Τι είδαμε, τι θα δούμε


susano lx90

Professional Home Cinema
Μηνύματα
1.548
Reaction score
5.058
ειμαι φαν τον τρανσφορμερς :showingbiceps:, και για κατι τετοιες ταινιες εχω στησει τετοιο hc, της αλλες ταινιες χωρις εφε ηχου και εικονας και χωρις δρασει της βλεπω σε tv η και lap top;):D
 




rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.266
Reaction score
93.663
Le prénom (2012)



Πικρή κωμωδία χαρακτήρων, που διαδραματίζεται σε ένα σαλόνι, όπως ακριβώς και το Perfetti sconosciuti του 2016, που με είχε ενθουσιάσει. Παντελώς άγνωστοι (σε μένα) ηθοποιοί με πολύ καλές ερμηνείες από όλους τους.

8+/10
 

Μηνύματα
470
Reaction score
513
Χθες στο Νιάρχο:

21728470_1545378872171894_61270080646663782_n.jpg


Where the Wild Things Are (2009), by Spike Jonze
Crossing back and forth the thin line between being a film for kids and being a film about them, visionary and relentlessly surprising director Spike Jonze, here in his best film to date, strips Maurice Sendak’s classic picture book of the plot but keeps his inspiration on the Wild Things, acknowledging their aesthetic perfection. This method demands one (first) step to the path to Knowledge, the unmentioned desire that drives Max, a 8-year-old kid absconded from a (single-)family home to a dreamscape, throughout a whole stream of consciousness printed on film. Having been (self-)declared King of a quirky little new community, Max orders unceasing play only to face its impossibility. Roughly, one can admit, but this new perception of time as part of a new perception of everything is not supposed to leave any scars. A heart-warming welcoming to an alternative world now demands to embrace its links to the real one, gradually revealing its non-existence in terms of limitless freedom. In the meantime, spontaneity can always sneak in: how much more romantic a letter to accepting diversity can be (take a close look at the differences between one creature and another - let alone Max’s who can automatically feel accepted). Closer than ever to his subconscious (since he now can run with, scream at, get wet by or even talk to it) Max will get close to a very premature self-awareness, the cruelty of which separates this fantasy tale from all the child ones. Jonze has completed a study on how to make the perfect psychoanalytic fairytale, keeping one’s moral close for every next face-off: no one is going to “keep out all the sadness”.
 

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (2017)

View attachment 79722

Μάλλον η πλέον αδύναμη της σειράς
6,5/10
7/10 σαν ταινία, αν και δεν είχε τίποτε το ιδιαίτερο (εκτός από το μπάσο στους κανονιοβολισμούς) :D
5/10 επειδή δεν είχε ATMOS:(
[DOUBLEPOST=1505543733][/DOUBLEPOST]
Transformers: The Last Knight
View attachment 79728
το περιμενα πως και πως! για την ταινια 8,5+/10, για αυτο που εζησα με τα jbl 10'/10:o:o:D
Φτιάξε μας τώρα , θα την δω το βράδυ:party:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
American Made (2017)

MV5BMTUxNzUwMjk1Nl5BMl5BanBnXkFtZTgwNDkwODI1MjI@._V1_UX182_CR0,0,182,268_AL_.jpg


Βασισμένο σε πραγματικά γεγονότα, κατάλληλα διαμορφωμένα ώστε να μπορέσει ο σκηνοθέτης να "καταγγείλει" την κυβέρνηση Reagan ως προς τις διασυνδέσεις με το κολομβιανό καρτέλ ναρκωτικών και την υποστήριξη των Κόντρας εναντίον των Σαντινίστας. Ο Τομ Κρουζ στον ρόλο του Barry Seal δίνει ρέστα, δείχνοντας ότι γουστάρει σαν έφηβος αυτό που κάνει.

Το American Made δεν έχει εξάρσεις, δεν είναι περιπέτεια με την κλασική έννοια, δεν προσπαθεί να κινηθεί σε blockbuster μονοπάτια. Είναι μία σπιντάτη ταινία που βασιλεύει το συμφέρον και η έλλειψη ηθικής. Μπροστά στην εξουσία και το κυνήγι του χρήματος όλα τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες. Ανταμείβει εξίσου τον ονειροπόλο και τον ρεαλιστή. Γι' αυτό και μου άρεσε. :)

7/10
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Λοιπόν..έλεγα να ασχοληθώ με την φόλα Wonder Woman...αλλά απογοητεύτηκα τόσο από τον Μιχάλη Αμπαρίδη και είπα να την αφήσω την K@riola για μετά:p:D


λοιπόν και τα μυαλά στα μπλέντερ:headbang:

είμαι από τους τρελούς φαν της σειράς από μικρό κουτάβι και μέχρι και πριν 2,5 ώρες που είχα γυρίζει χθες από τη δουλειά(παραλίγο να πιαστεί και η ουρά μου στο ασανσέρ:D) ήμουν έτοιμος να κατουρήσω τον καναπέ από την χαρά μου γι'αυτό που νόμιζα ότι θα έβλεπα

Κατά την ταπεινή μου άποψη πρόκειται για την χειρότερη ταινία έβερ της σειράς...
και ειλικρινά απόρησα πως το κατάφεραν αυτό!

Γιατί ήθελε πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια να το καταφέρεις σε μια στρωμένη ταινία. Μέχρι και τον Χόπκινς κατάφεραν να τον κάνουν να μιλάει σαν αυτόπτης μάρτυρας σε τροχαίο:(

θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα απο τις τελευταίες σκηνές

Εντάξει...καλός ο χαμός και τα εφέ...αυτά κάθε φορά ανεβαίνουν λέβελ..τόσο που σε λίγο δεν θα χωράνε σε blu-ray..

αλλά αυτή τη φορά ήταν τόσο ανεστίαστα που δεν μπορούσες να παρακολουθήσεις τη σκηνή,
μια χαοτική κατάσταση από καλωδιωμένες κηρήθρες με τις μπαϊλντισμένες σκηνές μάχης των πρωταγωνιστών να μην ξεχωρίζουν από το περιβάλλον...
3-4 πυροβολισμοί από την μια πλευρά..κάνα δυο από την άλλη.....ένα παιδάκι να πετάγεται με τον ανακυκλωμένο
από την παρα άλλη...

λιιιίγο
εκεί στο στόουνχεντζ...πήγε να παιχτεί-επαναληφθεί σκηνικό από το Τ2 στις πυραμίδες με κανονιοβολισμούς από τανκ αλλά τελικά το μετάνιωσαν και έβαλαν τον Αντώνη να τους σπάσει τον τσαμπουκά με το μπαστούνι του!:o

η ανέραστη Αγγλική version a la Αθηνάς Ωνάση να κυνηγάει να πιάσει το παλούκι(αλήθεια ρε Μιχάλη...τι βύσμα είχε η κοπέλα?Ανιψούλα σου?που πήγαν αυτές?
,


ανακάλυψες τον Θεό?νοικοκυρεύτηκες και έμαθες να ανοίγεις φύλλο?πες μας ΤΙ πήγε στραβά?!)

άνω κάτω πλάνα από φως και σκοτάδι με τη γνωστή Πάρκινσον λήψη δράσης του Μιχάλη...μέχρι και οι μάχες στο Starwars φαντάζουν πιο εύκολες στην παρακολούθηση:whistling:
που ειλικρινά άλλες φορές δεν με πείραζε..χθες μου φάνηκε βουνό!

η Μάγισσα της Λίμνης που έκανε τον Πράιμ να αλλαξοπιστήσει με μερικά ανακριτικά σκαμπίλια στην αρχή..
(καλά ρε Μιχαλάκη...
σκαμπίλια ρε?
στον Όπτιμους?
από γυναίκα?
πας καλά ρε?
Σε σημάδεψε τώρα στα γεράματα η υπολοχαγός Νατάσσα και μας πετάς τέτοια σκηνή στη μούρη ρε φίλε..?)
να αιωρείται μόνιμα σε έναν δονητή Τέσλα,άφαντη από όλο αυτόν τον χαμό(που υποτίθεται ήταν κορυφαία ιέρεια με σούπερντούπερ δυνάμεις) χωρίς να κουνάει ούτε το δακτυλάκι της σε όλη την μάχη, σαν να λέει st@rxidia μου..εγώ πληρώθηκα μόνο γι'αυτό βγάλτε τα πέρα μόνοι σας.... και στο τέλος να την καθαρίζει και ο Μπάμπουλμπης!!:oo_O

Εδώ ομολογώ
ήταν η πρώτη ανατροπή των ταινιών γιατί ΠΑΝΤΑ στο τέλος τον αρχηγό τον καθαρίζει ο αρχηγός Πράιμ,με αποκεφαλισμούς,με ξεριζώματα καρδιών,τους γδέρνει,τους ακρωτηριάζει,τους σταυρώνει με την σπάθα..τους, τους, τους...και εδώ αυτή πεθαίνει με συνοπτικές διαδικασίες από μια σφαίρα του Μπαμπλμπι..ΜΠΑΜ και κάτω...τι ντροπή:roflmao:

ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές με μια ιστορία εξερεύνησης και μυστηρίου ,(αν και σε άκυρη εποχή γιατί είχαμε φτάσει και στον Μεσοζωικό αιώνα στο προηγούμενο) με τον επίκαιρο Βασιλιά Αρθούρο να χώνεται και σ'αυτό,:headbang: και εξελίχθηκε σε ένα άνοστο σενάριο με διαλόγους Καλημέρα Ζωή...

τον Πράιμ να μιλάει σαν αρχηγός ομάδος ποδοσφαίρου Γ τοπικού..
ειδικά εκεί που σηκώνεται σαν ψοφίμι από την ταπείνωση στα 4, αφού τον έσωσε ο Γιάγκερ με το k@vloσπαθo Θάντερκατ, και λέει στα άλλα ''αδέλφια'' του...(μεγάλο αυτό το σόι των Πράιμιδων:D)

''Είμαι ο Όπτιμους Πράιμ..σας πρόδωσα αλλά δεν πειράζει,δεν θα το ξανακάνω και άντε αυτοσυγχωρούμαι και πάμε να τελειώσουμε την ταινία''

...είπα πόσο πιο κάτω πια?!

Πόσο χαντάκωμα στον κορυφαίο χαρακτήρα των τρανςφόρμερς?!
Ο αρχηγός είναι ρε καημένε...όχι καμιά μυξοπαρθένα που ζητά συγνώμη από τον γκόμενο επειδή μετάνιωσε και δεν θα του δώσει τελικά την παρθενιά της!

Που είναι η ηγεσία του Όπτιμους να μιλά και να κάθονται όλοι σούζα?

Α! υπενθύμιση ότι τις έφαγε και από τον Μέγκατρον στην ταινία...κοινώς τις έφαγε από όλους..μόνο με τον Μπάμπλμπι έπαιξε τσαμπουκά αλλά και εκεί το μετάνιωσε(αφού τις έφαγε και από αυτόν για λίγο) με την δύναμη της αγάπης-φωνής:headbang:..που ο Μπάμπλμπι έχει μιλήσει από το 1ο τρανςφόρμερς ακόμα..face 2 face με τον Όπτιμους!:smg:

και φτάνω στο σημείο της απόλυτης τσατίλας..
(ενώ στην αρχή μου άνοιξε την όρεξη....και με έκανε να αλλάξω χέρι στα δρακουλίνια:))

ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ!
Τι έχεις πάθει?
Σου άλλαξε κάποιος την αγωγή?!

Μου εμφανίζεις από το πουθενά και πολύ όμορφα ομολογώ, την κορυφαία ανθρώπινη προσωπικότητα(μετά τις γκόμενες8-)
μη χαίρεσαι...αναφέρομαι σε αυτές των προηγούμενων ταινιών
) τον άνθρωπο καταλύτη στα 3 πρώτα Τρανςφόρμερς

ξέρεις για ποιον μιλάω...

ποιος ήταν πάντα αυτός που ξελάσπωνε τους ήρωες σου στις ταινίες?
που όποτε υπήρχε σκάλωμα ή μπέρδεμα είχε την πληροφορία για να λυθεί το μυστήριο και να ξαναπάρει μπρος η ταινία?
που με ή χωρίς ατάκα...μόνο που βρισκόταν στο πλάνο σε χαλάρωνε και σε έκανε να γελάσεις και να προετοιμαστείς για την συνέχεια?

ναι καλά κατάλαβες
και στην κυριολεξία τον εξαφανίζεις!!!!???
Πας καλά ρε!?
4λεπτά ρόλος απ'το τηλέφωνο του ΟΤΚ(ούβας:D)?

μη σώσει και έπαιζε ο Άντονι ρε και ας έβαζες αυτόν να τα πει όλα.

Τι είδους αχαριστία είναι αυτή?

Ας μην τον έβαζες και καθόλου! Ειλικρινά δεν θα με πείραζε..αλλά να τον εξευτελίσεις με αυτόν τον τρόπο και να μας βάλεις με το μαρτύριο της σταγόνας να περιμένουμε από που θα πεταχτεί ξαφνικά για να μας λυτρώσει από τη ανία του Χάους που μας προσέφερες.. δεν χρειαζόταν...

θα μου πεις..εδώ ξεφτίλισες τον Stanley Tucci που μου τον παρουσίασες ως μπεκρούλιακα απατεώνα Μέρλιν εκεί θα κώλωνες?:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Τίποτα..είμαι συγχυσμένος...είπα να τα γράψω σήμερα γιατί πίστευα ότι θα ήμουν πιο ήρεμος αλλά φούντωσα πιο πολύ τώρα που τα θυμήθηκα...>:(>:(>:(

5/10 μόνο και μόνο γιατί φέρει τον ''Τίτλο'' Transformers

το βράδυ έχει Πειρατές και το καλό που τους θέλω να είναι τουλάχιστον νορμάλ!!:devilish:

Υ.Γ.1
Υποτίθεται βρισκόμαστε σε μια εποχή όπου έχουν περάσει-ωριμάσει τα χρόνια της παρουσίας εξωγήινων στον πλανήτη...
που στο προηγούμενο ακόμα Τρανςφόρμερς έχει ξεκλειδωθεί το DNA-τεχνολογία(ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το) τους και τα έχεις κλωνοποιήσει κιόλας και μου δείχνεις F16 σε αποστολή COMAO?!
ούτε στην άσκηση Παρμενίωνα αυτά
Άντε τα Φ35 τα προσπερνώ..πρέπει να τα διαφημίσετε..αλλά λίγο τεκνόλοτζι ρε παιδί μου...
έως πότε θα δείχνεις US marines σε μπάτλ φορμέισονς με οπλάκια πίου πίου να γαργαλάνε εξωγήινες λαμαρίνες? Αφού βλέπεις δεν τραβάνε..


Υ.Γ.2
Για να μην το ξεχάσω...Η σκηνή με τον Μέγκατρον να επιλέγει την ομάδα του στυλ OCEANS 11
ήταν για να καπνίσεις Columbia:confused::headbang:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.384
Reaction score
74.636
8/10 για τη διασκέδαση, 5/10 για τις κριτικές πενηνταπεντάχρονης σε βαθιά κλιμακτήριο σε συνδυασμό με ήπιο venerial. :D

Είναι action popcorn movies.-
(Αν και τα Transformers είναι άθλια.)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
8/10 για τη διασκέδαση, 5/10 για τις κριτικές πενηνταπεντάχρονης σε βαθιά κλιμακτήριο σε συνδυασμό με ήπιο venerial. :D

Είναι action popcorn movies.-
(Αν και τα Transformers είναι άθλια.)


και μιλάς εσύ για παραξενιές!!:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
:tongue:
 


Μηνύματα
511
Reaction score
454
Λοιπόν..έλεγα να ασχοληθώ με την φόλα Wonder Woman...αλλά απογοητεύτηκα τόσο από τον Μιχάλη Αμπαρίδη και είπα να την αφήσω την K@riola για μετά:p:D


λοιπόν και τα μυαλά στα μπλέντερ:headbang:

είμαι από τους τρελούς φαν της σειράς από μικρό κουτάβι και μέχρι και πριν 2,5 ώρες που είχα γυρίζει χθες από τη δουλειά(παραλίγο να πιαστεί και η ουρά μου στο ασανσέρ:D) ήμουν έτοιμος να κατουρήσω τον καναπέ από την χαρά μου γι'αυτό που νόμιζα ότι θα έβλεπα

Κατά την ταπεινή μου άποψη πρόκειται για την χειρότερη ταινία έβερ της σειράς...
και ειλικρινά απόρησα πως το κατάφεραν αυτό!

Γιατί ήθελε πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια να το καταφέρεις σε μια στρωμένη ταινία. Μέχρι και τον Χόπκινς κατάφεραν να τον κάνουν να μιλάει σαν αυτόπτης μάρτυρας σε τροχαίο:(

θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα απο τις τελευταίες σκηνές

Εντάξει...καλός ο χαμός και τα εφέ...αυτά κάθε φορά ανεβαίνουν λέβελ..τόσο που σε λίγο δεν θα χωράνε σε blu-ray..

αλλά αυτή τη φορά ήταν τόσο ανεστίαστα που δεν μπορούσες να παρακολουθήσεις τη σκηνή,
μια χαοτική κατάσταση από καλωδιωμένες κηρήθρες με τις μπαϊλντισμένες σκηνές μάχης των πρωταγωνιστών να μην ξεχωρίζουν από το περιβάλλον...
3-4 πυροβολισμοί από την μια πλευρά..κάνα δυο από την άλλη.....ένα παιδάκι να πετάγεται με τον ανακυκλωμένο
από την παρα άλλη...

λιιιίγο
εκεί στο στόουνχεντζ...πήγε να παιχτεί-επαναληφθεί σκηνικό από το Τ2 στις πυραμίδες με κανονιοβολισμούς από τανκ αλλά τελικά το μετάνιωσαν και έβαλαν τον Αντώνη να τους σπάσει τον τσαμπουκά με το μπαστούνι του!:o

η ανέραστη Αγγλική version a la Αθηνάς Ωνάση να κυνηγάει να πιάσει το παλούκι(αλήθεια ρε Μιχάλη...τι βύσμα είχε η κοπέλα?Ανιψούλα σου?που πήγαν αυτές?
,


ανακάλυψες τον Θεό?νοικοκυρεύτηκες και έμαθες να ανοίγεις φύλλο?πες μας ΤΙ πήγε στραβά?!)

άνω κάτω πλάνα από φως και σκοτάδι με τη γνωστή Πάρκινσον λήψη δράσης του Μιχάλη...μέχρι και οι μάχες στο Starwars φαντάζουν πιο εύκολες στην παρακολούθηση:whistling:
που ειλικρινά άλλες φορές δεν με πείραζε..χθες μου φάνηκε βουνό!

η Μάγισσα της Λίμνης που έκανε τον Πράιμ να αλλαξοπιστήσει με μερικά ανακριτικά σκαμπίλια στην αρχή..
(καλά ρε Μιχαλάκη...
σκαμπίλια ρε?
στον Όπτιμους?
από γυναίκα?
πας καλά ρε?
Σε σημάδεψε τώρα στα γεράματα η υπολοχαγός Νατάσσα και μας πετάς τέτοια σκηνή στη μούρη ρε φίλε..?)
να αιωρείται μόνιμα σε έναν δονητή Τέσλα,άφαντη από όλο αυτόν τον χαμό(που υποτίθεται ήταν κορυφαία ιέρεια με σούπερντούπερ δυνάμεις) χωρίς να κουνάει ούτε το δακτυλάκι της σε όλη την μάχη, σαν να λέει st@rxidia μου..εγώ πληρώθηκα μόνο γι'αυτό βγάλτε τα πέρα μόνοι σας.... και στο τέλος να την καθαρίζει και ο Μπάμπουλμπης!!:oo_O

Εδώ ομολογώ
ήταν η πρώτη ανατροπή των ταινιών γιατί ΠΑΝΤΑ στο τέλος τον αρχηγό τον καθαρίζει ο αρχηγός Πράιμ,με αποκεφαλισμούς,με ξεριζώματα καρδιών,τους γδέρνει,τους ακρωτηριάζει,τους σταυρώνει με την σπάθα..τους, τους, τους...και εδώ αυτή πεθαίνει με συνοπτικές διαδικασίες από μια σφαίρα του Μπαμπλμπι..ΜΠΑΜ και κάτω...τι ντροπή:roflmao:

ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές με μια ιστορία εξερεύνησης και μυστηρίου ,(αν και σε άκυρη εποχή γιατί είχαμε φτάσει και στον Μεσοζωικό αιώνα στο προηγούμενο) με τον επίκαιρο Βασιλιά Αρθούρο να χώνεται και σ'αυτό,:headbang: και εξελίχθηκε σε ένα άνοστο σενάριο με διαλόγους Καλημέρα Ζωή...

τον Πράιμ να μιλάει σαν αρχηγός ομάδος ποδοσφαίρου Γ τοπικού..
ειδικά εκεί που σηκώνεται σαν ψοφίμι από την ταπείνωση στα 4, αφού τον έσωσε ο Γιάγκερ με το k@vloσπαθo Θάντερκατ, και λέει στα άλλα ''αδέλφια'' του...(μεγάλο αυτό το σόι των Πράιμιδων:D)

''Είμαι ο Όπτιμους Πράιμ..σας πρόδωσα αλλά δεν πειράζει,δεν θα το ξανακάνω και άντε αυτοσυγχωρούμαι και πάμε να τελειώσουμε την ταινία''

...είπα πόσο πιο κάτω πια?!

Πόσο χαντάκωμα στον κορυφαίο χαρακτήρα των τρανςφόρμερς?!
Ο αρχηγός είναι ρε καημένε...όχι καμιά μυξοπαρθένα που ζητά συγνώμη από τον γκόμενο επειδή μετάνιωσε και δεν θα του δώσει τελικά την παρθενιά της!

Που είναι η ηγεσία του Όπτιμους να μιλά και να κάθονται όλοι σούζα?

Α! υπενθύμιση ότι τις έφαγε και από τον Μέγκατρον στην ταινία...κοινώς τις έφαγε από όλους..μόνο με τον Μπάμπλμπι έπαιξε τσαμπουκά αλλά και εκεί το μετάνιωσε(αφού τις έφαγε και από αυτόν για λίγο) με την δύναμη της αγάπης-φωνής:headbang:..που ο Μπάμπλμπι έχει μιλήσει από το 1ο τρανςφόρμερς ακόμα..face 2 face με τον Όπτιμους!:smg:

και φτάνω στο σημείο της απόλυτης τσατίλας..
(ενώ στην αρχή μου άνοιξε την όρεξη....και με έκανε να αλλάξω χέρι στα δρακουλίνια:))

ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ!
Τι έχεις πάθει?
Σου άλλαξε κάποιος την αγωγή?!

Μου εμφανίζεις από το πουθενά και πολύ όμορφα ομολογώ, την κορυφαία ανθρώπινη προσωπικότητα(μετά τις γκόμενες8-)
μη χαίρεσαι...αναφέρομαι σε αυτές των προηγούμενων ταινιών
) τον άνθρωπο καταλύτη στα 3 πρώτα Τρανςφόρμερς

ξέρεις για ποιον μιλάω...

ποιος ήταν πάντα αυτός που ξελάσπωνε τους ήρωες σου στις ταινίες?
που όποτε υπήρχε σκάλωμα ή μπέρδεμα είχε την πληροφορία για να λυθεί το μυστήριο και να ξαναπάρει μπρος η ταινία?
που με ή χωρίς ατάκα...μόνο που βρισκόταν στο πλάνο σε χαλάρωνε και σε έκανε να γελάσεις και να προετοιμαστείς για την συνέχεια?

ναι καλά κατάλαβες
και στην κυριολεξία τον εξαφανίζεις!!!!???
Πας καλά ρε!?
4λεπτά ρόλος απ'το τηλέφωνο του ΟΤΚ(ούβας:D)?

μη σώσει και έπαιζε ο Άντονι ρε και ας έβαζες αυτόν να τα πει όλα.

Τι είδους αχαριστία είναι αυτή?

Ας μην τον έβαζες και καθόλου! Ειλικρινά δεν θα με πείραζε..αλλά να τον εξευτελίσεις με αυτόν τον τρόπο και να μας βάλεις με το μαρτύριο της σταγόνας να περιμένουμε από που θα πεταχτεί ξαφνικά για να μας λυτρώσει από τη ανία του Χάους που μας προσέφερες.. δεν χρειαζόταν...

θα μου πεις..εδώ ξεφτίλισες τον Stanley Tucci που μου τον παρουσίασες ως μπεκρούλιακα απατεώνα Μέρλιν εκεί θα κώλωνες?:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Τίποτα..είμαι συγχυσμένος...είπα να τα γράψω σήμερα γιατί πίστευα ότι θα ήμουν πιο ήρεμος αλλά φούντωσα πιο πολύ τώρα που τα θυμήθηκα...>:(>:(>:(

5/10 μόνο και μόνο γιατί φέρει τον ''Τίτλο'' Transformers

το βράδυ έχει Πειρατές και το καλό που τους θέλω να είναι τουλάχιστον νορμάλ!!:devilish:

Υ.Γ.1
Υποτίθεται βρισκόμαστε σε μια εποχή όπου έχουν περάσει-ωριμάσει τα χρόνια της παρουσίας εξωγήινων στον πλανήτη...
που στο προηγούμενο ακόμα Τρανςφόρμερς έχει ξεκλειδωθεί το DNA-τεχνολογία(ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το) τους και τα έχεις κλωνοποιήσει κιόλας και μου δείχνεις F16 σε αποστολή COMAO?!
ούτε στην άσκηση Παρμενίωνα αυτά
Άντε τα Φ35 τα προσπερνώ..πρέπει να τα διαφημίσετε..αλλά λίγο τεκνόλοτζι ρε παιδί μου...
έως πότε θα δείχνεις US marines σε μπάτλ φορμέισονς με οπλάκια πίου πίου να γαργαλάνε εξωγήινες λαμαρίνες? Αφού βλέπεις δεν τραβάνε..


Υ.Γ.2
Για να μην το ξεχάσω...Η σκηνή με τον Μέγκατρον να επιλέγει την ομάδα του στυλ OCEANS 11
ήταν για να καπνίσεις Columbia:confused::headbang:
Απολύτως συμφωνώ !!!!
5.0/10 επειδή είμαι πολύ φάν των τρανσφόρμερς.
 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
The Mummy
Δηλαδή για να καταλάβω από τόσους ηθοποιούς πως κατάφεραν και διάλεξαν τον
Tom Cruise
ΕΛΕΟΣ

Αφού την είδα όλη ξεκίνησα την ταινια
Free Fire την σταμάτησα στη μέση έτσι απλά ,δεν με ήθελε σήμερα στις επιλογές
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.069
Reaction score
2.183
Λοιπόν..έλεγα να ασχοληθώ με την φόλα Wonder Woman...αλλά απογοητεύτηκα τόσο από τον Μιχάλη Αμπαρίδη και είπα να την αφήσω την K@riola για μετά:p:D


λοιπόν και τα μυαλά στα μπλέντερ:headbang:

είμαι από τους τρελούς φαν της σειράς από μικρό κουτάβι και μέχρι και πριν 2,5 ώρες που είχα γυρίζει χθες από τη δουλειά(παραλίγο να πιαστεί και η ουρά μου στο ασανσέρ:D) ήμουν έτοιμος να κατουρήσω τον καναπέ από την χαρά μου γι'αυτό που νόμιζα ότι θα έβλεπα

Κατά την ταπεινή μου άποψη πρόκειται για την χειρότερη ταινία έβερ της σειράς...
και ειλικρινά απόρησα πως το κατάφεραν αυτό!

Γιατί ήθελε πάρα πολύ μεγάλη προσπάθεια να το καταφέρεις σε μια στρωμένη ταινία. Μέχρι και τον Χόπκινς κατάφεραν να τον κάνουν να μιλάει σαν αυτόπτης μάρτυρας σε τροχαίο:(

θα ξεκινήσω λίγο ανάποδα απο τις τελευταίες σκηνές

Εντάξει...καλός ο χαμός και τα εφέ...αυτά κάθε φορά ανεβαίνουν λέβελ..τόσο που σε λίγο δεν θα χωράνε σε blu-ray..

αλλά αυτή τη φορά ήταν τόσο ανεστίαστα που δεν μπορούσες να παρακολουθήσεις τη σκηνή,
μια χαοτική κατάσταση από καλωδιωμένες κηρήθρες με τις μπαϊλντισμένες σκηνές μάχης των πρωταγωνιστών να μην ξεχωρίζουν από το περιβάλλον...
3-4 πυροβολισμοί από την μια πλευρά..κάνα δυο από την άλλη.....ένα παιδάκι να πετάγεται με τον ανακυκλωμένο
από την παρα άλλη...

λιιιίγο
εκεί στο στόουνχεντζ...πήγε να παιχτεί-επαναληφθεί σκηνικό από το Τ2 στις πυραμίδες με κανονιοβολισμούς από τανκ αλλά τελικά το μετάνιωσαν και έβαλαν τον Αντώνη να τους σπάσει τον τσαμπουκά με το μπαστούνι του!:o

η ανέραστη Αγγλική version a la Αθηνάς Ωνάση να κυνηγάει να πιάσει το παλούκι(αλήθεια ρε Μιχάλη...τι βύσμα είχε η κοπέλα?Ανιψούλα σου?που πήγαν αυτές?
,


ανακάλυψες τον Θεό?νοικοκυρεύτηκες και έμαθες να ανοίγεις φύλλο?πες μας ΤΙ πήγε στραβά?!)

άνω κάτω πλάνα από φως και σκοτάδι με τη γνωστή Πάρκινσον λήψη δράσης του Μιχάλη...μέχρι και οι μάχες στο Starwars φαντάζουν πιο εύκολες στην παρακολούθηση:whistling:
που ειλικρινά άλλες φορές δεν με πείραζε..χθες μου φάνηκε βουνό!

η Μάγισσα της Λίμνης που έκανε τον Πράιμ να αλλαξοπιστήσει με μερικά ανακριτικά σκαμπίλια στην αρχή..
(καλά ρε Μιχαλάκη...
σκαμπίλια ρε?
στον Όπτιμους?
από γυναίκα?
πας καλά ρε?
Σε σημάδεψε τώρα στα γεράματα η υπολοχαγός Νατάσσα και μας πετάς τέτοια σκηνή στη μούρη ρε φίλε..?)
να αιωρείται μόνιμα σε έναν δονητή Τέσλα,άφαντη από όλο αυτόν τον χαμό(που υποτίθεται ήταν κορυφαία ιέρεια με σούπερντούπερ δυνάμεις) χωρίς να κουνάει ούτε το δακτυλάκι της σε όλη την μάχη, σαν να λέει st@rxidia μου..εγώ πληρώθηκα μόνο γι'αυτό βγάλτε τα πέρα μόνοι σας.... και στο τέλος να την καθαρίζει και ο Μπάμπουλμπης!!:oo_O

Εδώ ομολογώ
ήταν η πρώτη ανατροπή των ταινιών γιατί ΠΑΝΤΑ στο τέλος τον αρχηγό τον καθαρίζει ο αρχηγός Πράιμ,με αποκεφαλισμούς,με ξεριζώματα καρδιών,τους γδέρνει,τους ακρωτηριάζει,τους σταυρώνει με την σπάθα..τους, τους, τους...και εδώ αυτή πεθαίνει με συνοπτικές διαδικασίες από μια σφαίρα του Μπαμπλμπι..ΜΠΑΜ και κάτω...τι ντροπή:roflmao:

ξεκίνησε με τις καλύτερες προοπτικές με μια ιστορία εξερεύνησης και μυστηρίου ,(αν και σε άκυρη εποχή γιατί είχαμε φτάσει και στον Μεσοζωικό αιώνα στο προηγούμενο) με τον επίκαιρο Βασιλιά Αρθούρο να χώνεται και σ'αυτό,:headbang: και εξελίχθηκε σε ένα άνοστο σενάριο με διαλόγους Καλημέρα Ζωή...

τον Πράιμ να μιλάει σαν αρχηγός ομάδος ποδοσφαίρου Γ τοπικού..
ειδικά εκεί που σηκώνεται σαν ψοφίμι από την ταπείνωση στα 4, αφού τον έσωσε ο Γιάγκερ με το k@vloσπαθo Θάντερκατ, και λέει στα άλλα ''αδέλφια'' του...(μεγάλο αυτό το σόι των Πράιμιδων:D)

''Είμαι ο Όπτιμους Πράιμ..σας πρόδωσα αλλά δεν πειράζει,δεν θα το ξανακάνω και άντε αυτοσυγχωρούμαι και πάμε να τελειώσουμε την ταινία''

...είπα πόσο πιο κάτω πια?!

Πόσο χαντάκωμα στον κορυφαίο χαρακτήρα των τρανςφόρμερς?!
Ο αρχηγός είναι ρε καημένε...όχι καμιά μυξοπαρθένα που ζητά συγνώμη από τον γκόμενο επειδή μετάνιωσε και δεν θα του δώσει τελικά την παρθενιά της!

Που είναι η ηγεσία του Όπτιμους να μιλά και να κάθονται όλοι σούζα?

Α! υπενθύμιση ότι τις έφαγε και από τον Μέγκατρον στην ταινία...κοινώς τις έφαγε από όλους..μόνο με τον Μπάμπλμπι έπαιξε τσαμπουκά αλλά και εκεί το μετάνιωσε(αφού τις έφαγε και από αυτόν για λίγο) με την δύναμη της αγάπης-φωνής:headbang:..που ο Μπάμπλμπι έχει μιλήσει από το 1ο τρανςφόρμερς ακόμα..face 2 face με τον Όπτιμους!:smg:

και φτάνω στο σημείο της απόλυτης τσατίλας..
(ενώ στην αρχή μου άνοιξε την όρεξη....και με έκανε να αλλάξω χέρι στα δρακουλίνια:))

ΡΕ ΜΙΧΑΛΗ!
Τι έχεις πάθει?
Σου άλλαξε κάποιος την αγωγή?!

Μου εμφανίζεις από το πουθενά και πολύ όμορφα ομολογώ, την κορυφαία ανθρώπινη προσωπικότητα(μετά τις γκόμενες8-)
μη χαίρεσαι...αναφέρομαι σε αυτές των προηγούμενων ταινιών
) τον άνθρωπο καταλύτη στα 3 πρώτα Τρανςφόρμερς

ξέρεις για ποιον μιλάω...

ποιος ήταν πάντα αυτός που ξελάσπωνε τους ήρωες σου στις ταινίες?
που όποτε υπήρχε σκάλωμα ή μπέρδεμα είχε την πληροφορία για να λυθεί το μυστήριο και να ξαναπάρει μπρος η ταινία?
που με ή χωρίς ατάκα...μόνο που βρισκόταν στο πλάνο σε χαλάρωνε και σε έκανε να γελάσεις και να προετοιμαστείς για την συνέχεια?

ναι καλά κατάλαβες
και στην κυριολεξία τον εξαφανίζεις!!!!???
Πας καλά ρε!?
4λεπτά ρόλος απ'το τηλέφωνο του ΟΤΚ(ούβας:D)?

μη σώσει και έπαιζε ο Άντονι ρε και ας έβαζες αυτόν να τα πει όλα.

Τι είδους αχαριστία είναι αυτή?

Ας μην τον έβαζες και καθόλου! Ειλικρινά δεν θα με πείραζε..αλλά να τον εξευτελίσεις με αυτόν τον τρόπο και να μας βάλεις με το μαρτύριο της σταγόνας να περιμένουμε από που θα πεταχτεί ξαφνικά για να μας λυτρώσει από τη ανία του Χάους που μας προσέφερες.. δεν χρειαζόταν...

θα μου πεις..εδώ ξεφτίλισες τον Stanley Tucci που μου τον παρουσίασες ως μπεκρούλιακα απατεώνα Μέρλιν εκεί θα κώλωνες?:thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:

Τίποτα..είμαι συγχυσμένος...είπα να τα γράψω σήμερα γιατί πίστευα ότι θα ήμουν πιο ήρεμος αλλά φούντωσα πιο πολύ τώρα που τα θυμήθηκα...>:(>:(>:(

5/10 μόνο και μόνο γιατί φέρει τον ''Τίτλο'' Transformers

το βράδυ έχει Πειρατές και το καλό που τους θέλω να είναι τουλάχιστον νορμάλ!!:devilish:

Υ.Γ.1
Υποτίθεται βρισκόμαστε σε μια εποχή όπου έχουν περάσει-ωριμάσει τα χρόνια της παρουσίας εξωγήινων στον πλανήτη...
που στο προηγούμενο ακόμα Τρανςφόρμερς έχει ξεκλειδωθεί το DNA-τεχνολογία(ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το) τους και τα έχεις κλωνοποιήσει κιόλας και μου δείχνεις F16 σε αποστολή COMAO?!
ούτε στην άσκηση Παρμενίωνα αυτά
Άντε τα Φ35 τα προσπερνώ..πρέπει να τα διαφημίσετε..αλλά λίγο τεκνόλοτζι ρε παιδί μου...
έως πότε θα δείχνεις US marines σε μπάτλ φορμέισονς με οπλάκια πίου πίου να γαργαλάνε εξωγήινες λαμαρίνες? Αφού βλέπεις δεν τραβάνε..


Υ.Γ.2
Για να μην το ξεχάσω...Η σκηνή με τον Μέγκατρον να επιλέγει την ομάδα του στυλ OCEANS 11
ήταν για να καπνίσεις Columbia:confused::headbang:
5/10 για την ταινία. Πρώτη φορά βλέπω ταινία δράσης και βαριέμαι τα εφέ και την βαβούρα. Ακόμη και οι διάλογοι βαβούρα ήταν. Απογοήτευση:(

10/10 στον daharis που έκατσε και έγραψε όλα αυτά!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.692
Reaction score
83.359
Baby Driver (2017)

MV5BMjM3MjQ1MzkxNl5BMl5BanBnXkFtZTgwODk1ODgyMjI@._V1_SY1000_CR0,0,674,1000_AL_.jpg

Αν και είμαι εχθρός των εκπλήξεων το Baby Driver αποτέλεσε την εξαίρεση. O Kevin Spacey και ο Jamie Foxx είναι τα μεγάλα ονόματα-κράχτες, όμως ο πιτσιρικάς
Ansel Elgort κλέβει την παράσταση. Σε συνδυασμό με ένα υπέροχο soundtrack η ταινία αποτελεί μία πετυχημένη εναλλακτική ταινία δράσης.

7,5/10
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.557
Μηνύματα
2.864.299
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top