John Wick 4 (2023)











rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.858
:party:

Το καλό είναι πως ότι διάλογος υπάρχει στην ταινία έχει μπει και στο τρεϊλερ. Δεν περιμένουμε εκπλήξεις σεναριακές. :roflmao:
Γίνεται όλο και καλύτερο. 2 ώρες και 49 λεπτά δράσης. :party::neo:
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.528
:rolleyes: Δε σας πιάνουμε πουθενά... Σας αρέσει όμως Μποικα και Ιπμαν...:laugh:

Εγώ τρελαίνομαι για Boyka και λοιπά παρεμφερή θεάματα. Κι ας προσπαθούν να βάλουν συναίσθημα μέσω κλισέ σεναριακών μοτίβων. Τουλάχιστον γελάω όσο υπάρχει διάλογος.

Η χειρότερη μορφή ταινίας δράσης για μένα είναι όταν προσπαθούν να την κάνουν "διαφορετική", να της δώσουν κουλτουριάρικο υφάκι για να φανεί ότι ξεχωρίζει και να τη δουν και κάποιοι που αλλιώς δεν. O John Wick φλερτάρει έντονα με αυτή την κατηγορία.
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.014
Reaction score
6.807
Εγώ τρελαίνομαι για Boyka και λοιπά παρεμφερή θεάματα.
Έχεις δει το The Raid;

Το πρώτο, όχι το 2 που έχει στο Netflix και δεν είναι τόσο καλό.
Δεν υπάρχει διάλογος, μόνο ξύλο. Και παρόλα αυτά η ταινία καταφέρνει να είναι έπος.

Αν και κατά την άποψή σου μάλλον όχι "παρόλα αυτά", αλλά ακριβώς γι'αυτό.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.747
Reaction score
83.528
Έχεις δει το The Raid;

Το πρώτο, όχι το 2 που έχει στο Netflix και δεν είναι τόσο καλό.
Δεν υπάρχει διάλογος, μόνο ξύλο. Και παρόλα αυτά η ταινία καταφέρνει να είναι έπος.

Αν και κατά την άποψή σου μάλλον όχι "παρόλα αυτά", αλλά ακριβώς γι'αυτό.

Ναι, το έχω δει και ήταν πολύ καλύτερο απ' όσο περίμενα. Απλά θέλω αμερικανιά σε γλώσσα και ατμόσφαιρα.
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
Ο σκηνοθέτης του the raid ειναι o Gareth Evans και ειναι τρομακτική ατομάρα. Δείτε τον στο Gangs of london, οχι ολόκληρη τη σειρά (αν και ειναι μια χαρά) αλλά στο 5ο επεισόδιο της πρώτης σαιζόν. Τίποτα αλλο, τα λέμε μετά !
Έχεις δει το The Raid;

Το πρώτο, όχι το 2 που έχει στο Netflix και δεν είναι τόσο καλό.
Δεν υπάρχει διάλογος, μόνο ξύλο. Και παρόλα αυτά η ταινία καταφέρνει να είναι έπος.

Αν και κατά την άποψή σου μάλλον όχι "παρόλα αυτά", αλλά ακριβώς γι'αυτό.
Οταν στο τέλος σκοτώνουν τον Mad dog πανηγύριζα όρθιος με τις γροθιές στον αέρα !

ΥΓ Το 2 αν και σωστά, δεν ειναι τοσο καλό οσο το πρώτο ειναι ανωτερο απο το 90% της κατηγορίας του.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Όταν αναλύεις την ποιότητα του ξύλου μήπως γίνεσαι ποιο κουλτουριαρης απτους κουλτουριαρηδες ; :laugh: :o
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.605
Μηνύματα
2.867.564
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top