Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Μα νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός γιατί σε όσους το έλεγα μου λέγαν ότι δε στηνω καλά!
[DOUBLEPOST=1497965513][/DOUBLEPOST]Θα τον στείλω και γω μου φαίνεται.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
New Μα νόμιζα ότι ήμουν ο μοναδικός γιατί σε όσους το έλεγα μου λέγαν ότι δε στηνω καλά!
Απλώς αλλάζουν στήσιμο κάθε 2 μέρες.
Εγώ που είμαι ρεμάλι και έχω μόνιμα 4 στημένα σετ eXpromizer, αλλάζω βαμβάκι και τους πλένω κάθε δέκα μέρες και 30-40ml. Σύρμα κάθε εξάμηνο-χρόνο. :D

Φόρτιση φυσικά μόνο με USB. :p:p
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
QUOTE="Timaras, post: 2195857, member: 14245"]Μήπως αν πάρω ατμο με τον αέρα στο ύψος του ντεκ σώσω κανα παντελόνι?
Ο Kayfun V3 που είχα δεν έβγαζε.Αφότου έσπασε χρησιμοποιώ τον V5 και με έχει πεθάνει.Τρέχει από τις οπές εισόδου του αέρα![/QUOTE]

Aπό διαρροές ο αβοκάντο δεν έχει (αν δεν κάνεις καμιά στραβή). Και ο φαραώ που ρώτησα τον Κώτσο λέει ότι δεν έχει. Γενικότερα απ' ότι κατάλαβα όταν το ντεκ είναι πάνω από το τανκ διαρροές δεν έχεις


Τον αβοκάντο τον είχα ξεχάσει όλο το βράδυ μέσα σε μια μπανάνα ξάπλα και δεν έβγαλε ούτε στάλα

IMG_20170620_170932.jpg
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Τον αβοκάντο αν τον αφήσω στα πλάγια, κάποια στιγμή θα σταξει. Ομοίως και ο ijoy combo RDTA.

Δηλαδή, οι 2 RDTA που έχω, πρέπει να παραμείνουν όρθιοι για να μη στάζουν.

Τα υπόλοιπα RTA που έχω, δε στάζουν με τίποτα.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ολοι θελουν αλλαγη στο μπαμπακι καθε 2-3 μερες ....αλλιως σταζουν σε πλαγια θεση...
...γιατι χανει την απορροφητικοτητα του το μπαμπακι ....γιαυτο και οι διαρροες..

βαλε και την υγροποιηση ατμου και να....

οι καλυτεροι ως τωρα σε θεματα διαρροων ηταν ο V5 και ο eviva
....o πρωτος μας αφησε(μιας και αυτοκτονησε :D) ο δευτερος παιζει ακομα και τον εχει ο γιος μου.....
σκυλι ο φουστης.!!!!!!...μηδεν διαρροες και γεμισμα οπως κανενας αλλος...
...ομως καθε βδομαδα του αλλαζω αντισταση μπαμπακι ;)
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
Μήπως αν πάρω ατμο με τον αέρα στο ύψος του ντεκ σώσω κανα παντελόνι?
Ο Kayfun V3 που είχα δεν έβγαζε.Αφότου έσπασε χρησιμοποιώ τον V5 και με έχει πεθάνει.Τρέχει από τις οπές εισόδου του αέρα!
Έχω δύο πεντάρηδες γνήσιους και έναν sxk κλώνο. Κανένας απο τους δύο δεν βγάζει σταγόνα. Όταν βγάζεις το τανκ, θα δεις ότι το ντεκ στα πλάγια έχει δύο orings. Το πάνω πάνω είναι αυτό που ευθύνεται κυρίως για τις διαρροές ( πέραν βέβαια της ανάγκης για σωστό στήσιμο, αλλά είναι πανεύκολος ). Αν έχεις κλώνο, αγόρασε σετ orings απο τον γνήσιο, είναι σχετικά φτηνό το σετ ( 3.5€ νομίζω ).
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
By the way, όποιος ενδιαφέρεται για taifun gt2 γνήσιο, να κοιτάξει στις αγγελίες.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
ήρθε σήμερα ένας γνωστός-ψιλογύφτουλας στο μαγαζί και άτμιζε με μπαταρίες samsung IRC18650-30A βγαλμένες από μπαταρία laptop...
από όσο γνωρίζω οι irc δεν φημίζονται για την αντοχή τους και την ασφάλειά τους...είπα λίγο να τον τρομάξω αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος και του είπα να το ψάξει..
αλλά λίγο που που είδα σε φόρουμ άλλους τους είδα χαλαρούς ως προς την χρήση και άλλους κατηγορηματικούς στη μη χρήση τους

καμιά άποψη?
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
ήρθε σήμερα ένας γνωστός-ψιλογύφτουλας στο μαγαζί και άτμιζε με μπαταρίες samsung IRC18650-30A βγαλμένες από μπαταρία laptop...
από όσο γνωρίζω οι irc δεν φημίζονται για την αντοχή τους και την ασφάλειά τους...είπα λίγο να τον τρομάξω αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος και του είπα να το ψάξει..
αλλά λίγο που που είδα σε φόρουμ άλλους τους είδα χαλαρούς ως προς την χρήση και άλλους κατηγορηματικούς στη μη χρήση τους
καμιά άποψη?
Δεν τις γνωρίζω και έψαξα και από ότι διάβασα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην χρήση για ηλεκτρονικό....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Δεν τις γνωρίζω και έψαξα και από ότι διάβασα δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην χρήση για ηλεκτρονικό....
γενικά ή για την συγκεκριμένη?
κάπου το μεσημέρι διάβασα ότι η συγκεκριμένη είναι απαγορευτική για subohm..μέχρι 0.75 αντίσταση σηκώνει κλπ κλπ...ακόμα δεν έχω κατασταλάξει και εγώ

λες να αρχίσω να ξηλώνω μπαταρίες από λαπτοπ μήπως βρω κανένα κελεπούρι?:p:D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Ωχ..μάλλον θα έχουμε το πρώτο κρούσμα ανάφλεξης από Η.Τ. στην Αλεξανδρούπολη:whistling:



http://woodcreekvapory.com/2015/02/vaping-batteries-the-good-bad-and-the-ugly/

vfwdude - December 16th, 2016 at 12:05 amnoneComment author #98 on Vaping Batteries – The Good, Bad, and the Ugly by Wood Creek Vapory
These are not safe to vape with. They are designed for laptop arrays or flashlights. They only have a 5.7amp limit and are ICR rather than the more stable IMR. DO NOT USE TO VAPE. Pick up some Samsung 25R or another with a minimum of 20amp continuous IMR. Don’t use ICRs!
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Γενικά για subohm καταστάσεις θέλει προσοχή στην επιλογή μπαταριών και ειδικά σε αυτούς που παίζουν κάτω από 0.2 ohm είναι "συγκεκριμένες" μπαταρίες που αντέχουν στην "καταπόνηση"...;)
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Alien στον Pharaoh, 3,5mm διάμετρος πηνίου, στα 0.63ωμ. Βαμβάκι, παραπάνω από "μπόλικο".8-)

Από τα 21 βατ, ζωγραφίζει. ;)

The end..

View attachment 76310 View attachment 76311
Κώστα ποιο άλλο σύρμα προτείνεις για τον φαραώ (δεδομένου ότι παίζουμε περίπου στα ίδια watt)
 

Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
ακομα καπνιζετε?
Ούτε ένα. Πέρισυ το καλοκαίρι άναψα ένα επειδή στις διακοπές ξέχασα τα εργαλεία μου στην Αθήνα, ευτυχώς το βαμβάκι πέθανε λίγο καιρό πριν επιστρέψω και χρησιμοποίησα λίγο απλό βαμβάκι αντί γι'αυτό που βάζω συνήθως. Αλλά τσιγάρο δεν ξανακούμπησα ( δεν το θέλω ).
 


Ν

Νίκος Σταθόπουλος

Guest
μηπως να γαμ.... και την εξαρτηση?

φιλικα!
Κοίτα. Προς το παρόν είναι απόλαυση, δεν νιώθω την ανάγκη να το κόψω. Μελλοντικά, βλέπουμε. Το σίγουρο είναι ότι κερδίζω χρόνο έναντι του καπνίσματος, αφού στο ίδιο χρονικό διάστημα φαίνεται να καταπονώ λιγότερο τον οργανισμό μου.
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
οταν λες 7 διπλες τι εννοεις καλε ;

το suprime diy το εχεις δοκιμασει ;

αν οχι ειναι 3 μερη καπνικο kml ....3 καρυδα....2 βανιλια ...2 μπισκοτο
....και μπορεις να παιξεις πανω σε αυτο αντι για καρυδα να βαλεις καφε....
και φυσικα να αλλαξεις και λιγο την αναλογια τους...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top