Dolby Atmos

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
ολο προβληματα εισαι βρε Λιακο...!!!!

κανε αυτα που σου ειπε η melina και θα εσαι οκ.....;)
....ακομα και η κλιση του ηχειου αλλαζει τα δεδομενα eq που πρεπει να κανει το audyssey

Έ! εάν είναι να μου βγάλουν την ψυχή, για να δω μια ταινία ρε Κώστα, τι να πω! την ρύθμιση την έκανα 3 φορές! πάντα το δεξί surround δεν ακουγόταν, με το χέρι ήρθαν όλα! στο ''δεύτερο'' συστηματάκι της πλάκας που έχω, όλα το audyssey τα έφτιαχνε θαυμάσια!!!
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
κατι δεν κανεις καλα βρε.....ειναι σιγουρο :)

Αυτό είναι σίγουρο! αλλά αυτό που κατάλαβα Κώστα, είναι ότι πρέπει να είσαι ειδικός, ή να σπαταλήσεις πολλέεεεεεεες ώρες (ή να πληρώσεις, και μετά να μην ξέρεις τι σου γίνεται!), για να ρυθμίσεις ένα σινεμαδάκι της πλάκας!
Το ωραίο είναι οτι με τον PIONEER, ποτέ δεν συνάντησα οποιοδήποτε πρόβλημα! με μια ρύθμιση, μόνο στο κέντρο ακρόασης το μικρόφωνο, και όλα ακούγονταν τέλεια!!!
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
pioneer και τελεια δεν υπαρχει......pioneer εχω :D

audyssey και dirac για καλη αυτοματη ισοσταθμιση

ειδικα τωρα με το app ειναι μονοδρομος το audyssey και οικονομικα.....τζαμπα θα ελεγα ;)
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Έ τότε ρε φίλε, κάτι δεν κάνω καλά, ή κάτι έχουν τα ηχεία μου ή κάτι έχει ο ενισχυτής! θα τον ξαναρυθμίσω όμως, ξέρεις τι επίμονος είμαι! κοίτα ρε που γλύτωσα τις ρυθμίσεις από τον CRT, και έμπλεξα με αυτές του DENON!!! :p:D:roflmao::laugh:
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
pioneer και τελεια δεν υπαρχει.....

Κώστα μου, εδώ θα διαφωνήσω!!!
 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
δηλαδή πέταξες τον CRT...:o :prankster:
Δεν τον πέταξα! αλλά, δεν μπορούσε να επισκευασθεί, ήθελε αρκετά χρήματα, ίσως και 2000€, και με ρίσκο, καθ' ότι θα έστελνα και θα λάβαινα εξαρτήματα, (λάμπες,πλακέτες κτλ.), από Αμερική! λοιπόν, δεν θα έμπαινα ποτέ σε τέτοια ταλαιπωρία για 8ιντσο! εάν είχα τον G90, ασφαλώς και άξιζε τον κόπο!
 



MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Αυτόν τον τέλειο βιντεοπροβολέα; :rolleyes:

Θα ήθελα να σου θυμίσω (μια και μεγαλύτερος), ότι απολύτως τίποτα δεν είναι τέλειο σε αυτήν τη ζωή! το πώς βλέπει ο καθένας μας το ωραίο, είναι καθαρά υποκειμενικό! ναι μου άρεσε να βλέπω ταινίες στον CRT μου, μέχρι να βρω κάτι καλύτερο, όπερ και εγένετο, εάν αργότερα (που δεν νομίζω), μου δοθεί πάλι μια τέτοια ΕΥΚΑΙΡΙΑ! πάλι θα πάω προς το καλύτερο (JVC), όπως κάνουμε όλοι πιστεύω! ;)
 

Μηνύματα
148
Reaction score
22
Η παρακολούθηση μη Dolby Atmos περιεχόμενου σε Dolby Atmos εγκατάσταση έχει θετική διαφορά και σε τι βαθμό;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Και βέβαια έχει, κυρίως σε αίσθηση αέρα και μεγέθους σκηνής προς τα επάνω, αλλά βαθμό δε βάζω. :p
Το DSU (Dolby Surround Upmix) και το DTS Neural:X, προσφέρουν πολύ διαφορετική αίσθηση το ένα απ' το άλλο.
Στους ενισχυτές που δίνουν τη δυνατότητα, μπορεί ο θεατής να επιλέξει όποιο προτιμά ό,τι σύστημα και να παίζει. TrueHD ή DTS-HD ή ακόμα και lossy DD ή DTS.


Προσωπικά παίζω τα πάντα με DSU, στο σπίτι μου δίνει πιό σφαιρική αίσθηση.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Και βέβαια έχει, κυρίως σε αίσθηση αέρα και μεγέθους σκηνής προς τα επάνω, αλλά βαθμό δε βάζω. :p
Το DSU (Dolby Surround Upmix) και το DTS Neural:X, προσφέρουν πολύ διαφορετική αίσθηση το ένα απ' το άλλο.
Στους ενισχυτές που δίνουν τη δυνατότητα, μπορεί ο θεατής να επιλέξει όποιο προτιμά ό,τι σύστημα και να παίζει. TrueHD ή DTS-HD ή ακόμα και lossy DD ή DTS.


Προσωπικά παίζω τα πάντα με DSU, στο σπίτι μου δίνει πιό σφαιρική αίσθηση.
Ακριβώς αυτό, και με auromatic αμέσως καλύτερα (εφόσον έχεις φυσικά :tongue: ) :laugh:
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Υπάρχουν 2 εκδοχές:

1. Χωρίς τόνο
ο κεφάλας μελινοφέρνει, δεν είδες που θα βάλει auro και αυτός! :roflmao:
2. Με τόνο
ο κεφάλας μελινοφέρνει, δεν είδες πού θα βάλει auro και αυτός! :roflmao:
:roflmao:

Να ακούσω VOG από τον Κεφάλα και τι στον κόσμο...:laugh:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top