Ταχύτητα VDSL










Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Ολες αυτες οι ταχύτητες παντως αν κοστιζουν υπερβολικα καθε μηνα
Και παλι μονο ο κωστας και ο οτε θα τις βλεπουν
:D

Κατι αλλο

Αν υποθέσουμε πως εχουμε καλο download πχ 50αρι η ταχυτητσ που θα παρουμε στις συσκευες μας και ποσες συσκευες θα μπορουν να ειναι συνδεμένες στο ρουτερ
Εχει να κανει με το bandwidth του ρουτερ?
Αυτο ειναι που κανει τη διαφορα μεταξυ ενος ακριβου και ενος φτηνου ρουτερ?
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.946
Καλά, όταν θα πάμε σε 4mbps χωρίς διακοπές είκοσι χιλιόμετρα απ' την Αθήνα, ξυπνήστε με. Αν ζω. :)
30αρα VDSL 50χλμ από Αθήνα, και αν ήμουν 100 μέτρα πιο κοντά στο καφάο και 50άρα άνετα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
30αρα VDSL 50χλμ από Αθήνα, και αν ήμουν 100 μέτρα πιο κοντά στο καφάο και 50άρα άνετα.
Ναι, και; Εδώ δεν κλειδώνει πάνω απο 3-4 και συχνά έχει drops.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.606
Reaction score
27.946
Ναι, και; Εδώ δεν κλειδώνει πάνω απο 3-4 και συχνά έχει drops.
Το αρχικό post έλεγε για αδυναμία ακόμα και στα 4mbps μακριά από το κέντρο.
Στην Ανάβυσσο, και μάλιστα 4χλμ από την παραλία, και 165m υψόμετρο έχουμε εύκολα 50mbps χωρίς προβλήματα. ;)
 



Μηνύματα
1.123
Reaction score
725
Την 30 και 50 mbps τις θεωρω ικανοποιητικες ταχυτητες..για το κατι παραπανω μαλλον θα τσιμπησουν λιγο τις τιμες.
Μη ξεχνατε οταν ειχε πρωτοβγει η adsl τι τιμες ειχε ο οτε.
Ημουν απο τους πρωτους που ειχαν βαλει...και βασικα οταν εβαλα δεν ειχε ο οτε αν θυμαμαι καλα..ειχα γραμμη vivodi με συνδεση hol στα 128 kbps και πιστεψτε με ηταν πανακριβη...αλλα φοβερη εμπειρια τοτε...128 kbps οταν η pstn ηταν αργοκινητο καραβι...
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Αλλαγή παρόχου λόγω Eurosport;
Ήταν το αποφασιστικό χτύπημα.
Έληγε ούτως ή άλλως το συμβόλαιο αυτόν τον μήνα, ο Cosmote δεν μου έκανε σοβαρή προσφορά και επέλεξα ένα αρκετά φτηνότερο πακέτο της Nova.

Το αστείο είναι ότι ο Cosmote ακόμα με παίρνει και μου κάνει αντιπροσφορές ενώ έχει λήξει η περίοδος υπαναχώρησης.
 

Μηνύματα
1.816
Reaction score
339
Γρήγορη ερώτηση για να μην ανοίγω νέο θέμα :
Μεταξύ speedport entry 2i και του 724 , να επιλέξω κάποιο συγκεκριμένα αν έχω την δυνατότητα? Θεωρητικά το 724 είναι καλύτερο, αλλά κα΄που άκουσα ότι το wifi είναι καλύτερο στο 2i.
ευχαριστώ! :)
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.601
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top