Η Adobe σταματά τον Flash Player για τις φορητές συσκευές.

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Απάντηση: Η Adobe σταματά τον Flash Player για τις φορητές συσκευές.

Η διαφορά ανάμεσα στους δύο κόσμους είναι θεμελιώδης.
Οι μεν θέλουν να μπορούν να τα κάνουν όλα, ακόμα και αν δεν τους χρειάζετε, ακόμα και αν κάνουν την ζωή τους δύσκολη.
Οι δε, θέλουν απλά να κάνουν την δουλειά τους. Δεν τους ένδιαφέρει πως, απλά θέλουν να την κάνουν.

Πιτσιρικάς ήμουν στην πρώτη κατηγορία. Κάθε 2-3 μήνες φορμάτ, όλα τακτοποιημένα, ούτε byte χαμένο απο την μνήμη/δίσκο.
Μετά κατάλαβα... Και πέρασα στην δεύτερη κατηγορία. Και απλά το απολαμβάνω... Διαβάζω διάφορα ποστς στην κατηγορία υπολογιστών, ο υπολογιστης δεν ξεκινάει, ο υπολογιστης πάει αργά, ο υπολογιστής κολάει, και χαμογελάω... γιατί πλέον ξέρω, ότι δεν τα χρειάζομαι όλα. Την ηρεμία μου χρειάζομαι και είμαι μια χαρά!
Μία από τα ίδια.

Με τη διαφορά ότι (σχεδόν) έχω μετανιώσει που νεότερος έχανα τον χρόνο μου ασχολούμενος με υπολογιστικά "ψαξίματα". Δυστυχώς είμαι αναγκασμένος να συντηρώ δύο πλατφόρμες (Mac και Windows) για επαγγελματικούς λόγους κυρίως.
Και πάλι δυστυχώς, κοντεύω να κλείσω χρόνο με Android κινητό (Nexus S) μετά από τρία χρόνια iPhones.

Οι διαφορές hardware και software στις συσκευές δεν με νοιάζουν καθόλου από τη στιγμή που καλύπτουν τις δικές μου ανάγκες. Και πάνω απ' όλα βάζω την εμφάνιση και το brand μιας συσκευής. Αν δεν μ' αρέσει απορρίπτεται κι ας είναι το υπέρτατο εργαλείο. Έτσι την πάτησα και με το Nexus S. Εντάξει, το Android δεν μου κάθεται, αλλά και χωρίς αυτό, ή έχω κινητό ή όχι μου είναι αδιάφορο. Εκνευρίζομαι που το κρατάω.

Ααα.. και κάτι άλλο κοινωνικού περιεχομένου.
Προτιμώ να κάνω παρέα με τις ξανθιές του iPhone, παρά να ταυτίζομαι με το φανατικό κοινό του Android. Πιτσιρικάδες, πειρατές, "ψαγμένοι", "μάγκες", αντιδραστικοί, αγανακτισμένοι, θεατές Κορεάτικου κινηματογράφου κλπ :116:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Re: Απάντηση: Η Adobe σταματά τον Flash Player για τις φορητές συσκευές.

Ααα.. και κάτι άλλο κοινωνικού περιεχομένου.
Προτιμώ να κάνω παρέα με τις ξανθιές του iPhone, παρά να ταυτίζομαι με το φανατικό κοινό του Android. Πιτσιρικάδες, πειρατές, "ψαγμένοι", "μάγκες", αντιδραστικοί, αγανακτισμένοι, θεατές Κορεάτικου κινηματογράφου κλπ :116:
:618::618:
 

Μηνύματα
629
Reaction score
0
Οοοοοοοταν το Android φτάσει το user friendliness του iOS όταν φτάσει την ταχύτητά του, όοοοταν γίνει σταθερό και έχει άμεση απόκριση, τότε θα είναι ένα σύστημα της προκοπής. Μέχρι τότε το iOS είναι ακόμα πολύ μπροστά... απο το πρώτο slide/flip/scroll καταλαβαίνεις την διαφορά... Που να αρχίζεις να το φορτώνεις και προγράμματα το Android...

Αν θες κατι γρηγορο σε slide μπορεις να δωσεις 200ευρω και να παρεις μια wp συσκευη να δεις ταχυτητα και ευχρηστια...και τι θα πει να μην κολλαει ακομα και σπασμενο..δεν χρειαζεται να δωσεις 700.επισης μπορει να το θεωρω μια αποτυχημενη αντιγραφη του 4/4s αλλσ δεν νομιζω ενα galaxy s2 να κολλαει η να πηγαινει αργα ακομα και αν κατεβασεις ολο το market


Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Η Adobe σταματά τον Flash Player για τις φορητές συσκευές.

...Ααα.. και κάτι άλλο κοινωνικού περιεχομένου.
Προτιμώ να κάνω παρέα με τις ξανθιές του iPhone, παρά να ταυτίζομαι με το φανατικό κοινό του Android. Πιτσιρικάδες, πειρατές, "ψαγμένοι", "μάγκες", αντιδραστικοί, αγανακτισμένοι, θεατές Κορεάτικου κινηματογράφου κλπ :116:
Τι να κρατάει άραγε στο αριστερό της χέρι; :114:


...
 
Last edited by a moderator:




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.571
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top