Ηχεία στην αυλή μου

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Παιδιά καλησπέρα. Θέλω σε εξωτερικό χώρο,στην αυλή μου να.βαλω δύο ηχεία . Υπάρχει κάτι να προτείνετε όχι τρέλα ακριβό ψιλοφτηνο με το καλύτερο δυνατό ήχο;θέλω να τα κρεμασω σε κάνα δέντρο.

Επίσης θέλω.να.βαλω.κ σε ένα.κιοσκι στην αυλή μου αλλα δύο ηχεία τα οποία ομως σε αντίθεση με τα προηγούμενα δεν θα βρέχονται οπότε προτείνετε κ για εκεί κάποια.
Πηγή θα είναι κάποιο μικρό mini hifi.

Τρίτη ερώτηση... Γίνεται και τα τέσσερα ηχεία να παίζουν το ίδιο πράγμα ταυτόχρονα;
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Boston Acoustics SoundWare
http://www.skroutz.gr/s/341488/Boston-Acoustics-SoundWare-Satelite.html
Πολυ καλα ηχεια και σε καλη τιμη, τα εχω ακούσει, ειναι αξιοπρεπεστατα! Ειναι και εξωτερικου χώρου αλλα δεν ξέρω κατα ποσο αντεχουν νερά και ηλιο, καλύτερα να τα βαλεις στο κιόσκι.
 
Last edited by a moderator:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.854
JBL Control One All Weather mε 160-170€ το ζεύγος.

Καλό θα είναι πάντως να τα σκεπάσεις υποτυπωδώς, ώστε να μην είναι εντελώς εκτεθειμένα.
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
ευχαριστω παιδια.
σχετικα με τη τελευταια ερωτηση καποιος που να γνωριζει;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.854
Εννοείται ότι γίνεται. Το να παίζουν διαφορετικά είναι πιο "δύσκολο", γιατί χρειάζεται ενισχυτής με δυνατότητα Zone 2.
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Εννοείται ότι γίνεται. Το να παίζουν διαφορετικά είναι πιο "δύσκολο", γιατί χρειάζεται ενισχυτής με δυνατότητα Zone 2.
ωραια αλλα....πως γινεται;
 

Μηνύματα
300
Reaction score
62
Αν και λίγο πιο ακριβά, εγώ είχα αυτά: https://www.skroutz.gr/c/2222/hxeia_PA.html?from=catspan&keyphrase=evid σε εξωτερικό χώρο, (τα 4.2 συγκεκριμένα) αλλά πλέον κάθονται στην αποθήκη μιας και θέλουν αλλαγή γούφερ γιατί τα ζόρισα με λάθος τρόπο πριν χρόνια που ήμουν μικρός και δεν ήξερα. Πολύ στιβαρή και ποιοτική κατασκευή-τα πλαστικά τους σου δίνουν την εντύπωση ότι είναι αθάνατα. Μπορείς να τα βάψεις και ότι χρώμα θες σύμφωνα με το manual, έχουν ενσωματωμένο κρίκο για να τα αναρτήσεις με αλυσίδα, 89 db ευαισθησία κ.α.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.854
ωραια αλλα....πως γινεται;
Αν το σύστημα έχει έξοδο για 2 ζεύγη ηχείων, συνδέεις τα 2 ζεύγη στις 2 εξόδους.

Αν έχει 1 έξοδο, η σύνδεση θα γίνει έτσι:

 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
καποιο value for money mini hi fi που να υποστηριζει αυτη τη συνδεσμολογια?
ευχαριστω κ παλι
 

Μηνύματα
2.333
Reaction score
183
Αν το σύστημα έχει έξοδο για 2 ζεύγη ηχείων, συνδέεις τα 2 ζεύγη στις 2 εξόδους.

Αν έχει 1 έξοδο, η σύνδεση θα γίνει έτσι:


Συγνώμη γιατί δεν κατάλαβα. Δηλαδή αν ο ενισχυτής ειναι 5.1 ,αυτό το μίνι hifi τελοσπαντων, λαό συνδέσω δύο ζεύγη ηχείων.θα ακούγεται η ίδια μουσική και απτά 4 ηχεία;
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.342
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top