Marantz SR7010 - SR7011

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
9 x 125 watts (8 ohms, 2 channels driven)

Αυτό το 9 χ 125 και κατόπιν 2ch driven τι δείχνει ?? Τα βατ είναι για τα 9 ή τα 2 κανάλια τελικά ???
μπορεί να δώσει μέχρι 125 W σε οποιαδήποτε 2 κανάλια από τα 9, κάθε στιγμή
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
-ασχετο- επιστρεφω στο θεμα μου με τη συνδεση στο δικτυο σε περιπτωση που εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα. Μετα απο πολλες προσπαθειες κατεληξα να κανω ενα reset στον ενισχυτη. Το εκανα δυο φορες, την πρωτη ειχα σωσει και φορτωσει επιλογες σε usb και μολις τα ξαναφορτωσα αμεσως εχασα το δικτυο. Τη δευτερη φορα απλα εκανα επαναρρυθμιση επιλογων κτλ και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιαστει καποιο θεμα.
 

Μηνύματα
415
Reaction score
998
-ασχετο- επιστρεφω στο θεμα μου με τη συνδεση στο δικτυο σε περιπτωση που εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα. Μετα απο πολλες προσπαθειες κατεληξα να κανω ενα reset στον ενισχυτη. Το εκανα δυο φορες, την πρωτη ειχα σωσει και φορτωσει επιλογες σε usb και μολις τα ξαναφορτωσα αμεσως εχασα το δικτυο. Τη δευτερη φορα απλα εκανα επαναρρυθμιση επιλογων κτλ και μεχρι στιγμης δεν εχει παρουσιαστει καποιο θεμα.
Μήπως φταίει το ρούτερ;
 




Μηνύματα
152
Reaction score
53
το service marantz το εχει η denon ή με εχουν κατατοπισει λαθος;
ευχαριστω
 


Μηνύματα
487
Reaction score
207
Houston we have a problem!
Δεν μου βγάζει εικόνα στην HDMI 2 out..... στην αρχή νόμισα πως έφταιγε ο προβολέας,αλλά έβαλα τον προβολέα στην HDMI 1 out και πέρασε εικόνα κανονικά.
Έβαλα την τιβι στην HDMI 2 out αλλά εικόνα δεν....και φυσικά ούτε menu,μόνο ήχος περνάει.
Κοίταξα στις ρυθμίσεις αν και δεν έχω πειράξει τίποτα από την Τετάρτη που λειτουργούσε κανονικά,αλλά δεν είδα κάτι λάθος.....
Πριν τον πακετάρω για το service......υπάρχει κάτι που να μου διαφεύγει;
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Πάντως απορώ πως λειτουργούν όλα αυτά, τις προάλλες άνοιξα το καπάκι και τρόμαξα από την ακαταστασία, το καλωδιομάνι και την άνω κάτω συναρμολόγηση, είπαμε πολύ μηχάνημα, αλλά όχι και έτσι ρε παιδιά!

Ευτυχώς μέχρι τώρα, όποια προβλήματα παρουσιάζονται κατά καιρούς, με την παραπάνω κίνηση, τακτοποιούνται!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Houston we have a problem!
Δεν μου βγάζει εικόνα στην HDMI 2 out..... στην αρχή νόμισα πως έφταιγε ο προβολέας,αλλά έβαλα τον προβολέα στην HDMI 1 out και πέρασε εικόνα κανονικά.
Έβαλα την τιβι στην HDMI 2 out αλλά εικόνα δεν....και φυσικά ούτε menu,μόνο ήχος περνάει.
Κοίταξα στις ρυθμίσεις αν και δεν έχω πειράξει τίποτα από την Τετάρτη που λειτουργούσε κανονικά,αλλά δεν είδα κάτι λάθος.....
Πριν τον πακετάρω για το service......υπάρχει κάτι που να μου διαφεύγει;
Δες τις ρυθμίσεις των hdmi στο manual
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Τον αυγουστο βγαινει ο 7012. Περιμενε μεχρι τοτε και στειλτον μπας και στο αντικαταστησουν
 

Μηνύματα
487
Reaction score
207
Είδα τις ρυθμίσεις πάλι,έκανα και factory reset αλλά τίποτα.
Μόνο ήχος περνάει από την 2,εικόνα νιετ :mad:
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Εάν σε αυτη την επιλογή, βάλετε μόνο την δεύτερη έξοδο πάλι μόνο ήχος έρχεται;

IMG_0272.PNG

Να υποθέσω ούτε το on screen display δουλεύει ε
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.918
Reaction score
7.991
Εύχομαι να τακτοποιηθεί το πρόβλημα σύντομα.
[DOUBLEPOST=1496685748][/DOUBLEPOST]Απίθανο βέβαια, α/ δοκίμασες άλλο καλώδιο?
β μήπως η ανάλυση στην δεύτερη έξοδο υπερβαίνει των δυνατοτήτων της οθόνης? πχ 4κ
 
Last edited:


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top