HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite


Μηνύματα
452
Reaction score
2
Μόλις το παρέλαβα και εγώ ξανά. Τελικά, το πρόβλημα μάλλον ήταν ασυμβατότητα οδηγού δίσκου-μάρκας dvd, όπως εγράφη εδώ, γιατί τώρα τα αρχεία αναγνωρίζονται και διαβάζονται κανονικά. Με power dvd 7.3 μόνο ήχος
χωρίς εικόνα. Με kmplayer και pentium 3.2,128 6600gt εικόνα κανονικά, αλλά ήχος με πολλά σπασίματα. Με υπερχρονισμό στα 3,8 σπασίματα στον ήχο αραιά και που. Όπως και να έχει το δισκάκι είναι μια πολύ καλή προσπάθεια και αξίζει επαίνους.
 



N Kanellopoulos

Επίτιμο Μέλος
Μηνύματα
1.047
Reaction score
77
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Ήδη παρέλαβα και ευχαριστώ θερμά.

Μπράβο για την προσφορά σας, προς όλους μας.
 


Μηνύματα
41
Reaction score
0
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Αντρεα ευχαριστω πολυ και παλι.Σημερα ελαβα το δευτερο δισκακι και το ειδα με win dvd 8.Mε το power dvd παντως δεν επαιζε.Ευχαριστω και παντα τετοια.
 


Μηνύματα
61
Reaction score
1
Ευχαριστώ για το HD-DVD ήταν πολύ καλό.
Μερικές παρατηρήσεις (ερωτήσεις):
  • Μου έπαιζε 1080i, δεν είναι 1080p? (Ίσως λόγο ότι το Xbox360 HD-DVD Drive το έχω συνδεδεμένο με Component και έχω διαβάσει ότι μόνο με το VGA παίζει 1080p το HD-DVD Drive του, αλλά δεν είναι και σίγουρο αυτό)
  • Tο King Kong όπως και το Euro δεν μου έπαιζαν, ούτε συνεχόμενα (πήγαινε από Spider Man 3 σε Spider Man το loop, τα άλλα τα παράβλεπε) ούτε όταν τα διάλεγα ένα ένα από το menu.
  • Το Fantastic 4 μου έχανε κάτι frames.
 

Μηνύματα
247
Reaction score
0
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Το παρέλαβα και εγώ, παίζει άψογα με Powerdvd 7.3
Eυχαριστώ πολύ.
 



Μηνύματα
452
Reaction score
2
Όποιος έχει πρόβλημα στην αναπαραγωγή του HD-DVD, ας δοκιμάσει το windvd 8.3 και πιθανόν να εκπλαγεί ευχάριστα. Είναι το πρώτο που μου έπαιξε το μενού και τα κλιπάκια χωρίς το παραμικρό κόμπιασμα σε εικόνα και ήχο με ελάχιστο υπερχρονισμό. Το hardware acelleration καλό να είναι ενεργοποιημένο.
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Συμπλήρωση:το παραπάνω ισχύει για όσους έχουν νεότερες κάρτες γραφικών που να υποστηρίζουν hardware acelleration σε hd. Αλλιώς, απενεργοποιείστε το.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Εγώ έχω το powerdvd 6.5 hd-dvd version...................το pc μου είναι Pentium 4, με 1GB ram και κάρτα γραφικών 6600GT................και μου βγάζει σφάλμα..........τι φταίει?....... :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1: :crazy_1:
 

Μηνύματα
905
Reaction score
2
Otan λες windvd 8.3 εννοεις windvd 8 release 3 ?
Ποιο ακριβως build ?
Παιζει hddvd kai bluray (κατεβασμενα απο ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ?
 

Μηνύματα
452
Reaction score
2
Ναι. Το τελευταίο build. Ξαναλέω ότι έπαιξε άψογα και χαλαρά το δισκάκι του σάιτ χωρίς κολλήματα και όλα αυτά σε πέντιουμ 3.2(χρονισμένο στα 3.5) και 6600gt, ακόμα και χωρίς hardware acelleration. Eγώ τουλάχιστον είδα μεγάλη διαφορά σε cpu usage σε σχέση με τα υπόλοιπα προγράμματα που χρησιμοποίησα.

Προς johnny20: Μάλλον φταίει η κάρτα γραφικών που δεν καλύπτει πλήρως τις προδιαγραφές αναπαραγωγής h264 σε 1080p. Και το windvd 8.3 το ίδιο μήνυμα μου βγάζει όμως το αγνοώ και στη συνέχεια η αναπαραγωγή ξεκινά κανονικά.
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: HD-DVD Για όλα τα μέλη του Avsite

Μου βγάζει ακριβώς αυτό.....................

Runtime Error

Program: C\Program Files\Cyberlink\PowerDVD\PowerDVD.exe

abnormal program termination

Δεν ξέρω τι να κάνω............
 


CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Εμένα το δικό μου δεν έφτασε ποτέ (βρε Ανδρέα μήπως σου έπεσε πουθενά;) :crazy_1: :happy_9:
Δεν με πειράζει και τόσο, απλά περισσότερο το αναφέρω μη νομίζετε ότι το πήρα και εξαφανίστηκα! (είχα πει θα βοηθήσω στην αποστολή) :prof:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.684
Μηνύματα
2.869.888
Members
37.944
Νεότερο μέλος
beetlejeans
Top