Έρικ (2015)

Μηνύματα
470
Reaction score
513
eric_1.jpg eric_2.jpg eric_3.jpg eric_6.jpg eric_poster_WEB.jpg

Το "Έρικ" είναι η ταινία που γυρίσαμε πέρυσι με το φίλο Φαίδωνα, ένα ντοκιμαντέρ για την ιστορία του Στράτου, σωσία του Ερίκ Καντονά που ζει στη Θάσο, στη σκιά του ποδοσφαιρικού θρύλου των 90s.

Η ταινία επιλέχθηκε στο πρόγραμμα του 18ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης και θα προβληθεί την Κυριακή 13/3 στις 18:00 στην αίθουσα "Ολύμπιον" καθώς και την Τρίτη 15/3 στις 15:00 στην αίθουσα "Τζον Κασσαβέτης".

Ελπίζω να μην καταχρώμαι το χώρο του φόρουμ και θα χαρώ να δω οποιονδήποτε φίλο από εδώ σε προβολή.
Ευχαριστώ πολύ.

Το τρέιλερ της ταινίας μας:
 


Μηνύματα
470
Reaction score
513
Καλησπέρα, για τους φίλους που ενδιαφέρονται, η ταινία μας είναι πλέον διαθέσιμη ελεύθερα στο youtube, με προαιρετικούς αγγλικούς υπότιτλους. Ελπίζω να σας αρέσει και θα χαρώ να ακούσω τα σχόλιά σας.

 

Μηνύματα
909
Reaction score
333
μπραβο βρε Πανο ειδα σημερα την ταινια σας
θαυμασια μεσα στην απλοτητα της εξαιρετικο μονταζ και μουσικη υποκρουση
καλη συνεχεια
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
μπραβο βρε Πανο ειδα σημερα την ταινια σας
θαυμασια μεσα στην απλοτητα της εξαιρετικο μονταζ και μουσικη υποκρουση
καλη συνεχεια
Φίλε Στέλιο σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο που διέθεσες για την ταινία μας και για τα πολύ κολακευτικά σου λόγια. Ξεχωρίζω σχόλια σαν το δικό σου που εκτιμούν μερικά σημεία της δουλειάς μας, άσχετα με το αν άρεσε ή όχι η ταινία τελικά. Σε ευχαριστούμε πολύ ξανά. :)
 

Μηνύματα
1.849
Reaction score
2.322
Μπράβο, πολύ όμορφο! Μου αρεσε πολυ η δουλειά σου γιατι κατάφερε να με κολλήσει παρόλο που στην αρχη μου φάνηκε αδιάφορο το θέμα της. Μου έβγαλε συναισθηματα, χαμογέλασα, συγκινηθηκα και συμπάθησα πολυ τον Eric!
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Μπράβο, πολύ όμορφο! Μου αρεσε πολυ η δουλειά σου γιατι κατάφερε να με κολλήσει παρόλο που στην αρχη μου φάνηκε αδιάφορο το θέμα της. Μου έβγαλε συναισθηματα, χαμογέλασα, συγκινηθηκα και συμπάθησα πολυ τον Eric!
Ευχαριστούμε πάρα πολύ, κυρίως για το χρόνο που διεθεσες και την υπομονή να το τελειώσεις παρά την αρχική αδιαφορία! Κάθε λέξη του σχολίου με έκανε χαρούμενο, σχεδόν με τη σειρά που γράφτηκε - χαίρομαι που το βρήκες τελικά συγκινητικό.
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Για τους φίλους που ενδιαφέρονται, η νέα ταινία του φίλου Φαίδωνα Γκρέτσικου, συν-σκηνοθέτη του ΈΡΙΚ, με τίτλο "Brazuca" θα διαγωνιστεί στο Φεστιβάλ Δράμας με προβολή μεθαύριο Τετάρτη, πριν κατέβει για να διαγωνιστεί στις Νύχτες Πρεμιέρας με προβολή τη Δευτέρα 25/9 στο Δαναό. Το τρέιλερ:

 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.327
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top