Τι σας λείπει από το media player σας?

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Για γράψτε τις απόψεις σας...Η πλειοψηφία των θαμώνων της κατηγορίας χρησιμοποιούν ένα ή περισσότερα media player για την αναπαραγωγή αρχείων. Κατά διαστήματα γράφονται παράπονα για το ένα ή το άλλο μηχάνημα. Οπότε για πείτε μας εδώ :

1. Ποιο/α media player έχετε
2. Τι θα θέλατε να αλλάξετε? Τι προβλήματα έχετε?


Ακούμε...
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Eξωτερικοί υπότιτλοι σε ''δίσκους''.Α,ρε Hdi..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.661
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Το ιδιο και εγω.
 

Μηνύματα
11.602
Reaction score
1.456
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Εγώ θα ήθελα ένα media player με Mac os λειτουργικό και εσωτερικό σκληρό δίσκο .χωρις jailbreak και κλειδωματα.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Τα πράγματα είναι απλα...

Για μουσικη παίρνετε ένα Logitech touch κ τέλος. Τα προτερήματα τα έχουμε αναφέρει εκτεταμένα.

Για photos και videos όλα τα media player πρέπει να έχουν AirPlay ή κάτι αντίστοιχο (αν Υπάρχει) για android..video k photo στην στιγμη, χωρίς ηλίθια και δυσχρηστα πληκτρολόγιο βλ dune keyboard (ασε που τα πληρώνεις κιολας) για να δεις ενα video απο το YouTube, imdb κτλ στον προβολεα/tv..

Υποστηρίξει εξωτερικών srt σε δισκακια θα ήταν θεμιτό, αλλα η απόλυτη ευχρηστια είναι σερβερ/nas. Με ένα κλικ μεσω του mp έχεις χιλιάδες ταινίες για να επιλεξεις...βέβαια εδω μπαίνει το θέμα του browsing για να έχεις πληροφοριες για τις ταινίες, πόστερ κτλ
Αυτο θα πρεπει να γίνεται αυτόματα κ χωρίς την χρήση υπολογιστη όπως στα dune, για θέμα ευχρηστιας και χάσιμο πολύτιμου χρόνου για το edit που κανείς στα zappiti, yadis και δεν συμμαζευεται..τον δρόμο τον δείχνει η popcorn με το NMJ. Θέλει ακόμα όμως λίγη δουλεια..
 

gkontoletas

trouble in my brain
Μηνύματα
16.841
Reaction score
2.192
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Εγώ θα ήθελα ένα media player με Mac os λειτουργικό και εσωτερικό σκληρό δίσκο .χωρις jailbreak και κλειδωματα.
γράψε κάτι άλλο Λεωνίδα, αυτό που θες δεν θα γίνει ποτέ...:405:
Έχω αρκετή εμπειρία κατά καιρούς με Dune, έχουν πολύ καλό hardware, καλύτερη εικόνα και κίνηση αλλά πάσχουν στο firmware.
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Dune=αξιοπιστία, σταθερότητα
Popcorn A300= αυτόματο κατέβασμα υπό τίτλων για ταινίες, NMJ
BOXEE= AirPlay
Oppo 93= υποστήριξη εξωτερικών υπό τίτλων σε δισκακια.

Πόσο δύσκολο είναι να βγει ΈΝΑ player..;
 

Μηνύματα
125
Reaction score
8
Η δικιά μου γνώμη σχετικά είναι ένα htpc και πάνω φορτωμένο xbmc που έχω ήδη. Έχω ησυχάσει σχετικά με υπότιτλους κλπ.

Sent from my MT11i using Tapatalk 2
 

Μηνύματα
152
Reaction score
8
XBMC σε οποιαδήποτε πλατφόρμα και καθαρισες. Όλα αυτόματα, υποστηρίζει τα πάντα και σε features και σε HW και η προσωπική μου γνώμη είναι ευχρηστοτατο! Το χω σε iMac, iOS (iPhone4 iPad2&3 και ATV2) όλα απο ίδιο NAS κάνουν feed και ξεμπερδαψα απο popcorn κτλ. Λείπει το JB σε ΑTV3 για να υποστηρίξει 1080p αλλα κοντά είναι και αυτο! Αυτο που πραγματικά λείπει απο την iPad πλατφόρμα είναι η full screen εικόνα αυτόματα απο το HDMI connector στην TV. Αν φτιάξουν αυτο δεν θα λείπει τίποτα νομιζω.
 


Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Το XBMC είναι το μέλλον, όταν θα μπει σε κάποιο mp θα έχουν τελειώσει όλα.
Στα HTPC η αληθεια ειναι οτι κανείς τα πάντα, αν γνωριζεις.
Το θέμα είναι όμως να το βάζεις στην πρίζα και να παίζει, σωστα, γρηγορα και απροβληματιστα, χωρίς να μπερδεύεσαι με codecs, εγκαταστάσεις, παραμετροποιησεις κτλ
Το κόστος πλέον είναι σχεδόν το ίδιο, με το HTPC να ειναι λιγο ακριβοτερο απο ένα καλο mp των 200-300€. Αν όμως θέλεις να το κανείς και αθόρυβο οπωσ τα mp, το κόστος ανεβαίνει. Αναφέρομαι για πλάτφορμες τύπου AMD liano, trinity κτλ αν πάμε για i7 το κόστος ξεφεύγει...
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
Αυτην τη στιγμή δοκιμαζω ταυτόχρονα

oppo 93
htpc με xbmc
Sony 5000es
popcorn A300

 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Αυτην τη στιγμή δοκιμαζω ταυτόχρονα

oppo 93
htpc με xbmc
Sony 5000es
popcorn A300

Το Sony 5000es δεν είναι απλο bluray player;
Γράψε λίγα info και για τα parts που αποτελούν το HTPC..
Όπως επίσης σε τι τα δοκιμαζεις...thanks
 

Μηνύματα
705
Reaction score
171
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Εγώ είμαι ολιγαρκής. Θα ήθελα το Oppo να "βλέπει" υλικό από δίκτυο. Οχι μόνο μέσω του (περιοριστικού) DLNA.

Ως δεύτερη (φιλοσοφική) επιθυμία, θα ήθελα τα χαρακτηριστικά 3-4 media players σε μία συσκευή!
 


Μηνύματα
357
Reaction score
0
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Εγω έχω εδω 4 μήνες ενα Mede8er αλλα δυστυχως μπήκε στο κουτι του και επέστρεψα και πάλι στο XBMC. Eιχα κουραστει να φτιαχνω μια μια τις ταινιες (info,poster,backgrounds...)

Aν κάτι απαιτώ πλέον απο ένα media player ειναι όμορφο interface και αυτόματο κατέβασμα πληροφοριων και artwork για τις ταινίες (NMJ).

Ετσι περιμένω τα πρωτα review του Α-400 (και αν μπορεσω να το δω απο κοντα) ωστε να το παρω.
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Απάντηση: Τι σας λείπει από το media player σας?

Αυτην τη στιγμή δοκιμαζω ταυτόχρονα

oppo 93
htpc με xbmc
Sony 5000es
popcorn A300

Και που βρίσκεις άκρη βρε θηρίο......;
Πώπωώωωωωωώώώώώ΄!!!!
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.273
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top