artifacts η όπως αλλιώς λέγονται σε tv LG-37 6ετίας.

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
εδώ και περίπου ένα μήνα παρατηρώ σποραδικά ότι η τι-βι lg-37'' μου παρουσιάζει κάποιες ψηφιακού τύπου στιγμιαίες παραμορφώσεις παρόμοιες με αυτές που συμβαίνουν όταν υπάρχει αδυναμία σήματος οφειλόμενη στην κεραία η σε πρόβλημα εκπομπής από τον σταθμό , και μπαίνω σε υποψία βλάβης της τι-βι εκτός και εάν οφείλεται στην εκπομπή , το κακό όμως είναι ότι συμβαίνει σε πολλά κανάλια , μήπως γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει πρόβλημα εκπομπής αδύνατου σήματος των σταθμών ή μήπως όντως η συσκευή μου αρχίζει να έχει πρόβλημα , κυρίως στο τιούνερ ....?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.461
εδώ και περίπου ένα μήνα παρατηρώ σποραδικά ότι η τι-βι lg-37'' μου παρουσιάζει κάποιες ψηφιακού τύπου στιγμιαίες παραμορφώσεις παρόμοιες με αυτές που συμβαίνουν όταν υπάρχει αδυναμία σήματος οφειλόμενη στην κεραία η σε πρόβλημα εκπομπής από τον σταθμό , και μπαίνω σε υποψία βλάβης της τι-βι εκτός και εάν οφείλεται στην εκπομπή , το κακό όμως είναι ότι συμβαίνει σε πολλά κανάλια , μήπως γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει πρόβλημα εκπομπής αδύνατου σήματος των σταθμών ή μήπως όντως η συσκευή μου αρχίζει να έχει πρόβλημα , κυρίως στο τιούνερ ....?
με εξωτερική πηγή (dvd,bluray)σου το κάνει?το έχεις δοκιμάσει?
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
με εξωτερική πηγή (dvd,bluray)σου το κάνει?το έχεις δοκιμάσει?
όχι με dvd παίζει σωστά δεν κάνει τίποτα ......όμως σκέφτομαι ότι το πρόβλημα μπορεί να είναι στο σύστημα λήψης ( τιούνερ) μόνον οπότε το σήμα στην είσοδο dvd είναι ανεξάρτητο από την λήψη..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.406
Reaction score
74.701
Έλεγξες κεραίες και καλώδια υποθέτω.
 


Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Τα καναλια της digea :fuckyou: δεν εχουν καλο σημα σχεδον πουθενα οποτε σπασιματα η προβληματα εικονας το πιθανότερο ειναι να οφείλονται εκει
Δοκιμασε το ψηφιακο καναλι vs το αναλογικο που ακομα εκπέμπουν
 

Μηνύματα
455
Reaction score
572
Φίλε μου καλημέρα,το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα τον τελευταίο μήνα και στις 3 τηλεοράσεις που έχω,1 samsung,1 sony και1 lg.Η περιοχή που μένω ,Αιγάλεω, δεν είχε τέτοια θέματα, οπότε το πρόβλημα είναι της Digea.Ξέχασα να αναφέρω ότι κάθε μία τηλεόραση έχει την δικιά της κεραία.DONT WORRY
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
εδώ και περίπου ένα μήνα παρατηρώ σποραδικά ότι η τι-βι lg-37'' μου παρουσιάζει κάποιες ψηφιακού τύπου στιγμιαίες παραμορφώσεις παρόμοιες με αυτές που συμβαίνουν όταν υπάρχει αδυναμία σήματος οφειλόμενη στην κεραία η σε πρόβλημα εκπομπής από τον σταθμό , και μπαίνω σε υποψία βλάβης της τι-βι εκτός και εάν οφείλεται στην εκπομπή , το κακό όμως είναι ότι συμβαίνει σε πολλά κανάλια , μήπως γνωρίζει κανείς εαν υπάρχει πρόβλημα εκπομπής αδύνατου σήματος των σταθμών ή μήπως όντως η συσκευή μου αρχίζει να έχει πρόβλημα , κυρίως στο τιούνερ ....?
Welcome to the club! Digea rulez...:smg:
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Φίλε μου καλημέρα,το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα τον τελευταίο μήνα και στις 3 τηλεοράσεις που έχω,1 samsung,1 sony και1 lg.Η περιοχή που μένω ,Αιγάλεω, δεν είχε τέτοια θέματα, οπότε το πρόβλημα είναι της Digea.Ξέχασα να αναφέρω ότι κάθε μία τηλεόραση έχει την δικιά της κεραία.DONT WORRY
:)
 

Μηνύματα
9
Reaction score
0
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω εδώ και 2 μήνες περίπου, περιοχή Λαγονήσι. Νόμιζα ότι φταίει ο ενισχυτής σήματος που έχω αλλά βλέπω ότι μάλλον είναι γενικό το πρόβλημα.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Για σιγουριά μπορείτε να ρίξετε και μία ματιά στα χαρακτηριστικά του σήματος. Οι περισσότεροι αποκωδικοποιητές ψηφιακού σήματος (και οι ενσωματωμένοι των τηλεοράσεων) έχουν ένδειξη ισχύος και ποιότητας του σήματος.
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Για σιγουριά μπορείτε να ρίξετε και μία ματιά στα χαρακτηριστικά του σήματος. Οι περισσότεροι αποκωδικοποιητές ψηφιακού σήματος (και οι ενσωματωμένοι των τηλεοράσεων) έχουν ένδειξη ισχύος και ποιότητας του σήματος.
ευχαριστώ θα το ψάξω ...στην LG υποθέτω μέσω των ρυθμίσεων κάπου θα υπάρχει.......
 

Μηνύματα
485
Reaction score
425
Μια από τα ίδια, περιοχή Ιλιον - Περιστέρι, σε τέσσερις τηλεοράσεις με διαφορετικες κεραίες εδώ και κανα μήνα κάνουν αυτό που περιγράφεις παραπάνω.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.426
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top