Περιεργα πραγματα στο Σκρουτζ

D

Deleted member 23222

Guest
Από skroutz ζήτησα ένα ζευγάρι παπούτσια ασφαλείας.
Ο έμπορος όχι μόνο δεν είχε stock,αλλά μετά από 15 (δεκαπέντε) μέρες αναμονή μου έστειλε άλλο παπούτσι και 3 νούμερα μικρότερο...
Τουλάχιστον αναγνώρισαν το λάθος τους και μου επέστρεψαν τα χρήματα...

Πρόσφατα πάλι,σε αγορά φωτογραφικής μηχανής,βρήκα αυτό που έψαχνα και ο έμπορος ήταν πολύ σωστός και η συναλλαγή ήταν άψογη...
 

Μηνύματα
3.469
Reaction score
150
Το skroutz παίρνει 500 ευρώ το χρόνο από κάθε εταιρεία που έμφανίζει στα αποτελέσματα.....από εκεί και πέρα καταλαβαίνετε ότι υπάρχουν αντικρουόμενα συμφέροντα μεταξύ ορθότητας τιμών και εσόδων της εταιρείας. Δεν είναι μη κερδοσκοπικό ίδρυμα κοινωνικής ωφέλειας πάντως.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Μην ξεχνατε παντως πως για τις μεγαλες διαφορες τιμων, που εχει σαν αποτελεσμα να εμφανιζεται πρωτο καποιο μαγαζι, οφειλεται το οτι εχουν μπει στο "κολπο" βουλγαρικα (ελληνοβουλγαρικα) μαγαζια, που οντως ειναι φθηνοτερα για τους γνωστους λογους (πχ κινητο Xiaomi ειχε διαφorα -60€ απο ελληνικο μαγαζι). Και νομιζω οτι αυτα πρεπει να αποκλειονται απο το skroutz
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
ειναι απλο.....καταθεστε αρνητικα σχολια στα συγεκριμενα site να μαθαινει ο κοσμος να δουμε αν θα το ξανασκεφτουν να κανουν κουτοπονηριες.,...
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Οχι, το σάητ ηταν σωστο (τοσο,-60€, το πηρε ο γιος μου), απλα λεω πως ειναι μαγαζι εξωτερικου οποτε δεν πρεπει να σκρουτζαρονται
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top