Νέο μέλος, νέα ασχολία!

Μηνύματα
4
Reaction score
12
Καλησπέρα σας συνοδοιπόροι σε αυτή εδώ την ενασχόληση.

Σας εύχομαι μια ομορφή και δημιουργική χρονία.

Λοιπόν, ας συστηθώ για αρχή, είμαι ο Igkouanas κατά κόσμων Φώτης, και μπήκα σε αυτόν εδώ το κόσμο λίγο τυχαία.
Γενικότερα λατρεύω να ακούω μουσική, είτε στη δουλειά, είτε στο δρόμο, σπίτι, ακόμα και στα καταστήματα που θα βγώ, επιλέγω να υπάρχει καποιό είδος μουσικής.

Έτσι λοίπον, ένα βράδυ μετά τη δουλειά πάμε στη γειτονική πάμπ με τον σεφ μου και πάνω στη συζήτηση του λέω οτι θέλω να πάρω ενα ΠικΑπ και να στήσω ενα σύστημα καποία στιγμή.
Την επόμενη ημέρα, καθώς έχουμε ντυθεί και καπνίζοντας το καθιερωμένο μας τσιγάρο πρίν τη βάρδια, βγάζει απο τον φωριαμό του μια μεγάλη πλαστική τσάντα και μου τη δίνει, είχε μέσα ενα ΠικΑπ και καμιά 15αρια δίσκους, έτσι ξεκινάω και εγω.

Αυτό συνέβη πριν 5 μήνες περίπου, απο τότε προσπαθώ να διαβάζω και να ενημερώνομαι για αυτο το χόμπι, αλλά βρίσκομαι σε μια σύγχηση. Είναι τόσο καινούργιο για εμένα που συλλέγω πληροφοριές και εχώ πνιγεί λίγο.

Ποιός ενισχυτής δουλευεί καλητερά με ποια ηχεια, ποια ηχεια ειναι ποιο σωστα για το είδος μουσικής που ακουώ ποιό πολύ, το πικαπ πως θα πρέπει να το ρυθμίσω, συνδέσεις καλωδιων απο-προς, γενικοτερά αναζήτω μια καθοδήγηση γιατί εδώ στήν εξοχή που κατοικώ εκτος του ιντερνέτ που είναι τρομερό εργαλείο δεν εχεί αλλόν άνθρωπο να ανταλλάξω απόψεις.

Αυτό εδώ είναι το σύστημα που έχω χτίσει μέχρι στιγμής και δούλευει με πατεντές.

Ενισχυτής: AunaA250
DAC: SMSL D-6
Ηχεία: M-Audio BX5 και (Polk ES20 είναι καθ'οδον)
SubWoofer: Auna Linie-300
Πικ Απ: Sony PS-LX 100(εργοστασιακό)


Σας ευχαριστω για το χρόνο που διαβάσατε αυτό το κατεβατό και για οποιαδηποτέ πληροφοριά που θα μπορέσετε να δώσετε.
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.977
Reaction score
12.729
Καλώς ήρθες και χρόνια σου πολλά για την ονομαστική σου εορτή! Ελπίζω, ένεκα της ημέρας, να σε φωτίσουμε (και όχι να σε φορτίσουμε). :)
 




kalitsouni

Ακουστικά
Μηνύματα
2.861
Reaction score
8.266
Καλησπέρα φίλε και χρόνια πολλά. Ακολουθούν μερικές συμβουλές που πιστεύω θα σου φανούν χρήσιμες:

Ποιός ενισχυτής δουλευεί καλητερά με ποια ηχεια
Δεν υπάρχει σαφής απάντηση σε τέτοια ερωτήματα. Για αυτό το έξυπνο πουλί αγοράζει ενεργά ηχεία και κάνει τη δουλειά του όμορφα και ταιριαστά! Θα βρεις ενεργά σε όλα τα βαλάντια οπότε δεν έχεις λόγο να ασχολείσαι με ξεχωριστό ενισχυτή και παθητικά ηχεία.

ποια ηχεια ειναι ποιο σωστα για το είδος μουσικής που ακουώ ποιό πολύ
Δεν υπάρχουν ειδικά ηχεία για έντεχνο π.χ. Ειδικά μια και έχεις ήδη sub πρέπει να στοχεύεις σε σωστή αναπαραγωγή όλου του φάσματος και κατά συνέπεια ότι και να βάλεις να παίξει θα είναι οκ.

το πικαπ πως θα πρέπει να το ρυθμίσω
Εκτός αν συντρέχει κάποιος λόγος που δεν μας έχεις αναφέρει το πικάπ είναι λάθος κίνηση. Δώσε τα λεφτά των δίσκων σε μηχανήματα και πάρε μια συνδρομή στο tidal για να ακούς και καλύτερα και οικονομικότερα και ποιο εύκολα.

Εκτός πάλι αν γουστάρεις το δίσκο που γυρίζει και τέτοια ή αν είσαι αθεράπευτα ρομαντικός κλπ. Οπότε πάσο. Εν έτει όμως 2024 είναι χάσιμο χρημάτων και χρόνου. Με ψηφιακή πηγή θα ακούς και με καλύτερη ποιότητα και δεν θα μπλέκεις με ρυθμίσεις κλπ.

Τα παραπάνω είναι απλά μια άποψη δική μου. Θα ακούσεις πολλές αντίθετες άλλες παρόμοιες και άλλες ίσως... εξωτικές απόψεις. Οπότε μη βιαστείς να ψωνίσεις ότι ψωνίσεις. Ψάχνε πολύ για να πιάνουν τόπο τα χρήματα σου και να γουστάρεις αυτό που ακούς. Καλή αρχή!
 

ika

News
Μηνύματα
14.244
Reaction score
13.149
.....
Έτσι λοίπον, ένα βράδυ μετά τη δουλειά πάμε στη γειτονική πάμπ με τον σεφ μου και πάνω στη συζήτηση του λέω οτι θέλω να πάρω ενα ΠικΑπ και να στήσω ενα σύστημα καποία στιγμή.
.....

Πικ Απ: Sony PS-LX 100(εργοστασιακό)
....
Καλώς ήλθες και Χρόνια Πολλά.

Πως εκείνο το βράδυ αποφάσισες/είπες πως θες να πάρεις πικάπ και όχι CD πχ? Υπάρχει κάποιος λόγος ή απλώς έτσι σου ήλθε?

Το βινύλιο είναι ακριβό σπορ και κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά πως είναι και το καλύτερο. Όπως σε όλα τα πράγματα, έτσι και ένα καλό πικάπ με καλή κεφαλή ακούγεται καλά, όπως και ένα καλό CD, ένα καλό μαγνητόφωνο κλπ κλπ.
Έχε υπόψιν πως την ευκολία χρήσης των ψηφιακών δεν θα την βρεις στις αναλογικές πηγές. Μεγάλωσα με πικάπ και κασσετόφωνο, μετά με CD και SACD και πλέον χρησιμοποιώ μόνο network player.
Έχω κρατήσει το πικάπ για συναισθηματικούς λόγους, επίσης το CD και το SACD. Ακούγονται όλα καλά στ' αυτιά μου όταν τα βάζω που και που για να μην πιάσουν αράχνες.

Το πικάπ που έχεις δεν νομίζω να χρειάζεται κάποια ρύθμιση. Βέβαια είναι πολύ χαμηλών απαιτήσεων, αλλά για αρχή κάνει την δουλειά του.
Σε κάθε περίπτωση, δεν είναι και το τέλος του κόσμου αν αρχίσεις με πικάπ τις ακροάσεις.
 
Last edited:


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.940
Reaction score
28.788
Καλώς ήρθες και Φώτη χρόνια σου πολλά !
-
......33 · από Salzburg ! ....Αυστρία μεριά ,
....πές στα φιλαράκια απο πιο πάνω ,ότι στο χωριό που μένεις , έχει βαρύ χειμώνα , τζάκι ,
φλοκάτες ...και το πικάπ το ξύλινο ειδικά , " μας φέρνει πιο κοντά " :dance2: !
Ναί στο πικάπ ,
Ναί στα κορίτσια της Αυστρίας που τα ελληνόπουλα τα έχουν ψηλά ,
Ναί στο βινύλιο .
-
1704563763509.png

-
 
Last edited:


Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Καλησπέρα σας συνοδοιπόροι σε αυτή εδώ την ενασχόληση.

Σας εύχομαι μια ομορφή και δημιουργική χρονία.

Λοιπόν, ας συστηθώ για αρχή, είμαι ο Igkouanas κατά κόσμων Φώτης, και μπήκα σε αυτόν εδώ το κόσμο λίγο τυχαία.
Γενικότερα λατρεύω να ακούω μουσική, είτε στη δουλειά, είτε στο δρόμο, σπίτι, ακόμα και στα καταστήματα που θα βγώ, επιλέγω να υπάρχει καποιό είδος μουσικής.

Έτσι λοίπον, ένα βράδυ μετά τη δουλειά πάμε στη γειτονική πάμπ με τον σεφ μου και πάνω στη συζήτηση του λέω οτι θέλω να πάρω ενα ΠικΑπ και να στήσω ενα σύστημα καποία στιγμή.
Την επόμενη ημέρα, καθώς έχουμε ντυθεί και καπνίζοντας το καθιερωμένο μας τσιγάρο πρίν τη βάρδια, βγάζει απο τον φωριαμό του μια μεγάλη πλαστική τσάντα και μου τη δίνει, είχε μέσα ενα ΠικΑπ και καμιά 15αρια δίσκους, έτσι ξεκινάω και εγω.

Αυτό συνέβη πριν 5 μήνες περίπου, απο τότε προσπαθώ να διαβάζω και να ενημερώνομαι για αυτο το χόμπι, αλλά βρίσκομαι σε μια σύγχηση. Είναι τόσο καινούργιο για εμένα που συλλέγω πληροφοριές και εχώ πνιγεί λίγο.

Ποιός ενισχυτής δουλευεί καλητερά με ποια ηχεια, ποια ηχεια ειναι ποιο σωστα για το είδος μουσικής που ακουώ ποιό πολύ, το πικαπ πως θα πρέπει να το ρυθμίσω, συνδέσεις καλωδιων απο-προς, γενικοτερά αναζήτω μια καθοδήγηση γιατί εδώ στήν εξοχή που κατοικώ εκτος του ιντερνέτ που είναι τρομερό εργαλείο δεν εχεί αλλόν άνθρωπο να ανταλλάξω απόψεις.

Αυτό εδώ είναι το σύστημα που έχω χτίσει μέχρι στιγμής και δούλευει με πατεντές.

Ενισχυτής: AunaA250
DAC: SMSL D-6
Ηχεία: M-Audio BX5 και (Polk ES20 είναι καθ'οδον)
SubWoofer: Auna Linie-300
Πικ Απ: Sony PS-LX 100(εργοστασιακό)


Σας ευχαριστω για το χρόνο που διαβάσατε αυτό το κατεβατό και για οποιαδηποτέ πληροφοριά που θα μπορέσετε να δώσετε.
Κατ αρχήν καλή χρονιά και χρόνια πολλά για τη γιορτή σου.
Μπορείς να μας εξηγήσεις πως ακριβώς δουλεύει αυτό το σύστημα?
Τα M-Audio είναι ενεργά (και αρκετά αξιοπρεπή για το κόστος τους) αλλά ο ενισχυτής σου δεν έχει έξοδο Pre-out πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχεις έλεγχο της έντασης από τον ενισχυτή και δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι συνδεδεμένο και το subwoofer σε αυτό το σύστημα...
 

gid

Μηνύματα
7.480
Reaction score
8.713
Μου φαίνεται κρίμα να μπεις στο χώρο του hifi με ένα μέσο που ειναι απαρχαιωμένο τεχνολογικά, ασύμφορο οικονομικά και πολύ απαιτητικό στο διάβασμα που χρειάζεται. Να είχες ήδη συλλογή βινυλίου, τότε ναι, αναγκαστικά.

Καλό ταξίδι σε κάθε περίπτωση.
 

Μηνύματα
7.297
Reaction score
11.843
Καλησπέρα και χρόνια πολλά!
Όπως ειπώθηκε, πας να μπλέξεις με ένα χόμπι αρκετά απαιτητικό ως προς τα χρήματα που θα χρειαστεί να διαθέσεις, χωρίς να πάρεις κάτι παραπάνω απο ένα καλοστημένο ( και όχι απαραίτητα πανάκριβο ) ψηφιακό σύστημα. Καλή η κίνηση του φίλου σου ( και σπάνια στις μέρες μας, ομολογουμένως ), αλλά αφ'ενός το ίδιο το υλικό που θα αγοράσεις είναι πολύ ακριβό, ενώ κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αλλάξεις πικάπ, ενισχυτή και να προσθέσεις καλούδια ( κεφαλή, προενισχυτή phono και πάει λέγοντας ). Με τα ίδια χρήματα και τη στιγμή που έχεις ήδη ενεργά ηχεία, μπορείς να αγοράσεις ένα αξιοπρεπές usb dac, να συνδέσεις έναν υπολογιστή που θα παίξει το ρόλο της πηγής, να κάνεις μια συνδρομή σε κάποια υπηρεσία streaming ( tidal για υψηλή ανάλυση, spotify για - προς το παρόν - χαμηλότερη, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα υστερεί δραματικά έναντι του tidal ) και να έχεις άπειρο υλικό για να ακούσεις, να μάθεις, με μια συνδρομή που ισούται μηνιαίως με την αγορά ενός δίσκου χαμηλής αξίας και όχι και όχι σε τέλεια κατάσταση.
Μιλώντας για τη κατάσταση του δίσκου, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι και το καλύτερο σύστημα ανάγνωσης να έχεις, φθορά στα αυλάκια θα προκύψει. Τη σκόνη του θα τη μαζέψει ( την οποία και θα ακούς... ) και γενικότερα, η ποιότητά του θα εξασθενεί με το χρόνο. Η οποία ποιότητα, τεχνικά μιλώντας πάντα, είναι κλάσεις κατώτερη αυτής του τυπικού CD quality αρχείου ( δεν υπάρχει πραγματικός λόγος για να ασχοληθείς με υψηλής ανάλυσης αρχεία καθώς οι διαφορές είναι μη ακουστές σε "νορμάλ" εντάσεις που τα τυπικά συστηματάκια μας μπορούν να επιτύχουν ). Το ψηφιακό μέσο αντίθετα, είτε μιλάμε για cd, είτε για άυλο μέσο ( ψηφιακό αρχείο ή streaming ) δεν παθαίνει τίποτα απολύτως, όσες φορές και να το ακούσεις, ενώ δεν έχει τους θορύβους που έχει το βινύλιο ή ακόμα και η κασέτα.
Μια ακόμη επένδυση που μπορείς να κάνεις ( ιδέες δίνω ) αντί να δώσεις χρήματα για να στήσεις βινυλιακό σύστημα και να χτίσεις δισκοθήκη, είναι η φροντίδα του χώρου σου, να περιποιηθείς τα σημεία τα οποία κάνουν ένα ηχοσύστημα να "τσιρίζει", να ακούγεται ενοχλητικά. Με κόστος περίπου 100 δίσκων χαμηλής τιμής ( 10 ευρώ τον ένα ), κάνεις αρκετά καλή δουλίτσα και θα μπορείς να ακούς πολύ καλύτερα απο αυτό που νομίζεις ότι θα ακούσεις απο ένα βινυλιακό σύστημα ( όπως πιθανώς το φαντάζεσαι ) και πολύ καλύτερα απο ένα σύστημα που λειτουργεί σε αφρόντιστο χώρο ( που εξ'αρχής, όπως προανέφερα, παίζει πιο σωστά απο το βινύλιο ).
 

Μηνύματα
4
Reaction score
12
Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για τις ευχές!!

Ενδιαφέρον οι απαντήσεις σας και καταλαβαίνω αμέσως οτι υπάρχει μία ρίξη μεταξύ αναλογικού και ψηφιακού τρόπου αναπαραγωγής της μουσικής, αλλά για να ξεκαθαρίσω και εγώ το σκεπτικό μου είναι ο,τι, τόσα χρόνια ακουώ μεσώ συνδρόμιτικών υπηρεσιών και αυτό με έχει λίγο κουράσει.

Δηλαδή, να μπαίνω στο Spotify κυρίως και να ψάχνω διαφόρους καλλιτέχνες που τις περισσότερες φορές δεν βρίσκω αυτό που θέλω γιατί απλά δεν ακούγεται από το κόσμο σήμερα ή έχει περάσει η "μόδα" του είναι λίγο ενοχλητικό.

Οπότε το κυριώς προτζεκτ μου είναι να ανοίγω τη ντουλάπα μου και να ακουώ αυτό που μου βγάζει το συναισθήμα μου όταν το θέλω.

Το γνωρίζω οτι είναι ενα πολύ ακριβό χόμπυ και θέλει πολύ συντήρηση στη πορεία του, αλλά τη είναι η ζώη χώρις δυσκολίες και μπελάδες?

Καλώς ήλθες και Χρόνια Πολλά.

Πως εκείνο το βράδυ αποφάσισες/είπες πως θες να πάρεις πικάπ και όχι CD πχ? Υπάρχει κάποιος λόγος ή απλώς έτσι σου ήλθε?

Το βινύλιο είναι ακριβό σπορ και κανείς δεν μπορεί να πει με σιγουριά πως είναι και το καλύτερο. Όπως σε όλα τα πράγματα, έτσι και ένα καλό πικάπ με καλή κεφαλή ακούγεται καλά, όπως και ένα καλό CD, ένα καλό μαγνητόφωνο κλπ κλπ.
Έχε υπόψιν πως την ευκολία χρήσης των ψηφιακών δεν θα την βρεις στις αναλογικές πηγές. Μεγάλωσα με πικάπ και κασσετόφωνο, μετά με CD και SACD και πλέον χρησιμοποιώ μόνο network player.
Έχω κρατήσει το πικάπ για συναισθηματικούς λόγους, επίσης το CD και το SACD. Ακούγονται όλα καλά στ' αυτιά μου όταν τα βάζω που και που για να μην πιάσουν αράχνες.

Το πικάπ που έχεις δεν νομίζω να χρειάζεται κάποια ρύθμιση. Βέβαια είναι πολύ χαμηλών απαιτήσεων, αλλά για αρχή κάνει την δουλειά του.
Σε κάθε περίπτωση, δεν είναι και το τέλος του κόσμου αν αρχίσεις με πικάπ τις ακροάσεις.
Το συζητούσα καιρό, δεν ήταν απόφαση στιγμής, το χρηματικό με κρατούσε πισώ κυρίως

Καλώς ήρθες και Φώτη χρόνια σου πολλά !
-
......33 · από Salzburg ! ....Αυστρία μεριά ,
....πές στα φιλαράκια απο πιο πάνω ,ότι στο χωριό που μένεις , έχει βαρύ χειμώνα , τζάκι ,
φλοκάτες ...και το πικάπ το ξύλινο ειδικά , " μας φέρνει πιο κοντά " :dance2: !
Ναί στο πικάπ ,
Ναί στα κορίτσια της Αυστρίας που τα ελληνόπουλα τα έχουν ψηλά ,
Ναί στο βινύλιο .
-
View attachment 317934
-
Τα αγαπάμε τα Αυστριακά κορίτσια, μας φτιάχνουν το κέφι, αλλά σαν τη Ελληνίδα δεν έχει, να μπορείς να τσακωθείς ρε παιδί μου στη γλώσσα σου.

Εχώ δει καποιά υπέροχα Thorens πικαπ, αλλά δυσκολεύει στη τσέπη.


Κατ αρχήν καλή χρονιά και χρόνια πολλά για τη γιορτή σου.
Μπορείς να μας εξηγήσεις πως ακριβώς δουλεύει αυτό το σύστημα?
Τα M-Audio είναι ενεργά (και αρκετά αξιοπρεπή για το κόστος τους) αλλά ο ενισχυτής σου δεν έχει έξοδο Pre-out πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχεις έλεγχο της έντασης από τον ενισχυτή και δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι συνδεδεμένο και το subwoofer σε αυτό το σύστημα...
Όπως είπα στο αρχικό μου ποστ είναι πατέντα στο δικό μου κεφάλι, η σύνδεση έχει εξής

Απο τα ήχεια φέυγει Jack 6.3mm σε RCA και πάνε στο γούφερ απο το γούφερ φέυγει RCA σε RCA και πάει στο DAC και απο το DAC φέυγει Jack 6.3mm διπλό σε Jack 6.3mm μονό και συνδέεται στην υποδοχή των ακουστικών του ενισχυτή, αλλά έτσι δεν έχω πρόσβαση στον τηλεχειρισμό.

Τώρα βέβαια έχω παραγγείλει δοκιμαστίκα απο το Amazon απο XLR(αρσενικό) σε μπανάνα που θα φύγουν απο τα ειχία και θα πάνε επιτόπου στον ενισχυτή και υποψιάζομαι οτι θα δουλέψει.
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για τις ευχές!!

Ενδιαφέρον οι απαντήσεις σας και καταλαβαίνω αμέσως οτι υπάρχει μία ρίξη μεταξύ αναλογικού και ψηφιακού τρόπου αναπαραγωγής της μουσικής, αλλά για να ξεκαθαρίσω και εγώ το σκεπτικό μου είναι ο,τι, τόσα χρόνια ακουώ μεσώ συνδρόμιτικών υπηρεσιών και αυτό με έχει λίγο κουράσει.

Δηλαδή, να μπαίνω στο Spotify κυρίως και να ψάχνω διαφόρους καλλιτέχνες που τις περισσότερες φορές δεν βρίσκω αυτό που θέλω γιατί απλά δεν ακούγεται από το κόσμο σήμερα ή έχει περάσει η "μόδα" του είναι λίγο ενοχλητικό.

Οπότε το κυριώς προτζεκτ μου είναι να ανοίγω τη ντουλάπα μου και να ακουώ αυτό που μου βγάζει το συναισθήμα μου όταν το θέλω.

Το γνωρίζω οτι είναι ενα πολύ ακριβό χόμπυ και θέλει πολύ συντήρηση στη πορεία του, αλλά τη είναι η ζώη χώρις δυσκολίες και μπελάδες?



Το συζητούσα καιρό, δεν ήταν απόφαση στιγμής, το χρηματικό με κρατούσε πισώ κυρίως



Τα αγαπάμε τα Αυστριακά κορίτσια, μας φτιάχνουν το κέφι, αλλά σαν τη Ελληνίδα δεν έχει, να μπορείς να τσακωθείς ρε παιδί μου στη γλώσσα σου.

Εχώ δει καποιά υπέροχα Thorens πικαπ, αλλά δυσκολεύει στη τσέπη.




Όπως είπα στο αρχικό μου ποστ είναι πατέντα στο δικό μου κεφάλι, η σύνδεση έχει εξής

Απο τα ήχεια φέυγει Jack 6.3mm σε RCA και πάνε στο γούφερ απο το γούφερ φέυγει RCA σε RCA και πάει στο DAC και απο το DAC φέυγει Jack 6.3mm διπλό σε Jack 6.3mm μονό και συνδέεται στην υποδοχή των ακουστικών του ενισχυτή, αλλά έτσι δεν έχω πρόσβαση στον τηλεχειρισμό.

Τώρα βέβαια έχω παραγγείλει δοκιμαστίκα απο το Amazon απο XLR(αρσενικό) σε μπανάνα που θα φύγουν απο τα ειχία και θα πάνε επιτόπου στον ενισχυτή και υποψιάζομαι οτι θα δουλέψει.
Οχι βεβαια δεν θα δουλεψει τιποτα με αυτον τον ενισχυτη και αυτα τα ηχεια.
Το μονο που μπορει να δουλεψει ειναι να μην χρησημοποιεις καθολου τον ενισχυτη και να συνδεσεις τα ηχεια με το sub και το DAC για να ακους τα ψηφιακα.
Περιμενεις και κατι παθητικα Polk, αυτα μπορεις να τα συνδεσεις στον ενισχυτη μαζι με το πικαπ και να εχεις δυο ξεχωριστα συστηματα.
 

gid

Μηνύματα
7.480
Reaction score
8.713
Οπότε το κυριώς προτζεκτ μου είναι να ανοίγω τη ντουλάπα μου και να ακουώ αυτό που μου βγάζει το συναισθήμα μου όταν το θέλω.
Αν η ντουλάπα περιέχει CD αντί για βινύλιο, αυτό είναι πρόβλημα για σένα;
 
  • Like
Reactions: TGD

Μηνύματα
12.875
Reaction score
10.096
Τώρα βέβαια έχω παραγγείλει δοκιμαστίκα απο το Amazon απο XLR(αρσενικό) σε μπανάνα που θα φύγουν απο τα ειχία και θα πάνε επιτόπου στον ενισχυτή και υποψιάζομαι οτι θα δουλέψει.
Όταν έρθει το καλώδιο, μπορείς να τραβήξεις βίντεο την ώρα της σύνδεσης και να το ανεβάσεις εδώ;
 

Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Όταν έρθει το καλώδιο, μπορείς να τραβήξεις βίντεο την ώρα της σύνδεσης και να το ανεβάσεις εδώ;
Να, ελα, το τραβηξα εγω
<iframe src="https://giphy.com/embed/wCBwgqDAni0tRd1QNB" width="480" height="270" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe><p><a href="
">via GIPHY</a></p>
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.768
Μηνύματα
2.875.241
Members
37.947
Νεότερο μέλος
ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
Top