OTL ....παραλειπόμενα


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Fight!
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Αυτό τώρα τι είναι ; Ειρωνεία ; Χιούμορ ; Ευγενής αντιπαράθεση και μάλιστα υπό καθεστώς συντονιστικής ιδιότητας ;Τι

θέλεις να πεις ακριβώς ; Ναι ρε φίλε ! Κάποιοι από εμάς είμαστε ηλίθιοι , αγράμματοι και κουφοί . Έχουμε και ψυχολογικές

διαταραχές από την στιγμή που κάποιοι από εμάς (όπως εγώ) έχουμε Ncore αλλά τολμάμε να εκστομίσουμε ότι ,εκτός

από τα στερεότυπα που υιοθετούνται με παθολογικές εμμονές εδώ μέσα, υπάρχουν και άλλοι δρόμοι που οδηγούν σε

καταπληκτικό αποτέλεσμα . Και ζητούμε και συγγνώμη που ακούμε με τα αυτιά και όχι μέσω κειμένων και προδιαγραφών .

Κατά τα άλλα το καλάμι και η αχαριστία απλά βασιλεύουν..........
Αγαπητέ Βασίλη, πάρε ένα χάπι:



...διάβασε 3 (τρεις) φορές τα σημερινά μου post, ολόκληρα και με το μυαλό (όχι με το συναίσθημα), κι όταν βρω χρόνο συζητάμε τι βασιλεύει και τι όχι.Β

By the way, από τότε που έβαλες διακοπτικά ενισχυτικά στο σπίτι σου μυγιάζεσαι εύκολα και έχεις πολλά νεύρα! Δε μπορεί να είναι τυχαίο...
 


Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Εσύ με τον Βλάση τον Κορίνθιο είστε σαν τον καλό και τον κακό αστυνομικό στις αισθηματικές ταινίες. :roflmao:
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.116
Reaction score
30.058
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Μπορεί οι Atma να τα οδηγούν τα Sound Lab, αλλά είναι λίγο άκομψο να λέμε ότι αυτοί οι ενισχυτές είναι το ιδανικό τους ταίρι, από την στιγμή που και τα δύο brands αντιπροσωπεύονται από τον ίδιο άνθρωπο.
Μπορεί αυτός ακριβώς να ήταν και ο λόγος της αντιπροσώπευσής τους, ότι ταιριάζουν καλά. Δλδ το ταίριασμα να προηγήθηκε της αντιπροσώπευσης. Δεν νομίζω πως δόθηκε μέχρι στιγμής έδαφος για να τεθεί αυτή η παράμετρος... θεωρώ πως είσαι λιγάκι άδικος.
 

Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Βασίλη Τσαντουλή με πρόλαβες: Εδώ, ευτυχώς για ορισμένους, είμαστε ακριβώς ηλίθιοι όσοι ακούσαμε το σύστημα και εκφράσαμε τις συγκεκριμένες απόψεις, φαντάσου πόσο εσύ που όλοι περιμέναμε την τεκμηριωμένη γνώμη σου για την οποία τόσο πολύ ορισμένοι 'κόπτονται' εδώ μέσα!!!! Δεν υπάρχει στοιχειώδης σεβασμός σε αυτόν που άνοιξε αυτην την πολύ ωραία και διαφωτιστική κουβέντα. Τί να πει κανείς. Λίγη σοβαρότητα ρε παίδες. Πέραν της περιρρέουσας αθλιότητας δεν έχει πάψει και δεν θα πάψει ποτέ να υπάρχει η ποιότητα. Τί προσπαθείτε να δείξετε. Λ.Σ.
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Αγαπητέ Βασίλη, πάρε ένα χάπι:



...διάβασε 3 (τρεις) φορές τα σημερινά μου post, ολόκληρα και με το μυαλό (όχι με το συναίσθημα), κι όταν βρω χρόνο συζητάμε τι βασιλεύει και τι όχι.
Αγαπητέ Κώστα σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου για φαρμακευτική υποστήριξη !

Σε συμβουλεύω όμως όμως να την προτείνεις στους φίλους σου, στους κολλητούς σου και στον εαυτό σου !

Χρόνο δεν χρειάζεται να βρεις γιατί απλά δεν έχω εγώ.


Προτιμώ οι συζητήσεις μου για το audio να γίνονται με πραγματικούς γνώστες του αντικειμένου ,όπως για παράδειγμα ο

Κωνσταντίνου , ο Σδραβόπουλος , ο Σαλαμουρης και άλλοι . ΄Ατομα που έχουν βαθιά επιστημονική γνώση ,ανοιχτό

μυαλό, έχουν

δημοσιεύσεις καταξιωμένες και έχουν υλοποιήσει δεκάδες αξιοθαύμαστες κατασκευές στον χώρο του hi fi. Και ταυτόχρονα

είναι ευγενείς και σεμνοί. Δεν το παίζουν κάποιοι επειδή υλοποίησαν μια προδιαγεγραμμένου σχεδίου απλή ιδιοκατασκευή

και αυτόματα αυτοανακηρύχτηκαν σε τιμητές του Pass και του John Curl......
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Μπορεί αυτός ακριβώς να ήταν και ο λόγος της αντιπροσώπευσής τους, ότι ταιριάζουν καλά. Δλδ το ταίριασμα να προηγήθηκε της αντιπροσώπευσης. Δεν νομίζω πως δόθηκε μέχρι στιγμής έδαφος για να τεθεί αυτή η παράμετρος... θεωρώ πως είσαι λιγάκι άδικος.
Δεν αμφιβάλλω για τις προθέσεις. Εξάλλου δεν τον γνωρίζω τον Λουκά.

Απλά γνωρίζοντας ότι οι συνδιασμοί μηχανημάτων μπορούν να ξεφεύγουν από τα brands που βρίσκονται κάτω από την ίδια ομπρέλα αντιπροσώπου, θα ήθελα να είναι πιο δεκτικοί οι τελευταίοι σε άλλες απόψεις.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔ

Εκεί επικέντρωσες την προσοχή σου ;
Ναι διότι, μεταξύ μας, είναι λίγο βαρύ να χρησιμοποιεί κάποιος (αντί επιχειρημάτων) τον χαρακτηρισμό "παθολογικές εμμονές", καθώς αυτός παραπέμπει σε ψυχική διαταραχή δηλαδή νόσημα... Ξέρω ότι δεν το εννοούσες όμως και ότι έχεις καλύτερα επιχειρήματα από αυτό, γι αυτό απλά σε πειράζω.

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔ

Αγαπητέ Κώστα σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου για φαρμακευτική υποστήριξη !
Σε συμβουλεύω όμως όμως να την προτείνεις στους φίλους σου, στους κολλητούς σου και στον εαυτό σου !
Χρόνο δεν χρειάζεται να βρεις γιατί απλά δεν έχω εγώ. Προτιμώ οι συζητήσεις μου για το audio να γίνονται με πραγματικούς γνώστες του αντικειμένου ,όπως για παράδειγμα ο Κωνσταντίνου , ο Σδραβόπουλος , ο Σαλαμουρης και άλλοι . ΄Ατομα που έχουν βαθιά επιστημονική γνώση ,ανοιχτό
μυαλό, έχουν δημοσιεύσεις καταξιωμένες και έχουν υλοποιήσει δεκάδες αξιοθαύμαστες κατασκευές στον χώρο του hi fi. Και ταυτόχρονα
είναι ευγενείς και σεμνοί. Δεν το παίζουν κάποιοι επειδή υλοποίησαν μια προδιαγεγραμμένου σχεδίου απλή ιδιοκατασκευή
και αυτόματα αυτοανακηρύχτηκαν σε τιμητές του Pass και του John Curl......
Βασίλη πέφτω από τα σύννεφα με τις εν λόγω απαξιωτικές δηλώσεις σου για τους άλλοτε διαδικτυακούς σου φίλους.

...
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔ

Αγαπητέ Κώστα σε ευχαριστώ για την συμβουλή σου για φαρμακευτική υποστήριξη !

Σε συμβουλεύω όμως όμως να την προτείνεις στους φίλους σου, στους κολλητούς σου και στον εαυτό σου !

Χρόνο δεν χρειάζεται να βρεις γιατί απλά δεν έχω εγώ.


Προτιμώ οι συζητήσεις μου για το audio να γίνονται με πραγματικούς γνώστες του αντικειμένου ,όπως για παράδειγμα ο

Κωνσταντίνου , ο Σδραβόπουλος , ο Σαλαμουρης και άλλοι . ΄Ατομα που έχουν βαθιά επιστημονική γνώση ,ανοιχτό

μυαλό, έχουν

δημοσιεύσεις καταξιωμένες και έχουν υλοποιήσει δεκάδες αξιοθαύμαστες κατασκευές στον χώρο του hi fi. Και ταυτόχρονα

είναι ευγενείς και σεμνοί. Δεν το παίζουν κάποιοι επειδή υλοποίησαν μια προδιαγεγραμμένου σχεδίου απλή ιδιοκατασκευή

και αυτόματα αυτοανακηρύχτηκαν σε τιμητές του Pass και του John Curl......
Δεν πειράζει - θα βρω εγώ γιατί βλέπω ότι ξύνεσαι εντόνως και δε μπορώ να μη σε ξύσω. ;)

Εν τω μεταξύ κάτσε σκέψου (όταν βρεις χρόνο, εννοείται!) τι κοινό έχεις εσύ (σε γνώσεις, εμπειρίες, προσέγγιση κ.ο.κ.) με τον μέσο χομπίστα - όπως, για παράδειγμα, τους χειροκροτητές από τους οποίους μαζεύεις "thanks".
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Ναι διότι, μεταξύ μας, είναι λίγο βαρύ να χρησιμοποιεί κάποιος (αντί επιχειρημάτων) τον χαρακτηρισμό "παθολογικές εμμονές", καθώς αυτός παραπέμπει σε ψυχική διαταραχή δηλαδή νόσημα... Ξέρω ότι δεν το εννοούσες όμως και ότι έχεις καλύτερα επιχειρήματα από αυτό, γι αυτό απλά σε πειράζω.

...
Ενώ το να αμφισβητείται η αξιοπιστία των υποκειμενικών σου εκτιμήσεων με το ευγενές υπονοούμενο ότι είσαι κουφός και

να αναφέρεται ότι η προσπάθεια να αναρτήσεις κάποιες εκτιμήσεις που εντάσσονται στη θεματολογία του συγκεκριμένου

forum εντάσσεται στο επίπεδο "της ψ@λής ο χαβάς" είναι λιγότερο σοβαρά και αξιολογούνται σαν ασήμαντα...
 


skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Δεν πειράζει - θα βρω εγώ γιατί βλέπω ότι ξύνεσαι εντόνως και δε μπορώ να μη σε ξύσω. ;)

Εν τω μεταξύ κάτσε σκέψου (όταν βρεις χρόνο, εννοείται!) τι κοινό έχεις εσύ (σε γνώσεις, εμπειρίες, προσέγγιση κ.ο.κ.) με τον μέσο χομπίστα - όπως, για παράδειγμα, τους χειροκροτητές από τους οποίους μαζεύεις "thanks".
Μηπως θα ελέγχεις και τα thanks τωρα? Μαλλον εισαι και ολιγον θρασύς...
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

το οτι συμφωνει καποιος με τα γραφωμενα καποιου, προφανως ενοχλει καποιον!!!! την επομενη φορα θα παρουμε την αδεια σου!
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Για ηρεμήστε λίγο .
Για μηχανήματα μιλάμε , όχι για τα παιδιά μας.
Και προπαντός να λείπουν οι χαρακτηρισμοί.
 

Κώστας Φ.

Truth hurts. Here's a teddy bear.
Μηνύματα
8.978
Reaction score
894
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ

Ενώ το να αμφισβητείται η αξιοπιστία των υποκειμενικών σου εκτιμήσεων με το ευγενές υπονοούμενο ότι είσαι κουφός και

να αναφέρεται ότι η προσπάθεια να αναρτήσεις κάποιες εκτιμήσεις που εντάσσονται στη θεματολογία του συγκεκριμένου

forum εντάσσεται στο επίπεδο "της ψ@λής ο χαβάς" είναι λιγότερο σοβαρά και αξιολογούνται σαν ασήμαντα...
Είδες όταν βάζεις διακοπτικά στο σπίτι σου τι παθαίνεις; Άλλα διαβάζεις, άλλα καταλαβαίνεις!

Δεν πήγαινε σε εσένα το 50kHz αλλά στον οικοδεσπότη σου που το έχει δηλώσει στο παρελθόν ότι ακούει μέχρι τόσα (ή 40kHz, δε θυμάμαι). Και απλά το ανέφερα για να θυμήσω στο EAR σε τι κοινό πάει να μιλήσει για τον νόμο του Ohm...

Πέταξε τα ρημάδια τα Class D και άκου μόνο από λαμπάτα single ended για 6 μήνες.
 

Μηνύματα
4.041
Reaction score
1.720
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

ας διαβαστουν ολα τα μυνηματα να δουμε ποιοι χαλανε αυτη την περιγραφη που κανει ο κ. Τσαντουλης.

τιποτα αλλο.
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Βασίλη πέφτω από τα σύννεφα με τις εν λόγω απαξιωτικές δηλώσεις σου για τους άλλοτε διαδικτυακούς σου φίλους.

...
Άλλοι με έργα και λόγους προηγήθηκαν στον τομέα της "απαξίωσης" . Εκεί δεν είδα να αντιδράσεις με τον ίδιο τρόπο.....
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top