τηλεοραση 60" - 65"


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.871
Reaction score
28.547
Projectors JVC

Καλησπέρα .
Σε αυτά τα χρήματα , δεs και αυτή την λύση .
Δέs και στό ebay .


-
 


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Σου προτεινω οτι ακριβως εκανα κι εγω με το budget που ειχα πηρα oled δεν το εχω μετανιώσει δευτερόλεπτο ....

Δεν ξερω εαν στα 2500 παιζει 65αρα πρεπει να πας στα 3000
Χρωματα ΜΑΥΡΟ κτλπ
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.281
Reaction score
93.729
Σε αυτές τις ίντσες, και γενικά πάνω από τις 50, θα έπαιρνα μόνο oled. Αφού φτάνεις, έστω και οριακά, στα 2500€, κάνε την υπέρβαση, αξίζει.
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
αναμενουμε καινουργια μοντελα απο την lg συντομα?
ποια ειναι τα τελευταια μοντελα oled αυτη την στιγμη?
 



Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Last edited:


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
3000 εχει η 65αρα η 6 σειρα
5000 εχει η 65αρα η 7 σειρα.
αξιζει η διαφορα τιμης?
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.527
Reaction score
30.904
Με τιποτα

And a quick heads-up to save us all a lot of time: other than size, the OLED panels and image processing are the same no matter which of LG's 2017 OLEDs you choose so - in theory at least - the picture should be identical. That means you can decide which to buy based purely on the design, sound and, of course, price.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Με τιποτα

And a quick heads-up to save us all a lot of time: other than size, the OLED panels and image processing are the same no matter which of LG's 2017 OLEDs you choose so - in theory at least - the picture should be identical. That means you can decide which to buy based purely on the design, sound and, of course, price.
νομιζω οι περσινες δεν υποστηριζουν 10bit, τωρα ποσο μετραει αυτο δεν ξερω
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.432
3000 εχει η 65αρα η 6 σειρα
5000 εχει η 65αρα η 7 σειρα.
αξιζει η διαφορα τιμης?
Και η 7 του χρόνου τέτοιο καιρό θα έχει πέσει στα 3000€, μπορεί και παρακάτω. Ή αγοράζεις φτηνότερα το περσινό μοντέλο ή πληρώνεις παραπάνω για το νέο και για έναν χρόνο είσαι χαρούμενος, ξέροντας ότι έχεις ό,τι πιο σύγχρονο.
 





TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
ευχαριστω πολυ .
οποιος ειναι διατεθειμενος για καλο παζαρι μπορει να βρει την σειρα 6 σε πολυ καλη τιμη.
προσπαθουν να τις σπρωξουν ωστε να βαλουν την σειρα 7.
η προηγουμενη τηλεοραση μου ηταν plasma , επομενως δεν νομιζω οτι θα μπορουσα να παρω κατι αλλο εκτος απο oled.
με τις led οπου εχω δει ξενερωνω με το μαυρο.
πρωτες εντυπωσεις παρα πολυ θετικες .
αυτο το μαυρο δεν παιζεται , δεν ξεχωριζω αν ειναι κλειστη ή αν ειναι total black το πλανο.
ειδα επιτελους και dolby vision στο netflix και μου αρεσε παρα πολυ.
προς το παρον δουλευω τις ρυθμισεις isf expert dark room μεχρι να ερθει ο Μανωλης.
η τηλεοραση ειναι εντυπωσιακη ειτε επικρατει σκοταδι ειτε με full φωτα .
το μονο που με ενοχλει λιγο ειναι οτι το ασπρο απο τους υποτιτλους ειναι παρα πολυ εντονο.
οι 65 ιντσες τελικα δεν ειναι και τοσο μεγαλυτερες απο τις 50 που ειχα , παντα σε συγκριση με τις 120 που προβαλει ο epson.
IMHO no projector no cinema feeling.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.575
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top