Θεματακι με ηχο!

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Απάντηση: Θεματακι με ηχο!

Πραγματι !
Δεν υπαρχει μια τιμη VTF που να κανει για ολες τις κεφαλες.
Εγω π.χ την Colibri την ειχα στα 1.25 gr ενω την Titanium στα 2.8gr
Κανε ενα τελικο τσεκ στις ρυθμισεις, αλλα δυστυχως φαινεται πως αυτους τους 4 δισκους σου, θα πρεπει να τους αγορασεις ξανα. Το ειχα παθει κι εγω με το Mirage των Camel, απο κατα λαθος ελαττωση του VTF, επειδη ειχε ξεκλειδωσει η βιδα στο αντιβαρο του Pluto 9A.
 

Μηνύματα
129
Reaction score
6
Απάντηση: Θεματακι με ηχο!

Κατι μου λεει οτι δεν ειναι οι δισκοι αν κ πολυ θα θελα να ειναι, απτο να βρω προβλημα με το μηχανημα .Ευχαριστω πολυ παντως
 

Μηνύματα
738
Reaction score
295
Απάντηση: Θεματακι με ηχο!

Χωρις να απανταω γιατι δεν συμφωνω,ο θορυβος συνεχιζει.Πριν λιγη ωρα ακουσα την 1 πλευρα ενος δισκου με θορυβο στα περισσοτερα σημεια του δισκου,ενω η 2η πλευρα του δισκου επαιζε κανονικοτατα..Τι διαολο γινεται?
Ξαναβάλε και ξαναβάλε αυτή την πλευρά που παίζει καλά.Αν παίζει πάντα καλά και η άλλη πάντα με προβλημα τοτε ναι φταίει ο δίσκος.Τι άλλο να συμβαίνει?Βάλε και το βάρος που πρέπει.
 

Μηνύματα
43
Reaction score
0
Απάντηση: Θεματακι με ηχο!

γεια σας και απο μενα.ειπα να ποσταρω εδω κατι σχετικο,να μην ανοιξω ασκοπα αλλο θεμα.
εχει παρει ο αδερφος μου ενα πικαπ sony ξεχασμενο στο παταρι(!!!) καμποσα χρονια,το οποιο το ειχε αγορασει
ο πεθερος του πριν 30+ χρονια!!!!!
ειναι made in japan ντυμενο με ξυλο,φοβερο μηχανημα.
το εβαλε προχτες για πρωτη φορα εν λειτουργια.δουλευει κανονικα,ΑΛΛΑ....
του βγαζει ηχο απο το ενα καναλι μονο.
ο ενισχυτης ειναι Denon avr-1804
τι μπορει να φταιει?
υπαρχει περιπτωση να ειναι κεφαλη?
αν ξερει καποιος....
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Απάντηση: Θεματακι με ηχο!

...ξεκίνα από τα κλασικά, κοίτα για κάποια κομμένη η οξειδωμένη καλωδίωση, κυρίως στα καλωδιάκια της κεφαλής ως τα RCA εξόδου.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.036
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top