MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK


Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Αααα, τώρα το έπιασα...! [Κάλιο αργά παρα ποτέ, που λέει και ο λαός.]
Ο πεινασμένος βλέπεις... :mrgreen:
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
383
Ο φορος σε κατι τετοιας αξιας δεν ειναι και τρομερο ποσο.
Εαν ηταν να αγοραζα 2 , δεν θα με ενοιαζε παντως. Ηδη σου ξηγηθηκα free postage.
Με τιποτα δεν εισαι χαρουμενος τελικα?
 

Μηνύματα
2.488
Reaction score
383
Για να σε φτιαξω, αντε και με πιστωτικη καρτα για παρτη σου, χωρις εξτρα χρεωση.
Και American Express δεκτη.
Τελικα ειμαι πολυ καλος....
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Είμαι - αλοίμονο! :cool_4:

Άντε, κι εγώ θα μένω στο πόδι σου να προσέχω την "Εγκαταστάσεις & Εφαρμογές" όταν είσαι busy! :crazy_3:
 


Μηνύματα
904
Reaction score
239
Ρε συ Δημητρη, δεν μας κανεις την χαρη να τους παραγγειλουμε απο εσενα?
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Ο Δημήτρης θα γούσταρε κάτι τέτοιο φαντάζομαι αλλά σε "εμπορική" έκδοση:



8 Coldamp modules σε παλιό κουτί κάποιου Technics.
8 x 280 πραγματικά watt.
Συνολικό κόστος λίγο πάνω απο 1500 ευρώ για την DIY "υλοποίηση" (έτοιμα τα δίνουν τα coldamp modules + τα αντίστοιχα τροφοδοτικά).
Επίσης με τέσσερα αντί δύο τροφοδοτικά που έχει βάλει ο τύπος φτάνεις τα 400 watt στο κανάλι, αν δεν κάνω λάθος.
Ολόκληρο το thread εδώ.

Αυτά τα άτιμα τα class-D modules λύνουν τα χέρια, ειδικά στο home-cinema.
 


Μηνύματα
2.488
Reaction score
383
Εγω θελω τα 7χ600 σε ενα σασι, να δεχεται "αυτακια'' για rack τοποθετησεις, προσοψη αναλογη.

Το να αγορασω 7 μονομπλοκ, πληρωνω 7 σασι και μαλλον το σασι θα ειναι πιο ακριβο και απο το module το ιδιο!

Αρα με $4000 πιστευω η Murano θα το εκανε ανετα, και εαν μπορουσες να το παραγγειλεις με 2 εως 8 καναλια θα ηταν τελειο!
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Re: Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Ο Δημήτρης θα γούσταρε κάτι τέτοιο φαντάζομαι αλλά σε "εμπορική" έκδοση:

Βλεπω ενα λαθος στην τοποθετηση των μοντουλς, που δεν ξερω ποσο σοβαρο μπορει να ειναι εν τελει.
Τα πηνια εξοδου απο τις μεσαιες μοντουλες αλληλοεπιρεαζονται γιατι ειναι πολυ κοντα.
Και παλι δεν ξερω ποσο σοβαρο μπορει να ειναι το προβλημα, αλλα θα ηταν απλο να μην ειναι ετσι τοποθετημενες, ή να υπαρχει στη μεση ενα χωρισμα απο λαμαρινα. Θα μου πεις τι ψαχνω τωρα....
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Ε, ναι, ο τύπος μη φανταστείς ότι είναι κανένας μάστορας... Αυτά έτοιμα έρχονται όπως τα βλέπεις και απλά κάνεις 2-3 κολλήσεις, άντε και καμια τρύπα στο σασί για να τα στερεώσεις. Αφου χωρέσανε στο κουτί ήταν ευχαριστημένος φαντάζομαι. Έχει παρακάτω και photo με τελειωμένο το μηχάνημα και τα έχει αφήσει έτσι. Δεν αναφέρει βέβαια προβλήματα αλλά ποιος ξέρει...
 

audioj

Επαγγελματίας
Μηνύματα
326
Reaction score
75
Απάντηση: Re: Απάντηση: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Βλεπω ενα λαθος στην τοποθετηση των μοντουλς, που δεν ξερω ποσο σοβαρο μπορει να ειναι εν τελει.
Τα πηνια εξοδου απο τις μεσαιες μοντουλες αλληλοεπιρεαζονται γιατι ειναι πολυ κοντα.
Και παλι δεν ξερω ποσο σοβαρο μπορει να ειναι το προβλημα, αλλα θα ηταν απλο να μην ειναι ετσι τοποθετημενες, ή να υπαρχει στη μεση ενα χωρισμα απο λαμαρινα. Θα μου πεις τι ψαχνω τωρα....
Πολυ σωστες οι παρατηρησεις σου! Εδω μαλλον ειναι πιο καλα τα πραγματα...
 

Attachments



Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

Εγω θελω τα 7χ600 σε ενα σασι, να δεχεται "αυτακια'' για rack τοποθετησεις, προσοψη αναλογη.

Το να αγορασω 7 μονομπλοκ, πληρωνω 7 σασι και μαλλον το σασι θα ειναι πιο ακριβο και απο το module το ιδιο!
Αφιερωμένο! :happy_4:
 

Attachments



Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Λεπτομερειες... 6 BP4078 400W Coldamp modules με 3 SPS80 switching power supplies, 1 ανα 2 modules.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Απάντηση: Re: MURANO AUDIO P-1000S PLUS ICEpower MONOBLOCK

DIY ειναι?

Πες λεπτομερειες!
To φτίαχνουν οι ίδιοι οι τύποι που πουλάνε τα Coldamp, Δημήτρη.
Δέχονται custom παραγγελίες και στα δίνουν έτοιμα με ό,τι spec ζητήσεις στο ανάλογο κουτί.

"Have a look at this 6ch 1U rack we have just custom-made for a client (yes, we can also design custom cases as we have laser cutting capabilities)"

Click


Προτείνω να έρθεις σε επαφή μαζί τους [www.coldamp.com]. :cool_4:
 


Μηνύματα
2.632
Reaction score
1
Οτι τα modules της Β&Ο δεν τα βρισκεις.... (εαν θες DIY λεμε)

Βασικα, και με τον Κωστα που το ψαχνουμε, αυτη ειναι και η δικη μας απορια. Πως ακουγονται τα modules συγκριτικα μεταξυ τους, να αποφασισουμε τι θα παρουμε και εμεις οι DIYers... Εγω παντως κλινω προς truepath μερια.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.778
Μηνύματα
2.875.802
Members
37.949
Νεότερο μέλος
ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
Top