Τι είδαμε, τι θα δούμε

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Μόλις είδα την παρακάτω ταινία,η οποία αν και έχει απλό,συμπαθητικό τρέιλερ,αυτή βγήκε φοβερή !
Βαθμός : 8/10

 






Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Κάνει για κοτούλες; Ο Sleep δε λέει. εσύ δε λες...
Το splatter είναι λίγο και προσεγμένο, περισσότερο υπάρχει αγωνία παρά τρόμος, έχει και μια έντονη αλληγορική διάσταση, πιστεύω ότι κάνει...



































...αλλά ουδεμία ευθύνη αναλαμβάνω! :whistling:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414
Το splatter είναι λίγο και προσεγμένο, περισσότερο υπάρχει αγωνία παρά τρόμος, έχει και μια έντονη αλληγορική διάσταση, πιστεύω ότι κάνει...
Με γλίτωσες από την προσπάθεια. :)
 



Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205


Εχθές βλέπω οτι υπήρχε διαθέσιμη (και υπότιτλοι) και λέω μέσα μου "θα είναι κανένα ψευτο-λινκ για κατέβασμα,αποκλείεται να βγήκε τόσο γρήγορα ή θα έχει τίποτα hard coated υπότιτλους" αλλά όντως τελικά ήταν μια χαρά λινκ.Ηταν η ταινία της χρονιάς για μένα.Θα της έβαζα χαλαρά 10' (κρίνοντας απο το τρέιλερ)....
Τελικά δεν τρελάθηκα τόσο για να της βάλω 10',αλλά θα της βάλω 7/10,γιατί είχε υπερβολική-ασταμάτητη δράση.Να σκεφτείτε το κυνηγητό με το αμάξι-τρακαρίσματα ήταν σχεδόν η μισή ταινία !!! Για κάποιο λόγο όμως δεν είχα πολύ αγωνία και με κούρασε να μου δείχνει οτι ήταν τόσο τρελαμένη με το παιδί της και δε μασούσε τίποτα,τα έβαζε με όλους,οι απαγωγείς μου φάνηκαν πολύ λάϊτ,που κανονικά έπρεπε να τους φοβάται και επίσης της πήγαιναν όλα τέλεια,γλίτωνε απο μεγάλες καραμπόλες,έμπαινε στα σπίτια των απαγωγέων άνετη.....τα οποία μου φάνηκαν υπερβολικά.Και μου την έσπαγε που συχνά μονολογούσε και έλεγε "μωρό μου όσο είσαι σε εκείνο το αμάξι,θα είμαι πίσω σου,δεν πρόκειται να σε παρατήσω" κτλ κτλ.Θα προτιμούσα να μην τα είχε...
Γενικά όμως ήταν μία πολύ καλή ταινία δράσης...

* Το extortion 2017 που είδα τις προάλλες,μου άρεσε περισσότερο...
 
Last edited:

Μηνύματα
1.721
Reaction score
777
... της πήγαιναν όλα τέλεια,γλίτωνε απο μεγάλες καραμπόλες,έμπαινε στα σπίτια των απαγωγέων άνετη.....τα οποία μου φάνηκαν υπερβολικά....
και φυσικά δεν βλέπουμε ανάλογα υπερβολικά στις άλλες ταινίες ανάλογης βαθμολογίας :D χοχο

Η ταινία είναι καλή για να τη δεις με παρέα γιατί βγάζει πολύ γέλιο! Μην τη δείτε με γυναίκα γιατί μπορεί να θέλει να ταυτιστεί με το ρόλο και να μην της αρέσει το γέλιο σας (και μετά θα έχει κρεβατομουρμούρα). Η Beri είναι καλούλα στο ρόλο (έχει βελτιωθεί αρκετά από τις αρχικές χαζομάρες που έπεζε με κάτι barbi Κλπ)

π.χ. Το minivan είναι τόσο γρήγορο και προλαβαίνει αμάξι με πολλά αλόγατα, ή ότιπερνάνε απαρατήρητα αυτοκίνητα χωρίς πινακίδες (εκτός Ελλάδας). Μού θύμισε μια ταινία που ο πρωταγωνιστής όταν ρωτήθηκε που γυρνάει το βράδυ, είπε ότι συμετέχει σε αυτοσχέδιους αγώνες αυτοκινήτων και ο αστυνομικός με απορία: "With a prius?" και απαντά "Είμαι οικολόγος"!!!
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.442
Reaction score
50.535
'' the edge of the world ''




- occult ερωτικό δράμα γυρισμένο σε κάποιο νησί βόρεια της Σκωτίας , με απίθανες θαλασσινές φωτογραφίες , όμορφα τοπία , μυστηριακή ατμόσφαιρα . Αν και προβλέψιμο σεναριακά , βλέπεται μέχρι τέλους , ok έγχρωμο θα ήταν ποιό απολαυστικό αλλά θα έχανε κάτι από την μοναδική του ατμόσφαιρα

- καλή θέαση . . . 7,5+/10




- Ένα ζευγάρι πλουσίων έχει προσλάβει για καπετάνιο στο γιοτ τους έναν μυστήριο άνθρωπο, τον Άντριου Γκρέι. Κατευθύνονται προς την Χέρτα, ένα άγονο και κακοτράχαλο νησί βόρεια της Σκωτίας, τον τόπο γέννησης και καταγωγής του Γκρέι . . .

The Edge of The World : Greek subtitles cc .














 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.388
Reaction score
74.653
κάποιες συσπάσεις δακτυλίου θα είναι αισθητές :D
Το splatter είναι λίγο και προσεγμένο, περισσότερο υπάρχει αγωνία παρά τρόμος, έχει και μια έντονη αλληγορική διάσταση, πιστεύω ότι κάνει...

...αλλά ουδεμία ευθύνη αναλαμβάνω! :whistling:

Καλό! 8/10
 



Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205

Βαθμός : 1/10

Η πρώτη ταινία ήταν υπερβολική χωρίς ουσία,ένα άτομο τα έβαζε με 50.
Εδώ από την υπερβολή ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΑΙ !

Ήξερα περι τίνος πρόκειται αλλά όχι και έτσι...

Μία απο τις σκηνές...
Χιλιοπλακώθηκε στο ξύλο με ισάξιο αντίπαλο (έναν μαύρο),κατρακύλησαν απο 70 σκαλοπάτια, ξαναπλακώθηκαν άγρια και τους σταμάτησε ένα αφεντικό και λέει "δεν θέλω σκοτωμούς στο κτίριο μου,κάντε ένα διάλειμμα και συνεχίζετε μετά έξω" και γυρνάει ο J.Wick και λέει στον μαύρο "Τι πίνεις...τζιν;"...
Παρακάτω τον πυροβόλησαν εξ'αφής 5-6 φορές και σκότωσε πάνω απο 60 ένοπλους επαγγ. δολοφόνους μόνο και μόνο επειδή ήταν εξοργισμένος που του είπανε ψέμματα.

Είδα 80 λεπτά και η ταινία είναι 2 ώρες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.712
Reaction score
83.414

Η πρώτη ταινία ήταν υπερβολική χωρίς ουσία,ένα άτομο τα έβαζε με 50.
Εδώ από την υπερβολή ΔΕ ΒΛΕΠΕΤΑΙ !

Ήξερα περι τίνος πρόκειται αλλά όχι και έτσι...
Τέλεια! Είχα στεναχωρηθεί που την έχασα στον κινηματογράφο, αλλά τώρα που πέρασε ο καιρός θα την απολαύσω σπίτι.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top