Auro 3D τοποθέτηση;




Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.027
Reaction score
8.051
εχω 2 τοίχου στα 2 μ περίπου μπροστά + 5,1. [dali pico]
 
Last edited:

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
αν μπορεις να βαλεις αλλα 2 πισω εισαι οκ .....

ισως να θελουν λιγο πιο ψηλα να μπουν......απο τι αποσταση ακους ?
 
Last edited:

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.027
Reaction score
8.051
έχω μεγάλο πρόβλημα με τον χώρο...

Κύρια κλιπσ δαπέδου

κεντρικό, λόγω πανιού στους 55 πόντους από το έδαφος

τα νταλί μπροστά , το αρστερό στο 1,80 και το δεξί στα 2,20

και τα σαράουντ πίσω στα 2,60 περίπου.

και όμως ο μάραντζ τα καταφέρνει αξιοπρεπώς.......

ισόπλευρο τρίγωνο στα 2,8 περίπου.
 
Last edited:

Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
αν δεν μπουν οπως το λινκ που σου εβαλα δεν κανει...

θελει 5 κατω στο 1μ υψος ....και 4 πανω κοντα στα 2.5μ.
τα 4 πανω πρεπει να ειναι.... 2 πανω απο τα κυρια ηχει L-R και τα αλλα 2 πανω απο τα surround
 


Μηνύματα
22.268
Reaction score
15.543
το κεντρικο μην σε απασχολει που ειναι στους 55 ποντους.....
...τα αλλα κοιτα. και δες τι μπορεις να κανεις
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.027
Reaction score
8.051
Ναι το έχω υπ όψη, όμως πρέπει να συμφωνήσει και ο αρχηγός, δύσκολο προς το παρόν. Έχει ο Θεός!
Πριν λίγο πχ "πήρα άδεια" για τα ύψους μπροστά!
 



Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.027
Reaction score
8.051
για να είμαι ειλικρινείς δεν μου είναι απαραίτητη η κίνηση αυτή, διότι σαν home sinema αφιερώνω πολύ λίγο χρόνο. Το 90% του χρόνου μου αφιερώνεται στην μουσική, άρα δουλεύει ο προ και ο τελικός. Ο μάραντζ διαχειρίζεται μόνο εικόνα και διευθέτηση των πηγών. Έτσι τον κρατώ διότι είναι μία αξιοπρεπέστατη μηχανή και άρα είναι χαζομάρα οποιαδήποτε άλλη κίνηση. Επίσης αν δεν φτιάξει ο χώρος, πάλι δεν κάνω τίποτα, ακόμη και με μία πιο σύγχρονη επιλογή.

Προσπαθώ να βρω λύση στο θέμα του χώρου και δεν γίνεται. Θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες μπας και δώσετε κάποια ιδέα.....
 




Μηνύματα
1.078
Reaction score
834
για να είμαι ειλικρινείς δεν μου είναι απαραίτητη η κίνηση αυτή, διότι σαν home sinema αφιερώνω πολύ λίγο χρόνο. Το 90% του χρόνου μου αφιερώνεται στην μουσική, άρα δουλεύει ο προ και ο τελικός. Ο μάραντζ διαχειρίζεται μόνο εικόνα και διευθέτηση των πηγών. Έτσι τον κρατώ διότι είναι μία αξιοπρεπέστατη μηχανή και άρα είναι χαζομάρα οποιαδήποτε άλλη κίνηση. Επίσης αν δεν φτιάξει ο χώρος, πάλι δεν κάνω τίποτα, ακόμη και με μία πιο σύγχρονη επιλογή.

Προσπαθώ να βρω λύση στο θέμα του χώρου και δεν γίνεται. Θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες μπας και δώσετε κάποια ιδέα.....
Η λυση ειναι να μετακομισεις καπου τον στολο των επιπλων
Η αλλη λυση να μετακομισεις το συστημα σε άλλο διαμέρισμα και να βλέπεις ταινιες,ακους μουσικη
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.716
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top