OTL ....παραλειπόμενα

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Αποκατάσταση μιας αδικίας.... !



Ο Κωσταυτιάς τους τελευταίους μήνες... είναι πιο κύριος από πολλούς εδώ μέσα... άσε που από την μέρα που τον


γνώρισα και προσωπικά... αρχίζω και τον
....


ΥΓ. Στον Αλεξ... αν και βλέπω μεγάλη βελτίωση.... θα του αυξήσω λίγο την δόση...
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Μα, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα!
Δεν υφίσταται αξιοπιστία στις υποκειμενικές εκτιμήσεις!....
Κωστα, ο Βασίλης με το "αξιοπιστία υποκειμενικών εκτιμησεων" φαντάζομαι εννοουσε οτι καποιοι αμφισβητησαν το οτι αυτα που ακουσε ο Βασίλης ηταν διαφορετικά απο αυτα που εγραψε (ο Βασίλης), εγω τουλάχιστον ετσι το εξέλαβα....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.211
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Φτάνει με έπεισες!!! Άλλωστε την ποιότητα την άκουσα στου Κοτσίδη. Λ.Σ.
Τελικα ακομα να μας πει ο Λουκας να μας πει τι εννοει με το ανωτερω ασμα..

Οχι οτι μ ενδιαφερει βεβαια...

Απλα να μου φυγουν οι αποριες..
ειμαι κ μικρο παιδι...

:wink:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Τελικα ακομα να μας πει ο Λουκας να μας πει τι εννοει με το ανωτερω ασμα..

Οχι οτι μ ενδιαφερει βεβαια...

Απλα να μου φυγουν οι αποριες..
ειμαι κ μικρο παιδι...

...Πχ ο Λουκάς είπε πως οι ice παίζουν χάλια στον κοτσίδα σε σχέση με τους ατμα. Οκ, αφού αυτή είναι η άποψή του, καλώς να την λέει...

.....
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.873
Reaction score
34.211
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

καλε Λουκα σε λενε εσενα??

:biggrin:

ας μας πει ο ιδιος, μπορει να μη το καταλαβαμε σωστα ...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.279
Απάντηση: Re: Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Μπορώ να διαθέσω τα δικά μου Hypex UCD2K μονομπλόκ για μια ακρόαση στου Λουκά, να μας φύγει η απορία.

Όπως είχα διαθέσει παλιότερα το Weiss Dac202 και ακούσαμε τα ίδια κομμάτια από dac και από πικάπ στου Λουκά.
Καλοσύνη σου Γιάννη, αλλά για να φύγει η απορία :

1) δεν απαιτείται δοκιμή, απαιτείται γνώση.

2) δε φεύγει η απορία με υποκειμενικές ακροάσεις, κάτι που έχει επαναληφθεί άπειρες φορές στο παρελθόν, καθώς οι απόψεις θα διαφέρουν, όπως άλλωστε είχε γίνει κ την άλλη φορά στου Λουκά με το ντακ σου, όπου ως γνωστό ο Λουκάς άκουγε το ντακ να παίζει πολύ χάλια σε σχέση με το πικάπ του, ενώ άλλα παιδιά προτίμησαν τον ήχο του ντακ. Ποια άκρη βγαίνει λοιπόν;
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Ατιμούλικο...μου'σαι και μαρτυριάρικο .:punish:
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Αυτο το ΑΝΩΡΙΜΟ παιδι γιατι γελαει τοσο?
Ακούστε μια ιστορία, "άσχετη" με τα όσα συζητάμε εδώ:




Τον παλιό καλό καιρό, τότε που οι ηχογραφήσεις γίνονταν με μαγνητόφωνα και η αναπαραγωγή τους με βινύλιο, ο Πρόεδρας ενός χωριού είχε πάρει το γαϊδούρι του για να πάει στο διπλανό χωριό να συνεννοηθεί με ένα βοσκό που ήθελε να βάλει τα γίδια του στη στάνη του Πρόεδρα, για την οποία τόσο ο ίδιος (ο Πρόεδρας ντε!) όσο και ορισμένα γίδια καμάρωναν ότι είναι υψηλοτάτου επιπέδου.

Τέλος πάντων, μετά από πολλές συζητήσεις (όλες υψηλοτάτου επιπέδου), πολλά κρασά, και, φυσικά, πολλές ώρες, ο Πρόεδρας καβάλησε το γαϊδούρι του και πήρε το δρόμο του γυρισμού.

Θες το προχωρημένο της ώρας, θες το ότι ο Πρόεδρας είχε πολύ καιρό να συνευρεθεί με την Προεδρίνα, θες το τρίψιμο στο σαμάρι και στην κοιλούμπα του Πρόεδρα λόγω του ανωμάλου του εδάφους και των συνεπαγόμενων κινήσεων του γαϊδουριού, θες (και μάλλον το πθανότερο) το ότι του Πρόεδρα του σηκωνόταν (όσο του επέτρεπε η ηλικία του και η φυσική του κατάσταση τέλος πάντων...) μόνο όταν τον αποθέωναν σε συνεστιάσεις, ο Πρόεδρας ΕΡΕΘΙΣΤΗΚΕ...

Τι να κάνει τώρα;

Από τη μία η Προεδρίνα δεν ήταν εκεί, από την άλλη ένα σπάνιο πια αγαθό (η στύση ντε!) δεν είναι και κάτι που το αφήνεις να περάσει ανεκμετάλλευτο...

"Δε γ@μιέται", είπε ο Πρόεδρας, "αργά είναι, μόνος μου είμαι στο δρόμο, δεν τραβάω μια... δεξιοτεχνία να περάσει και η ώρα;", είπε και στρώθηκε στη δουλειά...


ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ...


Πράγματι, καμια εξακοσαριά μέτρα παραπάνω περπατούσε ένας άλλος διαβάτης, ο οποίος δεν άργησε να συναντηθεί με το "μεγαλόπρεπο άρμα" που μετέφερε τον ευρισκόμενο στη νιρβάνα της αυτοϊκανοποίησης Πρόεδρα.

Μετά το πρώτο σοκ της συνειδητοποίησης του τι έβλεπε (φανταστείτε την εικόνα: Ένα γαϊδούρι να αγκομαχάει στον ανήφορο και ο μεγαλόπρεπος αναβάτης του να αυτοϊκανοποείται στο ρυθμό του βηματισμού του έρμου του ζωντανού...) ο εν λόγω διαβάτης ξέσπασε σε τρανταχτά γέλια, τα οποία και στάθηκαν (επιτέλους!) ικανά να αποσπάσουν τον Πρόεδρα από το... θεάρεστο εργο(χειρο) του...


Οι περισσότεροι απλοί άνθρωποι που θα πιάνονταν σε μια τέτοια αναξιοπρεπή στάση θα τα έχαναν, και το καλύτερο που θα μπορούσαν να κάνουν θα ήταν το να προσπαθήσουν να ψελλίσουν μερικές πρόχειρες δικαιολογίες όντας ΚΟΚΚΙΝΟΙ ΣΑΝ ΠΑΝΤΖΑΡΙΑ...


Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΚΟΙΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ...


"Φορώντας" το πιο αγέρωχο ύφος του (το πιο μεγαλόπρεπο από τη ντουλάπα που έκρυβε τα ύφη του - closet case :rolleyes:) κατακεραύνωσε τον άτυχο διαβάτη με την πιο θεϊκή ατάκα από καταβολής κόσμου:



"ΤΙ ΓΕΛΑΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ;"
 

Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Κωσταυτιά εσύ είσαι αυτος που προσπαθεί ως ο πλέον ειδήμων να πείσει ότι οι συγκεκριμενοι τελικοί δεν ταιριάζουν και δεν ειναι οι κατάλληλοι για το ηχείο και όχι όσοι έχουν την αντίθετη άποψη. Για σκέψου. Προσβάλεις όλους όσους συμμετείχαν στην ακρόαση και μάλιστα προσπαθείς εμμέσως πλην σαφώς να υποτιμήσεις και να γελοιοποιήσεις αξιοσέβαστους σχεδιαστές όπως ο Dr. West [Sound Lab] και ο Ralph Karsten [Atma-sphere]. Αυτά. Λ.Σ.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Κωστα, ο Βασίλης με το "αξιοπιστία υποκειμενικών εκτιμησεων" φαντάζομαι εννοουσε οτι καποιοι αμφισβητησαν το οτι αυτα που ακουσε ο Βασίλης ηταν διαφορετικά απο αυτα που εγραψε (ο Βασίλης), εγω τουλάχιστον ετσι το εξέλαβα....
Εσύ τι πιστεύεις; :biggrin:

...
 

Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Μα, δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα!
Δεν υφίσταται αξιοπιστία στις υποκειμενικές εκτιμήσεις!
..........
Ο πρώτος που το διετύπωσε επανειλημμένα εδώ μέσα είμαι εγώ ! Πολλάκις !!!!


Προφανώς όμως εγώ δεν χρησιμοποίησα τον όρο αξιοπιστία όπως τον εννοείς εσύ !


Αν διαβάσεις προσεκτικά θα καταλάβεις .....

Κατά τα άλλα κότες δεν είναι μόνον όσοι "την κάνουν" αλλά και όσοι κουτσουλάνε διαρκώς, καθ έξιν και

παντού. Λίγο μέτρο δεν βλάπτει .(δε μιλάω για τον Κωσταυτιά)

Και επειδή ο διαδικτυακός χουλιγκανισμός εξιτάρει κάποιους θα τους δώσω την χαρά να εκδηλωθούν σε

άλλο γήπεδο.

Θα γράψω λεπτομερείς εντυπώσεις για το σύστημα του Γιαννάκη του Κοτσίδη !
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Αλήτες, τολμάτε να αμφισβητείτε τους Dr West και Ralph Karsten!
Θα πέσει φωτιά να σας κάψει! :roflmao:

...
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Εσύ τι πιστεύεις; :biggrin:

...
Εγω, τι πιστευω?
Εγω πιστευω αυτα που άκουσα στον Λουκά και επισης πιστευω αυτα που έγραψε οτι ακουσε ο Βασίλης...
Αμφοτερα τα ζευγη των αυτιων μας και του εγκεφαλου μας (εμενα και του Βασίλη) είναι.... διαφορετικά "οργανα".....
 

Μηνύματα
7.206
Reaction score
1.195
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Εγώ παρεμπιπτόντως την αμφισβήτηση δεν την κατάλαβα. Γράφει πουθενά σε καμία από τις δυο εταιρίες ότι τα προϊόντα της μιας μπορούν να παίζουν μόνο με τα προϊόντα της άλλης; Ή είναι μήπως εκ προδιαγραφών βέλτιστο ταίριασμα το ένα με το άλλο;
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Τελικά, μπορεί να μου πει κάποιος το ακριβές μοντέλο των επιμάχων Soundlab; Ή, ακόμα καλύτερα, να δώσει κανα λινκ προς τις προδιαγραφές τους και το διάγραμμα εμπέδησης. Ζητάω πολλά;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.279
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Κωστα, ο Βασίλης με το "αξιοπιστία υποκειμενικών εκτιμησεων" φαντάζομαι εννοουσε οτι καποιοι αμφισβητησαν το οτι αυτα που ακουσε ο Βασίλης ηταν διαφορετικά απο αυτα που εγραψε (ο Βασίλης), εγω τουλάχιστον ετσι το εξέλαβα....
Χαχαχαχαχα, αυτό είναι ακόμα πιο αστείο!
Δηλαδή, έχει νόημα για οποιονδήποτε τρίτο αν πχ εμένα μου αρέσουν ή όχι οι ατμα; Δηλαδή κάποιος τρίτος θα πάει να πάρει ατμα αν αρέσουν σε μένα ενώ δε θα πάρει αν σε μένα δεν αρέσουν;

Χαχαχαχαχα, κι έλεγα πως τα πιο ωραία αστεία ήταν του ζιζικου!

Ωραία, μου αρέσουν οι ατμα.

Τρεχάτε κόσμε!

Χαχαχαχαχα
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚ

Χαχαχαχαχα, αυτό είναι ακόμα πιο αστείο!
Δηλαδή, έχει νόημα για οποιονδήποτε τρίτο αν πχ εμένα μου αρέσουν ή όχι οι ατμα; Δηλαδή κάποιος τρίτος θα πάει να πάρει ατμα αν αρέσουν σε μένα ενώ δε θα πάρει αν σε μένα δεν αρέσουν;

Χαχαχαχαχα, κι έλεγα πως τα πιο ωραία αστεία ήταν του ζιζικου!

Ωραία, μου αρέσουν οι ατμα.

Τρεχάτε κόσμε!

Χαχαχαχαχα
Ποιος σου ειπε τετοιο πράγμα βρε? Μπα σε καλο σου! Συζητηση κανουμε και αποψεις εκφραζουμε.

Και τι δηλαδη, εσυ μπορεις να πεισεις καποιον μονο με "μετρήσεις"?
 

Μηνύματα
126
Reaction score
13
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Τελικά, μπορεί να μου πει κάποιος το ακριβές μοντέλο των επιμάχων Soundlab; Ή, ακόμα καλύτερα, να δώσει κανα λινκ προς τις προδιαγραφές τους και το διάγραμμα εμπέδησης. Ζητάω πολλά;
το ultimate px ειναι, αλλα η εταιρεια δεν εχει διαγραμμα στο site της.
 


Μηνύματα
1.208
Reaction score
59
Re: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Παίδες το θέμα είναι πάρα πολύ απλό:
Εγινε μια πολύωρη ακρόαση στο χώρο μου από μέλη του avsite και του aca. Οι άνθρωποι αυτοί διατύπωσαν τις εντυπώσεις τους. Μάλιστα ο Βασίλης Τσαντουλής που όλοι ανάμεναν την πολύ βαρύνουσα εκτίμηση του συστήματος άνοιξε το παρόν νήμα περιγράφοντας την άποψή του από την εμπειρία της ακρόασης. Δυστυχώς απογοητεύτηκαν ορισμένοι, δεν άρεσαν σε κάποιους τα γραφόμενα, οι οποίοι μάλιστα δεν ήταν καν παρόντες στην ακρόαση, και αυτοί, οι μη παρεβρεθέντες, κάνουν μια προσπάθεια υποβίβασης των θετικότατων συμπερασμάτων. Αυτοί χωρίς να συμμετέχουν στην ακρόαση ξέρουν πώς έπαιξε το σύστημα και όχι αυτοί που συμμετείχαν. Αυτό είναι. Τόσο απλό.
Εμένα κάποια Χριστούγεννα με έκανε BAN ο Τσαρουχάς γιατί δεν μπορούσε να με ανέχεται, όπως δήλωσε σε φίλο, γιατί ήμουν υπέρ του αναλογικού ήχου! Τί να περιμένεις!!! Λ.Σ.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.865.141
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top