Καλώδια και θύματα

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Την ειχα δει και εγω τη συνέντευξη. Ουίλσον ήταν νομίζω και τα είχε 40 εκ. απο έναν μεγάλο τριθέσιο καναπέ ο οποίος ήταν μπροστά τους και τα "έκλεινε". Να το έβλεπε ο Bhutia να πάθαινε καρδιακό. :D

Γενικώς πολλοί συνδέουν την προσωπικότητα , χαρακτήρα, επιλογές ζωής κλπ των ανθρώπων των τεχνών με το ταλέντο ή το έργο τους.
Σωστότατος!😎
 


Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Δεν νομίζω wilson αλλά τέσπα. Δεν είχαν γωνίες.
Το θέμα είναι τι είχε ο Στέιθαμ. Αυτός μετράει. :D
¨Αντε και λίγο ο Χιού Λόρι. :D

Αυτήν μήπως λές; Μπορεί να άλλαξε ηχεία , λεφτά έχει χα χα. Εγω είχα δει μια παλιά, που ήταν εντελώς διαφορετική διαρρύθμιση αλλά και σπίτι ίσως. Τα ηχεία ήταν λευκά, νομίζω. Αμα την βρω θα την ποστάρω.

 
Last edited:





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
¨Οχι, τι στον IRA ήτανε ; :D
Εσυ αφού ακούς εκείνον τον άλλο τον beatnik Αμερικάνο συγγραφέα , πως τον λένε ; :D
Για τι πράγμα μιλάμε;
Τον...Πίντσον.:biggrin:

Το θέμα είναι τι είχε ο Στέιθαμ. Αυτός μετράει. :D
¨Αντε και λίγο ο Χιού Λόρι. :D
Ο Jason Statham στην ταινία που έπαιζε τον εκτελεστή επί πληρωμή άκουγε βινύλιο και λάμπες, αλλά κάποια στιγμή τα ανατίναξε - φαίνεται δεν άντεχε άλλο...

Ο δε Hugh Laurie στη σειρά HOUSE M.D. είχε κι εκείνος βινύλιο με ηχεία τα Duevel Jupiter...
Για τις κουφαλίτσες τους Purple που τα πίνουν με τον δικτάτορα (ή τον διδάκτορα όπως θες πες το, εγώ δεν παίρνω θέση.. :p).
Επιμύθιον : Εάν ο ηγέτης της Ρωσίας άκουγε από τρίοδες λυχνίες,μπορεί αυτό ν'άλλαζε ολόκληρη τη σύγχρονη Ιστορία. :biggrin:
 
Last edited:

Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Για την τάξη των πραγμάτων που λες και εσυ καμιά φορά :
είχε κι εκείνος βινύλιο με ηχεία τα Duevel Jupiter...
Πρίν τα Ντουβέλ είχε κάποια άλλα. Δεν ξέρω μάρκα.

Εάν ο ηγέτης της Ρωσίας άκουγε από τρίοδες λυχνίες
Εαν είχες ακούσει προιόντα της Avid δεν θα το έλεγες αυτό. :D

Ο Στέιθαμ ανατίναξε το σπίτι ολόκληρο για να ξεκινήσει καινουργια ζωή, αναγκάστηκε. Λεφτά είχε και εκει που θα ξανάφτιαχνε την ζωή του, πάλι λάμπες θα αγόραζε. :D Δεν ξέρει ο Στέιθαμ τώρα και ξέρουμε εμείς.:D

Δεν λέω τον Πίντσον, βρε συ. χα χα.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Για την τάξη των πραγμάτων που λες και εσυ καμιά φορά :
Πρίν τα Ντουβέλ είχε κάποια άλλα. Δεν ξέρω μάρκα.

Εαν είχες ακούσει προιόντα της Avid δεν θα το έλεγες αυτό. :D

Ο Στέιθαμ ανατίναξε το σπίτι ολόκληρο για να ξεκινήσει καινουργια ζωή, αναγκάστηκε. Λεφτά είχε και εκει που θα ξανάφτιαχνε την ζωή του, πάλι λάμπες θα αγόραζε. :D Δεν ξέρει ο Στέιθαμ τώρα και ξέρουμε εμείς.:D

Δεν λέω τον Πίντσον, βρε συ. χα χα.
Άσε με την Avid, είδαμε και αποείδαμε για τα καλά με τα προϊόντα της... Covid.

Οι λάμπες όμως του Statham που ΄΄ξέρει΄΄ δεν ήταν... τρίοδες. :biggrin:

Εσύ μπορεί να μη λες τον Πίντσον ,αλλά από κάποιο σημείο κι έπειτα στο παρόν νήμα εγώ ό,τι και να μου πουν ...
αυτόν θα εννοώ. :lolsign:
 

Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Άσε με την Avid, είδαμε και αποείδαμε για τα καλά με τα προϊόντα της... Covid.

Οι λάμπες όμως του Statham που ΄΄ξέρει΄΄ δεν ήταν... τρίοδες. :biggrin:

Εσύ μπορεί να μη λες τον Πίντσον ,αλλά από κάποιο σημείο κι έπειτα στο παρόν νήμα εγώ ό,τι και να μου πουν ...
αυτόν θα εννοώ. :lolsign:
Ναι νομίζω δεν ήταν τρίοδοι. Είπα να μην μπώ σε λεπτομέρειες και επειδή μπορεί να μην το ήξερες ή είχες παρατηρήσει χα χα. Τη γνώμη μου την ξέρεις νομίζω για τα ultralinear. Και αυτά που έχουν "τρίοδη" λειτουργία. Μόνο τριοδο και μόνο κλάση Α . Μόνο ΠΑΣΟΚ χα χα.

Για Avid δεν το "πιάνω" τον συχετισμό με κόβιντ.

Ενδιαφέρον το Μάξγουέλ ντίμον που απασχόλησε τον δικό σου. χα χα. Εγω το μόνο που ήξερα ήταν για τα βιολογικά συστήματα (όχι το feedback στα ηλεκρτρονικά κυκλώματα). Ένα μόνο περίεργο ήξερα εγω, που συνδυάζει υψηλή εντροπία και ενέργεια και αφορούσε το κύτταρο και την δημιουργία της ζωής. ;) :D
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.449
Ο Jason Statham στην ταινία που έπαιζε τον εκτελεστή επί πληρωμή άκουγε βινύλιο και λάμπες, αλλά κάποια στιγμή τα ανατίναξε - φαίνεται δεν άντεχε άλλο...
Ο Στέιθαμ ανατίναξε το σπίτι ολόκληρο για να ξεκινήσει καινουργια ζωή, αναγκάστηκε.
Ήταν στην ταινία "The mechanic" και δεν τα ανατίναξε αυτός. :)
 

Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Ήταν στην ταινία "The mechanic" και δεν τα ανατίναξε αυτός. :)
Ναι αλλά το ήξερε, ότι θα το κάνει ο άλλος. Όλα τα ξέρει ο Στειθαμ , τι να λέμε τώρα χα χα

Ο μόνος που μπορεί να ξεπερνάει το Στειθαμ είναι ο Bhutia ή τουλάχιστον να τον κοντράρει στα ίσα.
 

head-stef

Headphones
Μηνύματα
632
Reaction score
2.194
Η Γαλάνη πάντως έχει κάτι ηχεία σαν πυραμίδα. Το είχα δει σε συνέντευξη.
Άσχετο ε; δεν πειράζει, άλλο ένα off topic. :boast:
Πάντως έχει και subwoofer! (φωτoγρ. Costas Hear :p).
1664706580585.png
 
Last edited:

Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Πάντως έχει και subwoofer! (φωτoγρ. Costas Hear).
View attachment 265251
Α, σαν το δικό μου είναι το Γιαμάχα. Σωστή το έχει ψηλα, εαν και εκεί θα τραγουδάνε τα ντουλάπια. :D

Α, και μόνο down firing bass reflex, εαν είναι να έχεις. Όπως μόνο ΠΑΣΟΚ. :D
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Πάντως έχει και subwoofer! (φωτoγρ. Costas Hear).
View attachment 265251
Yamaha YST σειρά παρακαλώ...


Α, σαν το δικό μου είναι το Γιαμάχα. Σωστή το έχει ψηλα, εαν και εκεί θα τραγουδάνε τα ντουλάπια. :D

Α, και μόνο down firing bass reflex, εαν είναι να έχεις. Όπως μόνο ΠΑΣΟΚ. :D
Τα downfiring λόγω διάταξης αναμένεται να έχουν καλύτερη φόρτιση με SBIR υποχώρηση από το δάπεδο κείμενη σε ζώνη ανώτερη από το συνηθισμένο συχνοτικό ύψος κροσαρίσματος,πλην όμως δεν κάνουν άμα θα καλούνταν να παίξουν και τρίτη οκτάβα συνοδεύοντας λ.χ. πεντάϊντσους δορυφόρους...
 
Last edited:

Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Ο μόνος που μπορεί να ξεπερνάει το Στειθαμ είναι ο Bhutia ή τουλάχιστον να τον κοντράρει στα ίσα.
Δεν είναι ειρωνεία αυτό.
συνοδεύοντας λ.χ. πεντάϊντσους δορυφόρους.
Φτου γμτ, χα χα με τέτοια τα έχω στο υπνοδωμάτιο. Μου "καθισε" με τα αυτάκια μου στο κέντρο μεταξύ των ηχειακίων και 60 εκ πίσω. >1.5 μετρο απο τους πλαινούς τοίχους.
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Δεν είναι ειρωνεία αυτό.

Φτου γμτ, χα χα με τέτοια τα έχω στο υπνοδωμάτιο. Μου "καθισε" με τα αυτάκια μου στο κέντρο μεταξύ των ηχειακίων και 60 εκ πίσω. >1.5 μετρο απο τους πλαινούς τοίχους.
Σε ποια συχνότητα είναι ορισμένο το βαθυπερατό φίλτρο από το sub;
 


Μηνύματα
12.387
Reaction score
14.584
Σε ποια συχνότητα είναι ορισμένο το βαθυπερατό φίλτρο από το sub;
50 -55 νομίζω, δεν θυμάμαι λίγο πιο πάνω, ένα κλικ, απο εκεί που αρχίζει (στα 40 δεν θυμάμαι).
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.526
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top