Καλύτερο joypad ή μη!!!

Καλύτερος χειριστήριο

  • Sixaxis (Sony Playstation 3)

    Votes: 3 17,6%
  • Dual shock 3 (Sony Playstation 3)

    Votes: 9 52,9%
  • Xbox 360 joypad (Microsoft Xbox360)

    Votes: 2 11,8%
  • WiiMoote (Nintendo Wii)

    Votes: 1 5,9%
  • Πληκτρολογιο/mouse (PC και όπου μπορώ)

    Votes: 2 11,8%

  • Total voters
    17
  • Poll closed .
Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Άντε να δούμε τι γνώμη έχετε για τα συμπαθή χειριστήρια των κονσολών μας. Ποιο θεωρείτε το καλύτερο, το πιο πλήρες, το πιο εργονομικό? Ή μήπως προτιμάτε πληκτρολογιο - μάους???
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Φυσικα πληκτρολογιο + mouse.

Aλλα απο κονσολες:
1) 360
2) ps3

Τωρα για του Wii αναλογα το παιχνιδι.
Απο πρωτη θεση το κατατασω μεχρι και τελευταια.
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Ωραίο πράγμα το joypad, μόνο που δεν αντέχει.:137:
Κάποια παιχνίδια, όπως τα athletic sim, δεν είναι δυνατό να τα παίξω με άλλον τρόπο.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Toυ 360, στα δικά μου χέρια, μου φαίνεται εξαιρετικά καλύτερο από το Sixaxis του PS3. Πιο "χορταστικό", πιο βαρύ, με πιο καλό χειρισμό.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Σημαντικές βελτιώσεις για τα PS3 και PSP

Αντε βρέεεεεεε!!!!!!!
Μόνο 6 ασχολείστε με παιχνίδια???:137::137:
 

Μηνύματα
7.461
Reaction score
3
Mouse + Keyboard. Τι λεμε τώρα;

Αλλά από κονσόλες, ντρέπομαι που θα το πω, ψηφίζω PS3. Για το Wii Θα συμφωνήσω με τον Πλαταρά
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Τα DS3 & 360 με βολεύουν εξίσου, δεν έχω πρόβλημα. Αφού χρησιμοποιήσω το ένα για πολλές συνεχόμενες ώρες μου παίρνει μερικά λεπτά να συνηθίσω το άλλο αλλά τίποτα περισσότερο.
Οι σκανδάλες του 360 έχουν καλύτερη αίσθηση αλλά προτιμώ το layout του dualshock με τα συμμετρικά analog sticks, περισσότερο λόγω συνήθειας ετών.

Το sixaxis με ενοχλεί λόγω βάρους και γενικότερης φτηνιάρικης αίσθησης. Το χρησιμοποιώ μόνο όταν φορτίζω το DS3.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Εχεις καμια φωτο απο αυτο το DS3 να το δουμε και εμεις ? :136:
 


Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Μέχρι να πάρω το 360, οπότε και δεν είχα ασχοληθεί με κονσόλες, παρά μόνο με PC, θα ψήφιζα δαγκωτό keyboard και mouse. Τώρα που παίζω σε όλες τις πλατφόρμες, χαλαρά ψηφίζω το χειριστήριο του 360.

To sixaxis είναι τουλάχιστον αστείο (το ίδιο φαντάζομαι θα ισχύει και για το dual shock 3). Δε με βολεύουν ούτε οι σκανδάλες του, ούτε οι μοχλοί, ούτε το μέγεθος, ούτε το βάρος, τίποτα, χάλια...

Το wiimote έχει πλάκα, αλλά δεν είναι για σοβαρά πράγματα. To να παίξεις ένα παιχνίδι που το αξιοποιεί "πλήρως" (δοκιμάστε το FIFA), είναι περίπου σα να πρέπει να μάθεις απ'έξω όλα τα combos του Tekken.

Το χειριστήριο του 360 από την άλλη, είναι άψογο. Σε όλα του. Μέγεθος, βάρος, αίσθηση, ακρίβεια, απόκριση. Αν φόρτιζε και με usb απευθείας από την κονσόλα, θα ήταν τέλειο.
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Το χειριστήριο του 360 από την άλλη, είναι άψογο. Σε όλα του. Μέγεθος, βάρος, αίσθηση, ακρίβεια, απόκριση. Αν φόρτιζε και με usb απευθείας από την κονσόλα, θα ήταν τέλειο.
Καλα οχι και αψογο σε ολα του.
Και εγω 360 ψηφισα αλλα ο σταυρος στο 360 ειναι απλα αχρηστος.
Δεν παει διαγωνια με τιποτα.
Εδω εχουν στα σκαρια να βγαλουν αλλο με βελτιωμενο τον σταυρο μονο και μονο για να μποροσει να παιξει ο κοσμος σωστα το Pro Evolution που μεχρι στιγμης αναγκαζονται ολοι και παιζουν με το αναλογικο.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Eγώ δεν ψηφίζω για τον απλό λόγο ότι παίζει αναλόγως.Αθλητικά παιχνίδια,beat em up,platform και τα ρέστα με PS-like χειριστήριο (το έχω συνηθίσει από το PS1).

FPS,RPG και σια με πληκτρολόγιο και mouse.

Guitar hero με κιθάρα :p
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Και γω συμφωνω πως παει αναλογα με το παιχνιδι. Στα πιο γρηγορα σε ρυθμο action παιχνιδια, τα beat em up, τα Platform και τα racing μου ειναι πιο ευχρηστο το DualShock 3. Το χειριστηριο του 360 ειναι καλυτερο στα fps. Σε γενικες γραμμες προτιμαω DS3
 

Μηνύματα
7.140
Reaction score
4
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Και γω συμφωνω πως παει αναλογα με το παιχνιδι. Στα πιο γρηγορα σε ρυθμο action παιχνιδια, τα beat em up, τα Platform και τα racing μου ειναι πιο ευχρηστο το DualShock 3. Το χειριστηριο του 360 ειναι καλυτερο στα fps. Σε γενικες γραμμες προτιμαω DS3
Εγω αντιθετα στα FPS μου αρεσει του PS3.
Ενω στα racings του 360 μαλλον λογω μεγαλης διαδρομης των triggers.
 

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Τωρα το προσεξα, κανεις δε ψηφισε Wiimote? Και να φανταστει κανεις πως το wii πουλαει εξαιτιας του χειριστηριου του.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Τωρα το προσεξα, κανεις δε ψηφισε Wiimote? Και να φανταστει κανεις πως το wii πουλαει εξαιτιας του χειριστηριου του.
Σ' αυτό, που λές, θα συμφωνήσω με την άποψη του pseira. Για άλλα παιχνίδια κάνει, για άλλα όχι (δοκίμασε να παίξεις COD και τα λέμε!!:126:) Γνώμη μου είναι πως είναι κάτι ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ και ΚΑΙΝΟΤΟΜΟ, αλλά σε καμία περίπτωση, στις περισσοτέρες των περιπτώσεων, ΠΡΑΚΤΙΚΟ και ΒΟΛΙΚΟ!!
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Εγώ ήμουν σε δίλλημα μεταξύ του XOBOX controller και του DS3. Τελικά ψήφισα το DS3, με βαρυά καρδιά και με το σκεπτικό ότι το έχει συνηθήσει το χέρι μου πια, αφού έχουν παρελάσει από μένα όλες οι κονσόλες την Sony, fat και slim!!!
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

To Blu-Ray Remote του PS3 γιατί δεν είναι στο Poll; Εμένα μόνο αυτό με βολεύει.
 


Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Απάντηση: Καλύτερο joypad ή μη!!!

Τωρα το προσεξα, κανεις δε ψηφισε Wiimote? Και να φανταστει κανεις πως το wii πουλαει εξαιτιας του χειριστηριου του.
Το έχει γράψει wiimoote στο poll και μπερδεύεται ο κόσμος :142:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.764
Μηνύματα
2.875.413
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top