Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα Eλληνικά

Status
Not open for further replies.

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Απάντηση: Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα ελληνικά !



Εκανα δωρο στον γαμπρο μου ενα τετοιο Κιντλ και 'πεταξε' απο τη χαρα του,καθως δεν χρειαζεται πια να κουβαλαει βιβλιοθηκες στα ταξιδια του...
 



Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα ελληνικά !

thanks.................
Η απάντηση έχει δοθεί λίγα posts παραπάνω:

Το AVSite έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν παρέχει link με υλικό που να υπόκειται στον νόμο περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Καλή σας περιήγηση στις υπόλοιπες κατηγορίες.
 

Μηνύματα
569
Reaction score
207
Απάντηση: Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα ελληνικά !

Με τα e-books είναι σιγουρο πως θα συγκεντρώσεις βιβλια που ποτέ δεν θα προλαβεις να διαβάσςις. Τέλος παντων παρτε μια διεύθυνση με νόμιμα ελεύθερσ ξενογλωσσα βιβλία και καλό διάβασμα

http://www.onlinefreeebooks.net/

Συντομα θα σας δωσω και διεθύνσεις για ελευθερα Ελληνικα αρχαία κειμενα απο βιβλιοθηκες του εξωτερικού.
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα ελληνικά !

Με τα e-books είναι σιγουρο πως θα συγκεντρώσεις βιβλια που ποτέ δεν θα προλαβεις να διαβάσςις. Τέλος παντων παρτε μια διεύθυνση με νόμιμα ελεύθερσ ξενογλωσσα βιβλία και καλό διάβασμα

http://www.onlinefreeebooks.net/

Συντομα θα σας δωσω και διεθύνσεις για ελευθερα Ελληνικα αρχαία κειμενα απο βιβλιοθηκες του εξωτερικού.
Θα έγραφα "thanks", αλλά μετά θα πρέπει να μου το σβήσω και να μου κάνω παρατήρηση :116:
 


Μηνύματα
888
Reaction score
888
Υπόψιν για το θέμα της νομιμότητας ότι και η μετάφραση (η εκάστοτε συγκεκριμένη μετάφραση) θεωρείται πρωτότυπο έργο και έχει πνευματικά δικαιώματα. Πχ Ιούλιος Βερν που δεν έχει πνευματικά δικαιώματα, αν μεταφράστηκε το 1970 ας πούμε, υπάρχουν πνευματικά δικαιώματα για τη μετάφραση. Οπότε δεν είναι τόσο απλό να πούμε πχ Τζέην Έυρ παλιό έργο, άρα ελεύθερο χωρίς δικαιώματα.
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
βοηθεια!!!
δεν καταφερα να βρω ακρη...
Απάντηση: Εκατοντάδες δωρεάν E-BOOKS στα ελληνικά !

Το AVSite έχει ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν παρέχει link με υλικό που να υπόκειται στον νόμο περί πνευματικής ιδιοκτησίας.

Καλή σας περιήγηση στις υπόλοιπες κατηγορίες.
 






wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Τι να εννοεί ρε φίλε...; Έκανε search στο Google download δωρεάν βιβλία, βρέθηκε στο site και στο thread αυτό, είδε ότι δεν λειτουργούν τα links (από blog του 2008!!!!) κι έκανε εγγραφή για να μας χαρακτηρίσει click baiters...

OK, συνεχίζουμε.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Τι να εννοεί ρε φίλε...; Έκανε search στο Google download δωρεάν βιβλία, βρέθηκε στο site και στο thread αυτό, είδε ότι δεν λειτουργούν τα links (από blog του 2008!!!!) κι έκανε εγγραφή για να μας χαρακτηρίσει click baiters...

OK, συνεχίζουμε.
Έτσι ακριβώς ! Το έπιασες ! Το ότι το blog είναι του 2008 και δεν λειτουργούν τα link η λειτουργούν και σε στέλνουν σε φάρμες που δουλεύουν με κλικ, δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να διορθωθεί , και μάλιστα εύκολα, για να μην αισθάνομαι βλαξ που έκανα κλικ στο google ! Αλλά , φυσικά , ποιος νοιάστηκε ! Το ηθικό θα κοιτάμε τώρα ; εδώ συμβαίνουν πραματα και θάματα, θα έχουμε στο νου μας να είμαστε και σωστοί στο Ίντερνετ ! ΟΚ συνεχίζετε !!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Δηλαδή, για να καταλάβω:

Θεωρείς ότι πρέπει να σαρώνουμε τα threads από καταβολής του forum για να διορθώνουμε καταχωρήσεις και να διαγράφουμε ανενεργά links για να διατηρούμε την ηθική μας και την ηθική του forum ακεραία και για να αποτρέπουμε ανυποψίαστους "πτωχούς πλην τίμιους κομήτες" από το να ξεστρατίζουν από τον ενάρετο δρόμο του διαδικτύου;

ΟΚ, να σου δώσω τον τραπεζικό μου λογαριασμό για να μου καταθέτεις το μισθό μου;
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.852
Έτσι ακριβώς ! Το έπιασες ! Το ότι το blog είναι του 2008 και δεν λειτουργούν τα link η λειτουργούν και σε στέλνουν σε φάρμες που δουλεύουν με κλικ, δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να διορθωθεί , και μάλιστα εύκολα, για να μην αισθάνομαι βλαξ που έκανα κλικ στο google ! Αλλά , φυσικά , ποιος νοιάστηκε ! Το ηθικό θα κοιτάμε τώρα ; εδώ συμβαίνουν πραματα και θάματα, θα έχουμε στο νου μας να είμαστε και σωστοί στο Ίντερνετ ! ΟΚ συνεχίζετε !!
Ώπα ρε φίλε, ξοδεύτηκες. Σου πήραν τα κλικ οι φάρμες και τι θ' απογίνεις...
 

Status
Not open for further replies.

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.335
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top