Νέα κάρτα γραφικών

Μηνύματα
35
Reaction score
5
καλησπερα, θα ηθελα τη γνωμη σας για μια καρτα γραφικων μεχρι 100 ευρω ..σκεφτομαι για gtχ 750 ti , amd rx 550.η μητρικη μου ειναι αυτη
Gigabyte 970A-DS3P FX
 



Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Τι σύστημα (cpu/ram) έχεις, τι θέλεις να παίξεις και τι τροφοδοτικό έχεις;
 



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Σε τέτοιο ποσό δεν κοιτάς για μεταχειρισμένη;
καλο ειναι αυτη την περιοδο να αποφυγετε ολοι τις μεταχειρισμενες λογω οτι γινεται χαμος με το mining και δεν μπορεις να ξερεις τι καρτα περνεις
 

Μηνύματα
35
Reaction score
5
ουσιαστικα θελω μια καρτα να παιζει αξιοπρεπως 1080p σε ολους τους τομεις .. οχι extreme πραγματα και να μην χρειαστω αναβαθμιση για καποια χρονια.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
ουσιαστικα θελω μια καρτα να παιζει αξιοπρεπως 1080p σε ολους τους τομεις .. οχι extreme πραγματα και να μην χρειαστω αναβαθμιση για καποια χρονια.
τωρα θα γινω κακος και θα σου πω οτι το 1080p ειναι ηδη ξεπερασμενο στο gaming εκτος απο competitive gameplay που θες τρελα fps. Τωρα για να απαντησω σε αυτο που ρωτας εγω σε καρτα κατω απο την rx 480 δεν θα πηγαινα αλλα μιλαμε για τα διπλασια λεφτα. Παντως αν και στο ελαχιστο σε νοιαζουν τα παιχνιδια δωστα τα λεφτα για την καρτα γιατι πραγματικα δεν υπαρχει συγκριση
 




Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
2gb μνήμη είναι πολύ μικρή για τις σημερινές απαιτήσεις των παιχνιδιών. Προτίμησε 4+
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
ουσιαστικα θελω μια καρτα να παιζει αξιοπρεπως 1080p σε ολους τους τομεις .. οχι extreme πραγματα και να μην χρειαστω αναβαθμιση για καποια χρονια.
=> 4 GB
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Καλημέρα σε όλους

Αφού υπάρχει το νήμα, είπα να μην ανοίξω άλλο και φορτώνω τον Server του site (8-)).

Λοιπόν, έχοντας κι εγώ την ίδια ερώτηση, πάνω στο παρακάτω βασικό configuration του υπό διαμόρφωση PC, με βασική χρήση θέαση ταινιών και επεξεργασία video, ταλαντεύομαι ανάμεσα σε μια μεταχειρισμένη (με εγγύηση ακόμα σε ισχύ) Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB StormX και σε μια καινούργια XFX Radeon RX 550 4GB (RX-550P4SFG5), η οποία (RX 550) μου βγαίνει και φτηνότερη γύρω στα 15 ευρώ.

Το configuration του PC:
Motherboard: Gigabyte GA-EP45T-DS3R
CPU: Intel Xeon X5492 (Harpertown)
RAM: 16GB DDR3 Corsair 1600 MHz

Τι λέτε;
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Αγορά κάρτας γραφικών.
Δύο εταιρείες είναι, οι γνωστές Intel - AMD.
Αυτές φτιάχνουν τα chip, οι κατασκευαστές κάνουν μικρές αλλαγές, πχ ένας ή δυο ανεμιστήρες.
Σειρά RX xxx -> AMD
Σειρά 10x0 -> Intel

Αποφασίζετε τα διαθέσιμα χρήματα.
Πάτε πχ στο σκρούτζ και διαλέγετε κάρτες.
Μετά πάτε εδώ και εδώ για να τις συγκρίνεται.
Όταν μείνετε με 2 - 3 επιλογές πάτε youtube

Λοιπόν, έχοντας κι εγώ την ίδια ερώτηση, πάνω στο παρακάτω βασικό configuration του υπό διαμόρφωση PC, με βασική χρήση θέαση ταινιών και επεξεργασία video, ταλαντεύομαι ανάμεσα σε μια μεταχειρισμένη (με εγγύηση ακόμα σε ισχύ) Palit GeForce GTX1050 Ti 4GB StormX και σε μια καινούργια XFX Radeon RX 550 4GB (RX-550P4SFG5), η οποία (RX 550) μου βγαίνει και φτηνότερη γύρω στα 15 ευρώ.
Αυτό λέω. Μόνο κλείσε τον ήχο γιατί είναι ανυπόφορος

 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.346
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top