Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Ορίστε και το manual σε pdf παιδιά.Λύνει αρκετές απορίες, καλό φαίνεται το μηχανηματάκι αλλά προσωπική μου άποψη, όχι για τόσα χρήματα.Λίγο μετά τα Χριστούγεννα μου είχε έρθει mail από το Πλαίσιο και το είχαν στα 110 ευρώ προσφορά...Τσιπάκι φοράει το απλό 1073 μάλλον και τα μενού του μοιάζουν κάπως με το mede8er.
Επίσης αρχεία μπορείτε να περάσετε εύκολα από τη USB στον εσωτερικό σκληρό (αν βάλετε) και χωρίς τη χρήση υπολογιστή όπως γίνεται σχεδόν σε όλα τα media player...Αύριο που έχω μιά δουλίτσα από Μεταμόρφωση θα το βάλω να μου παίξει βαριά m2ts και mkv να το δω πάλι και θα σας πω...

http://www.plaisio.gr/ProductManuals/1456512.pdf
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Αν φοράει το 1073 τότε πως γίνεται να αποκωδικοποιεί DTS και μάλιστα και DTS-MA;
 

Μηνύματα
4.847
Reaction score
25.677
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

μαλλον το 1073 + ειναι
 


Μηνύματα
994
Reaction score
80
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Αύριο που έχω μιά δουλίτσα από Μεταμόρφωση θα το βάλω να μου παίξει βαριά m2ts και mkv να το δω πάλι και θα σας πω...
Πως και δεν το παίρνεις σπίτι; :405:
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

MadPax είσαι απίστευτος. Πως τα βρίσκεις όλα ρε φίλε? Τέλως πάντων εγώ είμαι φρέσκος εδώ και δεν ξέρω τι παίζεται... Ευχαριστώ.

Εντυπωσιάστικα και απο το μηχάνημα... Έχει και BitTorrent Download. Φαντάζομαι αυτό θα εννοούσες όταν έλεγες οτι δεν χρειάζεται να το συνδέσεις στον υπολογιστή...

Να είστε καλά όλοι σας παιδιά. Καλημέρα

ΥΓ Δεν κατάλαβα κάτι... WiFi stick έχει ή απλώς έχει δυνατότητα WiFi άμα αγοράσεις stick???
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Έχει και BitTorrent Download. Φαντάζομαι αυτό θα εννοούσες όταν έλεγες οτι δεν χρειάζεται να το συνδέσεις στον υπολογιστή...
Οχι εννοώ ότι αν έχεις ένα εξωτερικό USB δίσκο, μπορείς άνετα να περάσεις στον εσωτερικό δίσκο ότι αρχεία έχει μέσα.Το κάνουν σχεδόν όλα τα media player αυτό.Στικάκι έχει στη συσκευασία...

Το είδα πάλι σήμερα και έπαιξε σωστά δύο αρχεία που του έβαλα.Δεν ξέρω βέβαια τι υποστήριξη έχει από το Πλαίσιο σε θέματα firmware, αλλά ξανατονίζω πως σε αυτή την τιμή δεν θα το έπαιρνα...Καλύτερα να πάρεις ένα από το στοκατζίδικο κάτω απ' το κατοστάρικο.
 


Μηνύματα
4.847
Reaction score
25.677
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

wi fi usb εχει και ειναι στη συσκευασια ενω τον σκληρο στον τοποθετουν σε 10 δευ/τα συρταροτα
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Συγγνώμη αλλά πως καταφέρνει το φτηνό κινέζικο κλωνοmede8er να παίζει gapless audio ; !!!!!!! μη γ@#$$#@ κανα π%^&^% από το Ισραήλ !!!!!! :141::141:
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Πού χάθηκες βρε συ?

Σε επηρρέασε το κλίμα της Β. Ελλάδας?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Φρεσκότατο fw από τον κατασκευαστή στα βάθη της Σινικής ενδοχώρας :137: το μηχανηματάκι μεταμορφώθηκε κυριολεκτικά και τα δικτυακά του δουλεύουν άψογα...

http://yoomon.net/drivers/Blue1073/install_1073_0830.zip
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Ευχαριστω φιλε. Θα το δοκιμασω αδερφε και θα σας πω...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Το δοκίμασα το νέο FW και όντως το μηχανηματάκι μου δούλεψε πολύ πιο γρήγορα και παρατήρησα και μια αλλαγή στη γραμματοσειρά?

Το δικτυο δούλεψε αμέσως αλλά έχω μία ερώτηση... Αν κατεβάζεις απο το you tube ένα βιντεάκι αργεί πάρα πολύ σε σχέση με το αν το κατέβαζα από τον υπολογιστή μου... αυτό γιατί συμβαίνει? φταίει το internet-stick?

To interface αλλάζει?

Σε ευχαριστώ πάντως για το τέλειο FW.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Παιδια πηρα το ιδιο μηχανημα αλλα χωρις σκληρο.το filmware που δινεται θα τρεχει στο δικο μου;;

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Το firmware περνάει στην εσωτερική μνήμη του player,εκτός αν αναφέρει αλλιώς το manual.Δεν νομίζω να υπάρξει πρόβλημα που δεν του έχεις εσωτερικό δίσκο.
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Θα προσπαθησω να το περασω.
Πηρα τελικα το ιδιο μοντελο με τον σκληρο.

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Το turbo x.Δεν βλέπω να γράφει πουθενά τίποτα.
Λογικά βέβαια καθότι μάλλον ψώνισαν τσιπάκι που δεν αποκωδικοποιεί το dts.
Λίγο μεταχρονολογημένη η απάντηση αλλά επειδή τώρα το Turbo-X player βρίσκεται στα χέρια μου μπορώ να επιβεβαιώσω ότι αποκωδικοποιεί κανονικότατα το dts.
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: Re: Turbo-X Full HD Media Player Oscar 1TB (HDMI, WiFi, USB2.0 Host)

Δηλαδή οι ταινείες που έχουμε, δεν μπορούμε να τις μεταφέρουμε στον σκληρό του media player για να τις δούμε???

Και όταν τον βγάζεις πως τον συνδέεις στον υπολογιστή???

Thanks
1. To συνδέεις στο PC και το βλέπει σαν εξωτερικό USB σκληρό δίσκο. Από 'κει και πέρα copy - paste.
2. Συνδέεις στην host USB του player έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο (ή stickάκι) και από το menu του μηχανήματος επιλέγεις move ή copy από την USB στον εσωτερικό σκληρό.
3. Ενεργοποιείς τον samba server του player και βλέπεις τον σκληρό από το laptop σου μέσω wi-fi, είτε μέσω του router σου είτε απευθείας σύνδεση peer to peer laptop με player. Από 'κει και πέρα copy - paste.
4. Τα ίδια με το 3 μπορείς φυσικά να τα κάνεις και ενσύρματα.

Φαντάζομαι ότι κάποιο από τα 4 θα σε βολεύει...
 


Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top