Απίστευτες πατέντες και αποτέλεσμα 0

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Καλησπέρα σε όλους!

Χθες αγόρασα έναν δίσκο 500gb ο οποίος προορίζεται για το ps3 μου.Βεβαια σαν φανατικός HDάκιας έχω κάποια αρχεία μεγαλύτερα των 4gb.Ως γνωστόν όμως το FAT32 δεν υποστηρίζει αρχεία τόσο μεγάλα.Πάμε λοιπόν απ'την αρχή:

1.Τον κάνω ntfs.Το PS3 δεν βλέπει τον δίσκο καν.

2.Τον κάνω ext3.Tο PS3 δεν βλέπει το δίσκο πάλι.

3.Τον κάνω extFAT (αν το έχετε ακούσει).Το PS3 δεν βλέπει το δίσκο.

4.Χρησιμοποιώ το vobsplitter και χωρίζω το αρχείο στα 4.Το πρώτο δουλεύει τα άλλα 3 = "Corrupted data"

5.Χρησιμοποιώ το TSSplitter και ξάνα χωρίζω το αρχείο στα 4.Πάλι το πρώτο δουλεύει τα άλλα 3 = "Corrupted data"

ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!!!Πείτε καμία άλλη ιδέα!Έχω το Live της Shakira και δεν μπορώ να το δω εδώ και 10 μέρες!!!!wall_1
 


Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Κάτσε δεν κατάλαβες!Μάλλον δεν εξήγησα σωστά εγώ.Λάθος μου.Μιλάμε για εξωτερικό δίσκο usb 2.0.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Δυστυχώς προς το παρών πρέπει να περιοριστείς σε FAT32, αφού δεν βλέπει τίποτε άλλο. Τώρα, αν κάνει με κάποιο firmware update στο μέλλον να βλέπει NTFS, ακούγεται κι αυτό!! Θα δούμε!
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Γιαυτο ειπα να επικοινωνησει με το support του PS3 μηπως εχουν κανα beta firmware που να λυνει το προβλημα.
 


Μηνύματα
487
Reaction score
0
Δεν είναι λογικό πάντως να μην παίζουν τα υπόλοιπα κομμάτια από το κομμένο vob...Τα δοκίμασες στο ps3 ή μόνο στο pc αφού τα έκοψες?

Τσέκαρε ξανά τις ρυθμίσεις των προγραμμάτων σου, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι συγκεκριμένο που ίσως φταίει...εμένα όσα έχω δοκιμάσει να κόψω τα παίζει κανονικά...
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Δεν γινονται αυτα τα πραγματα.
Γινονται και πολυ συχνα μαλιστα και σε πολλες συσκευες απο καρτες γραφικων , μητρικες μεχρι και LCD οθονες. Πολλες φορες οι εταιρειες δουλευουν πανω σε προβληματα αλλα δεν προμηθευουν firmware/bios updates αλλα περιμενουν απο τους πελατες που εχουν προβλημα να το αναφερουν και να τους δωσουν τις BETA αυτες εκδοσεις.
Προσωπικα το εχω δει να γινεται στην XFX και στην ASUS.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Ναι αλλα ΚΑΜΙΑ σχεση ολα αυτα οσο αφορα τις κονσολες που υπαρχουν security issues .
Απο την στιγμη που δεν υποστηριζονται καποιες λειτουργιες υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος .
Δεν παιρνεις το support της sony και τους λες οτι ρε παιδια στειλτε μου ενα firmware να παιζει αυτα που θελω και αυτοι να κοψουν και να ραψουν και να στο στειλουν.
Ειναι τουλαχιστον αστειο να καθομαστε να συζηταμε τετοια πραγματα και να τα διαβαζει και ο κοσμος.
Βασικα εσυ εχεις μπερδεψει τους drivers με το firmware αλλα τελος παντων.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Λες να εχω μπερδεψει τους drivers με το firmware ? Ουδεν σχολιο εδω.
Και που ξερεις εσυ αν η SONY δεν δουλευει ηδη σε firmware update που να λυνει αυτο καθως και αλλα προβληματα ? Εγω πχ εστειλα email στο support της XFX γιατι μια 8800 δεν δουλευε καλα με ενα Apple monitor και μου απαντησαν στελνοντας μου μια beta version ενος Bios που δουλευαν για να λυσουν αυτο το προβλημα. Και ομως πριν ρωτησω δεν υπηρχε η πληροφορια αυτη πουθενα. Εν ολιγοις αν μια εταιρεια σεβεται τον καταναλωτη βρισκει λυσεις για ολα τα προβληματα. Δεν βλαπτει να στειλει ενα email και να ρωτησει αν υπαρχει λυση.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Και που ξερεις εσυ αν η SONY δεν δουλευει ηδη σε firmware update που να λυνει αυτο καθως και αλλα προβληματα ?
Αυτό δεν είναι πρόβλημα, είναι περιορισμός. Άν θέλει να δώσει η Sony NTFS Support θα το δώσει σε όλους με νέο Firmware. Το θέμα είναι αν θέλει να το κάνει. Και σίγουρα δεν θα την συγκινήσει ένα mail. Εξάλλου όπως είπα και πρίν δεν είναι πρόβλημα αυτό.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Λες να εχω μπερδεψει τους drivers με το firmware ? Ουδεν σχολιο εδω.
Και που ξερεις εσυ αν η SONY δεν δουλευει ηδη σε firmware update που να λυνει αυτο καθως και αλλα προβληματα ? Εγω πχ εστειλα email στο support της XFX γιατι μια 8800 δεν δουλευε καλα με ενα Apple monitor και μου απαντησαν στελνοντας μου μια beta version ενος Bios που δουλευαν για να λυσουν αυτο το προβλημα. Και ομως πριν ρωτησω δεν υπηρχε η πληροφορια αυτη πουθενα. Εν ολιγοις αν μια εταιρεια σεβεται τον καταναλωτη βρισκει λυσεις για ολα τα προβληματα. Δεν βλαπτει να στειλει ενα email και να ρωτησει αν υπαρχει λυση.
Εδω δεν μιλαμε για προβλημα και δεν το εχεις καταλαβει.
Απο την αλλη ολος ο πλανητης ψαχνεται να σπασει το ps3 και εσυ μου λες να παρει την SONY να του δωσουν beta firmware!!!!!
Τα μοιραζουν ετσι νομιζεις?? :cool_11:
Ας παρει τηλεφωνο αλλα το μονο που θα καταφερει ειναι να φτιαξει την ημερα των υπαλληλων της Sony απο τα γελια.
Η κουβεντα μαλλον τελειωνει καπου εδω :happy_4:
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Αν το firmware ειναι ακομα σε beta λιγο δυσκολο να το δωσει σε ολους μεσω πχ Internet AutoUpdate οπως δεν το εκανε και η XFX. Δεν ειναι ενας driver που αν κατι παει στραβα τον βγαζεις και βαζεις τον παλιο. Σε ενα beta firmware/bios μπορει να μην αρχισει καν η συσκευη οταν την κανεις flash.
Οπως ειπα δεν χανει κατι αν στειλει ενα email. Μπορει η SONY να βαριεται να διορθωσει αυτο το προβλημα αλλα εστω ισως του πουνε Ποτε θα το διορθωσουν.
Και δεν αναφερθηκα στο να μιλησει στην SONY Hellas....
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Μπορει η SONY να βαριεται να διορθωσει αυτο το προβλημα αλλα εστω ισως του πουνε Ποτε θα το διορθωσουν.
Μα καλά πώς φαντάζεσαι τη Sony...σαν κάποιον που ξύπνησε πρωί πρωί μετά από ξενύχτι να πάει για δουλειά και βαριέται να κάνει κάτι; Αν είναι έτσι να του μιλήσω και προσωπικά στο τηλέφωνο μπας και με λυπηθεί και μου δώσει πρόσβαση στην RSX μέσω Linux.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Γενικα η SONY ειναι γνωστη για την ελειψη support που εχει στα προιοντα της γιαυτο το ειπα.
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Μα καλά πώς φαντάζεσαι τη Sony...σαν κάποιον που ξύπνησε πρωί πρωί μετά από ξενύχτι να πάει για δουλειά και βαριέται να κάνει κάτι; Αν είναι έτσι να του μιλήσω και προσωπικά στο τηλέφωνο μπας και με λυπηθεί και μου δώσει πρόσβαση στην RSX μέσω Linux.
Πες και για το in-game XMB άμα πάρεις. Δεν πρέπει να τους τό 'χει πει κανείς ακόμα )(
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Γενικα η SONY ειναι γνωστη για την ελειψη support που εχει στα προιοντα της γιαυτο το ειπα.
Δεν ξέρω, προσωπικά ποτε δεν είχα προϊόν της που να με είχε προβληματίσει...2 Cassette Walkmans, 2 MD Walkmans, 2 Deck MD Recorders, 1 A/V ενισχυτή, 1 Tape Deck, 2 τηλεοράσεις CRT και ένα CD-Player που χάλασε η κεφαλή μετά από 4 χρόνια αλλά την άλλαξα μόνος μου με 20 ευρώ. Γενικά δεν χρειάστηκα ποτέ το Service της (που μπορεί όντως να είναι κάκιστο, δεν ξέρω)... Τώρα αν εννοείς Support αποκλειστικά από άποψη software/drivers ποτέ δεν είχα προιόν PC της Sony. Αν εσύ έχεις συγκεκριμένες εμπειρίες από προιόντα της καλό θα ήταν να τα μοιραστείς μαζί μας. Όσο για το PS3 και τα διάφορα προβλήματα που βγάζει έχω διαβάσει ότι ώς τώρα έχει άψογο Support. To θέμα όμως με την υποστήριξη NTFS ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!
 


HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Απο την στιγμη που καποιος αγοραζει 500GB εξωτερικο δισκο και δεν του δουλευει οπως πρεπει εγω το θεωρω προβλημα. Οσο για το service και γενικα για το Support της SONY ειμαι σιγουρος πως μπορουν αρκετα ατομα εδω μεσα να επιβεβαιωσουν πως οντως ειναι κακιστο.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Γενικα η SONY ειναι γνωστη για την ελειψη support που εχει στα προιοντα της γιαυτο το ειπα.
Δεν ειναι θεμα της Sony σε αυτην την περιπτωση.
Αμα ησουν στην κατηγορια PC ισως να ειχαν καποια βαση αυτα που γραφεις και επιμενεις.
Αλλα στην κατηγορια κονσολες δεν ισχυουν και μαλλον δεν εχεις ασχοληθει και πολυ οπως ολα δειχνουν ,για να στο πω με κομψο τροπο.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.751
Μηνύματα
2.874.711
Members
37.943
Νεότερο μέλος
Harris_K
Top