Tune Audio Avaton . . . το πιο ακριβό Ελληνικό ηχείο


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Λοιπον παιδια..μερικοι εχετε μπερδευτει...
Επειδη εχω μπει σε πολλα σπιτια πολυ πλουσιων ανθρωπων και εχω δει πολλα ηχοσυστηματα πααααρα πολλων χιλιαδων ευρω,παντα ετσι για στατιστικη δικη μου ρωτουσα τους κατοχους τους για πιο λογο πηραν αυτα τα ηχεια,ενισχυτες κτλ.
Το μεγαλυτερο ποσοστο μου απαντουσε γιατι απλα μου αρεσαν εμφανισιακα ή ταιριαζουν στην καλλιτεχνικη τεχνοτροπια του χωρου μου,αλλοι γιατι τα διαλεξε η γυναικα μου και της αρεσαν,αλλοι ετσι για χαβαλε,αλλοι γιατι ο "φιλος" αντιπαλος μου ειχε ενα παραπλησιο μοντελο και εγω πηρα το καλυτερο για να του μπω στο ματι.Και κατι απειροελαχιστοι γιατι το ακουσα καλα και αφου εχω για πλακα το πηρα.
Λοιπον πολλοι λοιπον τα βλεπουν σαν εργα τεχνης..πως ενας πικασο κανει κατι εκατομυρια.
Ειναι ενα ειδικο κοινο και τετοιες κατασκευες εκει στοχευουνε...μπορει τα συγκεκριμενα ηχεια να παιζουν φοβερα και να ειναι κορυφαια αλλα οι αγοραστες τα παιρνουνε συνηθως για αλλους λογους.
Επειδη υπαρχει κριση στην Ελλαδα μη νομιζετε οτι δεν κυκλοφορει πολυ χρημα για σκοτωμα ακομα και στην Ελλαδα.
Εδω στο φορουμ οι περισσοτεροι θα δωσουν μεχρι 50000 για συστημα με ολα τα τσιμπραγκαλα που να ικανοποιει το αυτι τους ή το pdf τους ή το excel τους ή το powerpoint τους.
Εγω ειμαι σε μια τετοια κατηγορια.

Δεν θα έγραφα , αλλά εκφράσου πιο ελεύθερα αγόρι μου.
Δεν βγάζουμε άκρη.
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Δεν θα έγραφα , αλλά εκφράσου πιο ελεύθερα αγόρι μου.
Δεν βγάζουμε άκρη.
Συγγνωμη αλλα δεν βγαζω ακρη απο την απαντηση σου...μαλλον εκπεμπουμε σε αλλες συχνοτητες.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.228
Reaction score
8.106
....το νήμα ...έγινε κουβάρι...:errwhat:
Μιλάμε γι πλήρη σύγχυση...
Ο άλλος λεει ότι εγώ ,που εχω φουλ ύψιλον system, έκραζα τα ύψιλον...
Για την ταμπακιέρα κανείς...
Ο έαρ και ο Νταποστ έκαναν δυο τεχνικά σχόλια οι άλλοι.... πτηνά με πούπουλα, να υποστηρίξουν το ελαντα.....
Και ο μπακλαβάς της ύψιλον Έλληνας ειναι, τι γ@μοστ@υριδι εχει ακούσει η εταιρία, (ναι με ελληνικό αφμ) σε αυτό το φόρουμ δεν λέγεται...
Τεσπα, είπαμε, μόνος κριτής η αγορά.
Του χρόνου τέτοια εποχή, θα δούμε ποιος Έλληνας εχει πουλήσει πόσα κομμάτια και τα ξαναλέμε...
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.008
Συγγνωμη αλλα δεν βγαζω ακρη απο την απαντηση σου...μαλλον εκπεμπουμε σε αλλες συχνοτητες.
Eσύ έχεις εισέλθει στα σπίτια εκατομμυρίων με τους μυστήριους ιδιοκτήτες όπως γράφεις , εγώ θα σου πω , πως να αποτυπώνεις την άποψή σου καλύτερα?
Να θυμάσαι 'ότι δεν είσαι ο μόνος που έχει μπεί σε ακριβά σπίτια. Κάποιοι άλλοι έχουν μπεί εκεί μέσα πρίν απο σένα.
 

Μηνύματα
184
Reaction score
127
Έτσι για την ιστορία...ξέρει κανείς όταν παρουσιάστηκε το anima αν έγινε το ιδιο στο φόρουμ;
οταν παρουσιάστηκε το anima δεν ήταν το πιο ακριβό ελληνικό ηχείο της εποχής η όχι;
Μήπως ο τιτλος ...το πιο ακριβό ελληνικό ηχείο φταιει;
μηπως η κρίση άλλαξε την ιδιοσυγκρασία;
Μήπως ο Κάκος μας εαυτός που λέει και το τραγούδι;
Ας πάρει το anima (που έχει και καλά reviews) κάποιος αφού του φαίνονται πολλά τα λεφτά του avaton.
Κρίμα για την ελληνική προσπάθεια να ακούγονται αυτά τα πράγματα...λες και τώρα ανακαλύψαμε ότι κάθε χόμπυ έχει και πολύ ακριβές κατασκευές.
Ψάχνουμε να βρούμε τι λογική στο χομπυ της "μουσικης" που δεν είναι τίποτα άλλο παρά συναισθήμα...
 

Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Eσύ έχεις εισέλθει στα σπίτια εκατομμυρίων με τους μυστήριους ιδιοκτήτες όπως γράφεις , εγώ θα σου πω , πως να αποτυπώνεις την άποψή σου καλύτερα?
Να θυμάσαι 'ότι δεν είσαι ο μόνος που έχει μπεί σε ακριβά σπίτια. Κάποιοι άλλοι έχουν μπεί εκεί μέσα πρίν απο σένα.
Εγω μονο προσωπικη αποψη μπορω να διατυπωσω συμφωνα με εμπειριες που εχω τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο.
Αυτο που αποκομισα προσωπικα ειναι οτι αρκετοι πλουσιοι αγοραζουν με αλλα κριτηρια ενα ηχοσυστημα απ'οτι ενας μεσος αγοραστης.
Κανεναν ιδιοκτητη δεν ειπα μυστηριο...
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Παντως περα από το οικονομικο θα ηθελα καποιος να εκανε αναφορα στο ιδιο το ηχειο. Δηλαδη τι το διαφορετικο η καινουριο φερνει το εν λογω ηχειο. Όχι πως ακούγεται.
Αλλα αφου όπως λεγεται ο κατασκευαστης είναι γνωστης του αθλήματος, τι εκανε στο εν λογω ηχειο για να παει ένα βημα (η και περισσοτερα) μπροστα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.340
Reaction score
30.714
Μακαρι να του βγει η προσπαθεια! Το εξωφρενικο για καποιους (και για εμενα) ειναι νορμαλ για καποιους αλλους.

Πάντως αν ξαναβάλεις emoticon που ''τον παίζει'' , εγώ είμαι σίγουρος ότι θα πας σπιτάκι σου.
Νομιζω πως πρεπει να προσθεσουμε μερικα emoticons , λοιπουν μερικα που ειναι βασικα !!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.355
Ναι, όπως εκείνο το emoticon που κάνει headbanging και το άλλο που πετάει ντομάτες!
 


Μηνύματα
814
Reaction score
963
Μπράβο στο Μανώλη για την προσπάθεια που κάνει. Είμαι σίγουρος ότι τα ηχεία του θα είναι εξαιρετικά. Το συγκεκριμένο ηχείο δεν θα μπορούσα να το αποκτήσω σύντομα λόγω τιμής, χώρου και...παντόφλας. Θα ήθελα να το ακούσω όμως, όπως και άλλες δημιουργίες του.

Για την τιμούλα πραγματικά ο κάθε κατασκευαστής μπορεί να βάλει όποια τιμή θέλει στο δημιούργημά του. Η αγορά θα δείξει αν έκανε καλά ή όχι.
 



Μηνύματα
510
Reaction score
659
kostas Papas
" Το αγορασε επιτοπου Μαλαισιανος πιλοτος 500.000 ! "

Θά πρέπει να ήταν παρών στο 3 video στο
#135 # dapost :party:

:hi:

Τόν καταλαβαίνω .


-
Ιπτάμενο δίσκο πιλοτάρει και παίρνει 500 χιλιάρικα ηχεία?
 



Μηνύματα
849
Reaction score
2.576
Shazam ασχ(ι)ετο :p Ακουσα το Consiousness εντελως αλλο κομματι, επιχειρησα 2η φορα και μου βγαζει graveyard five :p Ασχ(ι)ετο δις. Παραιτουμαι :D Κατι σε kodo drummers μου φερνει παντως

 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.097
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top