Τι λε ρε μεγαλε???

Μηνύματα
225
Reaction score
1
βολτα σημερα με τον αδερφο μου προς αναζητηση μικρου ενεργου ηχειου.
σε πολυ γνωστο κατστημα μας προσφερθηκαν οι εξης επιλογες για πληρωμη με δοσεις:

1. με πιστωτικη (δεν εχουμε)

2. (αφηστε κατω καφεδες, τσαγια κλπ) πληρωνουμε με δωσεις, αλλα παραλαμβανουμε το ηχειο ΑΦΟΥ ξεχρεωσουμε!!!:roflmao::thumbsup::headbang:

τι λε ρε μεγαλε? εχει κι'αλλους εξυπνους η μανα σου?

απ' τον thomann θα παρω :fuckyou:



υ.γ. επρεπε καπου να το πω να ξεσπασω, ας μου συγχωρεθει το rant
 


Μηνύματα
885
Reaction score
883
Συγγνώμη κιόλας, αλλά σε μία αγορά που η πίστη έχει εκλείψει πρέπει να ναι τρελός κάποιος για να κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα. Πολύ απλά δεν έχει καμία βεβαιότητα ότι θα εισπράξει οτιδήποτε. Ενώ με την πιστωτική είναι καλυμμένος ότι θα τον πληρώσει η τράπεζα (η οποία βέβαια μετά θα κυνηγάει εσένα).
 

Μηνύματα
476
Reaction score
298
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

απ' τον thomann θα παρω :fuckyou:



υ.γ. επρεπε καπου να το πω να ξεσπασω, ας μου συγχωρεθει το rant

Ο Thomman θα σου κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική δηλαδή;
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

βολτα σημερα με τον αδερφο μου προς αναζητηση μικρου ενεργου ηχειου.
σε πολυ γνωστο κατστημα μας προσφερθηκαν οι εξης επιλογες για πληρωμη με δοσεις:



2. (αφηστε κατω καφεδες, τσαγια κλπ) πληρωνουμε με δωσεις, αλλα παραλαμβανουμε το ηχειο ΑΦΟΥ ξεχρεωσουμε!!!:roflmao::thumbsup::headbang:

τι λε ρε μεγαλε? εχει κι'αλλους εξυπνους η μανα σου?

χαχαχαχααχ ας ελεγαν καλυτερα οτι δεν πουλανε με δοσεις.:roflmao:

υ.γ.συγνωμη αλλα δε μπορεσα να κρατηθω.
 

Μηνύματα
225
Reaction score
1
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

Συγγνώμη κιόλας, αλλά σε μία αγορά που η πίστη έχει εκλείψει πρέπει να ναι τρελός κάποιος για να κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική κάρτα. Πολύ απλά δεν έχει καμία βεβαιότητα ότι θα εισπράξει οτιδήποτε. Ενώ με την πιστωτική είναι καλυμμένος ότι θα τον πληρώσει η τράπεζα (η οποία βέβαια μετά θα κυνηγάει εσένα).
δεν εχω καμια αντιρρηση, δεν ειναι εκει το θεμα

Ο Thomman θα σου κάνει δόσεις χωρίς πιστωτική δηλαδή;
οχι, αλλα αφου θα πρεπει να μαζεψουμε τα λεφτα cash (εκτος αν θα βγαλει πιστωτικη ο αδερφος μου), θα ψωνισουμε απο αλλου (οχι αναγκαστικα thomann) και οχι απο τον αχαρακτηριστο 'πωλητη' του συγκεκριμμενου καταστηματος.


χασατε το θεμα και οι δυο:p
 

Μηνύματα
225
Reaction score
1
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

στη αρχη νομιζα οτι εκανε πλακα, αλλα το σοβαρο του υφος με αναγκασε να του επισημανω οτι η δευτερη του προταση δεν ειχε νοημα...

η απαντηση ηταν οτι 'αυτες ειναι οι ευκολιες που προσφερει η εταιρια':roflmao:
 


Μηνύματα
225
Reaction score
1
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

^^δεν υπαρχει προβλημα, τελος παντων οπως ειπε και ο back, ας ελεγε οτι χωρις πιστωτικη δεν παιζουν δοσεις και τελος--- εχω τη διαστροφη να περιμενω απο αυτους που συναλλάσσομαι στοιχειωδη επαφη με τη λογικη:p

αληθεια τα γραμματια γιατι καταργηθηκανε?
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

..το βαθύ νόημα του θρεντ εντοπίζεται στο γεγονός ότι ο πωλητής δεν συνοδευόταν απο τον αδελφό του, έ?

δεν μπορώ να πιστέψω ότι ενήλικας ανοίγει τέτοιο θέμα, σήμερα, έλεος.
 


Μηνύματα
476
Reaction score
298
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

Και προτιμάς να δώσεις τα χρήματά σου στο γερμανό (ενδεχομένως) παρά στον έλληνα που το μόνο κακό που έκανε είναι το να σου πει οτι δε μπορεί να σου κάνει δόσεις "στο φλου", δηλαδή πως θέλει να εξασφαλιστεί με κάποιο τρόπο για την πώληση. Μάλλον το'χασα όντως το θέμα γιατί βρίσκω πολύ παράλογο το σκεπτικό σου.
 

Μηνύματα
4.690
Reaction score
1.815
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

βολτα σημερα με τον αδερφο μου προς αναζητηση μικρου ενεργου ηχειου.
σε πολυ γνωστο κατστημα μας προσφερθηκαν οι εξης επιλογες για πληρωμη με δοσεις:

1. με πιστωτικη (δεν εχουμε)

2. (αφηστε κατω καφεδες, τσαγια κλπ) πληρωνουμε με δωσεις, αλλα παραλαμβανουμε το ηχειο ΑΦΟΥ ξεχρεωσουμε!!!
τι λε ρε μεγαλε? εχει κι'αλλους εξυπνους η μανα σου?

απ' τον thomann θα παρω :fuckyou:



υ.γ. επρεπε καπου να το πω να ξεσπασω, ας μου συγχωρεθει το rant
^^δεν υπαρχει προβλημα, τελος παντων οπως ειπε και ο back, ας ελεγε οτι χωρις πιστωτικη δεν παιζουν δοσεις και τελος--- εχω τη διαστροφη να περιμενω απο αυτους που συναλλάσσομαι στοιχειωδη επαφη με τη λογικη:p

αληθεια τα γραμματια γιατι καταργηθηκανε?
Κατ' αρχήν ο πωλητής δε σου αρνήθηκε την πώληση. (ένα το κρατούμενο)

Δε σου αρνήθηκε ευκολίες πληρωμής σύμφωνα με τα δεδομένα σου. Το ότι δε διαθέτεις πιστωτική κάρτα είναι προς όφελός σου, καθώς δεν μπένεις στο τρυπάκι της ακατάσχετης "καταναλωτικής μανίας" (δύο τα κρατούμενα)

Το να σε διευκολύνει κάποιος να αποπληρώσεις ένα χρέος είναι μια κίνηση καλής θέλησης από τον πωλητή προς τον αγοραστή, δεδομένης της δύσκολης οικονομικής κατάστασης που επικρατεί στην Ελλάδα (τρία τα κρατούμενα)

Πάρε λοιπόν όλα τα τρία αυτά παραπάνω "κρατούμενα" και αναλογίσου τώρα το εξής:
1) Εαν είχες κατάστημα, θα μπορούσες να δίνεις στον κάθε άγνωστο πελάτη (ή και γνωστό) ελεύθερα με γραμμάτια, μη γνωρίζοντας ότι θα τα αποπληρώσει στην ώρα του?
2) Θα ήσουν βέβαιος 1000% ότι θα στα αποπληρώσει?
3) Ο καταστηματάρχης έχει ήδη πληρώσει στη Χ εταιρία το προιόν που ο αγοραστής θέλει να αγοράσει με δόσεις. Αναλογίσου πόσοι από τους αγοραστές έγιναν "φαντάσματα" μετά από την αποληρωμή της πρώτης δόσης.

Τα γραμμάτια ΔΕΝ έχουν ΚΑΜΙΑ ισχύ! Γι αυτό και καταργήθηκαν...

Θεωρώ ότι σε αντιμετώπισε άριστα η συγκεκριμένη επιχείρηση.
Tελικά μάλλον θα έχει η μάνα του πωλητή κι άλλον έξυπνο σαν αυτόν.
:imtheking:
 


Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

..το βαθύ νόημα του θρεντ εντοπίζεται στο γεγονός ότι ο πωλητής δεν συνοδευόταν απο τον αδελφό του, έ?

δεν μπορώ να πιστέψω ότι ενήλικας ανοίγει τέτοιο θέμα, σήμερα, έλεος.
Νομιζω οτι ειστε λιγο υπερβολικοι και δεν αντιλαμβανομαι το λογο.


Ο ανθρωπος σου λεει αφου τα λεφτα θα καταληξουν σε καποια Γερμανικη τραπεζα για τοκους δεν τα στελνω απευθειας μη γινει κανενα μπερδεμα...:smile:
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

Πάντοτες υποκλίνομαι εις τας ολιστικοτέρας των εμού αναλύσεων!!

αποτάσσω την αδικαιολόγητη -ως τοιαυτη- αντίδρασή μου, την συγνώμην σας αιτούμενος
 

Μηνύματα
1.696
Reaction score
23
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

Πάντοτες υποκλίνομαι εις τας ολιστικοτέρας των εμού αναλύσεων!!

αποτάσσω την αδικαιολόγητη -ως τοιαυτη- αντίδρασή μου, την συγνώμην σας αιτούμενος
Σε συγχωρω οχι γτ εκαμες λαθος, αλλα γτ μαρεσει το τοπικο νερο σας...
 

Μηνύματα
3.998
Reaction score
3.831
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

σημασίαν εμπεριέχει η λύτρωσις και ουδανώς αι οδοί έλευσής της..
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Απάντηση: Τι λε ρε μεγαλε???

Οχι παίζουμε.
Με το πιάνο του τα γαλικά του , το μπαλέτο του, τα οικοκυρικά του.........

Τι νόμισες? αηντε ετσι?
 


Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.201
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top