Απάτη μέσω των αγγελιών



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Άρα είναι και συμφορουμίτης?
Όχι. Στο contact form του forum τα στέλνει. Άμεσα...

Αναφέρομαι σ' αυτόν με τις κάρτες γραφικών στην πόλη με τα νερά που πάνε βόλτα, όχι στον βόρειο "γιατρό" με τα hi-end και τα laptops.
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Όχι. Στο contact form του forum τα στέλνει. Άμεσα...

Αναφέρομαι σ' αυτόν με τις κάρτες γραφικών στην πόλη με τα νερά που πάνε βόλτα, όχι στον βόρειο "γιατρό" με τα hi-end και τα laptops.
Ποιοε ειναι αυτος στη πολη με τα νερα που πανε βολτα 6 ωρες πανω 6 ωρες κατω μηπως τον ξερω....
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ιστοριες τρελες οταν έβαλα πωληση του Devialet στην xe! Τεσσερεις ενδιαφερομενοιαπο εξωτερικο με ελληνικο μεηλ (αρα εχουν ντοπιους συνεργατες αφου διαβαζουν αγγελιες), μου ζητουσαν να τους καταθεσω 500€ για μεταφορικα και στη συνεχεια θα μου εβαζαν ολο το ποσο! Εστελναν δε και βεβαιωσεις απο τραπεζα οτι μπηκαν τα λεφτα στο ονομα μου και περιμενουν την αποδειξη των 500€, μεσω western union, για να τα στειλουν εδω. Ενας ειχε το θρασος να με απειλησει ως paypal για την αρνηση μου, τον ανελαβε η paypal και το...FBI (!!!) με ημεηλησέ οτι προκειται για εναν Νιγηριανο καταζητουμενο!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.460
Ιστοριες τρελες οταν έβαλα πωληση του Devialet στην xe! Τεσσερεις ενδιαφερομενοιαπο εξωτερικο με ελληνικο μεηλ (αρα εχουν ντοπιους συνεργατες αφου διαβαζουν αγγελιες), μου ζητουσαν να τους καταθεσω 500€ για μεταφορικα και στη συνεχεια θα μου εβαζαν ολο το ποσο! Εστελναν δε και βεβαιωσεις απο τραπεζα οτι μπηκαν τα λεφτα στο ονομα μου και περιμενουν την αποδειξη των 500€, μεσω western union, για να τα στειλουν εδω. Ενας ειχε το θρασος να με απειλησει ως paypal για την αρνηση μου, τον ανελαβε η paypal και το...FBI (!!!) με ημεηλησέ οτι προκειται για εναν Νιγηριανο καταζητουμενο!
τουλάχιστον έμπλεξες με ιντερνάσιοναλ απατεώνες:thumbsup: και καλείς και ένα FBI αμα λάχει...όσο να'ναι δίνει ένα πρεστίζ...
ενώ εμείς τα εγχώρια μπατιράκια έχουμε από εκεί που τα νερά πάνε 6 ώρες πάνω και 6 ώρες κάτω:p:D και έχουμε να κάνουμε με τον αστυνόμο Μπέκα:roflmao:
 

Μηνύματα
42
Reaction score
25
Λοιπον ο Α.Γ. εξαπατησε εμενα και αλλα 7 ατομα στο insomnia, δηθεν πουλουσε καρτα γραφικων. το θεμα είναι ότι ειχε 12 θετικες αξιολογήσεις μεχρι εκεινη τη στιγμη.
τελος παντων τα υπολοιπα στη δικαιοσύνη.
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Ιστοριες τρελες οταν έβαλα πωληση του Devialet στην xe! Τεσσερεις ενδιαφερομενοιαπο εξωτερικο με ελληνικο μεηλ (αρα εχουν ντοπιους συνεργατες αφου διαβαζουν αγγελιες), μου ζητουσαν να τους καταθεσω 500€ για μεταφορικα και στη συνεχεια θα μου εβαζαν ολο το ποσο! Εστελναν δε και βεβαιωσεις απο τραπεζα οτι μπηκαν τα λεφτα στο ονομα μου και περιμενουν την αποδειξη των 500€, μεσω western union, για να τα στειλουν εδω. Ενας ειχε το θρασος να με απειλησει ως paypal για την αρνηση μου, τον ανελαβε η paypal και το...FBI (!!!) με ημεηλησέ οτι προκειται για εναν Νιγηριανο καταζητουμενο!
Ο θεός του hi fi τους έστειλε, για να μην τον πουλήσεις..:p
 

ika

News
Μηνύματα
14.021
Reaction score
12.992
Λοιπον ο Α.Γ. εξαπατησε εμενα και αλλα 7 ατομα στο insomnia, δηθεν πουλουσε καρτα γραφικων. το θεμα είναι ότι ειχε 12 θετικες αξιολογήσεις μεχρι εκεινη τη στιγμη.
τελος παντων τα υπολοιπα στη δικαιοσύνη.
Από φίλους του?
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Συνεχιζουν οι Νιγηριανοι, τωρα για τα ηχεια!

I just want to tell you that Is my pleasure to informed
you that I have make the transfer of the sum of €3,450.00 Eur hope
you have gotten the confirmation mail from PAYPAL .I have made the
payment now as promised. I'm glad You have received the payment
confirmation message from paypal regarding the payment into your Bank
account. The shipping company wants €350.00 EUR for pick up and
deliverer. So I made a total payment of €3,450.00 Eur, €3,050.00 Eur
for your (ITEM),€350.00 EUR for the shipping Agent and the western
union charges is already included which is also €50 Eur i added for
you so that there will not be any delay ok...Please let me know as
soon as you send them the money, Bellow is the shipping company agent
information who will come for the Pick Up and where to send the
€350.00 EUR thank you.
Agent Name: Ogbomo Raymond
City:Ibadan
State: Oyo
Zip Code: 23402
Country: Nigeria.
You should send the money soon so that the Pick Up would be scheduled
and you would know when the Pick Up would commence, make sure you're
home. So just make sure you send the extra amount to the Shipping
Company right away so that you c
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
Συνεχιζουν οι Νιγηριανοι, τωρα για τα ηχεια!

I just want to tell you that Is my pleasure to informed
you that I have make the transfer of the sum of €3,450.00 Eur hope
you have gotten the confirmation mail from PAYPAL .I have made the
payment now as promised. I'm glad You have received the payment
confirmation message from paypal regarding the payment into your Bank
account. The shipping company wants €350.00 EUR for pick up and
deliverer. So I made a total payment of €3,450.00 Eur, €3,050.00 Eur
for your (ITEM),€350.00 EUR for the shipping Agent and the western
union charges is already included which is also €50 Eur i added for
you so that there will not be any delay ok...Please let me know as
soon as you send them the money, Bellow is the shipping company agent
information who will come for the Pick Up and where to send the
€350.00 EUR thank you.
Agent Name: Ogbomo Raymond
City:Ibadan
State: Oyo
Zip Code: 23402
Country: Nigeria.
You should send the money soon so that the Pick Up would be scheduled
and you would know when the Pick Up would commence, make sure you're
home. So just make sure you send the extra amount to the Shipping
Company right away so that you c

ΕΧΟΥΝ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΠΗΧΗ....

ΤΟ 95-96 ΘΕΛΑΝ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ 42 ΜΥΡΙΑ ΔΟΛΑΡΙΑ.....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Από απατεώνες δεν θα ξεμείνουμε ποτέ

Πρόστιμο 60.000 ευρώ στην Dealber με τα φθηνά iPhone!

Πρόστιμο που φτάνει τις 60.000 ευρώ «έριξε» το υπουργείο Οικονομίας στην εταιρεία «DEALBER I.K.E.», καθώς πλήθος καταναλωτών κατήγγειλαν στην Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή ότι, ενώ διενήργησαν συναλλαγή με την εταιρεία, δεν παρέλαβαν ποτέ τα αγαθά ή τις υπηρεσίες που αγόρασαν από αυτή.

Μάλιστα συνολικά έχουν επιβληθεί πρόστιμα άνω των 100.000 ευρώ στην εταιρεία που διαφημίζει ότι πουλάει φτηνά iphone και πλήθος προϊόντων.

Συγκεκριμένα: «Το Υπουργείο Οικονομίας και Ανάπτυξης γνωστοποιεί την επιβολή προστίμου ύψους 60.000 ευρώ στην εταιρεία «DEALBER I.K.E.» που εδρεύει στην Καλλιθέα για παραβίαση των διατάξεων περί Προστασίας Καταναλωτή και ειδικότερα αυτών που διέπουν τις συναλλαγές από απόσταση και τις αθέμιτες εμπορικές πρακτικές και σχετικά με τη διάθεση καταναλωτικών προϊόντων στην αγορά.

Ο Γενικός Γραμματέας Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή κ. Αντώνιος Παπαδεράκης, έκανε δεκτή την εισήγηση της Διεύθυνσης Προστασίας Καταναλωτή για επιβολή προστίμου, λαμβάνοντας υπόψη τη φύση και τη βαρύτητα της παράβασης των παραπάνω διατάξεων, καθώς και τις συνέπειες που έχει στο ευρύτερο καταναλωτικό κοινό.

Η εταιρεία DEALBER I.K.E δραστηριοποιείται στην εμπορία αγαθών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών εξ αποστάσεως και διατηρεί το ηλεκτρονικό κατάστημα. Σε βάρος της έχουν ήδη εκδοθεί εντός του τρέχοντος έτους άλλες δύο αποφάσεις επιβολής χρηματικού προστίμου, συνολικού ποσού 45.000 ευρώ για παράβαση των παραπάνω διατάξεων, καθώς πλήθος καταναλωτών κατήγγειλαν στην Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή ότι, ενώ διενήργησαν συναλλαγή με την εταιρεία, δεν παρέλαβαν ποτέ τα αγαθά ή τις υπηρεσίες που αγόρασαν από αυτή».
https://digitaltvinfo.gr/news/news/item/20668-prostimo-60-000-evro-stin-dealber-me-ta-fthina-iphone
 

Μηνύματα
29.254
Reaction score
23.299
ΦΟΥΤΣΕΣ ΜΠΛΕ.....

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΣΠΡΑΞΕΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ 100,000 ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ.....

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΠΟΝΗΡΟΙ ΤΑΧΑ ΑΦΕΛΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ....

ΤΟ ΣΑΙΤ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.....

https://www.dealber.gr/

ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΥΛΛΑΒΟΥΝ ΚΑΙ ΑΜΕΣΑ ΝΑ ΔΗΜΕΥΣΟΥΝ ΤΑ ΥΠΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥΣ

ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΡΙΧΝΟΥΝ ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΑΕΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΤΑ ΜΥΔΙΑ.....
 



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Δεν λέει κάτι αυτό Χρήστο.

Στο Σκρουτζ δεν είναι για παράδειγμα το πλαίσιο και το eshop.
 

Μηνύματα
19.317
Reaction score
13.527
Ήταν πριν στο skroutz; Πρώτη φορά άκουσα για αυτήν σήμερα, και σιγά μην πληρώσουν τα πρόστιμα, όπως λέει κι ο Γρηγόρης...
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.720
Reaction score
10.535
Φρέσκο πράμα....
Μόλις μου ηρθε sms.
''Από ΝΑΤΑΛΙΑ21: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ. ΕΛΑΒΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ - ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΝΤΟΥ - ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩ. ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ; ''
Αποστολέας 54122

Αν απαντήσω θα χρεωθώ 2,5€

Τι είναι αυτό πάλι;
Το κινητό μου πως το βρήκαν;
Καλούν και όπου πιάσει;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.368
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top