx και παρε dynacord ev dsp260 η dc1 η αν θες ποιοτητα με απεριοριστο headroome dsp600FIR η dx46FIR.σε dbx θα επερνα το venu
με γεια το συστημα καλοακουστο
Είναι καλύτεροι ηχητικά οι ALLEN & HEATH από τους μεγάλους PIONEER ??
Από ανταλλακτικά υπάρχει επάρκεια ;;
Υπάρχει ο ALLEN & HEATH PX5 ο οποίος είναι ψηφιακός. Υπάρχει κάποια άποψη για αυτό το μοντέλο ;;
 


Μηνύματα
93
Reaction score
142
τα ALLEN & HEATH ειναι κορυφαια τα μεγαλα μοντελα.στα μικρα 700ε και κατω οκ υπαρχουν συμβiβασμοι.γνωμη μου ψηφιακος μικτης χωρις ψηφιακες εισοδο εξοδους ειναι μισος.για αυτο τον λογο εχω παρει 4 pioneer.αν δεν υπαρχει περιπτωση να δουλεψεις ψηφιακο in out πηγαινε σε καθαρα αναλογικο xone96 ετσι δεν γινονται στο μηχανημα μετατροπες σηματος dig analog analog dig.
.ααααλλα αν θες να κινηθεις στο ψηφιακο επιπεδο μεχρι την εισοδο του dsp οπως κανω εγω τοτε θες μικτη με εισοδο εξοδο ψηφιακη.αποφευγεις ασκοπες μετατροπες στο σημα στην περιπτωση που παιζεις απο pc usb η cd player με digital out το σημα ειναι στο ψηφιακο πεδιο μεχρι την εισοδο του επεξεργαστη με οτι αυτο συνεπαγεται για την ποιοτητα.μετα παιζει ρολο ο επεξεργαστης να ειναι καλης ποιοτητας να εχει εξοδους με καλο μετατροπεα για να παρεις τα μεγιστα.και πιστεψε με εχω δοκιμασει ολα αυτα με μεγαλες διαφορες στον ηχο καθε φορα.
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Ήρθαν .....
 

Attachments





Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Τα k2 s9800 είναι αυτά δίπλα;
Ναι ....

Για πες.
Από Σεμπτέμβρη τώρα Κώστα ...περιμένω τον controller και το DBX.
9E053B9A-16E6-48DF-8393-45CAE59839BD.png

μπάσο έχει;
Για να δούμε .....με τα JBL K2S9800SE με 2Χ15" είχα ωστικό κύμα, με τα SRX 835Pμε 2 Χ 15" συν ένα 18" SUB......λογικά θα έχω τσουνάμι ....θα είναι καλό.
 
Last edited:




Μηνύματα
93
Reaction score
142
Ήρθαν .....
Καλησπέρα στην αγαπητή παρέα !!
Έπειτα από αρκετό καιρό επανήλθα με μια ερώτηση.
Την ερχόμενη εβδομάδα παραλαμβάνω τα JBL SRX 835P και το SUB SRX 818SP καθώς και ένα DBX για προστασία. Όλα είναι ενεργά και τα πήρα για ιδιωτική χρήση στο σπίτι.
Η ερώτηση είναι τι μάρκα και ποιό μοντέλο μίκτη να χρησιμοποιήσω μέχρι του κόστους των 1.500-1.600€.
Πολλοί φίλοι μου είπαν.... μόνο PIONEER .....οι οποίοι είναι είδος παγκόσμια εξαφανισμένο,
και ποιό συγκεκριμένα μου πρότειναν τον DJM 750-MKII.
Aπόψεις ;;;
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!
ωχ δεν προσεξα οτι ειναι ενεργα;) και σου ελεγα για επεξεργαστες.με τον κοντρολερ εισαι οκ.dsp και προστασια εχουν δικο τους.ενα καναλι xlr στο καθε ενα και απο τα δυο ηχεια εξοδο για το σαμπ να παιρνει σουμαρισμενο σημα καλα γκαζια
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top