New Wave 70's - 80's - 90's - 00's - 10's

Christiana

Muzik
Μηνύματα
5.106
Reaction score
10.286
Άντε καλε απο δω, αυτά πεστα στο ΜΙΧΑ :lolsign:
Αλλα τώρα που το λες, για στάσου, ακόμα κι αν δεν τα ξέρεις, δεν εμπιστεύεσαι το αλάνθαστο γούστο μου? Χμμμ....:lolsign::roflmao::lol::punish:
Πως,βέβαια...
Αλλά βάζεις κάτι παλαβιάρικα πανάθεμά σε ώρες ώρες και σ'έχει φοβηθεί το μάτι μου
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Stockholm Monsters - Fairy Tales
Έσκασε μύτη κι η γκαραζοσουπια με τα Τέρατα Απο Την Στκχολμη. Παρεπιπτόντως χτες βραδυ πήγα να τα βάλω στα ακουστικά, είχα να τα ακούσω χρονια, άκουσα το μισό πρώτο και με πήρε ο ύπνος μετά, εξουθενωμένος, είχε προηγηθεί ακρόαση των 6 πρώτων albums των Magma μονορούφι. :focus: Πέταγα πανω απο το δωμάτιο λεμε...:angel:
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Πως,βέβαια...
Αλλά βάζεις κάτι παλαβιάρικα πανάθεμά σε ώρες ώρες και σ'έχει φοβηθεί το μάτι μου
Θα σου απαντήσω με το εξής. Κάποτε τα ίδια μου έλεγε και η γυναίκα μου. Έβαζα κάτι παλαβιάρηδες ταινίες και κάτι παλαβιαρικα σιντι, κι μου έλεγε ότι είμαι για τρελοκομείο. Μετά απο χρονια, μου λέει τώρα ότι οι μόνες ταινίες που θυμάται ειναι αυτές οι τρελλές, επίσης το ιδιο και για την μουσική, απο αυτες τις ταινίες και τις μουςικες Που της άρεσαν δεν θυμάται απολύτως τίποτα, κενό. Της είχα πει τότε, τα ξαναλέμε σε λίγα χρονια. ;) Αγάπη και Υπομονή λοιπόν, τα μεγαλύτερα προσόντα.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Clinical Noise - Venus Comes
Το πας απ'δω, το φέρνεις απο'κει, το σπρώχνεις, το μαζεύεις, κι όλο προς το γκαράζ το πηγαίνεις γκαροζοσουπια, χωρίς κιθάρα δεν ζεις, σαν βρυκόλακας χωρίς αίμα. :lol:
 

cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Libido Blume - In My Room
Δεν έλειπα απο συναυλία τους μου άρεσαν πολυ, αλλα το τραγικό ειναι, αν θες το πιστεύεις, δεν κατάφερα ποτε να πάρω δίσκο τους, και τώρα που τους θέλω τους πουλάνε τρελλές τιμές, αλλα που θα πάει....
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Έσκασε μύτη κι η γκαραζοσουπια με τα Τέρατα Απο Την Στκχολμη. Παρεπιπτόντως χτες βραδυ πήγα να τα βάλω στα ακουστικά, είχα να τα ακούσω χρονια, άκουσα το μισό πρώτο και με πήρε ο ύπνος μετά, εξουθενωμένος, είχε προηγηθεί ακρόαση των 6 πρώτων albums των Magma μονορούφι. :focus: Πέταγα πανω απο το δωμάτιο λεμε...:angel:
6 1/2 albums σερί μόνο? Α ρε γεράσαμε!! που είναι εκείνες οι εποχές που τρίζαν οι σομιέδες, σόρρυ, παίρναν φωτιά οι ενισχυτές ήθελα να πώ.
Ωραίο θέμα ξεκίνησες, ξέρεις ότι ζώ την δεύτερη εφηβεία με όλα αυτά τα σχετικά που πέσαν στα χέρια μου πρόσφατα και μερικά τα ανακαλύπτω κι εγώ για πρώτη φορά.
Πρέπει να βάλω και τον φίλο Τερατοτεράστιο εδώ να ρίξει πράμα.
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Bauhaus - Passion Of Lovers from LP "Mask" (1981) Beggars Banquet Records



Έπρεπε να μπει κι αυτό, γ@μησε πολλές νεανικές ψυχές τότε.
 

Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Το πας απ'δω, το φέρνεις απο'κει, το σπρώχνεις, το μαζεύεις, κι όλο προς το γκαράζ το πηγαίνεις γκαροζοσουπια, χωρίς κιθάρα δεν ζεις, σαν βρυκόλακας χωρίς αίμα. :lol:
κακές παρέες σε άλλο φόρουμ:hunter:
 



cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
6 1/2 albums σερί μόνο? Α ρε γεράσαμε!! που είναι εκείνες οι εποχές που τρίζαν οι σομιέδες, σόρρυ, παίρναν φωτιά οι ενισχυτές ήθελα να πώ.
Ωραίο θέμα ξεκίνησες, ξέρεις ότι ζώ την δεύτερη εφηβεία με όλα αυτά τα σχετικά που πέσαν στα χέρια μου πρόσφατα και μερικά τα ανακαλύπτω κι εγώ για πρώτη φορά.
Πρέπει να βάλω και τον φίλο Τερατοτεράστιο εδώ να ρίξει πράμα.
Ναι τον παρακολουθώ απ'το blog, ξέρει και παίρνει τ'αντερα του κι αυτός, αστέρι. Ναι ρε, η μουσική ειναι μια, χωστΑ και άκουγε υπαρχει πολυ πραμα λεμε, δέκα ζωές θέλω για ν'ακουσω αυτά που θέλω λεμε. Όσο για τα 6 albums Magma απο ακουστικά, προκαλώ οποιονδήποτε, αν καταφέρει κι ακούσει στην στάθμη που ακούω πανω απο 2 του βγάζω το καπέλο, πόνος φιλε, Βαράνε αλύπητα. Έχω κολλήσει τώρα τελευταία ειναι 70 χρόνων σήμερα κι άμα δεις πως παίζουν....σκέφτομαι σοβαρά χειμώνα αν κάνουν καν λαϊβ να τρέχω Παρισια....:angel:


ΥΓ. Ρε π@π@ρ@, τι γεράσαμε? μιλά για τον εαυτό σου, 27 χρονω είμαι λεμε...ΑΕΙ στο διάολο, άκου γεράσαμε....
 


Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Ναι τον παρακολουθώ απ'το blog, ξέρει και παίρνει τ'αντερα του κι αυτός, αστέρι. Ναι ρε, η μουσική ειναι μια, χωστΑ και άκουγε υπαρχει πολυ πραμα λεμε, δέκα ζωές θέλω για ν'ακουσω αυτά που θέλω λεμε. Όσο για τα 6 albums Magma απο ακουστικά, προκαλώ οποιονδήποτε, αν καταφέρει κι ακούσει στην στάθμη που ακούω πανω απο 2 του βγάζω το καπέλο, πόνος φιλε, Βαράνε αλύπητα. Έχω κολλήσει τώρα τελευταία ειναι 70 χρόνων σήμερα κι άμα δεις πως παίζουν....σκέφτομαι σοβαρά χειμώνα αν κάνουν καν λαϊβ να τρέχω Παρισια....:angel:


ΥΓ. Ρε π@π@ρ@, τι γεράσαμε? μιλά για τον εαυτό σου, 27 χρονω είμαι λεμε...ΑΕΙ στο διάολο, άκου γεράσαμε....
Άντε ρε Benjamin Button
 


cosmarpan

Underground
Μηνύματα
4.085
Reaction score
7.484
Punishment Of Luxury - Puppet Life from LP "Laughing Academy" (1979) United Artists Records


Απ'ολα είχε ο μπαξές στο "new wave", απο synth, experimental, dark, folk, και φυσικά κιθαριστικο. Στο τελευταίο εμπίπτουν οι εκπληκτικοί Punishment Of Luxury, και το καταπληκτικό πρώτο τους album. Ενα φετίχ του Cosmarpan, που το έψαχνε απο το 1980 και το απόκτησε το 2010, original βέβαια. Ποτε δεν ειναι αργά.
 


Μηνύματα
695
Reaction score
1.656
Γιατί σε χαλάει ρε κ@λογερα? :lol: 2 και σήμερα.
Το είδα το Χοτέλι και ζήλεψα. Αυτό ναι με χαλάει.
Το άλλο που σε κάθε ανάρτηση αφαιρείς και ένα χρόνο δεν μου κάνει αίσθηση, το μόνο που μ' ανησυχεί είναι ότι οταν επιστρέψεις θα έχουμε thread με mazoo and the zoo , στρουμφοτράγουδα και τέτοια.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top