OTL ....παραλειπόμενα


Μηνύματα
2.868
Reaction score
250
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Κύριοι η αίσθηση του μέτρου κανένα δεν έβλαψε !

Και εδώ το μέτρο έχει παραβιαστεί βάναυσα .

Δεν σέβεστε οι περισσότεροι τον βασικό κανόνα του fair play τηςζωής …..

Αν αυτός που βρίσκεται κάτω στο καναβάτσο αιμορραγεί ο αντίπαλος δεν τον χτυπά.

Ακόμη και αν ο ευρισκόμενος κάτω συνεχίζει μέσα στην «γκροκί» κατάσταση της σύγχυσής του να «βρίζει»

τον όρθιο.

Μάγκες όχι μόνο βαράτε τον πεσμένο αλλά απολαμβάνετε με αγελαίο τρόπο την διαδικασία γελοιοποίησής

του. Εδώ φτάσαμε σε επίπεδα διαδικτυακής ρωμαϊκής αρένας . Βαράτε όλοι μαζί τον πεσμένο

χρησιμοποιώντας μέσα που είναι αδύνατον λόγω ελλείψεως κατάρτισης και αδυναμίας κατανόησης από την

πλευρά του να χρησιμοποιήσει και ο ίδιος και να αμυνθεί.

Σας παρακαλώ θερμά αυτό το thread να σταματήσει εδώ !

Αν υπάρχει στοιχειώδης ευαισθησία και καλαισθησία από πλευράς συντονιστικής ομάδας τότε αυτό το

αντιαισθητικό πανηγυράκι να σταματήσει απλά εδώ.

Αν δεν σέβεστε τον πεσμένο ακόμη και αν προκάλεσε σεβαστείτε εμένα.

Που είμαι ο μόνος που έχει φάει τον χρόνο του για να ανεβάσει audio εργαστηριακές μετρήσεις του στο site . Ένα

site που υποτίθεται ότι εκτιμάει αυτού του είδους τις επιλογές. Σεβαστείτε αυτόν που επι δύο χρόνια με

διαλυμένη μέση κουβαλούσε μηχανήματα και υλικό για τις εκθέσεις προσπαθώντας σχεδόν μόνος του να

στήσει τα δωμάτια του avsite.

Αυτόν που έτρεχε δεξιά και αριστερά για να διοργανώσει audio συγκεντρώσειςτου site.

Ξεκινήσατε κάνοντας το thread κοτέτσι και το καταλήξατε σε μπουρδ@λο....

Γεμίσαμε κώλους και δεκάδες αντιαισθητικά σιλικονούχα θηλυκά σκουπίδια.

Απλά παρακαλώ

1)
Τον Κωστααυτιά να σταματήσει να ασχολείται με τον Στεφανίδη.

2)
Τον vet να μεταφέρει αλλού την κόντρα του με τον Σκαλούμπακα.

Κύριοι αν προτίθεστε να γράψετε κάτι σοβαρό σχετικό με το θέμα και στα πλαίσια του σαφούς πνεύματος

που διακατείχε τα δικά μου αρχικά κείμενα τότε κάνετέ το.

Αν θέλετε να κάνετε την πλάκα σας πηγαίνετε σε άλλα νήματα.

Σας παρακαλώ και πάλι !!!! Η γελοία και αντιαισθητική αυτή εικόνα να σταματήσει εδώ.



Βασιλη μου πολυ ωραια τα λες αλλα γιατι μαλωνεις μονον 2 μελη , τον Vet και τον ΕΑρ.
Προσωπικα το εχω εισπραξει σαν μια ιντριγκα υπεροχα στημενη, που επεσες και εσυ μεσα, βγηκαν τα μαχαιρια, την πεσανε στον Λουκα και ο ηθικος αυτουργος εγινε θυμα. Το οποιο θυμα ηταν απο την αρχη προκλητικος εναντι του Λουκα.
Μπορει να βλεπω πολλες ταινιες και να ειμαι φαντασιοπληκτος. Περασα και υπεροχα στην Θεσσαλονικη και δεν αφηνω κανεναν να μου το βγαλει ξινο, ο Λουκας ειναι υπεροχος ανθρωπος αλλα αντεχει και αυτος φανταζομαι μεχρι ενος σημειου.
Του την επεσε ο Χ.Σ. και τα πηρε στο κρανιο. Να μαλωσεις σε παρακαλω και τον Χ.Σ. στα πλαισια της ισονομιας.
Απο ενα σημειο και μετα το θεμα εγινε παιδικη χαρα. Δεν ειναι απαραιτητα κακο. Οταν καταγραφονται προσωπικες ακουστικες αποψεις συνηθως ετσι γινεται.
Φιλικα.

Επειδή κάποια πράγματα δεν έγιναν κατανοητά......

Επειδή η αιτία της ελλιπούς κατανόησης ενδέχεται να είναι το δικό μου κείμενο ....


Διευκρινίζω τα εξής :


1) Το θέμα ΔΕΝ το άνοιξα γιατί μου το ζήτησε ο Σκαλούμπακας όπως ενδεχομένως φάνηκε από ένα σχετικό

χαριτολόγημα. Αντιθέτως το άνοιξα για να καταδείξω ότι οι

υποκειμενικές μου εκτιμήσεις ,για την ηχητική συμπεριφορά του συστήματος και για τις επιλογές του Λουκά

όσον αφορά στο στήσιμο και τις επιλογές θέσης ακρόασης κ.λ.π., δεν συμφωνούσαν με τις αναφορές του

Σκαλούμπακα όσον αφορά σε λάθη (ως προς το set up) του Λουκά.

2) Οι αναφορές μου στον "πεσμένο που αιμορραγεί" αφορούν αποκλειστικά στον Λουκά και όχι στον

Σκαλούμπακα.

Δεν αναφερόμουν στις κάθε είδους πλάκες στον Σκαλούμπακα. Δική του ήταν η επιλογή να "συμπράξει" με

το avsite και να ανέχεται-διαχειρίζεται τις όποιες δικαιολογημένες ή αδικαιολόγητες πλάκες ή επιθέσεις

υφίσταται . Έχει μεγάλη διαδικτυακή πείρα και "ιστορία" ΚΑΙ ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ δεν θα αυτοανακηρυσσόμουν

προστάτης του ή "νομικός του σύμβουλος" .

Εγώ αναφερόμουν αποκλειστικά στον Λουκά . Κατά συνέπεια δεν "στράφηκα" μόνον κατά του Ear ή του vet

χαρίζοντας προκλητική ασυλία στον Skal όπως άστοχα αναφέρθηκε.....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

2) Οι αναφορές μου στον "πεσμένο που αιμορραγεί" αφορούν αποκλειστικά στον Λουκά....
Βασιλη μου, υπαρχει εδω στο σκεπτικο σου ενα σημαντικο προβλημα: ο πεσμενος που αιμορραγουσε, ηταν ο ιδιος ο υπαιτιος της πτωσης του (εβαλε μονος του τρικλοποδια στον εαυτο του) αλλα και της αιμορραγιας του (αφου επεσε, πηρε κι ενα μαχαιρι κι αρχισε να τρυπιεται).

Το ξερεις πολυ καλα βεβαια αυτο, και ομολογουμενως του εκανες μια "συσταση" αυτοσυγκρατησης, αλλα αφου εβλεπες πως δε σταματουσε, ισως θα επρεπε να ησουν πιο αυστηρος μαζι του, ειτε με επαναλαμβανομενες "συστασεις" και επεξηγησεις (αντε, δεν ακουει εμενα, θα ακουγε υποθετω εσενα), ειτε με τηλεφωνικη επικοινωνια.

Προσωπικα, οπως αλλωστε ειδες, η καλη μου διαθεση, πραγματικα ...ξεχειλιζε. Με το καλο και με το μαλακο, παρα τις κατ'επαναληψιν προσβολες (ευθυτατες προσβολες, αναριθμητες) και παρανοικες διαστρεβλωσεις του Λουκα.

Φτανεις λοιπον στο σημειο να θες να βαλεις μια "ταξη" (απορω βεβαια για το "γιατι" θες να βαλεις "ταξη" στο avsite, καθως μαλλον δε σου πεφτει λογος - δεν εισαι διαχειριστης απ'οσο ξερω και δοξα τον Παναγαθο, τιγκα στους διαχειριστες ειναι εδω μεσα) και ο τροπος που βρισκεις για να "επιβαλλεις" ας πουμε την "ταξη", ειναι να αφησουμε ολοι στην ησυχια του τον Λουκα να λεει οτι αρλουμπες γουσταρει και να πεταει προσβολες ελευθερα, κι εμεις οι υπολοιποι ...μουκου.

Ταυτοχρονα, με στεναχωρει το γεγονος πως θεωρεις γελοιοτητες τα εξαιρετικα μας αστεια, το χιουμορ μας, για το οποιο φημιζομαστε και φυσικα στις live συγκεντρωσεις μας εκτιμαται ιδιαιτερως απο ολους, σε βαθμο που να θεωρειται ...must!

Νομιζω πως το audio ειναι πολυ ενδιαφερον σπορ, αλλα προφανως δεν εμπεριεχει τη σοβαροτητα που απαιτειται ας πουμε μεσα σε μια αιθουσα χειρουργειου μεταμοσχευσης καρδιας (και δε θελεις να μαθεις ΤΙ χαβαλες πεφτει μεσα στα χειρουργεια). Οποτε, για να το θεσω "κοσμιως", η σοβαροφανεια μαλλον δεν αρμοζει σε χομπι ...διασκεδασης.

Τελος, στο διαδυκτιακο μας καφενειο (διοτι περι καφενειου προκειται) κυκλοφορουμε ελευθερως, χωρις περιορισμους εμφανισης, κομης, επιλογων μασας κλπ, οπως πχ σε αλλα φορουμς (οπου πχ μπορει να απαγορευονται διαφορα, απο συνευρεσεις με συγκεκριμενους μεχρι να απαγορευονται τα ...μπιφτεκια!), και αυτη την ελευθερια που απολαμβανουμε (την οποια πολλοι ζηλευουν), οι διαχειριστες τουτου του φορουμ την προστατευουν ως "κορην οφθαλμου". Δεν ξερω αν εγινα κατανοητος...

Γι΄αυτο σε παρακαλω πολυ να πεις στον Λουκα (εσενα μπορει και να σ'ακουσει) να παει να παρει κανενα Hypex να γινει ανθρωπος. Α, και μια μετρικ, αν και μπορει να του φανει πολυ φτηνη, τελος παντων, κατι ακριβο να του προτεινεις, θα το εκτιμησει. Που πας μωρε εν ετει 2013 χωρις ψηφιακα αρχεια στη δισκοθηκη σου; Μα για ονομα... (που λεει κι ο Λαζοπουλος)

Και ενω εμπεριεχει μπολικο χιουμορ η τελευταια μου προτροπη (ειναι νομιζω σαφες), δεν μπορεις να πεις πως ειναι για το "κακο" του Λουκα, ε; Μαλλον τον βοηθαμε οσο μπορουμε, ε;

πολλα φιλια!
 

Y

Yiannis_B

Guest
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Πέρα από την πλάκα, αυτό που συγκρατώ από αυτό το νήμα "ηχητικών εντυπώσεων" για ένα σύστημα, είναι ότι δεν αντιλαμβάνομαι τελικά σε ποιους απευθύνεται.

Και μιλάω γενικά για οποιοδήποτε αντίστοιχο νήμα.

Τελικά νομίζω ότι η μεγαλύτερη προσφορά αυτού του forum, είναι το τεχνικό κομμάτι -και οι φίλοι.

Ξαναβλέπω το "καθαρό" πλέον νήμα, και έχω την εντύπωση πως ένας φρέσκος στο forum, περισσότερο ωφελήθηκε από την διαμάχη με τα ενισχυτικά, παρά με τις ηχητικές εντυπώσεις. Και ας έπρεπε να ψάξει πολύ μέσα στον χαβαλέ.

Περιμένουμε το νήμα σου Βασίλη, για την ακουστική βελτίωση.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Απλά "δράττομαι της ευκαιρίας" να δηλώσω μια μύχιά μου επιθυμία...

Θα ήθελα λοιπόν ο φίλος μας ο Μάκης ο Ευμορφόπουλος να μπει στο thread με τη "φάτσα" του Μάρκου και να μας κάνει ένα


Χμμμ...
ποσα δινεις;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: OTL εμπειρίες και παραλειπόμενα

Έπεσε το επίπεδο του AVsite στο βούρκο για 120 ψωροχιλιάρικα...
Ετσι ειναι αυτα, αν εχεις λεφτα στις μερες μας, οτι θες κανεις.
Μεχρι και λαιφσταιλ χαλιεντ που λεει ο κογιας.

Φυσικα, για ολα φταιει ο Κογιας, και στο λεω με απολυτη βεβαιοτητα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Μπορουμε να βαλουμε κ λιγο χοντρο αλατι εχει περισοτερη πλακα
μ'επνιξες ρεεεεεεεε! παναθεμα σε...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Πέρα από την πλάκα, αυτό που συγκρατώ από αυτό το νήμα "ηχητικών εντυπώσεων" για ένα σύστημα, είναι ότι δεν αντιλαμβάνομαι τελικά σε ποιους απευθύνεται.

Και μιλάω γενικά για οποιοδήποτε αντίστοιχο νήμα.

Τελικά νομίζω ότι η μεγαλύτερη προσφορά αυτού του forum, είναι το τεχνικό κομμάτι -και οι φίλοι.
Αν και καθημενος (υποθετω), ορθως εμιλησες. Συμφωνω 10000%.

Κατα την δικη μου αποψη, οι υποκειμενικες ηχητικες εντυπωσεις ειναι ενα "καταλοιπο", οφειλομενο στην "αδρανεια".
Ειναι κατι που γινεται επι σειρας ετων, κυριως στα πλαισια τυροπιτακιων και πτιφουρ, που δε μπορει να σταματησει. Παραδοσιακα, συνοδευεται απο περισση ευγενεια, εως κολακεια.
Ειναι επιθημητο απο καθε κατοχο ηχοσυστηματος, ως η ανευρεση του Αγιου Δισκοποτηρου και της κιβωτου του Νωε.
Τονωνει το ηθικο του κατοχου, ο οποιος συνηθως αμεσως μετα παιρνει 5-6 ποντους υψος παραπανω.
κλπ κλπ κλπ, οπως το κατα Κογια ευαγγελιον.
Επαναλαμβανω, αυτος φταιει για ολα.

Αν το παρεις αναποδα, για καποιο λογο "τσουζει".
Δηλαδη ρε παιδι μου, ερχεται πχ καποιος στο σπιτι μου, ακουει το στερεο και μετα λεει (ο ασχετος): δε μου αρεσε στου Κωστα, χαλια παιζει, απαραδεκτα.
Εγω τωρα, τα βαφω μαυρα. Δε του ξαναμιλαω ποτε αυτου του ηλιθιου, τον βριζω με την πρωτη ευκαιρια σε ολους και σπερνω φημες οτι ειναι κουφος, απο ενα ατυχημα που ειχε στο στρατο, αλλα και απο μια αντιβιωση που επαιρνε για χρονια αμυγδαλιτιδα.

Και τα δυο παραπανω σεναρια, ειναι 1000% αληθη. Διοτι, ταυτιζεται το μεγεθος του πεους του ιδιοκτητη με το ποσο πλουσιες χροιες βγαζει το στερεο.

Αρα, για να μη προσβαλεις το πεος του ιδιοκτητη, πρεπει παντα να του λες ποσο μεγαλο και χοντρο και σκληρο ειναι, δηλαδη ποσο ανεπαναληπτα παιζει το ρημαδι του το στερεο, τι πλουσιος αρμονικος πλουτος ειναι αυτος μανα μου και τι βαθυ μπασο, δεν εχω ξαναματακουσει τετοιο μπασο, μα την παναια, ακους μαρκουυυυυυυυυυυυ;

Δυστυχως βεβαια, η πραγματικοτητα ειναι αλλη. Αν βρεθει καποιος που θα σου πει: "ρε μαλακα τι σκατοκεφαλη ειναι αυτη στο πικαπ σου; παρε την ταδε να γινεις αθρωπος" , αυτος σε βοηθαει. Πραγματικα σε βοηθαει ομως. Και προσεξε: ΑΝ ΔΕ ΣΤΟ ΠΕΙ, ΔΕ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ, ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΣΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ.

Οι υπολοιποι συνηθως σε "θαβουν" πισω απο την πλατη σου, αλλα επισημως η αποψη τους για το στερεο σου ειναι πως "γαμαει και δερνει".

Τελος, υπαρχουν και καποια τεχνικα θεματα, δυστυχως.
Ναι, δυστυχως το χομπι του οντιο ειναι τεχνικης φυσεως χομπι, σα τα κινητα ρε παιδι μου, σα τις τηλεορασεις.
Κι αν εσυ τυχαινει να μη ξερεις τι σημαινει "επαρκης οδηγηση", "δυναμικο περιθωριο", "νταμπινγκ φακτορ" και "ο-τι-ελ", αυτος ο ρημαδης που θα κατσει να σου εξηγησει τι σκατα ειναι τα παραπανω, αυτος ειναι που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σε βοηθαει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ απ'ολους τους αλλους, και γι'αυτο βλεπεις να λεμε καθε λιγο και λιγακι γι'αυτον τον ασχετιδη τον Κογια, γιατι καθεται σα μαλακας να εξηγει σε καθε παιδακι τι σημαινει το ενα και τι σημαινει το αλλο, και στα στερεα και στα πισια και οπου ξερει ο παπαρας. Γι'αυτο φυσικα, για ολα φταιει ο Κογιας.
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Απάντηση: OTL εμπειρίες και παραλειπόμενα

Ετσι ειναι αυτα, αν εχεις λεφτα στις μερες μας, οτι θες κανεις.
Μεχρι και λαιφσταιλ χαλιεντ που λεει ο κογιας.
Φυσικα, για ολα φταιει ο Κογιας, και στο λεω με απολυτη βεβαιοτητα.
Ασυνήθης ύποπτος τα ρίχνει στο συνήθη...ανύποπτο.:sneaky:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εφελκίδειος Ειρήνη: “ELECTROSTATIC ΚΑΙ OTL” ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΟΥΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ

Επειδή κάποια πράγματα δεν έγιναν κατανοητά......
...
Εγώ αναφερόμουν αποκλειστικά στον Λουκά . Κατά συνέπεια δεν "στράφηκα" μόνον κατά του Ear ή του vet
...
Ο ΛΣ διαθέτει υπόβαθρο,καλλιέργεια,μουσική εμπειρία,καταξίωση καθώς κι εξαιρετικά μέσα απόλαυσης των προαναφερθέντων.
Με δεδομένα όλα αυτά,θεωρώ ότι θα συνιστούσε απίστευτη αδικία απέναντι στην προσωπικότητά του,εάν του φέρονταν ως ΄΄αναξιοπαθή΄΄ που θα είχε ανάγκη..."στοργής και προδέρμ".

Ο ορισμός του fairplay εξάλλου δεν χάνει ποτέ το συστατικό του ΄΄play΄΄ σε οποιαδήποτε παραλλαγή του.:wink:

Χωρίς διάθεση να γίνω ΄΄συνήγορος΄΄ κανενός,υποστηρίζω ότι η (αντι)παράθεση σχολίων τεχνικής φύσεως αλλά και ισχυρών εν(σ)τάσεων στα πλαίσια μιάς στατικής παρουσίασης,τονώνει το ενδιαφέρον αυτής δίνοντας έναυσμα σε αναγνώστες κατόχους άλλων συστημάτων να εξετάσουν δυναμικά τις δικές τους προτιμήσεις κι επιλογές.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Για αποφυγη παρεξηγησεων, επαναλαμβανω (για αλλη μια φορα) πως εκτιμω βαθυτατα τον Λουκα Στεφανιδη, τον θεωρω πολυτιμο μελος της παρεας μας, δικο μας ανθρωπο, χομπιστα μεχρι κοκκαλου, και φυσικα δεν εχω καμια κακια γι'αυτον. Ειναι αλλος ενας "βλαμμενος", τρελαμενος χομπιστας οπως ολοι μας, αξιο μελος της ΕΒΒΕ.

Θα χαρω πολυ να τον βοηθησω στην αριστη ψηφιοποιηση αναλογικου υλικου που κατεχει (μπομπινες), αλλα και των πολυτιμων και σπανιων δισκων του, παρεχοντας την μετρικ στη διαθεση του γι'αυτη τη διαδικασια.
Επισης για οποιαδηποτε αλλη βοηθεια, οσο ξερω δηλαδη, θα χαρω να συνεισφερω, κατι που κανω εδω και πολλα χρονια σε ολους τους φιλους, τους "βλαμμενους".
Ελπιζω κι ο Λουκας να αισθανεται παρομοια.
Ελπιζω ο σκαλουμπακας να βαλει ιδιο αβαταρ με τον vet.
Επισης, ελπιζω ο ζιζικος να τα φτιαξει με το ζαπαντη.
Ζ+Ζ = hi-end-ερωτας
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: Re: OTL ....παραλειπόμενα

Και ο αβγδ?
ποιος α-βου-γου-δου βρε; αυτος οπου βρει καθεται, δεν ειναι ...πιστος συντροφος.
ριχνεις το επιπεδο της συζητησης. και το επιπεδο του φορουμ.
δε σου μιλαω.
παρε τηλ το ζαπαντη να μιλησεις.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Καφενες.....ενας ζορικος ιντερνετικος καφενες ειμαστε και ας μην θελουν καποιοι να το δουν ετσι.......

Μπορει να αρπαζομαστε και να την λεμε ο ενας στον αλλον,μπορει πραγματι καποιες στιγμες να χανουμε τα ορια της υποτιθεμενης προσωπικης μας λογικης,μπορει σαφως να θιγονται κατα καποιον τροπο τα συμφεροντα ενος η πολλων επαγγελματιων(εχει-εχουν επιλεξει να γραφουν αλλωστε σε αυτο καφενειο),μπορει τα γουστα να ειναι σε μονιμη βαση αντιθετα με τα πιστευω,τα status ,τα θελω καποιων απο εμας(εδω αρχιζουν παντα τα ζορια).....ε και?

Μου ειπε,του ειπα,θα του πω.........τα ψηφιακα δεν,το πικαπι χανει στροφες καποιες μερες της εβδομαδας,εσκασε η ξεκωλη η 5U4 GB στην ανορθωση και αντε να βρω NOS να καρφωσω,τα φλακια αμα ερχονται απο Αστραλια εχουν καναδυο κιλα jitter παραπανω απο των Ουκρανων και οτι αλλο κουλο-τρελλο,ανισσοροπο,πετυχημενο παιζει θα το ακουσουμε,θα το γραψουμε,θα το ασπαστουμε η οχι αναλογα με την λογικη μας,θα παγιδευτουμε απο τις τεχνολογιες που βαδιζουν ακαθεκτες στην αγορα και φυσικα ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμασουμε.......αυτο ειμαστε......αυτο θελουμε να ειμαστε,γιαυτο ανοιχτηκαν τα sites-forums ,γιαυτο μας δινεται λογος διαμεσου των γραπτων μας προς οσους θελουν να τον διαβασουν........να τον ασπαστουν.....να τον αποριψουν!!!!!!!!!!!!!!

Ας μην γινομαστε ευαισθητες παρθενες και νομιζουμε οτι ολοι ασχολουνται με μας......




Ολοι κατι ψαχνουμαι στην τελικη.......πολλοι απο εμας το βρηκαν.......ναστε καλα οσοι ξερετε και γραφετε και μαθαινει ο κοσμος......τρεχετε ποιο μπροστα απο εμας λεβεντες.......κατι φορες μας στην σπατε γιατι μας κλονιζετε τα μεχρι τωρα θελω μας......μας δινετε γνωση αλλα μας αφηνετε την κριση...ορθολογιστικη η οχι...την εχουμε,οσα forums και να υπαρχουν στο δικτυο......μονο ανθρωποι και υποληψεις να μην θιγονται γιατι την αξιοπρεπεια μας την εχουμε!!!!!!!

Χαλαρωστε λοιπον ολοι και γραψτε και τιποτις στα παπ@ρια σας γιατι στο τελος η λαδοκολα,οι μπυρες και τα χαμογελα μενουν.......οσο για τις φιλιες.....εχω κανει πολλες εδω μεσα και δεν τις αλλαζω πια ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !!!!!!!


:thumbsup:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Παω στον Ηλια, ο προεδρος της ΕΒΒΕ διεταξε αμεση προσελευση.
Οσοι πιστοι, προσελθετε.
Οσοι δεν προσελθετε, πατατε "θενκς" στα ποστ μου, κανω κοντρα με τον Κογια.
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Να τωρα μετα το Πασχα......δεν γουσταρετε να φαμε ψαρικο με θεα Κορινθιακο ????????

κατι δηλαδης να κανονισουμε....λεω εγω τωρα.......λαμπατοι και τρανζιστορατοι together.......φερτε και μαγιουδακια φυσικα να βρεξουμε τα ποδαρακια μας...........εεεεεεεεεεεεε??????:biggrin:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.725
Reaction score
7.505
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Παω στον Ηλια, ο προεδρος της ΕΒΒΕ διεταξε αμεση προσελευση.
Οσοι πιστοι, προσελθετε.
Οσοι δεν προσελθετε, πατατε "θενκς" στα ποστ μου, κανω κοντρα με τον Κογια.
βαλλε κωλο κατω μωρη λαμια που εισαι ολο δρομο και μπυρες........γουρουνι................:laugh:
 

gonis

Luger
Μηνύματα
4.221
Reaction score
11.499
Απάντηση: OTL ....παραλειπόμενα

Μια σημαντικη κατα τη γνωμη μου παραμετρος που σε αυτο το thread υποβαθμιστηκε-αποσιωπηθηκε ειναι ο μουσικος πλουτος και η μουσικη παιδεια του ιδιοκτητη του συστηματος που κατα τη γνωμη μου μαζι με τις αναμφισβητητες γνωσεις του σε τεχνικα θεματα ηχογραφησεων των δισκων που διαθετει του δινουν μια υπεροχη σε σχεση με τους περισσοτερους απο εμας.
Το οτι εμπορευεται δισκους δεν μειωνει σε μενα τιποτα απο τα παραπανω.
Ας αναρωτηθει ο καθενας απο εμας τι εχει επενδυσει σε μουσικη οσα χρονια ασχολειται με το χομπυ και τι ποσοστο στο budget του το εχει διαθεσει σε μουσικη vs μηχανες.
Τα οικοδομικα τετραγωνα με σκληρους δισκους δεν τα λαμβανω υποψην σε αυτη την υποθεση εργασιας διοτι ανεξαρτητα εαν συμφωνω ή οχι με αυτο το μεσο αναπαραγωγης ειναι σχετικα νεο και οσοι απο εμας(και λογω ηλικιας) ασχολουμαστε αρκετα χρονια με τη μουσικη και την αναπαραγωγη της θα πρεπει να εχουμε προσωπικη δισκοθηκη που να δικαιολογει το μεγεθος της επενδυσης σε μηχανες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top