Runeaudio

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
για να μην τα μπλεξω σε αλλο θεμα το ανοιγω εδω

παει καιρος που εχω φτιαξει το mpd με το mamboberry dac (rpi2 + mamboberry + runeaudio) και αφου εφαγα 4 νυχτοκαμματα να κανω mount τον δισκο που ηταν καρφωμενος στο ρουτερακι (asus ac56) - δεν θυμαμαι τι λαθος εκανα ειναι η αληθεια αλλα τον δεχτηκε εν τελη - καταφερα να δω ολη τη βιβλιοθηκη και το παιζα μαγκας διαλεγοντας κομματια παο κινητα ταμπλετ κλπ.

σημερα πηγα να ακουσω μουσικη χαρουμενος αλλα δεν.

ανοιγω βιβλιοθηκη αδεια.
εντωμεταξυ εχω συνδεσει και ενα dsm916 στο δικτυο αλλα δεν το ειχα κανει mount .
ευκαιρια λεω

το κανω mount σαν cifs (με λογαριασμο password κλπ) αλλα παλι δεν γεμιζει η βιβλιοθηκη.
διαβαζω καπου οτι θα πρεπε να το κανω mount σαν nfs αλλα δεν εκατσε μεχρι στιγμης με τιποτα.
ενεργοποιησα το nfs στο synology (οχι το nfsv4) εβαλα στον φακελο δικαιωμα για τον χρηστη κλπ αλλα τιποτα
σαν nfs δεν προσαρτειται με τιποτα. σαν smb/cifs ειναι προσαρτημενο αλλα βιβλιοθηκη αδεια.

τι δεν εχω κανει;
 


zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Υποθέτω ότι κάτι άλλαξε στις IP του δικτύου σου, διαφορετικά γιατί να χαθεί η βιβλιοθήκη που έβλεπες?
 
  • Like
Reactions: vet

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
τσου

τοσο το nas οσο και το pi ειναι με στατικες.

γινεται mount αλλα δεν βλεπει τιποτα μεσα
 

zakman35

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.985
Reaction score
4.008
Δεν κάνεις μια νέα εγκατάσταση στο Rune μπας και.. Εναλλακτικά μπορείς να δοκιμάσεις και το Volumio.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top