Δοκιμή του Dune Prime 3.0

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

HD Dune Base 3.0

Αυτο τι διαφορα εχει απο το Prime?

Αυτο που ειδα εγω ειναι οτι περνει 3.5 δισκο μεσα σε αντιθεση με το Prime που περνει 2.5 δισκο.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Από Σεπτέμβρη θα τα δούμε!
Λευτέρη το Prime έχει επιπλέον και bd rom
 

L

LLLEFTERIS

Guest
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Οποτε εμενα δεν με ενδιαφερει το Prime γιατι BD εχω την σαβουρα το LG BD390

Το Base ειναι ενδιαφερον μιας και περνει μεγαλο σκληρο δισκο.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Είναι πολύ καλό μηχάνημα το base.Θα έχεις εξαιρετική εικόνα αν το πάρεις!
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Πήρα στο mail μου σήμερα το καινούριο αρχείο των μενού, με τις εντολές που προστέθηκαν με τα 2 τελευταία firmware.

Ελπίζω να το έχω μεταφράσει στα ελληνικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Αφού ελέγξω τη μετάφραση, υπόσχομαι, όπως πάντα να το δώσω πρώτα στα μέλη του avsite, πριν να το στείλω στην HDI.

Έ, ρε, τα μάτια μου θα γίνουν πάλι έτσι::111:

:116::116::116:
 

Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Σ'ευχαριστούμε πολύ για τον κόπο σου για άλλη μια φορά!
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Πήρα στο mail μου σήμερα το καινούριο αρχείο των μενού, με τις εντολές που προστέθηκαν με τα 2 τελευταία firmware.

Ελπίζω να το έχω μεταφράσει στα ελληνικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Αφού ελέγξω τη μετάφραση, υπόσχομαι, όπως πάντα να το δώσω πρώτα στα μέλη του avsite, πριν να το στείλω στην HDI.

Έ, ρε, τα μάτια μου θα γίνουν πάλι έτσι::111:
:624:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.713
Ξέρεις Αντρέα, πολλές φορές, όταν έκανα την πρώτη μετάφραση των μενού, και αφού είχα κρανιωθεί που δεν πέρναγαν οι εντολές, μου είχε έρθει να βάλω εμβόλιμα κάτι κουλό!
ΠΧ: αντί για ¨σφάλμα" στο "error" να γράψω ας πούμε "έκανες μ@λ@κί@".

Λες να το καταλάβαιναν οι φίλοι μας της HDI?:143::143:

Ευτυχώς πάντα στα νέα firmware οι εντολές που χρειάζονται μετάφραση είναι λίγες... αρκεί να τις βρεις...
Και έχω κάνει διακοπές...
Και έχω πάρει και τα χάπια μου...
Καλού-κακού, ελέγξτε τα στο τέλος...:135::135:
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Ελπίζω να το έχω μεταφράσει στα ελληνικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Αφού ελέγξω τη μετάφραση, υπόσχομαι, όπως πάντα να το δώσω πρώτα στα μέλη του avsite, πριν να το στείλω στην HDI.


 

Μηνύματα
49
Reaction score
0
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Αν έχεις ένα stick επιλέγεις με play το κανάλι που θες και πατώντας πάλι play αρχίζει να κάνει εγγραφή.Δεν μπορείς βέβαια να αλλάξεις κανάλι κατά τη διάρκεια της εγγραφής,αλλά ούτε και να κάνεις προγραμματισμένη εγγραφή,ακόμη τουλάχιστον μιας και δεν λειτουργεί το epg.
Ωραία μέχρι να βγει η λειτουργία προγραμματισμένης εγγραφής να ρωτήσω το εξής: αν αρχίσει η εγγραφή και ξεχάσω να το κλείσω, γνωρίζουμε αν θα σταματήσει μετά από κάποιο χρόνο, ή μόλις φτάσει στο όριο του μεγέθους του αρχείου στο συγκεκριμένο file system (στην περίπτωσή μου με EXT2, 2TB, δηλαδή όταν γεμίσει όλος ο ελέυθερος χώρος του δίσκου!).
Θα ήμουν υπόχρεος αν έκανε κάποιος που έχει το στικάκι μία δοκιμή...
 


Μηνύματα
545
Reaction score
33
Απάντηση: Re: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Πήρα στο mail μου σήμερα το καινούριο αρχείο των μενού, με τις εντολές που προστέθηκαν με τα 2 τελευταία firmware.

Ελπίζω να το έχω μεταφράσει στα ελληνικά μέχρι το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Αφού ελέγξω τη μετάφραση, υπόσχομαι, όπως πάντα να το δώσω πρώτα στα μέλη του avsite, πριν να το στείλω στην HDI.

Έ, ρε, τα μάτια μου θα γίνουν πάλι έτσι:
Keep up the good work . :607::607::607:

Να υποθέσω οτι νεο firmwire θα αργήσει λόγω των νεων μηχανημάτων?
 

Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.928
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Να ρωτησω κατι για ενα προβλημα που εχω ξαναγραψει στο παρελθον.
Υπαρχουν μελη που εχουν το prime 3.0 και να βλεπουν ταινιες απο τον οπτικο δισκο? Οχι δηλαδη ματροσκες αλλα dvd, η blue ray.

Το προβλημα μου ειναι οτι ενα μεγαλο ποσοστο απ αυτες που νοικιαζω (40-50%) δεν τις παιζει το Dune ενω οταν τις βαζω στο PANASONIK παιζουν μια χαρα. Ημουν ετοιμος να στειλω στην αντιπροσωπεια το μηχανημα, σημερα ομως ηρθε απο το σπιτι ο canekati ο οποιος εχει το ιδιο μοντελο με το δικο μου και σχεδον παραλληλα χρονικα αγορασμενο.

Ο ανθρωπος ειναι κομπιουτερας, εκανε ελεγχο σ ολα τα φιρμγουερ, διαπιστωσε οτι ειχα ενημερωμενο το μηχανημα και φευγοντας πηρε ενδεικτικα ενα σιντι κι ενα ντιβιντι που δεν επαιζαν σε μενα να δει μηπως παιζουν σ αυτον.

Διαπιστωσε οτι και σ αυτον υπαρχει το ιδιο προβλημα. Ετσι λοιπον θα ηθελα να γενικευσω την ερωτηση.

Υπαρχει συχνο προβλημα στις ταινιες που νοικιαζονται απο το βιντεο κλαμπ η οχι?

Ειναι συμπτωση δυο πλαυερ με τα ιδια προβληματα η οχι?

Να το στειλω στην αντιπροσωπεια οσο υπαρχει εγγυηση η οχι? (σιχαινομαι τις μετακινησεις μηχανηματων απο Θεσ/νικη-Αθηνα και πισω).

Καποιο μελλοντικο φιρμγουερ θα λυσει το προβλημα η χρειαζεται αλλαγη του οπτικου δισκου?
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Εχω ακουσει και από αλλους να εχουν ιδια προβλήματα με ανάγνωση δισκων dvd αλλα προσωπικά δεν μου έχει τύχη…
Βεβαια δεν του εχω βαλει πανω από 10 dvd ως τωρα αλλα σε αυτά τουλάχιστον δεν ειχα προβλημα.
Δεν χανεις τιποτα να κανεις πρωτα μια ερωτηση στην αντιπροσωπεία …( μη το στέλνεις πανω - κατω αδικα και χρεώνεσαι με μεταφορικά)
 

Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

dvd9 αντιγραμμενα δεν παιζει, οπως και bdre 50gb (τα 25αρια τα παιζει μια χαρα).
dvd5 αντιγραμμενα επισης παιζει.
mixed mode audio cd τα βλεπει μονο σαν data.
Γενικα παντως, η συμβατοτητα του με τα δισκακια θεωρειται πολυ μετρια.
Σε αυθεντικο dvd δεν θυμαμαι να ειχα θεμα αν και δεν ειχα δοκιμασει πολλα.
Αυθεντικα bd μου τα ειχε παιξει ολα.
 

Μηνύματα
4.869
Reaction score
3.928
Απάντηση: Δοκιμή του Dune Prime 3.0

Σε μενα τα σιντι μουσικης που ειναι αντιγραφης τα παιζει μια χαρα. Καποια λιγα οριτζιναλ δεν τα παιζει!

Τα dvd & blue ray ειναι ολα ενοικιασμενα απο το "seven" της περιοχης μου. Εκει δυστυχως το ποσοστο αποτυχιας ειναι 40-50%. Η πλακα ειναι οτι τα δισκακια οπουδηποτε αλου τα βαζω, παιζουν κανονικα!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
Σε Blu-Ray, σπάνια (1/15) μουλαρώνει και δεν παίζει κάποιο με τίποτα, θέλει restart, και πολύ σπάνια (1/50) συνεχίζει να μην το παίζει. Αυτό, είτε είναι region Α, είτε Β (έχω πολλά Α, γι' αυτό και πήρα Dune).

Σε DVD, μπορεί να μην παίξει ποτέ κάποιο. Το ποσοστό άρνησης είναι σημαντικά μεγαλύτερο στα DVD (1/7-8).

Αυτά μόνο σε original δίσκους, δεν έχω δοκιμάσει κόπιες.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top