Πικαπ κ άλλες ιστορίες


ika

News
Μηνύματα
14.012
Reaction score
12.981
Θα πρότεινα κάτι διαφορετικό.
1. Κρατάτε τα ηχεία μέχρι το παιδί να μεγαλώσει και να μην πιέζει πλέον τα μεγάφωνα, υποθέτω ότι οι αναρτήσεις των μεγαφώνων είναι εντάξει.
2. πικάπ SONY HS500. Ψηφιοποιείτε και τα βινύλια και έτσι παίζετε σε διπλό ταμπλό (αναλογικό & ψηφιακό). Στην Ελλάδα έχει γύρω στα 400€.
3. PIONEER NC-50DAB όλα σε ένα και θα παίζει και τα ψηφιοποιημένα βινύλια. Στην Ελλάδα έχει γύρω στα 800€.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
6
Θα πρότεινα κάτι διαφορετικό.
1. Κρατάτε τα ηχεία μέχρι το παιδί να μεγαλώσει και να μην πιέζει πλέον τα μεγάφωνα, υποθέτω ότι οι αναρτήσεις των μεγαφώνων είναι εντάξει.
2. πικάπ SONY HS500. Ψηφιοποιείτε και τα βινύλια και έτσι παίζετε σε διπλό ταμπλό (αναλογικό & ψηφιακό). Στην Ελλάδα έχει γύρω στα 400€.
3. PIONEER NC-50DAB όλα σε ένα και θα παίζει και τα ψηφιοποιημένα βινύλια. Στην Ελλάδα έχει γύρω στα 800€.
Ευχαριστώ ika για τη νέα οπτική που έδωσες στο θέμα. Ο άντρας μου θα σε λατρέψει μιας κ δυσκολεύεται πολύ να πετάει πράγματα κ έχει αυξημένα αντανακλαστικά ανακύκλωσης.
Παρόλα αυτά και με δεδομένο ότι η ψηφιοποίηση των βινυλιων δεν είναι προτεραιότητα μου, μάλλον θα προτιμήσω αυτά που μου πρότεινε ο κύριος Κώστας.
Θα το συζητήσω κ με τον άντρα μου και ούτως η άλλως θα κάνω την αγορά τέλος του μηνα, μιας και μετακομίζουμε και καλό θα ήταν να γλιτώσουν διπλή μεταφορά.
 


Μηνύματα
26
Reaction score
6
Συνέχισα λίγο την αναζήτησή, διάβασα κ παλιές αναρτήσεις, και reviews.
Βλέπω ότι σε πολλούς προτείνετε τα Rega. Και στα reviews είναι από τα τοπ πικαπ. Προσωπικά δεν μου αρέσει τόσο φουτουριστικό ντιζάιν αλλά αν είναι καλύτερο από το dual που μου προτάθηκε, μήπως να το προτιμήσω;
Επίσης, ποια είναι η γνώμη σας για τα denon?
Έτσι για την ιστορία να πω, ρώτησα ένα φιλο μου να μου πει γνωμη και μου λέει "ένα luxman έχει ο πατέρας μου, είναι πολύ καλό". Το ψάχνω στο Ίντερνετ λοιπόν και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό από την τιμή.
Να ψάξω παραπάνω η να καταλήξω σε αυτά που μου πρότεινε ο κύριος Κώστας;
Και μια ακόμη πρακτική ερώτηση: είναι ασφαλές να τα αγοράσω όλα από Ίντερνετ και είναι εύκολο να τα στείλω για επισκευή αν πάθουν κάτι η να προτιμήσω κατάστημα;
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Και μια ακόμη πρακτική ερώτηση: είναι ασφαλές να τα αγοράσω όλα από Ίντερνετ και είναι εύκολο να τα στείλω για επισκευή αν πάθουν κάτι η να προτιμήσω κατάστημα;
Δεν έχει διαφορά , απλά πρέπει το ιντερνετικό κατάστημα , να προσφέρει εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπείας.
Αλλιώς , αν χρειαστεί επισκευή, θα πρέπει να το στείλετε εκεί που το αγοράσατε.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.867.036
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top